Jump to content

Εσύ πότε γέλασες τελευταία φορά με σένα;


Recommended Posts

Καταλαβα πως γελαω με εμενα για εναν και μονο λογο, για να δειξω στους γυρω μου πως δεν χρειαζεται η τοση σοβαροφανεια που πραγματικα κατανταει μαστιγα..(ειδικα σε παρεες που δεν αποτελουνται απο χρονιους ΦΙΛΟΥΣ, παρα απο ατομα που γνωριζονται μολις λιγο καιρο και δεν εχουν τολμησει ακομα να βγαλουν τον πραγματικο εαυτο τους στη φορα..)

Καταλαβα προσφατως πως υπαρχουν ατομα που δεχονται αυτη μου την συμπεριφορα διχως να την κατανοουν, επισης υπαρχουν και ατομα που νιωθουν απολυτα απειλουμενα απο κατι τετοιο και κλεινονται αυτοματως πολυ περισσοτερο μεσα τους...και δυστυχως αρχιζουν να προσπαθουν να μεταδωσουν αυτη τους την γνωμη σε αλλους...

Λιγο :offtopic: ομως ειμαι σε κρασοκατανηξη αυτην την στιγμη!!

 

ΥΓ.

Νενυα ολο το CD Του Νικου Ξυδη > Ραδιο - Φονικά ειναι πολυ καλο!!

αν θες στο στελνω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Την στιγμή που θα γελάσουμε για πρώτη φορά ειλικρινά με τον εαυτό μας,

είναι η στιγμή που θα ωριμάσουμε

~ (δε θυμάμαι ποιός το είπε) ~

 

Εσείς, πόσο συχνά γελάτε με τον εαυτό σας;

 

Πόσο συχνά προσβάλλεστε όταν οι άλλοι γελάνε μαζί σας;

 

Πόσο συχνά γελάτε κι εσείς όταν γελάνε μαζί σας, συνειδητοποιώντας την γκάφα σας;

 

 

"Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την πάρουμε στα σοβαρά"...

Τι έχετε να πείτε γι αυτό; B)

 

 

καθε φορα που κανω γκαφα γελαω με μενα..για να ειμαι ειλικρινης καποιες φορες οντως με προσβαλλει το γεγονος οτι γελανε μαζι μου..μολις ομως καταλαβαινω τη βλακεια μου γελαω και γω!!! :lol:

 

 

τη ζωη ΠΡΕΠΕΙ(για μενα τουλαχιστον)να την παρουμε στα σοβαρα,ακριβως για το λογο οτι ειναι μικρη...

οχι με το οποιοδηποτε λαθος ''δεν πειραζει''..πρεπει απο το καθε λαθος μας..ακομη και το πιο μικρο..να μαθαινουμε..εννοειται βεβαια να μην κανουμε και το παραμικρο ολοκληρο θεμα,να πεφτουμε σε καταθλιψη και να αυτοκτονουμε...πρεπει να χουμε και μια ισορροπια!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...