Jump to content

ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΑΜΠΑΛΑ ΤΗΣ DION FOTUNE


hermes.777
 Share

Recommended Posts

Αν κάποιος απο τα μέλη του foroum έχει την μυστική Καμπάλα της Dion fortune στα ελληνικά θα τον παρακαλούσα αν μπορώ να το δανειστώ να το βγάλω φωτοτυπίες γιατι εχει ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ εδώ και κάμποσο καιρό και δεν ξερω ποτε θα επανακυκλοφορήσει το βιβλιο. ειναι απο της εκδώσεις Ιάμβλιχος.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος απο τα μέλη του foroum έχει την μυστική Καμπάλα της Dion fortune στα ελληνικά θα τον παρακαλούσα αν μπορώ να το δανειστώ να το βγάλω φωτοτυπίες γιατι εχει ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ εδώ και κάμποσο καιρό και δεν ξερω ποτε θα επανακυκλοφορήσει το βιβλιο. ειναι απο της εκδώσεις Ιάμβλιχος.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δε βλέπω κάποια σημαντική ανταπόκριση στο αίτημά σου και εγώ δεν το ξέρω το βιβλίο, ούτε το έχω φυσικά..οπότε..γιατί δεν το ψάχνεις σε άλλη γλώσσα; Ίσως μπορείς να το παραγγείλεις από το εξωτερικό.

Edited by Δανάη
Link to comment
Share on other sites

αγαπητή δανάη , το έχω το βιβλίο στα αγγλικά , αλλα είναι τόσο δύσκολη η γλώσσα του , που με δυσκολεύει πολύ , "γιαυτο" το ψάχνω στα ελληνικά, ξέρω ότι έχει μεταφραστή αλλα δυστυχώς έχει εξαντληθεί και απότι μου είπαν θα επανακυκλοφορήσει του χρόνου , απλά το ψάχνω μήπως το βρω πιο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ότι δυστυχώς ούτε γω το έχω, στα ελληνικά αλλά είναι αρκετά καλό βιβλίο!

Το διάβασα στην αυθεντική του γλώσσα-αγγλικά και το απόλαυσα!

Δείνει αρκετά παραδείγματα από την αρχαία αιγυπτιακή παράδοση, από την αρχαία ελληνική και τέλος ιουδαϊκή! Αναλύει τα 'δέκα βασίλεια' και τον συσχετισμό τους με το 'δέντρο της ζωής' και το 'αντεστραμμένο δέντρο' με τις δέκα κολάσεις. Δημιουργεί κάποιους προβληματισμούς, όσον αφορά τα 'χρώματα' που δεσπόζουν κάθε βασίλειο και ως επίσης τις 'αρχές', τα 'στοιχεία' τα 'στοιχειακά' και τα 'αρχέτυπα' που δεσπόζουν κάθε βασίλειο.

Σου προτείνω να ψάξεις σε βιβλιοπωλεία μπορεί να βρεις τυχαία κανένα που 'κρύφτηκε'..

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ φίλε , χαίρομαι που γνωρίζεις το βιβλίο, θεωρώ ότι είναι ένα από τα πιο σημαντικά βιβλία που έχουν γραφτεί για το ταξίδι του μυστικιστή. Δυστυχώς έχω επικοινωνήσει με τον εκδοτικό οίκο και δεν υπάρχει πουθενά ούτε ένα αντίτυπο , ούτε καν επιστροφή .θα πρέπει να περιμένω την καινούργια έκδοση , αλλα δεν γνωρίζουν ποτε θα είναι, γιαυτο ψάχνω να το βρω από κάπου αλλου

Link to comment
Share on other sites

Για Καμπαλά υπάρχουν και άλλα αξιόλογα βιβλία. Προσωπικά είχα πάρει το βιβλίο των εκδόσεων "ΠΑΠΥΣ" και είναι αρκετά καλό. Της Fortune δε το έχω διαβάσει, αλλά αν κρίνω από αυτά που έχω ασχοληθεί δεν είναι και τόσο ευκολοδιάβαστη. Ενώ το συγκεκριμένο έχει πολλές πληροφορίες και της επαναλαμβάνει ώστε να τις κατακτήσεις πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...