Jump to content

P2P programs


Recommended Posts

Τι κατεβαστηρια χρησιμοποιητε?εγω εχω καταληξει στο DC οσο αναφορα τα Μp3,και στο μουλαρι(emule),για full παιχνιδια,σπανια βιντεο,και τρελλα προγραμματακια αφαντα.Μια αλλη καλη επιλογη ειναι τα bittorent clients,και εκει βρισκεις τρελλο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο bittorent client ειναι εδω http://www.adslgr.com/forum/thread7173.html

 

εχει και σχετικες οδηγιες για ρυθμισεις,για torrent files μπες εδω και μεινε :gleam:

 

www.lokitorrent.com,www.torrentsearch.com εχει απειρα προγραμματα και οχι μονο

καλο ψαξιμο,και οτι αποριες εχεις,εδω ειμαστε! :rolleyes::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το New Wave είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το WAREZ P2P είναι αρκετά καλό, αν και για εξεζητημένα αποτελέσματα δεν είναι και τόσο αποδοτικό...

 

ΥΓ: Ρε παιδιά, για όσους δουλεύουν πίσω από proxies και πανίσχυρα firewalls που δεν επιτρέπουν την λειτουργία των P2Ps, έχετε κανά καλό site να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Για bittorrent distro συνυστώ ανεπυφίλακτα azureus.

 

Το χρησιμοποιώ καιρό τώρα και είμαι ιδιέτερα ευχαριστημένος. :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

to emule ειναι πολυ καλο προγραμα το ξερο αλλα δεν ξερο τη εχει παθει το προγραμα και αργη τοσο πολυ εχο γρηγορη ταχυτητα dsl 512 αλλα και παλι δεν λεει να κουνηθη εχο βρη χρηστη και σηνδετε κανονικα στο κατεβασμα ειναι το προβλημα καμια βοηθια???????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θα πρότεινα με την σειρά μου BitLord (για μένα ο απόλυτος client κυρίως για τις ρυθμίσεις) και φυσικά πάντα μετα συνοδείας torrent searcher :)

 

αν και ο πλέον έυκολος και γρήγορος τρόπος είναι τα warezάδικα forums :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πρόγραμμα για torrents είναι το BitComet, γραμμένο σε c++ , χρησιμοποιεί λίγους πόρους και φυσικά δεν είναι απαραίτητη η java machine.

 

Όσο για p2p προγράμματα χρησιμοποιείστε όποιο θέλετε αρκεί να συνδέεται στο δίκτυο του eDonkey, τέτοια είναι shearaza,emule,edonkey,overnet.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Για bittorrent distro συνυστώ ανεπυφίλακτα azureus.
Κι εγώ το ίδιο μαζί με το eMule..

 

Όσο για εσάς που αντιμετοπίζετε προβλήματα με την ταχύτητά σας στο π.χ. eMule, παίζει να μην είσαστε οι μόνοι.

Είμαστε πολλά σταθερά τηλέφωνα banned από τον OTE για multi-threadning και άλλα πολλά και μας κόβουν την ταχύτητα, όπως δεν μπορούμε σχεδόν οι πάντες να χρησιμοποιήσουμε το scype/voip buster ή άλλο voip πρόγραμμα και να έχουμε καθαρή και καλή ποιότητα ομιλίας, τα κόβουν γιατί δεν τους συμφέρει πλέον..

 

Πάντος για voice chat, την έχω καταβρεί με το teamspeak αλλά το βλέπω να bannάρεται και αυτό σε λίγο καιρό!

 

Έχω γνωστό χρήστη του πακέτου του "εθνικού" μας παροχέα ίντερνετ που έχει και πρόβλημα με τα torrents.. έχουμε ίδιο μηχάνημα με ίδιο adsl modem/router (linksys wag54gs) απλά εγώ έχω την μερμιγκοεταιρία για internet..

 

Δεν ξέρω τι να πω.. έχω μπερδευτεί αρκετά τον τελευταίο καιρό! :blink::unsure:

Link to comment
Share on other sites

to emule ειναι πολυ καλο προγραμα το ξερο αλλα δεν ξερο τη εχει παθει το προγραμα και αργη τοσο πολυ εχο γρηγορη ταχυτητα dsl 512 αλλα και παλι δεν λεει να κουνηθη εχο βρη χρηστη και σηνδετε κανονικα στο κατεβασμα ειναι το προβλημα καμια βοηθια???????

 

Είναι απλό το πρόβλημα δεν φτάνει να έχεις μόνο εσύ γρήγορη σύνδεση αλλά και ο άλλος που σου δίνει το download (ο uploader).Προφανώς έχει 56άρα σύνδεση για αυτό και αργεί το Ηλεκτρονικό Μουλάρι σου να κατεβάσει.!!!!

 

Ελπίζω να βοήθησα..

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Lime Wire the best KAI XORIS Viruses

Μέχρι και πριν ένα χρόνο ναι.

Πλέον τίγκα στους ιούς, στα ψεύτικα τραγούδια κλπ.

 

Torrents, Newsgroups, Warez Forums και τελευταίο το eMule καθότι ως μουλάρι αργεί Παααααρα πολύ να ξεκινήσει τα downloads κάτι το εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν ένα χρόνο ναι.

Πλέον τίγκα στους ιούς, στα ψεύτικα τραγούδια κλπ.

 

Torrents, Newsgroups, Warez Forums και τελευταίο το eMule καθότι ως μουλάρι αργεί Παααααρα πολύ να ξεκινήσει τα downloads κάτι το εκνευριστικό.

 

 

όντως το limewire έχει χαλάσει πολύ.....αλλά είναι αρκετά γρήγορο και βρίσκω σχεδόν τα πάντα τώρα για albums

πολύ καλό το torrent

 

μου έχουν πως το edonkey είναι χάλια...

όσο και μερμηγκοεταιρείες και τα λοιπά.....δουλεύω στον ΟΤΕ και ένα έχω να πω.... Vivodi, Forthnet, Otenet ειναι οι καλύτερες γιατι πληρώνουν τα νοίκια στον ΟΤΕ κάτι που δεν κάνουν οι άλλες εταιρείες....γι'αυτό και πέφτει και η σύνδεσή τους... ως γνωστόν no money, no honey...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...