Jump to content

Ονειρο...


fegarolousmenos
 Share

Recommended Posts

Εφαγα τον γουγλη αλλα δεν το βρηκα...

Θελω να μου πει κανεις αμα ξερει τι σημαινει σε ονειρο να σπας τα δοντια σου και μετα να βαζεις μαυρα ραμματα....

Περιμενω....

Link to comment
Share on other sites

ποναγες? .. τα δοντια σημαινουν θανατο.... τα ραμματα δεν ξερω

 

 

 

γεια χαρα

 

 

 

aquarius

 

To ονειρο δεν το ειδα εγω.... Αλλα απ οσο ξερω τα δοντια δεν σημαινουν παντα θανατο.... Αλλα το να σπαει τα δοντια του/της στον τοιχο...

Link to comment
Share on other sites

γι αονομα του Θεου ειμαι ανοιχτομυαλος σε παρα πολλα πραγματα αλλα σε τετοιου ειδους ονειρα βλεπω μονο ψυχολογικες εξηγησεις. μην αρχιζουμε τις καταστροφολογιες. παντως πιστευω στο deja vu

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και σε άλλο ποστ.

 

Η αλήθεια είναι μέσα σου.ΟΙ εξηγήσεις αυτές είναι οι λεπτομέρειες.Αυτό να πεις σε όποιον είδε το όνειρο.Να ψάξει μέσα του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έγραψα και σε άλλο ποστ.

 

Η αλήθεια είναι μέσα σου.ΟΙ εξηγήσεις αυτές είναι οι λεπτομέρειες.Αυτό να πεις σε όποιον είδε το όνειρο.Να ψάξει μέσα του.

Και πάνω σ΄αυτό τολμώ να υποθέσω ότι όποιος είδε το όνειρο μάλλον έχασε κάποιο αγαπημένο πρόσωπο ή φοβάται πολύ τον θάνατο, θέλει να επουλώσει τα τραύματα του φόβου όμως δεν μπορεί και αυτό φαίνεται από το χρώμα ΜΑΥΡΟ,το οποίο είναι απουσία χρωμάτων-κενό-χάος επομένως πρέπει να ψάξει βαθύτερα για να εξηγήσει το όνειρο και να ξεπεράσει το φόβο του που είναι και ο λόγος που το υποσυνείδητο έφερε στο φως με το όνειρο αυτό.

Βέβαια αυτά είναι υποθέσεις που μπορεί να μην ισχύουν αλλά είναι και μια πιθανή εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να ρωτήσεις είναι αν έχει κάποιο πρόβλημα με τα δόντια του , της και σκέφτεται εδώ και καιρό να πάει στον οδοντογιατρό.

Γιατί αν έχει αυτό σημαίνει ότι φοβάται πολύ την όλη διαδικασία.

 

Αν όχι τότε σημαίνει κάτι άλλο.

 

Για μένα θα έλεγα ότι το συγκεκριμένο άτομο γνωρίζει κάποιο μυστικό που δεν πρέπει να πει και νομίζω ότι είναι πάρα μα πάρα πολύ σοβαρό.

Είναι θέμα θα έλεγα ζωής και θανάτου που λένε. Και φυσικά δεν πρέπει να το σκέφτεται . Κάνει κακό στον ίδιο του τον εαυτό.

 

Και αυτό όπως έγραψε και η Μάντζικα ντε σπελ αυτό είναι η δική μου εξήγηση.

 

θα πρέπει καταρχάς να είναι ειλικρινείς μαζί σου το συγκεκριμένο άτομο και δεύτερον κάνε όσες περισσότερες ερωτήσεις μπορείς για να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να τον ρωτήσεις και τι ταινίες έβλεπε την προηγούμενη εβδομάδα ή, αν είναι οδοντίατρος, μήπως είχε καμιά περίεργη υπόθεση με ασθενή... ή αν κάποιος φίλος του τού είπε καμιά ιστορία σχετική...

 

Παρεπιπτόντως, θα συμφωνήσω με τον Lainus.

Μόνο ο ίδιος μπορεί να εξηγήσει το όνειρο. Υπάρχουν κάποια αρχέτυπα που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στις εξηγήσεις ονείρων, αλλά οι εμπειρίες και τα βιώματα του καθένα είναι διαφορετικά. Και αυτά επηρεάζουν τα όνειρα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...