Jump to content

Κοσμοθεωρία!


 Share

Recommended Posts

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για όλα....

 

Πραγματικά αυτό ήθελα...να γίνει διάλογος..και να ακουστούν πολλές και διαφορετικές απόψεις!!!

 

Να είστε όλοι καλά.....

Αν θελεις να συμπληρωσεις τα κομματια του puzzle που συνθετεις θα μπορουσα να σου προτεινω καποια βιβλια ουτως ωστε να ενημερωθεις για τα βασικα και να αποκτησεις μια γενικη εικονα...Μετα θα μπορεις να ερευνησεις και απο μονος σου αλλα δεν θα εχουν μεινει και πολλα για να ανακαλυψεις...ΥΓ Αληθεια μιας και ασχολεισαι με τον Λιακοπουλο ξερεις ποιος ειναι ο Μαρμαρωμενος Βασιλιας;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πριν αρχίσω θέλω να σας πω ότι είμαι αρκετά ενημερωμένος και θέλω να ακούσω πολλές και διάφορες γνώμες - μακάρι να υπάρξει και αντίλογος!!!!

 

Θέλω να περασώ κάποιο μηνύματα περισσότερο και όχι να εκθέσω απορίες!

 

Τάγματα - Αδελφότητες.... υπάρχουν δεν διαφωνώ υπάρχουν όμως τόσο πολύ ενεργά μέλη...??? (Μασωνία)!

 

Οι "Μασώνοι" δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει αλλά ελέγχουν όλο τον κόσμο!!!!!!!! Πολλά τάγματα την θεωρούν ως θανάσιμο τους εχθρό! Ακόμα και ο Χριστιανισμός!

 

Ένα από αυτά είναι και το τάγμα του Αρνολντ...!!! (Υπάρχει η κάνω κάποιο λάθος)..??? (Είναι κανείς μυημένος - θέλω να μιλησω μαζί του)!!!

 

Όποιος ξέρει σχετικά με αυτό το τάγμα θέλω να ποστάρει!!!

 

Θέλω να σας πω ότι έχει σχηματιστεί μια κοσμοθεωρία - παραπλάνηση απο την Μασωνία και αν κάνω λάθος θέλω να με διορθώσετε!

 

Κρίνουμε τον Λιακό που φωνάζει...έχει πολλά λάθοι - δεν τα γνωρίζει όλα αλλά προσπαθεί να περάσει μηνύματα και εγώ αυτό το εκτιμώ πολύ!!!

 

Το 2012 - Οι Μάγιας - Οι Ελοχοίμ - Τα Νεφελίμ - και όλα όσα έχει ξεστομίσει πιστεύω ότι ισχύουν....απλώς δεν τον πολυπιστεύουμε γιατί ΕΙΝΑΙ Ο ΛΙΑΚΟ!!!!

 

Έχω ακούσει επίσεις ότι για να γίνει κάποιος πρωθυπουργός πρέπει να είναι μυημένος - και ακόμα ότι οι Μασωνικές στοές επιδοτούνται από το κράτος!!!!

 

ότι ζούμε είναι ένα ολόγραμμα - δηλαδή κάτι ψεύτικο!!! Η Ιστορία όλου του κόσμου είναι γραμμένη στα Αρχαιοελληνικά Βιβλία - και Προφήτες μας οι Αρχαίοι Φιλόσοφοι θα έλεγε ένας Δωδεκαθειστής!!

 

Το πιστεύω αν και δεν είμαι !!!

 

Παραθέτω τα 3 βιβλία του Λιακό (Νεφελίμ - Ελ - Ελοχίμ) - Αυτή είναι η πραγματική Κοσμοθεωρία - Σίγουρα όπως είπα και παραπάνω υπάρχουν λάθοι σττα βιβλία του - (Αφού όλα ελέγχονται - και παραποιούνται από τους Μασώνους)!!!

 

Αλλά πιστεύω ότι πλησιάζουν την πραγματικότητα - Υπάρχουν πολλά γεγονότα που αν τα συνθέσουμε στο μυαλό μας και δημιουργήσουμε το παζλ - όλα ΕΙΝΑΙ ένα παζλ...καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα!

 

Ξέρετε την κοσμοθεωρία??? Την πιστεύετε...???

 

Αν όχι γιατί...????

 

http://clubs.pathfinder.gr/SPACEMAGIG

http://clubs.pathfinder.gr/epsilon

http://clubs.pathfinder.gr/elefsis_epsilon

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ! :019blush:

 

 

κοσμοθεωρια δεν λεμε την θεωρια εκεινη που μιλαει για την αρχη των παντων ? τι σχεση εχει ομως ο τιτλος με μασονους και τα σχετικα ?

 

Παντως προσωπικα πιστευω οτι τον κοσμο τον κυβερνανε τα λεφτα και οχι εταιριες του διαβολου που ζουνε μεσα στην γη και ερχονται απο αλλους γαλαξιες με σκοπο να καταστρεψουν ενα συγκεκριμενο εθνος.

Και ολες αυτες οι αδελφοτητες ή λεσχες ή ομαδες γιατι δλδ να μην ειναι απλες ομαδες ατομων που μαζευονται καθε μερα και μιλανε ή οτιδηποτε αλλο, οπως π.χ. κανουν στο κατηχιτικο, ή στην σαϊεντολογια ή οι μοναχοι στο Θιβετ ή οι μοναχοι του Αγιου Ορους ?

 

Μπορει βεβαια οντος να υπαρχει και κατι αλλα γιατι αυτο να πρεπει να ειναι κακο και τα σχετικα ???

 

Και οσο για την κοσμογωνια, εγω πιστευω στην θεωρια των χορδων.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Πριν αρχίσω θέλω να σας πω ότι είμαι αρκετά ενημερωμένος και θέλω να ακούσω πολλές και διάφορες γνώμες - μακάρι να υπάρξει και αντίλογος!!!!

 

Θέλω να περασώ κάποιο μηνύματα περισσότερο και όχι να εκθέσω απορίες!

 

Τάγματα - Αδελφότητες.... υπάρχουν δεν διαφωνώ υπάρχουν όμως τόσο πολύ ενεργά μέλη...??? (Μασωνία)!

 

Οι "Μασώνοι" δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει αλλά ελέγχουν όλο τον κόσμο!!!!!!!! Πολλά τάγματα την θεωρούν ως θανάσιμο τους εχθρό! Ακόμα και ο Χριστιανισμός!

 

Ένα από αυτά είναι και το τάγμα του Αρνολντ...!!! (Υπάρχει η κάνω κάποιο λάθος)..??? (Είναι κανείς μυημένος - θέλω να μιλησω μαζί του)!!!

 

Όποιος ξέρει σχετικά με αυτό το τάγμα θέλω να ποστάρει!!!

 

Θέλω να σας πω ότι έχει σχηματιστεί μια κοσμοθεωρία - παραπλάνηση απο την Μασωνία και αν κάνω λάθος θέλω να με διορθώσετε!

 

Κρίνουμε τον Λιακό που φωνάζει...έχει πολλά λάθοι - δεν τα γνωρίζει όλα αλλά προσπαθεί να περάσει μηνύματα και εγώ αυτό το εκτιμώ πολύ!!!

 

Το 2012 - Οι Μάγιας - Οι Ελοχοίμ - Τα Νεφελίμ - και όλα όσα έχει ξεστομίσει πιστεύω ότι ισχύουν....απλώς δεν τον πολυπιστεύουμε γιατί ΕΙΝΑΙ Ο ΛΙΑΚΟ!!!!

 

Έχω ακούσει επίσεις ότι για να γίνει κάποιος πρωθυπουργός πρέπει να είναι μυημένος - και ακόμα ότι οι Μασωνικές στοές επιδοτούνται από το κράτος!!!!

 

ότι ζούμε είναι ένα ολόγραμμα - δηλαδή κάτι ψεύτικο!!! Η Ιστορία όλου του κόσμου είναι γραμμένη στα Αρχαιοελληνικά Βιβλία - και Προφήτες μας οι Αρχαίοι Φιλόσοφοι θα έλεγε ένας Δωδεκαθειστής!!

 

Το πιστεύω αν και δεν είμαι !!!

 

Παραθέτω τα 3 βιβλία του Λιακό (Νεφελίμ - Ελ - Ελοχίμ) - Αυτή είναι η πραγματική Κοσμοθεωρία - Σίγουρα όπως είπα και παραπάνω υπάρχουν λάθοι σττα βιβλία του - (Αφού όλα ελέγχονται - και παραποιούνται από τους Μασώνους)!!!

 

Αλλά πιστεύω ότι πλησιάζουν την πραγματικότητα - Υπάρχουν πολλά γεγονότα που αν τα συνθέσουμε στο μυαλό μας και δημιουργήσουμε το παζλ - όλα ΕΙΝΑΙ ένα παζλ...καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα!

 

Ξέρετε την κοσμοθεωρία??? Την πιστεύετε...???

 

Αν όχι γιατί...????

 

http://clubs.pathfinder.gr/SPACEMAGIG

http://clubs.pathfinder.gr/epsilon

http://clubs.pathfin...elefsis_epsilon

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ! :019blush:

λοιπον καταρχας διαβασα μονο την πρωτη σελιδα του θεματος και οχι ολες τις γνωμες των αλλων σελιδων (γτ ειναι 02¨54 το πρωι) απλα να πω κι εγω την γνωμη μου +κατι που διαβασα απο σενα zozis

 

*δεν ειμαστε ο αρχαιοτερος πολυτισμος του κοσμου φιλε μου, οι Μεσοποτάμιοι και μετα οι Αιγύπτιοι ειναι κοιτα σε οποιο βοβλιο ιστοριας θες, ναι ΚΑΤΑΓΟΜΑΣΤΕ απο αρχαιο λαο (που λιγα κοινα εχει πλεον με τους σημερινους αγοραστες τσοντας αξιας 20 ευρο) αλλα δεν ειμαστε εμεις οι πιο παλιοι...

 

*οσο για τα υπολοιπα: δε σου αποκλείω τους Μασωνους aka Illuminati και τα ρεστα μου γιατι σιγουρα υπαρχει μια παγκωσμια ταξη η οποια αλλαζει καθε καποια χρονια για συγκεκριμενους σκοπους...

 

*Το ταγμα του κυριου δε το εχω ακουστα

 

*Την κοσμοθεωρεια αυτη πανω κατω ολη τη ξερουμε ισως να την βλεπουμε κιολας, σιγουρα καποιοι λειτουργουν πισω απο την σκηνη και γι αυτο ο πλουτος και η εξελιξη εχουν μαζευτει σε συγκεκριμενα χερια...

 

*Τον Λιακο και τον καθε Λιακο αστους εξω γιατι ολο χαζομαρες ειναι, κι εγω αμα σου βουτηξω τα παντα ολα και στα κανω αχταρμα θα σου βγαλω μια ιστορια οχι απο Χαλκινα Βιβλια... αλλα απο οτι μεταλικο θες εσυ...

 

*Οσο για 2012.. οντως κατι θα γινει, ειναι επιστημονικα σιγουρο οτι το ηλιακο μασ συστημα θα μετακινηθει απο εκει που ειναι επανω στον γαλαξια μας, αλλα νομιζω πως αν ειναι να γινει κατι θα γινει τοσο γρηγορα και δραστικα που δε θα προλαβουμε να μιλησουμε, τα ημερολογια των μαγιας ειχαν "διαρκεια" 2.500 χρονια, οποτε οτι και να γινει αν γινει κατι προλαβαινει να "φτιαξει" μεσα σε 2.500 χρονια, χρονικο διαστημα μηδαμινο για αλλαγες στον πλανητη που συνηθως θελει εκατομμυρια χρονια

 

*Ελοχοιμ θα σου πω ψεματα αν σου πω τι ειναι δε ξερω αλλα τα Νεφελιμ ειναι μυθολογικα (αν θες εσυ πες τα και κανονικα) πλασματα της Ινδικης μυθολογιας, παιδια των γήινων γυναικων και των θεων και στην μορφη ηταν σαν πουλια και μπλα μπλα, τωρα πως κατεληξαν να τρωνε ανθρωπους και να τσακονωνται με τους Ολυμπιους στον Αρη και κατι τετοια... ενας Λιακο το ξερει

 

* Αμα ο Γιωργακης ειναι μυημενος... πολυ κακο γουστο εχουν οι Μασωνοι (το ιδιο ισχυει και για τους προηγουενους) αλλα μπραβο αν μυησαν και τον Μητσοτακη και δε καταστραφηκαν απο την γκαντεμια του Δρακουμελ, οσο για το κρατος... εδω πληρωνει αλλα κι αλλα, τους Μασωνους δε θα πληρωνει? μπορει να τους εχει κανα επίδομα

 

*Αν ειναι ολλογραμμα... μαπα ολογραμμα εχει καταντησει, καποιοσ το εχει πειραξει και ολα πανε σκατα στο προγραμμα του, το εικονικο κλιμα χαλαει, εμεις πινουμε πολυ coca cola, πολλοι πεινανε... χαλια ολα, να αλλαξουμε καναλι ή να κανουμε restart!!!!

 

*Οσο για την κοσμοθεωρεια του Λιακοπουλου... ασχολιαστη (στο λεω γιατι μια φορα πετυχα δεύτερο χερι βιβλιο του στο ΜΟναστηρακι και το κοιταξα απο περιεργεια... οτι του φανει του Λολοστεφανη)

 

και οσο για το παζλ που λες, απο που και να πιασεις στοιχεια ανετα θα κανεις ενα ωραιο παζλ με σιγουρα αποτελεσματα, και μετα αμεσως ενα αλλο με αλλα αποτελεσματα το οποιο ανερει το προηγουμενο, το θεμα ειναι ενα, κοιτα το παρελθον για να δεισ τι θα γινει στο μελλον.... το θεμα ομως ειναι επισης να ξερεις την σωστη εκδοχη του πως εγιναν τα πραγματα, αν θες εσυ να πιστευεις οτι οι Ελληνες ερχονταν με F16 απο αλλους πλανητεσ και καναν αποβαση στου Greece... σηκω απο καναπεδες ντιβανια πολυθρονες βουτα ενα F16 και πεσ μας που παμε

 

συγνωμη για ορθογραφικα αλλα ειναι 3:15 πλεον :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...