Jump to content

οι τραπεζες κλεινουν....


aquarius
 Share

Recommended Posts

Ναι ξερω κι εγω απο μια προϊσταμενη σε τραπεζα οτι η Γενικη τραπεζα θα κλεισει σιγουρα γατι το 50% των μετοχων το εχουν Γαλλοι και ειναι καταχρεωμενη η τραπεζα. Επισης ξερω για την εμπορικη που και αυτη εχει Γαλλους μετοχους και δηλωσε μεγαλη ζημια. Επισης σοβαρο προβλημα εχει και η Eurobank οπως και η citibank και η Πειραιως εχει προβλημα ρευστοτητας αλλα δεν εχει ακομα φοβο. Οι μονες τραπεζες που ειναι σιγουρες ειναι η Εθνικη, η Αγροτικη και η Marfin η οποια θα αγορασει την Alpha. Aquarius τα ειπες αναποδα για την Marfin.

Edited by christina_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία λοιπόν ερχόμαστε λοιπόν φίλη aquarius στο πρώτο που μας πρότεινες να πάμε τις καταθέσεις μας στης τρεις τράπεζες που ανέφερες.

 

Και ρωτώ εγώ σε περίπτωση πολέμου ο πρώτος που θα ''βάλει χέρι'' στα χρήματα των πολιτών είναι το ελληνικό δημόσιο , έτσι δεν είναι; Οπότε επιλέγοντας αυτές και μόνο τους διευκολύνουμε απόλυτα στην άμεση και γρήγορη ενέργεια τους .

 

Απ' ότι ξέρω σε περίπτωση πολέμου οι καταθέσεις , τουλάχιστον στους προηγούμενους πολέμους, των πολιτών αυτόματα πήγαιναν στο δημόσια ταμεία για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στην αντιμετώπιση του εξωτερικού κινδύνου. Και αυτό θεωρείται φυσιολογικό πιστεύω από όλους μας, γιατί αν υπάρχει εξωτερικός κίνδυνος για την ζωή σου δεν θα σε ενδιαφέρει και πολύ τι θα κάνεις με τις καταθέσεις σου όταν δεν ξέρεις τι θα γίνει με την ζωή σου, το σπίτι σου και με τους δικούς σου.

 

Οπότε ότι και αν κάνουμε τελικά είμαστε καταδικασμένοι σύμφωνα με το πιθανό σενάριο πολέμου, όσο και αν κρατήσει αυτό.

 

Και μη νομίζεις ότι ο πόλεμος θα είναι μόνο μέσω υπολογιστών. Τα μέσα υπάρχουν και είναι άμεσα για την εξόντωση αυτών που πρέπει κατα αυτούς να ''αποδημήσουν εις Κύριον''.

 

Αλλά όπως προείπα δεν είναι τίποτα σίγουρο να γίνει. Τα σχέδια υπάρχουν σίγουρα αλλά δεν ξέρουν ποιες και από που θα υπάρξουν αντιδράσεις. Γιατί σίγουρα θα υπάρξουν. Και δεν είναι όλοι ανίσχυροι όπως θέλουν ''αυτοί '' να πιστεύουν.

 

σε περιπτωση πολεμου... εν χωρα κλεινουν τα παντα και διαγραφονται τα παντα. το ειπα απο την πλευρα του εχει ως εξης γιατι να υπαρχει καθυστερηση για αυτο το ειπα για τις ιδιωτικες..την στιγμη που πρεπει να πληρωσεις κατι ... οχι σε περιπτωση πολεμου.... τωρα σε περιπτωση πολεμου... τα πραγματα ειναι διαφορετικα... στο πολεμο χανεις τα παντα στην τραπεζα...ενω το να κλεισει μια ιδιωτικη τραπεζα εσυ κ ο καθεις ψαχνεται μιλαμε για το ειδικο στο γενικο οχι για το γενικο που σε περιπτωση πολεμου εν χωρα χανονται τα παντα

 

 

μεσω υπολογιστων λεμε καταθυνομενα πυρα... πως βαζαμε τον αυγουστο του 2007 πυρκαγιες ε κατι χειροτερο... το βολι να το πω και ετσι θα παει να σκασει στο κεφαλι του ταδε θα γινει αυτο συγκεκριμενοποιηση που θα παρει μπαλλα και αλλα αδεσποτα μαζι....καταλαβαινεις, σαν τις τηλευκατευθυνομενες... σφαιρες π κανουν στροφη.. και της παναγιας τα ματια.... οχι απλα οπως κανανε οι προγονοι μας που ριχνανε κουβερτες στα τανκς και τ βγαζανε την αλυσιδα και πολλα απλα πραγματα... τωρα θα ειναι συχρονισμενη καταστροφη σε συγκεκριμενο τοπο χρονο κ μαζι με τα απροοπτα και για αυτο δεν θα κρατησει πολυ.. κλεινω εδω αυτο το θεμα λεγοντας πολεμο υπολογιστων.

 

 

αυτη την στιγμη δεν ειναι η γνωμη εναντιων σ και το αντιστροφο απλα ειναι η αντιδραση κ η εγγρηγορση για κατι ου θα γινει... ουτως η αλλως και καλα θα κανουμε να ειμαστε προετοιμασμενοι...

 

 

.

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή δεν μου αρέσει γενικά να λέμε μεγάλα λόγια και να τρομοκρατούμε τον κόσμο γενικά, εδώ θα είμαστε και θα τα δούμε. Θα δούμε αν είναι τόσο απλό να κλείσουν οι τράπεζες όπως λένε. Είτε αυτή λέγεται Γενική, Εμπορική , Αlpha και οποιαδήποτε άλλη.

 

Ας ενεργήσει ο καθένας με γνώμονα το δικό του καλό και όσο γίνεται πιο ψύχραιμα και λογικά.

 

Και αν θεωρεί κάποιος ότι θα διαφυλάξει τα χρήματα του ακόμα και κάτω από το κρεβάτι του ας το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξερω κι εγω απο μια προϊσταμενη σε τραπεζα οτι η Γενικη τραπεζα θα κλεισει σιγουρα γατι το 50% των μετοχων το εχουν Γαλλοι και ειναι καταχρεωμενη η τραπεζα. Επισης ξερω για την εμπορικη που και αυτη εχει Γαλλους μετοχους και δηλωσε μεγαλη ζημια. Επισης σοβαρο προβλημα εχει και η Eurobank οπως και η citibank και η Πειραιως εχει προβλημα ρευστοτητας αλλα δεν εχει ακομα φοβο. Οι μονες τραπεζες που ειναι σιγουρες ειναι η Εθνικη, η Αγροτικη και η Marfin η οποια θα αγορασει την Alpha. Aquarius τα ειπες αναποδα για την Marfin.

 

σωπα τι μου λες δεν το ηξερα για την πειραιως . τα ακουτε συνομιλητες συνομιλητριες...

οχι δεν τα ειπα αναποδα σωστα τα ειπα για την αλφα απλα το διαβασες γρηγορα νο προμπλεμ κριστινα, ωραια φωτο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την agelina. ηρεμηστε λιγο βρε παιδια μην σπερνουμε παντου την καταστροφη.

δεν ειναι λυση να εχουμε τις "καταθεσεις" μας κατω απο τα στρωματα. δεν πιστευω πως θα γινει κατι τετοιο και ας μην ξεχναμε πως δυσκολα θα φτασουμε σε καταστασεις του β'παγκοσμιου με πεινες και κατοχες.

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή δεν μου αρέσει γενικά να λέμε μεγάλα λόγια και να τρομοκρατούμε τον κόσμο γενικά, εδώ θα είμαστε και θα τα δούμε. Θα δούμε αν είναι τόσο απλό να κλείσουν οι τράπεζες όπως λένε. Είτε αυτή λέγεται Γενική, Εμπορική , Αlpha και οποιαδήποτε άλλη.

 

Ας ενεργήσει ο καθένας με γνώμονα το δικό του καλό και όσο γίνεται πιο ψύχραιμα και λογικά.

 

Και αν θεωρεί κάποιος ότι θα διαφυλάξει τα χρήματα του ακόμα και κάτω από το κρεβάτι του ας το κάνει.

 

δεν τρομοκρατουμε το κοσμο δε λεμε μεγαλα λογια λεμε πραγματα απο μεσα οπως ειπε και η κριστινα... τελοσπαντων κ λογικα κ ψυχραιμα τα λεμε... ολα εδω αν θελετε λετε κατι για να βοηθησουμε κ να προετοιμαστουμε... γιατι δεν θα παμε καθολου καλα σαν εθνος... το βλεπετε... λοιπον ο καθενας να κανει αυτο π νομιζει... τα μεγαλα λογια δεν εχουν ερθει ακομα.... λοιπον φιλη αγγελινα θα ερθουν μεγαλυτερα... φιλικα λοιπον τα λεω εδω μεσα και ας με λενε τρελη... η οτιδηποτε... ερχονται δυσκολες μερες και δεν κανω καθολου πλακα....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την agelina. ηρεμηστε λιγο βρε παιδια μην σπερνουμε παντου την καταστροφη.

δεν ειναι λυση να εχουμε τις "καταθεσεις" μας κατω απο τα στρωματα. δεν πιστευω πως θα γινει κατι τετοιο και ας μην ξεχναμε πως δυσκολα θα φτασουμε σε καταστασεις του β'παγκοσμιου με πεινες και κατοχες.

 

 

mother mary pray for our sins

 

φιλε σεβαντο δεν θα φτασουμε σε καταστασεις β παγκοσμιου πολεμου κ κατοχες γιατι δεν θα εχει διαρκεια αυτος ο πολεμος... και φυσικα δεν θα εχουμε τα χρηματα κατω απο τα στρωματα....σκεφτεσαι την πιθανοτητα πολεμου γυρω απο την ελλαδα ... εμεις να μην εχουμε τροφιμα....γιατι τα συνορα θα ειναι κλειστα... εχεις ιδεα ποσες ληστειες ποσοι φονοι ποσα ζωα θα σκοτωσουν για να φανε... στο λεω ακραια σκεψου για παραδειγμα... εδω ειναι αθηνα για σκεψου σε επαρχιες και νησια... σκεψου το... θα ειναι πολυ χειροτερα απο β παγκοσμιο και οσα αναφερεις . σκεψου τι επαθε η γεωργια... σκεψου αυτο για 4 μηνες να ειναι ετσι καθε μερα...

 

μακαρι να μην συμβει τπτ απο ολα αυτα και να ειναι ολα ενα κακο ονειρο για την γη.... αλλα θα δουμε....

Link to comment
Share on other sites

πώς κάνεις έτσι aquarius. Και να κλείσουν όλες οι τράπεζες και να συμβούν όλα αυτά, το αποτέλεσμα θα μετράει.

 

Για σκέψου πως εάν γίνουν όλα αυτά που λές ότι μετά μπορεί η Ελλάδα να είναι πολύ καλύτερη σαν χώρα.

 

Και να ζούμε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Aquarius, μήπως έχει τύχει να ψάξεις έστω και ένα από τα στοιχεία που δίνεις, για να δεις αν ισχύει ή όχι?

Δεν καταλαβαίνεις ότι όλη αυτή η επίδειξη τρομολαγνείας σε κάνει ολίγον τι ρεζίλι?

Ποιός σου είπε, για παράδειγμα, ότι έκλεισε η citibank? Μπήκες στον κόπο να δεις αν όντως έχει κλείσει ή όχι?

Χαλάρωσε λίγο και άρχισε να διαβάζεις τίποτα, εκτός από το να "μιλάς" μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Aquarius, μήπως έχει τύχει να ψάξεις έστω και ένα από τα στοιχεία που δίνεις, για να δεις αν ισχύει ή όχι?

Δεν καταλαβαίνεις ότι όλη αυτή η επίδειξη τρομολαγνείας σε κάνει ολίγον τι ρεζίλι?

Ποιός σου είπε, για παράδειγμα, ότι έκλεισε η citibank? Μπήκες στον κόπο να δεις αν όντως έχει κλείσει ή όχι?

Χαλάρωσε λίγο και άρχισε να διαβάζεις τίποτα, εκτός από το να "μιλάς" μόνο...

 

οι τραπεζες αγορι μ οταν χανουν πελατες ενα ενα τα υποκαταστηματα κλεινουν... γιατι κλεινουν ? ανατωτηθηκες? τραβα λοιπον να μαθεις γιατι κλεινουν και για ποιο λογο κλεινουν.... και μετα μιλα μου

οσο για τρομολαγνεια..... κατσε να μαθεις πεντε πραγματα. απο επιτοκια εμβασματα και ελβετικα φραγκα.. ακομη και για γαλλους μετοχους.... το ψωμι τους κανει 1,50 ευρω η, κ δω κανει 50 λεπτα... και μετα ρωτα... επισης μαθε κατι δεν υπαρχουν ατοκα , οταν λεμε ατοκα ... ειναι μαζι με τους τοκους... επισης οταν λεμε πρωτη δοση μετα απο ενα χρονο ειναι 6,95 % επισης μαθες γιατι ειναι καταχρεωμενη η σιτι , και η γενικη... και μετα μου λες για τρομολαγνεια... καποτε η τραπεζα που αναφερες ειχα τουλαχιστον στο κεντρο της αθηνας 6 υποκαταστηματα, αν τωρα υπαρχει ενα ειναι επειδη το κρατανε για μεχρι να βρουν δουλεια οι υπαλληλοι του... λοιπον . κοψε το υφος τρομολαγνεια.... και πηγαινε να δεις τα νουμερα της τραπεζας ρωτα απο περιεργεια να δεις ποσο ειναι ενα

κυμαινομενο και ποσο ενα σταθερο ποσο ενα μικτο... και δες οτι οσο χρεωμενοι ειναι οι πελατες εις διπλουν τετραπλουν ειναι οι τραπεζες....το καταλαβες?????????? η να το αναλυσω και αλλο βαρεθηκα πια να λεω απλα πραγματα που τα βλεπουν ολοι....

 

σκεψου μηπως γινεσαι εσυ ρεζιλι? για παραδειγμα απλα απο περιεργεια .. πηγαινε σε ενα υποκαταστημα της peugeot ρωτα ποσο ειναι η πρωτη δοση μετα απο ενα χρονο και αμα σου πει λιγοτερο επιτοκιο απ 6% θα εισαι τυχερος... αν παραπανω θα κατανοησεις για μου λες οτι γινομαι ρεζιλι μονο σε σενα .... απο εκει να καταλαβεις οτι η τραπεζα χρεωνεται ....

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

πώς κάνεις έτσι aquarius. Και να κλείσουν όλες οι τράπεζες και να συμβούν όλα αυτά, το αποτέλεσμα θα μετράει.

 

Για σκέψου πως εάν γίνουν όλα αυτά που λές ότι μετά μπορεί η Ελλάδα να είναι πολύ καλύτερη σαν χώρα.

 

Και να ζούμε κανονικά.

 

σε πολυ μακρινο μελλον αγαπητε μου θα ειναι μια πολυ καλυτερη χωρα... ισως εγω και εσυ και πολλοι απο εδω μεσα να μην ειμαστε εν ζωη.. ομως ναι οι απογονοι θα ειναι σαφως πολυ καλυτερα.

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα, δηλαδή όταν είπες λίγο πιο πριν ότι "η citibank έκλεισε" αναφερόσουν στο υποκατάστημα της γειτονιάς σου, όχι στη citibank γενικότερα.

Με την ίδια λογική και η Εθνική "έκλεισε", εφόσον έκλεισαν τα ΑΤΜς της στους σταθμούς του Μετρό. :P

 

Άστο aquarius, μας έπεισες ότι έχεις απόλυτη συναίσθηση των τεκταινόμενων στην Ελλάδα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας φίλη Aquarius πρέπει να δεις τα πράγματα με περισσότερη ψυχραιμία. Στο κάτω κάτω δεν ξέρεις καν με τη δουλειά ασχολείται ο συνομιλητής σου και αν γνωρίζει κάποια πράγματα περισσότερα από εσένα.

 

Οι διάφορες τράπεζες κλείνανε και θα συνεχίσουν να κλείνουν για διάφορους λόγους. Αλλωτε γιατί θα πουληθούν , άλλωτε γιατί οι ίδιες επέλεξαν διαφορετικά μέρη εγκατάστασης νέων καταστημάτων και άλλωτε γιατί υπάρχει πρόβλημα με τους ιδιοκτήτες των ακινήτων αλλά και για διάφορους άλλους λόγους.

Οτι και αν είναι ένα είναι σίγουρο ότι δεν πρέπει να πανικοβαλόμαστε.

 

Με τον τρόπο που αντιδράς μου δείχνεις ότι εσύ η ίδια είσαι πολύ χρεωμένη σε κάποια τράπεζα και έχεις πανικοβληθεί με τα επιτόκια.

Διάβασες όμως ότι τα επιτόκια ήδη κατεβήκανε και αναμένεται και άλλη πτώση τους;

 

Εύχομαι να κάνω λάθος και η αντίδραση σου να είναι μόνο από γενική ανησυχία προς όλους.

 

Εμένα το πρώτο πράγμα που με έκανε να σκεφτώ η όλη διαδικασία είναι ότι ο κόσμος έπρεπε να αντιδράσει και να δείξει ότι δεν γίνεται να αυξάνονται τα επιτόκια και μαζί ότι επακολουθεί από αυτά.

 

Τα χρηματιστήρια κάθε μέρα πέφτουν . Ποιοι ασχολούνται με αυτά; Και πόσο είναι το ποσοστό των μεγαλοκαρχαριών;

Ας κάνουμε μία ποιο αναλυτική αναζητήση των λόγων. Ας σκεφτούμε όλους τους παραμέτρους.

 

Εχεις σκεφτεί όμως και το ενδεχόμενο να είναι η αλλαγή των ''σκύπτρων'' από μια χώρα στην άλλη;

 

Μέχρι πρότινος μία χώρα κατείχε -κατέχει την δύναμη, αυτό συνέβενε και πριν κάποια χρόνια για μια άλλη χώρα, μήπως ήρθε η ώρα της ''αλλαγής'';

 

Και σίγουρα δεν αποφασίζεις ούτε εσύ, ούτε εγώ για αυτή την αλλαγή.

 

Ολα είναι πιθανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας φίλη Aquarius πρέπει να δεις τα πράγματα με περισσότερη ψυχραιμία. Στο κάτω κάτω δεν ξέρεις καν με τη δουλειά ασχολείται ο συνομιλητής σου και αν γνωρίζει κάποια πράγματα περισσότερα από εσένα.

 

Οι διάφορες τράπεζες κλείνανε και θα συνεχίσουν να κλείνουν για διάφορους λόγους. Αλλωτε γιατί θα πουληθούν , άλλωτε γιατί οι ίδιες επέλεξαν διαφορετικά μέρη εγκατάστασης νέων καταστημάτων και άλλωτε γιατί υπάρχει πρόβλημα με τους ιδιοκτήτες των ακινήτων αλλά και για διάφορους άλλους λόγους.

Οτι και αν είναι ένα είναι σίγουρο ότι δεν πρέπει να πανικοβαλόμαστε.

 

Με τον τρόπο που αντιδράς μου δείχνεις ότι εσύ η ίδια είσαι πολύ χρεωμένη σε κάποια τράπεζα και έχεις πανικοβληθεί με τα επιτόκια.

Διάβασες όμως ότι τα επιτόκια ήδη κατεβήκανε και αναμένεται και άλλη πτώση τους;

 

Εύχομαι να κάνω λάθος και η αντίδραση σου να είναι μόνο από γενική ανησυχία προς όλους.

 

Εμένα το πρώτο πράγμα που με έκανε να σκεφτώ η όλη διαδικασία είναι ότι ο κόσμος έπρεπε να αντιδράσει και να δείξει ότι δεν γίνεται να αυξάνονται τα επιτόκια και μαζί ότι επακολουθεί από αυτά.

 

Τα χρηματιστήρια κάθε μέρα πέφτουν . Ποιοι ασχολούνται με αυτά; Και πόσο είναι το ποσοστό των μεγαλοκαρχαριών;

Ας κάνουμε μία ποιο αναλυτική αναζητήση των λόγων. Ας σκεφτούμε όλους τους παραμέτρους.

 

Εχεις σκεφτεί όμως και το ενδεχόμενο να είναι η αλλαγή των ''σκύπτρων'' από μια χώρα στην άλλη;

 

Μέχρι πρότινος μία χώρα κατείχε -κατέχει την δύναμη, αυτό συνέβενε και πριν κάποια χρόνια για μια άλλη χώρα, μήπως ήρθε η ώρα της ''αλλαγής'';

 

Και σίγουρα δεν αποφασίζεις ούτε εσύ, ούτε εγώ για αυτή την αλλαγή.

 

Ολα είναι πιθανά.

 

καλησπερα τα επιτοκια αυξανονται... χρεωμενη δεν ειμαι δεν εχω αναγκη για δανεια... καλα ειμαι κ ειμαι και εκτος χωρας σε αμεση εσχεση μ την χωρα... λοιπον το υπουργειο οικονομικων στο συνταγμα μεχρι το 2012 εχει φυγει απο συνταγμα... το υπουργειο παιδειας εφυγε... εχουν σχεση αμεσα με χρηματα...θυμασαι το πολεμο της γιανακκου?.... το θυμουνται ολοι γιατι εγινε περισσοτερο? ... μιλαμε για παιδεια... καποιος εδω μεσα εκανε ποστ αν πρεπει να καταργηθουν τα θρησκευτικα.. σε ρωταω ... με τι εχει σχεση αυτο? σ απαντω εν μερει...γιατι θελουν να αλλαξουν κατι... πριν 10 χρονια η και περισσοτερο... διαβαζαμε... την ιστορια του χριστου... τωρα διαβαζουμε χριστιανικη ηθικη τα παντα αλλαξαν οικονομικοι λογοι , ολοι , ηθελε ο μπους να κυβερνα το πλανητη? ναι το εκανε... ποσο εχει πεσει το δολαριο σημερα??????? θελει ο μπους το αφγανισταν για επεκταση οχι θελει το πετρελαιο ... τι ειναι αυτο χρηματα!!! γιατι το εκανε θελω να πω τωρα αλλαξε φτωχυνε... κ η ρωσια εγινε η πρωτη δυναμη.. φυσικο αεριο περνα απο ελλαδα και διανεμεται σε ολη την ευρωπη τι σημαινει αυτο χρηματα κ δυναμη ...η ρωσια ομως ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι οπως ειμαστε εμεις..... οταν ειχαμε προβλημα με τις πυρκαγιες αυτοι μας βοηθησαν περισσοτερο απο ολους... επισης το θεμα σκοπιων ειναι θεμα αμερικης θελουν την βαση τους εκει... αυτο σημαινει χρημα.... το υπουργειο οικονομικων που εχω αμεση επαφη και σχεση που καλως η κακως υπογραφει τα νομοσχεδια του προκοπη παυλοπουλου που εχει αμεση επαφη απο τοτε που ειμαστε στο ευρω.... που το ευρω ειναι εμμεσος τροπος της αμερικης... αναγκαζει την κομισιον να κανει πραγματα... τρελλα... να σου πω κατι... πριν κατι μερες εκαναν τα υπουργεια των οικονομιας και οικονομικων απεργια μια βδομαδα... ξερεις για ποιο λογο εκαναν? εχεις ιδεα τι μισθο παιρνει ενας αποφοιτος δημοτικου στο υποργειο οικονομικων με 15 χρονια υπηρεσια και τι διαφορα εχει απο εναν υπαλληλο με 2 τρια πτυχια... 100 ευρω μικτα.... στο λεω απο μεσα.... λοιπον τι σημαινει αυτο... οτι οι δημοσιοι υπαλληλοι παντως υπουργειων εκτοε ολμε.. ειναι πλουσιοι σε σχεση με τον απλο λαο και καταχρεωμενοι ... με λιγα λογια δεν υπαρχει καμια ανησυχια απο εμενα για ολα αυτα μου ειναι γνωστα σε καποιους αγνωστα.... οι τραπεζες οσες αναφεραμε και η κριστινα επισης... που λεει παραπανω η οποια εχει καποιο προισταμενη... δεν μπορει να το λεει για πλακα... με λιγα λογια απλα το μονο που ειπα ως αρχη κ σιγουρα παρερμηνευτικε.... οι σταθερες τραπεζες ειναι οι δημοσιες, σε κανεναν δεν αρεσει στις μερες μας εχει καθυστερηση χρηματων....η οτιδηποτε αλλο... προτεινα οτι ειναι σταθερες... σε περιπτωση πολεμου εν χωρα ... αλλαζουν ολα...λοιπον ο λογος που συγκεντρωνονται τα χρηματα τωρα αυτην την εποχη ειναι Π.Σ.Ε.Α (πολιτικη σχεδιαση εκτακτου αναγκης .. σε σχεση με κομισιον) ο οποιος δεν καταλαβαινει τι ειναι αυτο μπορει να παει να ενημερωθει στην κορναρου 1 στο 2 οροφο στα γραφεια της πσεα.... οι μερες ειναι δυσκολες για καποιο λογο.... αυτα θα ληξουν σε 3 χρονια απο τωρα ... για να ειμαστε σιγουροι εγω απλως ενημερωση εκανα....

 

οσο για παρεμφερη θεματα που αναφερα μεν ειναι οφ τοπικ αλλα εχουν λιγο σημασια να δει κανεις οτι απο το 90 εως το 08 εχουν συμβει πολλα πραγματα.. πολυ περισσοτερα...

 

δεν υπαρχει ο φοβος η τρομος υπαρχει η ενημερωση. οχι απο μενα ... απο πολλα πραγματα.... λυπαμαι για οσα συμβαινουν στην πατριδα μου

 

μονο αυτο εχω να πω... ναι φυσικα και δεν θα αποφασισουμε εμεις θα αποφασισει το αορατο συστημα πλεον

 

ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ... ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο απλος κοσμακης σε σχετικη ερωτηση για το αν ανησυχειτε για τις τραπεζες ειπαν: γιατι εχουμε λεφτα για καταθεση για να ανησυχουμε? :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...