Jump to content

Κοσμοθεωρία!


 Share

Recommended Posts

Πριν αρχίσω θέλω να σας πω ότι είμαι αρκετά ενημερωμένος και θέλω να ακούσω πολλές και διάφορες γνώμες - μακάρι να υπάρξει και αντίλογος!!!!

 

Θέλω να περασώ κάποιο μηνύματα περισσότερο και όχι να εκθέσω απορίες!

 

Τάγματα - Αδελφότητες.... υπάρχουν δεν διαφωνώ υπάρχουν όμως τόσο πολύ ενεργά μέλη...??? (Μασωνία)!

 

Οι "Μασώνοι" δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει αλλά ελέγχουν όλο τον κόσμο!!!!!!!! Πολλά τάγματα την θεωρούν ως θανάσιμο τους εχθρό! Ακόμα και ο Χριστιανισμός!

 

Ένα από αυτά είναι και το τάγμα του Αρνολντ...!!! (Υπάρχει η κάνω κάποιο λάθος)..??? (Είναι κανείς μυημένος - θέλω να μιλησω μαζί του)!!!

 

Όποιος ξέρει σχετικά με αυτό το τάγμα θέλω να ποστάρει!!!

 

Θέλω να σας πω ότι έχει σχηματιστεί μια κοσμοθεωρία - παραπλάνηση απο την Μασωνία και αν κάνω λάθος θέλω να με διορθώσετε!

 

Κρίνουμε τον Λιακό που φωνάζει...έχει πολλά λάθοι - δεν τα γνωρίζει όλα αλλά προσπαθεί να περάσει μηνύματα και εγώ αυτό το εκτιμώ πολύ!!!

 

Το 2012 - Οι Μάγιας - Οι Ελοχοίμ - Τα Νεφελίμ - και όλα όσα έχει ξεστομίσει πιστεύω ότι ισχύουν....απλώς δεν τον πολυπιστεύουμε γιατί ΕΙΝΑΙ Ο ΛΙΑΚΟ!!!!

 

Έχω ακούσει επίσεις ότι για να γίνει κάποιος πρωθυπουργός πρέπει να είναι μυημένος - και ακόμα ότι οι Μασωνικές στοές επιδοτούνται από το κράτος!!!!

 

ότι ζούμε είναι ένα ολόγραμμα - δηλαδή κάτι ψεύτικο!!! Η Ιστορία όλου του κόσμου είναι γραμμένη στα Αρχαιοελληνικά Βιβλία - και Προφήτες μας οι Αρχαίοι Φιλόσοφοι θα έλεγε ένας Δωδεκαθειστής!!

 

Το πιστεύω αν και δεν είμαι !!!

 

Παραθέτω τα 3 βιβλία του Λιακό (Νεφελίμ - Ελ - Ελοχίμ) - Αυτή είναι η πραγματική Κοσμοθεωρία - Σίγουρα όπως είπα και παραπάνω υπάρχουν λάθοι σττα βιβλία του - (Αφού όλα ελέγχονται - και παραποιούνται από τους Μασώνους)!!!

 

Αλλά πιστεύω ότι πλησιάζουν την πραγματικότητα - Υπάρχουν πολλά γεγονότα που αν τα συνθέσουμε στο μυαλό μας και δημιουργήσουμε το παζλ - όλα ΕΙΝΑΙ ένα παζλ...καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα!

 

Ξέρετε την κοσμοθεωρία??? Την πιστεύετε...???

 

Αν όχι γιατί...????

 

http://clubs.pathfinder.gr/SPACEMAGIG

http://clubs.pathfinder.gr/epsilon

http://clubs.pathfinder.gr/elefsis_epsilon

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ! :019blush:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

''Έλα με της Ανδρομέδιες ολύμπιες δυνάμεις σου να μας βοηθήσεις την ανθρωπότητα ολόκληρη να αναβαθμίσεις την ουδέτερα μας υπόφυση και την επίφυση να μας ενεργοποιήσεις, Σε μας τους Έλληνες την Ιχώρ και τον γενετικό μας κώδικα (DNA) από δίκλωνο σε δώδεκα κλώνο να μας Επανασυστάσεις, και από ατελή υλικά όντα που είμαστε σε τελεία ουράνια όντα ,να μας μετουσιώσεις''

 

Ξεχνάω την ορθογραφία του κειμένου και προχωράω σε μία μου απορία...

Έστω ότι εγώ δεν έχω το DNA των Ελλήνων, αυτόματα είμαι ξεγραμμένος; Ή έστω ότι το έχω και εν άγνοιά μου ανήκω σε μασωνικό τάγμα, το χάνω αυτόματα ή όταν θα έρθει ο ''Δίας'' θα γίνω τέλειο ουράνιο ον;

Μιάς και η τεχνολογία και οι ικανότητές τους είναι τόσο ανώτερες και ανίκητες, τί έχουν να φοβηθούν οι έχοντες το DNA αυτό;

Στην τελική...τί αλλάζει αυτό στην ζωή μας; Αν τα πράγματα είναι προκαθορισμένα και κανείς δεν μπορεί να τα αλλάξει γιατί να αγχωθούμε;

 

 

Υ.Γ Άσε που πιστεύω ότι έτσι όπως παρουσίασες το θέμα μάλλον έχεις ξεφύγει λίγο από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Χμ...

Εντελως απο ανθρωπολογικη σκοπια...

Οκ οι Εβραιοι ο εκλεκτος λαος του Θεου..

εμεις οι εκλεκτοι του "Δια"...

Ε υποψιν δεν κανω συγκρισεις..

Αλλα κατα παραδοξο τροπο μου φαινεται εντελως λογικο λαοι να ειναι εκλεκτοι Καποιου.. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα κατα παραδοξο τροπο μου φαινεται εντελως λογικο λαοι να ειναι εκλεκτοι Καποιου.. :whistling:

Ναι, αλλά από την άλλη, κάθε λαός -με βάση τα θρησκευτικά πιστεύω του- υποστηρίζει πως οι υπόλοιποι-αλλόθρησκοι θα πάνε στην κόλαση. Βέβαια δεν ξέρω ποιό από τα δύο είναι ιεραρχικά πιο ψηλά... το να είσαι ο εκλεκτός κάποιου, ή το να μην πιστεύεις κάποιον άλλον? :angel:

Link to comment
Share on other sites

Οι "Μασώνοι" δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει αλλά ελέγχουν όλο τον κόσμο!!!!!!!! Πολλά τάγματα την θεωρούν ως θανάσιμο τους εχθρό! Ακόμα και ο Χριστιανισμός!

 

Πρήστηκε το μάτι μου... :063laugh:

 

οι μασόνοι που λες, ΔΕΝ ελέγχουν τίποτα! Δεν ζούμε στον 19ο αιώνα πλέον. Αν θες να έχεις ο ίδιος δικό σου μερίδιο στην εξουσία, πήγαινε σε βουλευτές, σε επιχειρηματίες, σε Ρόταρυ, Λάϊονς , Μπίλντεμπεργκ και Τριμερές Επιτροπές...δεν θα τα βρεις αυτό στον τεκτονισμό πια. Η μασονία άλλαξε πολύ τις 2-3 τελευταίες δεκαετίες. Άσε που οι πραγματικοί εξουσιαστές τα έχουν βαρεθεί αυτά (τελετουργικά, διάσημα,κ.τ.λ.) και έχουν σχηματίσει άλλες μυστικές (πραγματικά!) εταιρείες...Ίσως οι S&B, αλλά αυτοί είναι απ'άλλο ανέκδοτο...

 

Ένα από αυτά είναι και το τάγμα του Αρνολντ...!!! (Υπάρχει η κάνω κάποιο λάθος)..??? (Είναι κανείς μυημένος - θέλω να μιλησω μαζί του)!!!

Όποιος ξέρει σχετικά με αυτό το τάγμα θέλω να ποστάρει!!!

 

Γιατί...; :whistling:

 

Θέλω να σας πω ότι έχει σχηματιστεί μια κοσμοθεωρία - παραπλάνηση απο την Μασωνία και αν κάνω λάθος θέλω να με διορθώσετε!

 

Ναι. Λάθος κάνεις. Τι "κοσμοθεωρία" δηλαδή...;

 

Κρίνουμε τον Λιακό που φωνάζει...έχει πολλά λάθοι - δεν τα γνωρίζει όλα αλλά προσπαθεί να περάσει μηνύματα και εγώ αυτό το εκτιμώ πολύ!!!

 

...Μηνύματα; "Αγοράστε τα φίνα βιβλία μου" εννοείς; :whistling:

 

Το 2012 - Οι Μάγιας - Οι Ελοχοίμ - Τα Νεφελίμ - και όλα όσα έχει ξεστομίσει πιστεύω ότι ισχύουν....απλώς δεν τον πολυπιστεύουμε γιατί ΕΙΝΑΙ Ο ΛΙΑΚΟ!!!!

 

...και καλό είναι να μην τον πάρεις στα σοβαρά...

 

Έχω ακούσει επίσεις ότι για να γίνει κάποιος πρωθυπουργός πρέπει να είναι μυημένος - και ακόμα ότι οι Μασωνικές στοές επιδοτούνται από το κράτος!!!!

 

Κρίμα που στις Στοές πλέον σπανίζουν οι ...πρωθυπουργοί! Από υπαλλήλους, ταξιτζήδες, εργάτες και συναφή άλλο τίποτα...

 

ότι ζούμε είναι ένα ολόγραμμα - δηλαδή κάτι ψεύτικο!!! Η Ιστορία όλου του κόσμου είναι γραμμένη στα Αρχαιοελληνικά Βιβλία - και Προφήτες μας οι Αρχαίοι Φιλόσοφοι θα έλεγε ένας Δωδεκαθειστής!!

 

Εδώ πρήστηκε το άλλο μου μάτι...!!!

:unsure5:

 

Αλλά πιστεύω ότι πλησιάζουν την πραγματικότητα - Υπάρχουν πολλά γεγονότα που αν τα συνθέσουμε στο μυαλό μας και δημιουργήσουμε το παζλ - όλα ΕΙΝΑΙ ένα παζλ...καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα!

 

Δεν είναι παζλ...αχταρμάς είναι...

 

Ξέρετε την κοσμοθεωρία??? Την πιστεύετε...???

 

Αν όχι γιατί...????

 

Διότι είμεθα λογικοί και θέλουμε να παραμείνουμε...

 

Ευχαριστώ πολύ! :019blush:

 

και εγώ ευχαριστώ...μου έφτιαξες τη διάθεση. :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... ωραίο και το γέλιο...μ'αρέσει!!!

 

Στα σοβαρά όμως... Λαιονς Ροταρυ και δεν συμαζευεται - Μασωνία...οι καλύτερα μπαστούνια με αυτούς!

 

Τώρα οι αλλόθρησκοι - εκτός σατανιστών - και θρησκειών που υπηρετούν το κακό...φυσικά και δεν θα χαθούν..εφόσον όλες οι θρησκείες μιλούν για αγάπη και σε όλες τις θρησκείες κρίνεσαι για τις καλές σου πράξεις - έτσι μας μάθανε στο δημοτικό - αυτό ισχύει για όλους!!!!

 

Τώρα γιατί εμείς οι Έλληνες και όχι κάποιοι άλλοι...??? Εδώ μπερδεύομαι και εγώ!!!

 

Ίσως γιατί είμαστε ο Αρχαιότερος πολιτισμός επάνω στον πλανήτη - Ακούγεται λίγο εθνικιστικό όλο αυτό - το ξέρω!!!!

 

Πάντος σας ευχαριστώ για το ποστ!!!

 

Θέλω να ακούσω πολλές γνώμες!!!!

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ Παράθεσα και κάποια link.....θέλω πολύ να τα δείτε!!! :019blush:

Link to comment
Share on other sites

...

 

Υ.Γ Παράθεσα και κάποια link.....θέλω πολύ να τα δείτε!!! :019blush:

Εμένα μου άρεσε η σελίδα της εγγραφής εντυπώσεων που δίνουν όλοι σχεδόν συγχαρητήρια... :headb:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιατί είμαστε ο Αρχαιότερος πολιτισμός επάνω στον πλανήτη - Ακούγεται λίγο εθνικιστικό όλο αυτό - το ξέρω!!!!

Αφού το ξέρεις, τότε γιατί το λες??

Και από πού προκύπτει ότι είμαστε ο αρχαιότερος πολιτισμός επάνω στον πλανήτη? Έχεις κάποια εμπεριστατωμένη έρευνα μπροστά σου? Κάποια έγκυρη ιστορική μελέτη? Ή απλά το υποθέτεις?

 

Πολύ θα ήθελα να μάθω και για τα στοιχεία που έχεις περί της παγκόσμιας κυριαρχίας της Μασονίας...

Έχεις κάποιες αποδείξεις ή έστω κάποια στοιχεία που να μπορεί κανείς να τα διασταυρώσει ή/και να τα επιβεβαιώσει?

 

Γενικά, γνωρίζεις τί σημαίνει "διασταυρώνω τις πληροφορίες που διαβάζω", "διαβάζω από διαφορετικές πηγές για να 'χω πιο αντικειμενική οπτική του εκάστοτε θέματος", ή γενικότερα "διαβάζω"??!...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε η σελίδα της εγγραφής εντυπώσεων που δίνουν όλοι σχεδόν συγχαρητήρια... :headb:
Δε με ήθελε χθες το Internet, οποτε συνεχίζω...

Τώρα τα συγχαρητήρια (των Sieg Heil) είναι που τον πήραν στο ψιλό;;; Ή τους άρεσε τόσο το περιεχόμενο. Αν είναι αυτό τότε... μεγάλη σύγχυση τους, όση και

του συγραφέα των κειμένων...

Παράδειγμα:

Τό Ιερό κάλεσμα στόν Έλ Τσεντάι
Όχι δεν είναι ιππότης και τζεντάι, είναι o Ελ Σαντάι (El Shaddai):
El Shaddai, El Shaddai, El-Elyon na Adonai,
Που λέει και το τραγούδι http://www.youtube.com/watch%3fv=e-EGzskcd...lated%26search=

http://www.blueletterbible.org/study/misc/name_god.cfm

http://en.wikipedia.org/wiki/El_Shaddai

Ποιός είναι;

Clue: καμία σχέση με τις ολύμπιες δυνάμεις (περισσότερη σχέση με την Ελλάδα απ' όση μπορούν να φανταστούν πάντως - αλλά δεν το ξέρουν!)

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη παγίδα είναι να περιορίζεσαι... όταν οι ίδιοι οι πολιτισμοι .. όταν φτάνεις στις πηγές τους μιλάνε για το ίδιο πράγμα, με άλλα λόγια.

 

Το υπέρτατο όν/φυλή που μας έφερε/δημιούργησε στον πλανήτη αυτόν, θα είναι και εκείνο που θα ολοκληρώσει τον κύκλο της παρουσίας μας εδώ.

 

Απο τους Μάγια, τους Αιγύπτιους, τους Αζτέκους, τους Αρχ.Έλληνες, τους Χριστιανούς, κτλ.. όλοι μιλάνε για ενα πράγμα... την αρχή και την ολοκλήρωση ενός ζωικού κύκλου μας υπό την επίβλεψη μια πολύ ισχυρότερης μας δύναμης.

 

Κοινωνιολογικό χαρακτηριστικό των απανταχού ανθρώπων ή μια καλα κρυμμένη αλήθεια σε φανερό σημείο;... για μένα εκεί είναι η ουσία της ερώτησης.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... ωραίο και το γέλιο...μ'αρέσει!!!

 

Στα σοβαρά όμως... Λαιονς Ροταρυ και δεν συμαζευεται - Μασωνία...οι καλύτερα μπαστούνια με αυτούς!

 

Τώρα οι αλλόθρησκοι - εκτός σατανιστών - και θρησκειών που υπηρετούν το κακό...φυσικά και δεν θα χαθούν..εφόσον όλες οι θρησκείες μιλούν για αγάπη και σε όλες τις θρησκείες κρίνεσαι για τις καλές σου πράξεις - έτσι μας μάθανε στο δημοτικό - αυτό ισχύει για όλους!!!!

 

Τώρα γιατί εμείς οι Έλληνες και όχι κάποιοι άλλοι...??? Εδώ μπερδεύομαι και εγώ!!!

 

Ίσως γιατί είμαστε ο Αρχαιότερος πολιτισμός επάνω στον πλανήτη - Ακούγεται λίγο εθνικιστικό όλο αυτό - το ξέρω!!!!

 

Πάντος σας ευχαριστώ για το ποστ!!!

 

Θέλω να ακούσω πολλές γνώμες!!!!

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ Παράθεσα και κάποια link.....θέλω πολύ να τα δείτε!!! :019blush:

 

 

Εμείς επειδή μάλλον είμαστε οι πιο μπασταρδεμένοι του πλανήτη...

(οπότε και έχουμε μέσα στο DNA {φτού μη με ματιάσω} μας όλη την ιστορία του κόσμου!!) α, κ ΔΕΝ είμαστε οι αρχαιότεροι.

Χωρίς πλάκα τώρα καλό θα είναι να ΜΗΝ δίνεις κ πολύ βάση σε ό,τι ακούς από πολλά κοκόρια..

 

Μία απορία,

Τώρα οι αλλόθρησκοι - εκτός σατανιστών - και θρησκειών που υπηρετούν το κακό...φυσικά και δεν θα χαθούν..εφόσον όλες οι θρησκείες μιλούν για αγάπη και σε όλες τις θρησκείες κρίνεσαι για τις καλές σου πράξεις - έτσι μας μάθανε στο δημοτικό - αυτό ισχύει για όλους!!!!

?????

Πολλά μας μάθαν στο Δημοτικό, βέβαια τα περισσότερα ήτο παραμυθάκια για την μορφοποίηη κάποια ηθικής βάσεως, ΠΟΛΥ μακριά από την πραγματικότητα...

Τις "θρησκείες που υπηρετούν το κακό" γιατί τις αφήνεις από έξω? ΔΕΝ υπάρχει μέρος για κείνους; Ούτως ή άλλως το κακό ΚΑΤΕΧΕΙ τα 2/3 της Διάστασης που Υπάρχουμε κ εμείς...

 

Επίσης συμφωνώ κ επαυξάνω πως οι μασσόνοι έχουν σχεδόν εκμηνεδιστεί όσον αφορά το ρόλο που έχουν στον έλεγχο ...

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Πρήστηκε το μάτι μου... :063laugh:

 

οι μασόνοι που λες, ΔΕΝ ελέγχουν τίποτα! Δεν ζούμε στον 19ο αιώνα πλέον. Αν θες να έχεις ο ίδιος δικό σου μερίδιο στην εξουσία, πήγαινε σε βουλευτές, σε επιχειρηματίες, σε Ρόταρυ, Λάϊονς , Μπίλντεμπεργκ και Τριμερές Επιτροπές...δεν θα τα βρεις αυτό στον τεκτονισμό πια. Η μασονία άλλαξε πολύ τις 2-3 τελευταίες δεκαετίες. Άσε που οι πραγματικοί εξουσιαστές τα έχουν βαρεθεί αυτά (τελετουργικά, διάσημα,κ.τ.λ.) και έχουν σχηματίσει άλλες μυστικές (πραγματικά!) εταιρείες...Ίσως οι S&B, αλλά αυτοί είναι απ'άλλο ανέκδοτο...

 

 

 

 

Κρίμα που στις Στοές πλέον σπανίζουν οι ...πρωθυπουργοί! Από υπαλλήλους, ταξιτζήδες, εργάτες και συναφή άλλο τίποτα...

 

 

Και όταν έλεγχαν... δεν έλεγχαν επειδή ήταν τέκτονες... αλλά επειδή αυτοί που έλεγχαν

γινόντουσαν μασώνοι......

 

 

 

Όσο για τους προθ... στις στοές... και ταξιτζίδες και τα συναφή....

 

Δεν νομίζω οτι και έτσι να ήταν.... θα έχρηζε σημασίας....

 

το τι δουλειά κάνεις... δεν "λέει" τίποτα....

 

 

Μάλλον... απέχεις... όσο και να θες να δείξεις οτι είσαι εκει....

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι Σιών και Όλυμπος είναι το ίδιο πράγμα που αντικατοπτρίζει τις ανθρώπινες παραστάσεις για τον κοσμικό νου.

 

Σχετικό με το θέμα είναι το υπόβαθρο της ταινίας μάτριξ:

 

Οι ξύπνιοι, οι κάτοικοι του κάτω κόσμου(υποσυνείδητου) με αρχηγό τον αγγελιοφόρο του ύπνου Μορφέα, παλεύουν με το καρμικό αποτέλεσμα το οποίο αντιδιαστέλει ο κοσμικός νους, ο οποίος προβάλλετε μέσα από τον συμβολισμό Zion-Σιων.

 

Παλεύουν και εντός του τρισδιάστατου κόσμου σε επίπεδο συνείδησης με τους φύλακες(θρησκείες), που έχουν εξελιχτεί στην μεγαλύτερη αρρώστα της ανθρωπότητας, άλλα και με το κάρμα-μηχανές-δαίμονες σε υποσυνείδητο επίπεδο.

 

Κάποιοι από αυτούς πιστεύουν ακόμα στον μεσσία και περιμένουν τον Κάλκι-Απολλύον-Ιησού-Neo με την γκόμενα του την Τrinity(τριάδα) να πολεμήσει με την αντιδιαστολή του κάρμα και με τον κοσμικού νου και εν τέλη να συνδεθεί μαζί του σε υπερσυνείδητη κατάσταση για να σώσει τον κόσμο που καταρρέει.

Edited by Lucifer
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε ο Λιακόπουλος να πω την άποψη μου, ο άνθρωπος είναι ανοητούλης και ψυχασθενής, την πληροφόρηση του την λαμβάνει από τεκτονικές και θεοσοφικές μελέτες τις οποίες ξεσκίζει μάσα από την εθνικιστική του αρρώστια, η οποία δεν έχει καμία λογική βάση και το μόνο που κάνει είναι να συνεχίζει να σπέρνει την βλακεία και να διογκώνει την αρρώστια, όπως κάνει η αρρωστημένη και αντίχριστη θρησκεία του τα τελευταία 2000 χρόνια.

 

Ούτε ο Χρίστος είχε καμία σχέση με τον εθνικισμό, ούτε οι σοφοί τον Ελλήνων, αυτή η αρρώστια είναι καθαρό Ιουδαϊκό προϊόν το οποίο είναι αποτέλεσμα της αντίχριστης παράδοσης τον Ιουδαίων.

 

Ο αντισημιτισμός που προβάλει είναι ξεπερασμένος, καθώς είναι γνωστό ότι οι μεγαλύτεροι αντί-ιουδαίοι είναι οι καμπαλιστές εβραίοι, τους οποίους και οι Ιουδαίοι άλλα και οι ορθόδοξοι νεοέλληνες(ΕΛΕΟΣ) Ιουδαίοι, θεωρούν την πανθεϊστική φιλοσοφία και πρακτική βλάσφημη, καθώς παρουσιάζει παραστάσεις του θεού, λες και η δική τους θρησκεία δεν είναι προϊόν τον μυημένων και συνεπώς της Καμπάλα που είναι ένα προϊόν του Ερμητισμού.

 

Οι καμπαλιστές εβραίοι δεν είναι νέο φρούτο, είναι οι απόγονοι αυτών που συμμάχησαν με τον Ιουλιανό ενάντια στον Ιουδαιοκρατούμενο Χριστιανισμό για την ανέγερση του ναού του Σολομώντα.

 

Φυσικά δεν λέω ότι είναι κάποια εβραϊκή παράταξη άξια εμπιστοσύνης, αλλά με το ίδιο σκεπτικό καμία παράταξη που επιδιώκει την εξουσία δεν είναι άξια εμπιστοσύνης, όπου φυσικά δεν θα μπορούσα με τίποτε να βγάλω έξω από αυτό το σκεπτικό τους ορθόδοξους ιουδαιοΧριστιανούς η τους νεοπαγανιστές η και τους λεγόμενους Ε οι οποίοι είναι όλοι τέκτονες(δεν αντιλαμβάνομαι την διαφορά από το μασόνος) και όπου φυσικά χέστηκαν για το υβριστικό κρατίδιο της νέας Ελλάδας, ασχέτως αν είναι αυτοί πίσω από την φιλική εταιρία, καθώς είναι γνωστό ότι οι μασόνοι διαφωτιστές απελευθέρωσαν την Ελλάδα για να εξυπηρετήσουν τα δικά τους σχέδια και ότι αυτοί πέρασαν την ιδέα να ονομαστούμε Έλληνες, εκεί όπου οι γλύφτες τον Οθωμανών, οι ορθόδοξοι παπάδες, ήθελαν και λογικά να ονομαστούμε Ρωμιοί(και άσχετα με το πόσο σιχαίνομαι την ορθοδοξία, δεν διαφωνώ καθόλου με αυτήν τους την αντίληψη, καθώς θεωρώ ύβρη το να κρύβουμε τα χάλια μας πίσω από τους αρχαίους φιλόσοφους).

 

Μασόνοι υπάρχουν πολλών ειδών, αλλά ένα μεγάλο μέρος αυτών αναβιώνει την αρχαία Ελληνική θρησκεία και δεν είναι καθόλου τυχαίο που η πραμάτεια του θειου Αλ ήταν στο 90% Ελληνική.

 

Για αυτό η δική μου αντίληψη είναι ότι ο εσωτεριστής οφείλει να αποβάλει τις σκέψεις και το κάρμα τον συλλογικών μορφών, γιατί επί της ουσίας εφόσον δεν έχει επαφή με τον πόλεμο που γίνεται για την εξουσία, είναι εξαιρετικά ανώφελο έως και γελοίο να περιμένει να τον σώσουν εξωγήινοι και να έχει την ψευδαίσθηση ότι δική του μονόφθαλμη αντίληψη είναι ικανή να βάλει τάξη στο χάος.

 

Όπως είπε και ο Σωκράτης: Εκείνος που θέλει να ταρακουνήσει τον κόσμο ας ταρακουνήσει τον εαυτό του.

Edited by Lucifer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...