Jump to content

Δαρβίνος-Βατικανό 1-0


Recommended Posts

:offtopic:

 

Προσωπικα ενθουσιαζομε κυριος επειδη, ειναι μια απο της "μοναδικες, και αληθεινες" θρησκειες, δηλαδη οοοολοι οσοι δεν ειναι χριστιανοι ειναι καταδικασμενοι κλπ κλπ, και να μη μιλησουμε για οσους ασχολουντε με την "σατανικη τεχνη της μαγειας" η ειναι αναρχικοι στις αποψεις τους........ προσωπικα με εχουν πει σατανιστη, αιρετικο, μεχρι και αντιχρηστο (ελεος)... και σου συμπεριφοροντε (καλα οχι ολοι....κυριος σκληροπυρινικοι πιστοι) λες κ εχεις λεπρα η κατι.....

 

Οι βασικες (οι τελειως βασικες) αρχες του χρηστιανισμου δε με ενοχλουν καθολου...ισα ισα..., αλλα αυτη την θετικη πλευρα, δεν την εχω δει ποτε σε πραξη

 

(αν κ ενωειτε αυτη η επεξηγησει της αποψης μου ειναι πολυυυ συμπικνομενη, νομιζω πως αρκει)

 

Προσωπικά ενθουσιάζομαι κυρίως επειδή είναι μία από τις ''μοναδικές'' και ''αληθινές'' θρησκείες. Δηλαδή όοολοι όσοι δεν είναι χριστιανοί είναι καταδικασμένοι κλπ κλπ. Και να μην μιλήσουμε για όσους ασχολούνται με την ''σατανική'' ''τέχνη της μαγείας'' ή είναι αναρχικοί στις απόψεις τους. Προσωπικά με έχουν πει σατανιστή, αιρετικό, μέχρι και αντίχρηστο (έλεος!). Και σου συμπεριφέρονται (καλά, όχι όλοι, κυρίως σκληροπυρηνικοί πιστοί) λες και έχεις λέπρα ή κάτι...

 

Οι -τελείως- βασικές αρχές του Χριστιανισμού δεν με ενοχλούν καθόλου, ίσα ίσα, αλλά αυτή τη θετική πλευρά, δεν την έχω δει ποτέ σε πράξη.

 

Αν και εννοείται αυτή η επεξήγηση της άποψής μου είναι πολύ συμπυκνωμένη, νομίζω πως αρκεί.

 

 

 

 

 

Συντακτικό και έκφραση δεν τα πείραξα. Δεν μπορώ να το κάνω, αν δεν καταλάβω πρώτα το νόημα.

 

Πώς μπορεί κάποιος να εξασκεί την μαγεία, αν δεν μπορεί να βάλει τις σκέψεις του σε μία σειρά και να τις εκφράσει με σωστό και κατανοητό τρόπο; Αν δεν μπορεί να πειθαρχήσει στον εαυτό του και να διορθώσει την ορθογραφία του; Μην το δεις σαν προσωπική επίθεση, ούτε σαν προσβολή (δεν είναι προσβολή να επισημάνεις σε κάποιον κάτι που είναι εμφανές σε όλους τους άλλους). Δες το σαν φιλική συμβουλή.

Επιπλέον, από τον τρόπο που θα αντιδράσεις στην συμβουλή αυτή, θα φανεί ο χαρακτήρας σου, οι ικανότητές σου και το επίπεδό σου στη ''Τέχνη της μαγείας''.

Καλή συνέχεια και συγνώμη για την παρέμβασή μου.

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι με τα πιστεύω μας. εγώ δεν πιστεύω στον Χριστό. οπότε κάτι τέτοιο γιατί να μην μας ενθουσιάσει?
Και εγώ δεν είμαι οπαδός της ομάδας χάντμπωλ του Περιστερίου αλλά δεν "με ενθουσιάζει" όταν χάνει :crying:
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το θεμα Αρχαγγελε μη το ψαχνεις, και οχι δε παρεξηγηθικα.

Καταρχας απορω που δε το σχολιασε κανεις νωριτερα!!!

 

Απο τοτε που εμαθα να γραφω ειμουν ανορθογραφος κ παρωτι νοηματικα μπορουσα να γραψω απιστευτες εκθεσεις ηταν ενα χαλι μαυρο οσον αφορα συντακτικο και ορθογραφια....

Αν λαβεις κ υποψειν μια προφανεις δυσλεξια (που δε μπηκα ομως ποτε στο κοπο να επιβεβεωσω με επισημο χαρτι) και σκεφτεις πως παθαινω επισοδια υπο-μανιας (δεν ειναι κατι το τρομερο, απλα οταν σε ποιανει ο κοσμος νομιζει πως εχεις "παρει κατι") καταλαβενεις πως το να διατιποσω το χαος που εχω στο κεφαλι μου (παρωτι εγω το κατανοω πληρος) ειναι πραγματικος αθλος για μενα....

 

Και επισης δεν εσχολουμε "πρακτικα" με την τεχνη αυτη για πολυ καιρο, και ακομα κ τςρα κανς πολυ αραια κ αργα βηματα....

 

Και για να μην παρερμηνευτει αυτο που ειπα σαν επιθετικο, εξηγω πως οτι ειπα το βλεπω απο μια καθαρα πρακτικη σκοπια....

Δηλαδη στην περιπτωση της συγκεκριμενης θρησκειας δε θα διαφωνησω πως σε καποιους ανθρωπους εχει παρα πολυ θετικα αποτελεσματα ενω σε αλους απλως θετικα αποτελεσματα......αλλα ολοι αφτοι ποσσοι ειναι??

Ειναι ενα 5%??? (κ πιστεβω πως ο αριθμος ειναι απιστευτα αισιοδοξος...) Η θρησκεια ειναι κατι μαζικο.... αν δουλεβει για ενα τοσο μικρο ποσσοστο, ενω για καποιο αλλο μεγαλυτερο ποσσοστο τους γεμιζει μισος και απεχθεια προς ολους τους "αλλοθρησκους" και εξετειας των τελευτεων εχουμε ενα ακομα μεγαλητερο κομματι πληθισμου που ειναι μονο τυπικα "πιστοι" μονο κ μονο για να "ταιριαξουν" με την κοινωνια στην οποια βρισκοντε τοτε αυτη η θρησκεια δεν μπορει να ειναι καταληλη για εθνικη θρησκεια ποσο μαλλων, να ειναι μια απο τις ισχυρωτερες (πληθισμιακα μιλωντας) θρησκειες του κοσμου....

 

(και νε αν καποιος πει πως τρεφω και μια αντιπαθια που μπορει -σε ενα μικρο ελπιζω βαθμο- να επηρεαζει την κριση μου δε θαχει αδικο, απλα επειδη παντα προσπαθω να αναλυω τα πραγματα απο μια ουδετερη σκοπια εχω εμπιστοσηνη στην κριση μου, ακομα και οταν εχω κ καποια προσωπικη/υποκειμενικη αποψη πανω στο θεμα)

Edited by Rahzael
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το θεμα Αρχαγγελε μη το ψαχνεις, και οχι δε παρεξηγηθικα.

Καταρχας απορω που δε το σχολιασε κανεις νωριτερα!!!

..επειδή σου το έχουμε πει σε παλιά σου post. Αν δε διορθώνεσαι, εμείς κουραζόμαστε να τονίζουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Και επειδή κουραζόμαστε και με την εικόνα, ορισμένες φορές δε διαβάζουμε τα posts καθώς μας.. βγαίνουν τα μάτια..

(όπως καλή ώρα δε διαβάζω τη συνέχεια σου γιατί έχω που έχω πονοκέφαλο από τη δουλειά μη γίνω και χειρότερα...)

 

Να ξαναπούμε κατεβάστε το ρημαδιασμένο διορθωτή; Καταντάμε γραφικοί κι εμείς.. Διορθωθείτε από μόνοι σας αν θέλετε και κάποια εκτίμηση...

Link to comment
Share on other sites

Οσων αφορα αυτο, εχω ειδη κατεβασει το αρχειο αλλα προφανως δε δουλευει για καποιο λογο.....

 

(αν και βγαινω λιγο off topic...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...