Jump to content

Οι Ήχοι που λέγαμε...


 Share

Recommended Posts

έχω δοκιμάσει ένα δυο ηχους plus την αστρική προβολή, μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι οι ήχοι ναι... λειτουργούν και δεν χρειάζεσαι τίποτε άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Βασικά μου φαίνεται ενδιαφέρον για περιπτώσεις όπως ημικρανία ΑΝ λειτουργεί δεν ξέρω οφείλω να αμφιβάλλω σαν άνθρωπος καθώς μου φαίνεται πολύ σαν placebo effect αν και πιστεύω πολύ στην σωστή χρήση του ήχου όπως κλασσική μουσική στις εγγύους

Link to comment
Share on other sites

η αμφιβολία είναι εκείνο που μας κάνει να ψάχνουμε το πράγμα βαθύτερο, και η κινητήρια δύναμη για την σοφια. όπως είπα όμως το πρόγραμμα είναι παρεμφερή, θα μπορούσες να επισκεφτείς ένα γιατρό που χρησιμοποιεί αυτές τις τεχνικές, και να το δοκιμάσεις καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

εχμ..

Βασικα δεν διαβασα ΟΛΟΟΟΟΟ το τοπικ αν κ παιζει να χει γελιο...:P

Τελος παντων χτες δοκιμασα αυτο με τον υπνο...

Με το που εβαλα τα ακουστικα (δευτερη φορα που δοκιμαζα τετοιο προγραμματακι) οπως κ την πρωτη φορα με επιασε εντονη ημικρανια στο πισω μερος του κεφαλιου. Ημικρανιες βεβαια που ετσι κ αλλιως εχω κατα καιρους :S Και προφανως τα εβγαλα... (εχει συμβει κ σε κανεναν αλλο αυτο ποτε ή ο δικος μου εγκεφαλος ειναι για αποσυρση μονο? :P )

Ειπα να ξαναδοκιμασω μετα απο λιγο.... Και ρε παιδια εμενα με εγχωσε αυτο το πραγμα... Βασικα ιδεα μου θα ταν πιθανοτατα...

Ο ηχος αυτος καθαυτος σαν ντιζεριντου ηταν...

 

Επισης καπου πηρε το ματι μου να λεει καποιος οτι τα μηνυματα μπορουν να ελεχθουν...

Εχμ... Πως....?

Link to comment
Share on other sites

εγώ η αλκοόλα δοκίμασα το alcohol αλλά τίποτα δεν αντικαθιστά ένα δροσερό ποτήρι κρασί :019blush:

Link to comment
Share on other sites

ή μερικα ποτηρακια ρακομελακια τωρα που εσφιξε για τα καλα ο καιρος....

χεχε....

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το παλιό τόπικ το ψιλοκαθάρισα όσο μπορούσα, οπότε αν δείτε άκυρες απαντήσεις μην ξαφνιαστείτε :-)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου φαίνεται ενδιαφέρον για περιπτώσεις όπως ημικρανία ΑΝ λειτουργεί δεν ξέρω οφείλω να αμφιβάλλω σαν άνθρωπος καθώς μου φαίνεται πολύ σαν placebo effect αν και πιστεύω πολύ στην σωστή χρήση του ήχου όπως κλασσική μουσική στις εγγύους
Νομίζω ότι οι δηλώσεις "αμφιβολιών" δεν είναι έγκυρες στις περιπτώσεις που έχει κάποιος/κάποια την ευκαιρία να δοκιμάσει το ...αμφιλεγόμενο. Πιο καλά το "δεν ξέρω" (και το "δεν θέλω να μάθω", αφού δεν με ενδιαφέρει ή δεν θέλω να δοκιμάσω) παρά το "αμφιβάλλω" (αλλά δεν δοκιμάζω). Η παλιά ιστορία με το φαγητό:

σ' αρέσουν οι μπάμιες;

Όχι!

Έχεις δοκιμάσει;

...όχι...

ε, τότε πώς λες ότι δεν σου αρέσουν;;;

...

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είπα πως δεν θα το δοκιμάσω να σας πω.

Edited by Anele
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι δηλώσεις "αμφιβολιών" δεν είναι έγκυρες στις περιπτώσεις που έχει κάποιος/κάποια την ευκαιρία να δοκιμάσει το ...αμφιλεγόμενο. Πιο καλά το "δεν ξέρω" (και το "δεν θέλω να μάθω", αφού δεν με ενδιαφέρει ή δεν θέλω να δοκιμάσω) παρά το "αμφιβάλλω" (αλλά δεν δοκιμάζω). Η παλιά ιστορία με το φαγητό:

σ' αρέσουν οι μπάμιες;

Όχι!

Έχεις δοκιμάσει;

...όχι...

ε, τότε πώς λες ότι δεν σου αρέσουν;;;

...

 

 

Διαφωνώ outis. Εάν αμφιβάλλεις για το κατά πόσον σου ταιριάζει ή δεν σου ταιριάζει κάτι δε χρειάζεται να το δοκιμάσεις για να το διαπιστώσεις. Πολλές φορές είναι πολύ πιο συνετό να ΜΗΝ το δοκιμάσεις. Οι δοκιμές κοστίζουν πολλές φορές υπερβολικά ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ outis. Εάν αμφιβάλλεις για το κατά πόσον σου ταιριάζει ή δεν σου ταιριάζει κάτι δε χρειάζεται να το δοκιμάσεις για να το διαπιστώσεις. Πολλές φορές είναι πολύ πιο συνετό να ΜΗΝ το δοκιμάσεις. Οι δοκιμές κοστίζουν πολλές φορές υπερβολικά ακριβά.
Εννοείται. Όμως το "ΑΝ λειτουργεί δεν ξέρω οφείλω να αμφιβάλλω" δεν λέει "αμφιβάλλω κατά πόσο μου ταιριάζει". Είναι ξεκάθαρο.
Link to comment
Share on other sites

όχι το ΑΝ λειτουργεί σημαίνει πως δεν ξέρω τα αποτελέσματα...φυσιολογικό δεν είναι;ένα depon ξέρουμε τι δουλειά θα κάνει στα σίγουρα...το πρόγραμμα με τους ήχους δεν ξέρουμε..δεν το βρίσκω παράλογο να χω τις αμφιβολίες μου δεν το καταδίκασα ούτε είπα πως ΔΕΝ θα το δοκιμάσω..αν δεν πειραματιστείς με σύνεση δεν θα προχωρήσεις...δεν είπα να κάψω τα εγκεφαλικά μου κύτταρα...οπότε outis δεν διαφωνώ μαζί σου...Και η Minerva απο τη σκοπιά της έχει δίκιο π.χ αν δεν πιστεύω πως αντέχω τον πατσά γιατί να τον δοκίμάσω?εγώ μπορεί να μην τον αντέξω εσένα όμως μπορεί να σου κάνει καλό...όλα τα πράγματα δεν έχουν μια σκοπιά..

Link to comment
Share on other sites

όχι το ΑΝ λειτουργεί σημαίνει πως δεν ξέρω τα αποτελέσματα...φυσιολογικό δεν είναι;ένα depon ξέρουμε τι δουλειά θα κάνει στα σίγουρα...το πρόγραμμα με τους ήχους δεν ξέρουμε..δεν το βρίσκω παράλογο να χω τις αμφιβολίες μου δεν το καταδίκασα ούτε είπα πως ΔΕΝ θα το δοκιμάσω..αν δεν πειραματιστείς με σύνεση δεν θα προχωρήσεις...δεν είπα να κάψω τα εγκεφαλικά μου κύτταρα...οπότε outis δεν διαφωνώ μαζί σου...Και η Minerva απο τη σκοπιά της έχει δίκιο π.χ αν δεν πιστεύω πως αντέχω τον πατσά γιατί να τον δοκίμάσω?εγώ μπορεί να μην τον αντέξω εσένα όμως μπορεί να σου κάνει καλό...όλα τα πράγματα δεν έχουν μια σκοπιά..
Αν δοκιμάσεις πάντως, προσοχή! Παραπάνω από σύνεση. Καχυποψία.

Όχι μόνη. Καλύτερα όχι εντελώς, αν δεν ξέρεις τι κάνεις, τι θα σου κάνει και πως, και τι σου λέει (όχι τι σου λέει ότι λέει).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...