Jump to content

οι τραπεζες κλεινουν....


aquarius
 Share

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 οταν ομως εισαι με 600 και 700... τοτε εχει ο καθεις χοντρο προβλημα και λαμβανει σοβαρα... τι παιζεται... :clapping:

εγώ έχω δουλέψει και με 400 ευρώ τον μήνα και ήμουν και ευχαριστημένος που έπαιρνα αυτά γιατί δύσκολα σε παίρναν για δουλειά χωρίς προυπηρεσία και με παραπάνω χρήματα.  :whistling:

 

 

 

 

Ωστόσο το τι θα γίνει δεν μας πολυνοιάζει γιατί σίγουρα θα βρούμε κάποιο τρόπο να μην πεινάσουμε.

 

 

 

Και το θέμα έχει πάρει ποιά διαστάσεις γέλιου.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συντονιστής δεν είμαι. Ακόμα και να ήθελα και να ήθελαν τα παιδιά εδώ, δεν θα προλάβαινα.

 

Αλλά η καταστροφολογία που ακουμπάς και μάλιστα περνάς με γραφή τύπου "ασυρμάτου-σήματα Μόρς;" (με πολλές ....) τo θεωρώ τουλάχιστον γραφικό ειδικά όταν τα επιχείρηματα που την ακολουθούν είναι παρόμοια με εκείνα των ΜΜΕ.

 

Τι δουλειά έχει η Γεωργία, η Ρωσία, και οι ΗΠΑ με την οικονομική καταστροφή των ΗΠΑ που έχει και παρενέργειες στην Ευρώπη; Είναι σαν να λέμε οτι το σχέδιο Marshal είναι ο πρόγονος του Kissinger και του πολέμου στο Αφγανιστάν!!! ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

Έχεις μπλέξει τα τοπικά μας προβλήματα (εκλογές κτλ.) με το πιθανό οικονομικό κράχ των ΗΠΑ (αν γίνει) και με τον πόλεμο (αυτό που κολλάει; . Ένας αχταρμάς για δημιουργία εντυπώσεων , παρόμοιο με αυτό του Λιακόπουλου που θέλει να πουλήσει βιβλία σε καρέκλες και καναπέδες, ντιβάνια και ψαροκασέλες.

 

Επειδή λοιπόν όπως σου είπαν και πιο πριν , υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται πολύ πιο σοβαρά με αυτά τα θέμα και έχουν κάποιες γνώσεις επι αυτών, σε παρακαλώ , πες την άποψη σου αλλά μην περιμένεις να γίνει και αποδεκτή ώς σωστή. Η καταστροφολογία είναι τρυκ των media και κάποιων που θα μετέχουν σε αυτή την ανταλλαγή περιουσιών, που σίγουρα οι απλοί πολίτες δεν έχουν καμιά επαφή.

 

Ο πανικός .. και μάλιστα , ο απρόκλητος πανικός που δεν στηρίζεται σε τίποτα παραπάνω απο θεωρίες των ΜΜΕ, μόνο καλό δεν κάνει. Οπότε αν εσένα σε ικανοποιεί το να θεωρείς οτι θα έρθει ο Γ Παγκόσμιος, τρέξε στα supermarket , πάρε οτι θες, μπές στο καταφύγιο κτλ και άσε εμάς στην πλάνη μας και στην πίεση της εργασίας μας, που μας αποδίδει και εκατομμύρια για αυτό δεν δίνουμε και πολύ σημασία σε αυτά.:D

Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

Συντονιστής δεν είμαι. Ακόμα και να ήθελα και να ήθελαν τα παιδιά εδώ, δεν θα προλάβαινα.

 

Αλλά η καταστροφολογία που ακουμπάς και μάλιστα περνάς με γραφή τύπου "ασυρμάτου-σήματα Μόρς;" (με πολλές ....) τo θεωρώ τουλάχιστον γραφικό ειδικά όταν τα επιχείρηματα που την ακολουθούν είναι παρόμοια με εκείνα των ΜΜΕ.

 

Τι δουλειά έχει η Γεωργία, η Ρωσία, και οι ΗΠΑ με την οικονομική καταστροφή των ΗΠΑ που έχει και παρενέργειες στην Ευρώπη; Είναι σαν να λέμε οτι το σχέδιο Marshal είναι ο πρόγονος του Kissinger και του πολέμου στο Αφγανιστάν!!! ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

 

Έχεις μπλέξει τα τοπικά μας προβλήματα (εκλογές κτλ.) με το πιθανό οικονομικό κράχ των ΗΠΑ (αν γίνει) και με τον πόλεμο (αυτό που κολλάει; . Ένας αχταρμάς για δημιουργία εντυπώσεων , παρόμοιο με αυτό του Λιακόπουλου που θέλει να πουλήσει βιβλία σε καρέκλες και καναπέδες, ντιβάνια και ψαροκασέλες.

 

Επειδή λοιπόν όπως σου είπαν και πιο πριν , υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται πολύ πιο σοβαρά με αυτά τα θέμα και έχουν κάποιες γνώσεις επι αυτών, σε παρακαλώ , πες την άποψη σου αλλά μην περιμένεις να γίνει και αποδεκτή ώς σωστή. Η καταστροφολογία είναι τρυκ των media και κάποιων που θα μετέχουν σε αυτή την ανταλλαγή περιουσιών, που σίγουρα οι απλοί πολίτες δεν έχουν καμιά επαφή.

 

Ο πανικός .. και μάλιστα , ο απρόκλητος πανικός που δεν στηρίζεται σε τίποτα παραπάνω απο θεωρίες των ΜΜΕ, μόνο καλό δεν κάνει. Οπότε αν εσένα σε ικανοποιεί το να θεωρείς οτι θα έρθει ο Γ Παγκόσμιος, τρέξε στα supermarket , πάρε οτι θες, μπές στο καταφύγιο κτλ και άσε εμάς στην πλάνη μας και στην πίεση της εργασίας μας, που μας αποδίδει και εκατομμύρια για αυτό δεν δίνουμε και πολύ σημασία σε αυτά.:D

 

 

 

 

σας αφηνω ολους στην πλανη σας και στα εκατομμυρια σας το κραχ ειναι της ευρωπης πλεον... και οχι της αμερικης..... οι απλοι πολιτες ειναι αυτοι π εχουν προβλημα αγαπητε ανορ...

επειδη η κυβερνηση κοροιδευει το απλο κοσμακη... κατσε με τα εκατομμυρια...ουδεν σχολιον πια ανταλλαγη περιουσιων του μπους του πουτιν και το τουρκων που απο παντα...θελουν την ελλαδα... χρονια ειναι αυτο και τωρα ειναι να σκασει το θεμα... εγω δεν θα παω στα σουπερ μαρκετ δεν ειμαι στην ελλαδα... οταν εσυ προσωπικα θα δωσεις σημασια το θα ειναι πολυ αργα.. και στο κατω κατω δεν περιμενω απο εσας να μου πειτε εαν ειναι σωστο η λαθος μια γνωμη τα αποτελεσματα μιλανε αμα δεν τα βλεπετε δενθα σας τα πω παλι εγω απο την αλλη ακρη του νηματος... τι γινεται... κανενας πανικος δεν υπαρχει... υπαρχει κοσμος που βαραει τις πορτες των τραπεζων απλος κοσμος ατομα με 700 και 600 ευρω... και ζητανε τα δικια τους ανθρωποι που εχουν ζησει...και το πολεμο.... λοιπον μην λεμε τωρα ααααα ακουαριους εισαι υπερβολικη και τ λοιπα δειτε ταμονοι σας αντε μεγαλα παιδια ειμαστε... :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλα................. παιδιά .......... ειμαστε...........,.. συζήτηση δε.. .............. ....κ.......ανουμε.................. .............. .. ....

 

Λες και οι υπαλληλοι των 700? δεν υπήρχαν πριν την κρίση

Λες και η Ρωσια δε θα εκανε ντου στη Γεωργία

Λες και η κριση των στεγαστικων δε θα γινόταν

Λες και δε θα παίρνανε μέτρα

Λες και δεν εχουμε καπιταλισμο

Λες και πρωτη φορά γίνονται όλα αυτα

Λες και δεν έχουν γίνει αλλοι 100 πολεμοι μετα των Β παγκόσμιο

Λες και δεν γίνεται πολεμος τοσα χρόνια έξω από την Ελλάδα.

 

Το thread νομίζω δεν έχει λόγο συνέχειας. Η aquarius θα συνεχισει το ίδιο βιολί Λες και μιλάνε 10 φωνές μέσα από το κεφάλι της! (Πολεμος, Πανικός, Τρεχτε, Φωτιά, Βιασμοί, Θα πλημμυρήσει όλη η Γη, Μεσα στα Κεφάλια μας θα μπουν αριθμοί, Θα κυνηγηθούν πιστοί - Ορθόδοξοι Χριστιανοί)

 

Με την άδειά σας ας το κλέισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...