Jump to content

Τι θα κανετε;


StarMein
 Share

Recommended Posts

Το Αβάπτιστο, μοιάζει λίγο με την Αυλή των θαυμάτων. Οι περισσότεροι βρέθηκαν εδώ από μια "συγκυρία", "τυχαίων" γεγονότων

 

???!!! Η "Αυλή των Θαυμάτων"; Ελπίζω να μη το εννοείς όπως το εννοούσε ο μακαριστός Βίκτωρ Ούγκω... :whistling:

(αυτό έλειπε να είμαστε όλοι κακομοίρηδες κουασιμόδοι...) :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω!

Δεν θα διαφωνισω με οσα ειπες.Αλλα απαντησε μου σε παρακαλω τι σε κανει να λες πως ειναι λανθασμενες ιδεες;

Τι σε κανει να κρινεις λανθασμενη την ΑΠΟΨΗ καποιου;Αν ειναι δυνατο υπεδειξε μου τις σωστες...

 

To λαθεμενο ειναι υποκειμενικο.

Δεν εκρινα τις αποψεις σου λαθεμενες απλα τις εβαλα σε αντιπαραθεση με μια βουδιστικη σουτρα(αν σε εμπνεει μπορεις να ανατρεξεις).

Δεν ειμαι σε θεση να σου υποδειξω τις σωστες.

Τις "σωστες" θα τις βρεις μονο αν δεις ποιες ειναι οι λαθος.ποτε αλλωτε.

Αυτο στα μαθηματικα λεγεται επαγωγικη μεθοδος.

Good luck προς το παρον ,ευχομαι να ξανασυνομιλησουμε οταν περασεις στο παρασυνθημα(εαν και εφοσον το επιθυμησεις).

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω το ηλιοβασίλεμα απο το παράθυρο. Ο ήλιος αποσύρεται ανάμεσα από τα πορφυρά σύννεφα του ορίζοντα και το σκοτάδι θα κερδίσει έδαφος. Θα επικρατήσει μέχρι αύριο, την αυγή. Ομως..., στα χθόνια του πλανήτη, εκεί όπου εργάζονται οι γεννεσιουργές δυνάμεις, επικρατεί σκοτάδι. Το φώς, θα αγγίξει τα δημιουργήματα μόνο μέσα απο συγκλονιστικες γεωλογικές μεταβολές.

 

Εγώ, ο άνθρωπος, ανάβοντας ένα κερί, απομακρύνω το σκοτάδι από τον χώρο μου. Άν και το σκοτάδι είναι το φυσικό υπόβαθρο στην Φύση των όντων, ο "Προμηθέας", μετέδοσε την "γνώση" της χρήσης της φωτιάς και ανέτρεψε το φυσικά επιβεβλημένο.

 

 

Είμαι μέρος του Σύμπαντος και συμμετέχω, εκούσια είτε ακούσια, στο Χορό των αντιφάσεων που αναδεικύουν την Ομορφιά, εκεί όπου χάνεται η Ισορροπία!

 

 

Δεν εχω λογια Σειριε!Μ'εχεις καλυψει...

Η Ισορροπια ειναι η αντιθεση,δεν υπαρχει μονοπλευρη ζωη και η Ισορροπια

σταματαει στα ορια των αντιφασεων εκει που μεχρι τωρα θεωρουταν η διατηρηση της...

 

 

To λαθεμενο ειναι υποκειμενικο.

Δεν εκρινα τις αποψεις σου λαθεμενες απλα τις εβαλα σε αντιπαραθεση με μια βουδιστικη σουτρα(αν σε εμπνεει μπορεις να ανατρεξεις).

Δεν ειμαι σε θεση να σου υποδειξω τις σωστες.

Τις "σωστες" θα τις βρεις μονο αν δεις ποιες ειναι οι λαθος.ποτε αλλωτε.

Αυτο στα μαθηματικα λεγεται επαγωγικη μεθοδος.

Good luck προς το παρον ,ευχομαι να ξανασυνομιλησουμε οταν περασεις στο παρασυνθημα(εαν και εφοσον το επιθυμησεις).

 

 

Σ'ευχαριστω πολυ αγαπητε Αrtzuna!

Ισως εχεις δικιο γιατι τιποτα δεν ξερω ακομα.Διδαξτε με και 'σεις,ειληκρινα.Γι αυτο ειμαι εδω!

Εσυ ομως πως πιστευεις οτι δεν βρισκομαι στο παρασυνθημα;

 

 

 

 

 

 

Ασχετα με την παραπανω συζητηση θελω να πω καποια πραγματα που αισθανομαι αυτη τη στιγμη.

Καταρχας σας ευχαριστω ολους για την οποια υποστηριξη και χαιρομαι για την καθε αμφισβητηση του λογου μου.

Δεν ζητω να με πιστεψετε,λογικη ειναι αλλωστε η αντιδραση στα λεγομενα μου,ισως ουτε

εγω να με πιστευα αν ημουν στη θεση σας.Εχω αναγκη απο κατανοηση.

Ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που θα το πω γνωριζοντας πως ισως δεν ειναι σωστο

και ζητωντας προκαταβολικα συγγνωμη,θελω να ζητησω βοηθεια και

συγκεκριμενα υποστηριξη.Τωρα την εχω πιο αναγκη απο ποτε γιατι

τα πραγματα στη ζωη μου περιπλεκονται ολο και περισσοτερο,συνεχως μαθαινω κατι

καινουριο μα τον τελευταιο καιρο μαθαινω πραγματα καθοριστικα.

Εχοντας μια πολυ δυσκολη ζωη,προσπαθω να αντιμετοπισω τη ρουτινα,κατι που απεχθανομαι και με 'πνιγει'

λογω των υποχρεωσεων μου.Ζω διαφορες καταστασεις....Η καθε λεξη μου σε αυτο το τοπικ ηταν αληθινη,

δεν ειστε υποχρεωμενοι να μου συμπαρασταθειτε απλως χρειαζομαι την κατανοηση

απο τους ανθρωπους κατι το οποιο τη συγκεκριμενη στιγμη δεν μπορω να εχω απο τον κονωνικο μου περιγυρο.

Και 'σεις ειστε ανθρωποι με επιπεδο τους οποιους εκτιμω σε μεγαλο βαθμο.

Δεν γνωριζω τιποτα οπως προανεφερα αλλα θελω,προσπαθω και συνεχως μαθαινω...

Ταυτοχρονα ομως ο,τι γνωριζω ειναι ικανο να καθορισει πολλα σ αυτο τον κοσμο...

Ειληκρινα ευχαριστω για τη βοηθεια και συγγνωμη γιατι καταλαβαινω πως τωρα γινομαι αξιολυπητος,

δεν αναζητω ομως το Ελεος ...Θελω ν'ακουσω κι αλλες αποψεις για οτι ζω γι αυτο και μιλησα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ειληκρινα ευχαριστω για τη βοηθεια και συγγνωμη γιατι καταλαβαινω πως τωρα γινομαι αξιολυπητος,

δεν αναζητω ομως το Ελεος ...Θελω ν'ακουσω κι αλλες αποψεις για οτι ζω γι αυτο και μιλησα εδω.

 

Στην ίδια βάρκα βρισκόμαστε όλοι StarMein. Όλοι αυτό ζητάμε.

Αξιολύπητος δεν είναι αυτός που ζητάει βοήθεια, αλλά αυτός που δεν ξέρει ή δεν θέλει να δεχτεί, ότι την έχει ανάγκη. Ο πρώτος αφού την ζητάει, θα την βρει. Ο δεύτερος ακόμα και να του την δώσουν, δεν θα την δεχτεί. Αυτόν αξίζει να τον λυπούνται.

 

Δώσε χρόνο σε εμάς και κυρίως στον εαυτό σου. Όλα τα άλλα θα έρθουν ομαλά.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια βάρκα βρισκόμαστε όλοι StarMein. Όλοι αυτό ζητάμε.

Αξιολύπητος δεν είναι αυτός που ζητάει βοήθεια, αλλά αυτός που δεν ξέρει ή δεν θέλει να δεχτεί, ότι την έχει ανάγκη. Ο πρώτος αφού την ζητάει, θα την βρει. Ο δεύτερος ακόμα και να του την δώσουν, δεν θα την δεχτεί. Αυτόν αξίζει να τον λυπούνται.

 

Δώσε χρόνο σε εμάς και κυρίως στον εαυτό σου. Όλα τα άλλα θα έρθουν ομαλά.

 

 

 

Ισως Αρχαγγελε!

Σ'ευχαριστω για την συμπαρασταση. :cheerful: Παλευω για να ξεπμλεξω τα πραγματα.

Αν εισαι κι εσυ καπως 'χαμενος' αυτη την περιοδο σου ευχομαι να βρεις το δρομο σου.

Ετσι ειναι η εκπαιδευση...χρειαζεται χρονο και πολυ κουραγιο για να καταφερει ο ανθρωπος να μαθει οσα θελει και οσα εχει αναγκη.

Οτιδηποτε κι αν χρειαστεις θα εχεις ανθρωπους διπλα σου.

Καλη επιτυχια στο ταξιδι σου!

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι κι εσυ καπως 'χαμενος' αυτη την περιοδο σου ευχομαι να βρεις το δρομο σου.

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς, τον δρόμο τον βρήκα.

Τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα. Πρέπει να τον περπατήσω...

Τελικά η αρχή ήταν εύκολη, τώρα είναι που ζορίζουν τα πράγματα.

 

 

Οτιδηποτε κι αν χρειαστεις θα εχεις ανθρωπους διπλα σου.

 

Μου το εύχομαι. Τώρα το έχω περισσότερο ανάγκη από πριν.

 

 

 

Καλη επιτυχια στο ταξιδι σου!

 

Ευχαριστώ πολύ! Το ίδιο εύχομαι και σε εσένα.

 

Παρεπιπτόντως, καλώς μας ήρθες!!!! (κάλλιο αργά παρά αργότερα :P)

:cheerful: :cheerful: :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς, τον δρόμο τον βρήκα.

Τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα. Πρέπει να τον περπατήσω...

Τελικά η αρχή ήταν εύκολη, τώρα είναι που ζορίζουν τα πράγματα.

Σωστά φίλε μου!Εκείνο είναι το δυσκολότερο κομμάτι διότι τώρα θα υπάρξουν τα ισχυρότερα εμπόδια,πριν ήταν μονάχα

η αναζήτηση.Κάλο σου δρόμο!

 

 

 

 

Μου το εύχομαι. Τώρα το έχω περισσότερο ανάγκη από πριν.

Θα την έχεις την βοήθεια γιάτι πιστέυω πως την αξίζεις.Μιλώντας πάντως σε προσωπικό επίπεδο,σε ότι χρειαστείς

εγώ με χαρά θα σε βοηθήσω όπως μπορώ!

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Το ίδιο εύχομαι και σε εσένα.

 

Παρεπιπτόντως, καλώς μας ήρθες!!!! (κάλλιο αργά παρά αργότερα :P)

:cheerful: :cheerful: :cheerful:

Να σε καλά και καλώς σας (ξανα)βρήκα! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...