Jump to content

Ο αντρας των ονειρων


tigerrrr
 Share

Recommended Posts

Είναι δυνατόν, να βρεις τον άντρα της ζωής σου και ταυτόχρονα να είσαι και για εκείνον, η γυναίκα της ζωής του?! (και αντίστροφα για τα αγοράκια!) :blink:

Ιδού το μέγα ερώτημα!

 

Έλα μου ντε...! :huh:

Αλλά και να βρεθούνε..πόσο θα κρατήσει ο μεγάλος έρωτας...; Θα γίνει συνήθεια μετά από μερικά χρόνια. Οπότε γιατί να ψάχνουμε και να έχουμε ένα πρότυπο ανδρά/γυναίκα αφού θα τον/την βαρεθούμε;

6146[/snapback]

 

Κι ομως!! :lol: Εγω τον εχω βρει!Συμπληρωνουμε απολυτα ο ενας τον αλλο..

Οταν βρισκεις τον αντρα της ζωης σου(και εισαι σιγουρη για αυτο),και 24 ωρες το 24ωρο να ειστε μαζι, ακομα και στην τουαλετα να πηγαινετε μαζι που λεει ο λογος :063laugh: ,δεν προκειται να βαρεθεις με τιποτα.Ισα ισα,δενεσαι περισσοτερο!

Και τωρα σας μιλαω εγω,που βαριεμαι ευκολα.Βεβαια εξαρταται με το πως ειναι ο αντρας της ζωης σου στο μυαλο σου.Εγω π.χ εκτος απο εμφανιση ηθελα να εχει ΚΥΡΙΩΣ ΜΥΑΛΟ.Και τον βρηκα.Απο εκει που δεν το περιμενα καν.. :wacko:

Γι αυτο,τα ματια σας ανοιχτα :evilbl:

6147[/snapback]

 

Όντως γίνεται...

Εγώ την είχα βρει και την έχασα...

Και μετά γνωρίζεις οτί καμία άλλη/ος δεν πρόκειται να σε γεμίσει...Από εκεί και πέρα είσαι καταραμένος... Αλλά παράλληλα έχεις την αίσθηση (όχι ελπίδα) οτί τίποτα δεν έχει τελειώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Όντως γίνεται...

    Εγώ την είχα βρει και την έχασα...

          Και μετά γνωρίζεις οτί καμία άλλη/ος δεν πρόκειται να σε γεμίσει...Από εκεί και πέρα είσαι καταραμένος... Αλλά παράλληλα έχεις την αίσθηση (όχι ελπίδα) οτί τίποτα δεν έχει τελειώσει...

6838[/snapback]

 

:(

 

 

:console:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...Όντως γίνεται...

    Εγώ την είχα βρει και την έχασα...

          Και μετά γνωρίζεις οτί καμία άλλη/ος δεν πρόκειται να σε γεμίσει...Από εκεί και πέρα είσαι καταραμένος... Αλλά παράλληλα έχεις την αίσθηση (όχι ελπίδα) οτί τίποτα δεν έχει τελειώσει...

6838[/snapback]

 

 

Σωστός είσαι Ιχώρ! Τίποτε δεν τελειώνει! Ποτέ! Νομίζω πως χρειάζεται να προσπαθήσεις και εσύ, για να είστε πάλι μαζί!

 

Ναι, καλέ! Τους βρήκαμε τους ιδανικούς άνδρες (η κάθε μιά τον δικό της). Τώρα τι τους κάνουμε; Πως να τους χειριστούμε σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευστή;! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

...Όντως γίνεται...

    Εγώ την είχα βρει και την έχασα...

           Και μετά γνωρίζεις οτί καμία άλλη/ος δεν πρόκειται να σε γεμίσει...Από εκεί και πέρα είσαι καταραμένος... Αλλά παράλληλα έχεις την αίσθηση (όχι ελπίδα) οτί τίποτα δεν έχει τελειώσει...

6838[/snapback]

 

 

Σωστός είσαι Ιχώρ! Τίποτε δεν τελειώνει! Ποτέ! Νομίζω πως χρειάζεται να προσπαθήσεις και εσύ, για να είστε πάλι μαζί!

7292[/snapback]

 

Προσπαθώ πνευματικα μόνο γιατί σωματικά είναι λίγο δύσκολο...Δεν είναι Ελλάδα

πια :crying: . Σε δύο χρόνια πα γυρίσει :drooling2:

 

Έχω παρατηρησει παντως οτι η ζωη μου εχει αρχισει και κανει ενα loop, και λαμβανοντας τα γεγονοτα χρονικα, το "σε 2 χρονια" ταιριαζει απολυτα με 8 χρονια πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν ακουο γηνεκεσ να μηλανε για εροτεσ με πιανουν κατη γελια καλα ρε κορητσια ξηπνατε και λιγο δεν ειναι ολα ροδινα και επητελουσ αποφασηστε τη θελετε απο εμασ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ πνευματικα μόνο γιατί σωματικά είναι λίγο δύσκολο...Δεν είναι Ελλάδα

πια  :crying: . Σε δύο χρόνια πα γυρίσει :drooling2:

 

Έχω παρατηρησει παντως οτι η ζωη μου εχει αρχισει και κανει ενα loop, και λαμβανοντας τα γεγονοτα χρονικα, το "σε 2 χρονια" ταιριαζει απολυτα με 8 χρονια πριν!!!

7295[/snapback]

 

Οταν γυρίσει θα διαπιστώσεις εάν ήσουν τόσα χρόνια ερωτευμένος μαζί της ή με την εικόνα που είχες πριν φύγει. Οι άνθρωποι αλλάζουν τρομακτικά! Πόσοι και πόσες έχουν κάποιον δεσμό στο φτύσιμο (απλά για να υπάρχει) επειδή είναι ερωτευμένοι με μία εικόνα και όταν βλέπουν αυτήν την "εικόνα" με σάρκα και οστά λένε μέσα τους "πως έγινε έτσι... :063laugh: ")

 

Ολα αυτά που γράφω έχουν κάποια λογική μόνο εάν είσαι νεαρός σε ηλικία. Θυμάμαι στα 19-23 μου, δεν έβλεπα αυτόν που είχα απέναντί μου, έβλεπα αυτόν που νόμιζα πως ήταν απέναντί μου!

 

Η αγάπη καλό μου, πονάει ... πονάει πολύ! Δεν πρόκειται για το σφίξιμο που νιώθουμε : "μου λείπει" αλλά "όταν τον σκέπτομαι, πονάω". Εχει δύναμη που δεν μπορώ να την περιγράψω, μόνο όσοι το ένιωσαν μπορούν να καταλάβουν τι λέω. Αυτός ο πόνος μεταλλάσεται σε μια γλυκιά αίσθηση παράδοσης όταν δεν μπορείς να είσαι δίπλα του. Οταν διαπιστώσεις πως αυτά τα συναισθήματα διαρκούν πάνω από 4 χρόνια τότε ... ΝΑΙ! Γνώρισες την Αγάπη! Η οποία δεν σε εγκαταλείπει όσα χρόνια και αν περάσουν ... πάντα θα νιώσεις έναν κόμπο στο στομάχι, πάντα θα κοιτάζεστε με γλύκα, πάντα θα είναι στην σκέψη ο ένας του άλλου.

 

Καλέ τι μ' έπιασε με τα ρομαντικά μου! Πάω να ζοχαδιάσω τον ΗΙΜ για να ηρεμήσουμε λιγάκι!

 

:018bleh:

Link to comment
Share on other sites

οταν ακουο γηνεκεσ να μηλανε για εροτεσ με πιανουν κατη γελια καλα ρε κορητσια ξηπνατε και λιγο δεν ειναι ολα ροδινα και επητελουσ αποφασηστε τη θελετε απο εμασ

7312[/snapback]

 

Συνολικά οι γυναίκες δεν θέλουν τίποτε από το σύνολο των ανδρών! ΧΑ! Η κάθε συγκεκριμένη γυναίκα θέλει συγκεκριμένα πράγματα από έναν συγκεκριμένο άνδρα (έναν την κάθε φορά :018bleh: ).

 

Τώρα ... τί θέλουν άραγε από εσένα οι γυναίκες σου; (μία κάθε φορά για να μην μπερδεύεσαι με τα ονόματα, εκτός και εάν τις λες όλες "μωράκι μου" οπότε ηρέμησες :D ).

 

Δεν είναι όλα ρόδινα καμάρι μου! Για την ακρίβεια μιά φορά θα σου τύχει το "ρόδινο". Μια φορά θα φας την πετριά κατακέφαλα! :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Οταν γυρίσει θα διαπιστώσεις εάν ήσουν τόσα χρόνια ερωτευμένος μαζί της ή με την εικόνα που είχες πριν φύγει. Οι άνθρωποι αλλάζουν τρομακτικά!

:018bleh:

7337[/snapback]

Έχει αλλάξει. Σίγουρα. Από αυτά που μαθαίνω.

Θέλω όμως να το διαπιστώσω μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Είμαι βέβαιη πως θα έχεις την ευκαιρία καλό μου. Θα έρθει μόνη της να σε βρει όταν γυρίσει. Μην νομίζεις πως μόνο εσύ την σκέπτεσαι. Σε σκέπτεται και εκείνη. Αναρωτιέται σαν και εσένα. Προετοιμάσου μόνο γιατί ίσως να μην σου αρέσει αυτό που θα δεις!

 

Μέχρι να έλθει εκείνη η ώρα, όμως, κοίτα γύρω σου ... υπάρχουν πολλά κορίτσια! Δώσε στον εαυτό σου την ευκαιρία να γνωρίσει μιά καλύτερη από εκείνη! Καλύτερη για εσένα. Αν τις προσπερνάς όλες με την ανάμνησή της τότε έναν μόνο κινδυνεύεις να αδικήσεις : τον εαυτό σου! :console:

 

Εχω κάνει το λάθος αυτό, και αν μπορώ να εμποδίσω κάποιον να το επαναλάβει, το κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι βέβαιη πως θα έχεις την ευκαιρία καλό μου. Θα έρθει μόνη της να σε βρει όταν γυρίσει. Μην νομίζεις πως μόνο εσύ την σκέπτεσαι. Σε σκέπτεται και εκείνη. Αναρωτιέται σαν και εσένα. Προετοιμάσου μόνο γιατί  ίσως  να μην σου αρέσει αυτό που θα δεις!

7406[/snapback]

 

Έχουμε κοινούς γνωστούς οι οποίοι μου λένε οτί ρωτάει, την άλλη φορά μου είπαν οτί περνούσε κάτω από το σπίτι μου και ήθελε να μου χτυπήσει... Διάφορα τέτοια...

Μέχρι να έλθει εκείνη η ώρα, όμως, κοίτα γύρω σου ... υπάρχουν πολλά κορίτσια! Δώσε στον εαυτό σου την ευκαιρία να γνωρίσει μιά καλύτερη από εκείνη!

7406[/snapback]

Δεν υπάρχει καλύτερη...

 

Εχω κάνει το λάθος αυτό, και αν μπορώ να εμποδίσω κάποιον να το επαναλάβει, το κάνω!

7406[/snapback]

 

Μπα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη...

7416[/snapback]

 

Ανάμεσα σε 3 δις γυναικών στον πλανήτη, έστω 5 εκατομμυρίων ελληνίδων, χλωμό το βλέπω να ισχύει αυτό που λες.

 

Φυσικά, μπορείς να το δεις κι από άλλη οπτική γωνία.

Link to comment
Share on other sites

Και ο πιο μεγάλος έρωτας είναι καταδικασμένος να τελειώσει.

 

Οι άνθρωποι είμαστε φτιαγμένοι για να ζούμε σε παραμύθια, είναι το μοναδικό κόλπο (και όπλο) που έχουμε για να μην πεθάνουμε από βαρεμάρα.

 

Και όπως όλοι ξέρουμε, κάποια στιγμή τα παραμύθια τελειώνουν και εμείς φεύγουμε σε αναζήτηση νέων. Όσο και αν αλληλοσυμπληρώνεσαι με τον άνθρωπό σου, όσο καλά και αν σε καταλαβαίνει, όσο και αν νομίζεις ότι είναι το μοναδικό άτομο στον πλανήτη, όσο καλό κρεβάτι και αν κάνετε, όσο, όσο όσο.... Κάποια στιγμή έρχεται η φάση του ξενερώματος.

 

Κάποια στιγμή δεν προετοιμάζεσαι με τις ώρες στον καθρέφτη, φροντίζοντας μετά μανίας εκείνη την διαλεμένη τούφα που δεν λέει να κάτσει στην θέση της. Κάποια στιγμή σταματάς να έχεις άγχος για αυτά που θα πεις, για το αν θα κάνεις καλή εντύπωση, για το αν θα φανείς αρκετά "κινηματογραφικός".

 

Γιατί? Γιατί θα μένετε μαζί. Θα βλέπει ο ένας τον άλλον στις καλύτερες, αλλά (εδώ είναι το σημαντικό) και στις χειρότερες φάσεις, τις πιο απομυθοποιητικές (φαντασία έχετε, χρησιμοποιήστε την).

 

Κάποια στιγμή θα κουραστείς να μιλάς για τον εαυτό σου στον πληθυντικό αριθμό ("θα πάμε εκεί", "θα δούμε εκείνο", "θα φάμε φιλέτο"...) και θα σου λείψουν οι ώρες της μοναξιάς. Το κάποτε παραμύθι έχει γίνει ρουτίνα και αυτό αδυνατείς να το δεις, και όντως πιστεύεις πως το πρόβλημα πίσω από τους συνεχόμενους καυγάδες σας είναι τα αφημένα τσιγάρα στο τασάκι και οι τρίχες στην μπανιέρα.

 

Κάποια στιγμή θα βγείτε για ποτό και θα δεις ένα άλλο άτομο να σε κοιτάει. Εκείνο το βλέμμα... Τι σου θυμίζει ? Κάτι που έχεις πολύ καιρό να ζήσεις... Το σφίξιμο στο στομάχι... Μα ναι? Πως μπόρεσες και ξέχασες?

 

Κάποια στιγμή θα χωρίσεις, θα θρηνίσεις και μετά θα ξαναζήσεις...

 

Μην αναζητάτε ανθρώπους που σας καταλαβαίνουν, που νιώθουν τον πόνο σας. Δεν υπάρχουν. Γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε μόνοι. Θα είμαστε τυχεροί αν έχουμε τουλάχιστον αρκετές εικόνες για να φέρνουμε στο μυαλό μας. Συλλέγουμε στιγμές και τίποτε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη...

7416[/snapback]

 

Ανάμεσα σε 3 δις γυναικών στον πλανήτη, έστω 5 εκατομμυρίων ελληνίδων, χλωμό το βλέπω να ισχύει αυτό που λες.

 

Φυσικά, μπορείς να το δεις κι από άλλη οπτική γωνία.

7423[/snapback]

 

Τράγου Κέρατο, μόλις διάβασα το site "Why will I never have a girlfriend", στο οποίο παραπέμπει το link σου...

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ! :clapping:

Περιττό να σου πω, ότι ακόμα και τώρα που γράφω, γελάω με το έξυπνο υλικό του τύπου που έφτιαξε την σελίδα. Δεν συμμερίζομαι βέβαια τον πεσσιμισμό του, αλλά γουστάρω μέχρι αηδίας το υφάκι του.

 

Και ακόμα πιο perfect, είναι το e-mail που του έστειλε εκείνη η υστερική, φανατισμένη, χριστιανή, φεμινίστρια (όλα τα κακά μαζεμένα) γκόμενα, που τον προειδοποιεί για την οργή του θεού.

 

Απίστευτο ! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζετε οτί δεν τα γνωρίζω όλα αυτά.

8 χρόνια σας λέει τίποτα;

Και ούτε έχω κλειστεί μέσα στον εαυτό μου. 5 χρόνια τώρα παίζω θέατρο...

Αλλά εκείνη παραμένει...

 

I crossed oceans of time to reach you.

 

The luckiest man who walks in this earth is the one who finds, true love

 

Σας θυμίζει τίποτα;

 

D

Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζετε οτί δεν τα γνωρίζω όλα αυτά.

8 χρόνια σας λέει τίποτα;

Και ούτε έχω κλειστεί μέσα στον εαυτό μου. 5 χρόνια τώρα παίζω θέατρο...

Αλλά εκείνη παραμένει...

 

I crossed oceans of time to reach you.

 

The luckiest man who walks in this earth is the one who finds, true love

 

Σας θυμίζει τίποτα;

 

D

7447[/snapback]

 

Ναι... Μου θυμίζει εμένα στο παρελθόν...

Δεν πειράζει όμως, αν ζεις κάτι υπάρχει λόγος, οπότε ζήσε το. Τα συμπεράσματα και μαθήματα είναι your own... Μπορεί να βρεθείς εκεί που στέκομαι. Μπορεί από την άλλη, να βρεθείς σε ένα μέρος που δεν είχα υποψιαστεί ποτέ ότι υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...