Jump to content

Εύχομαι μια καλή χρονιά


nounou
 Share

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά έχω πολύ πολύ καιρό να σας μιλήσω.

 

Θέλω να ευχηθώ σε όλους σας να έχετε μια ευτυχισμένη χρονιά όπως ακριβώς τη θέλετε.

 

Θέλω ακομα να ευχήθω και για ειρήνη βρε παιδιά γιατί αν και πέρασε ένα δύσκολο δίσεκτο 2008 έκλεισε με πολύ άσχημες καταστάσεις και στην Ελλάδα μας αλλά και στην γειτονίκη μας ήπειρο με τον πόλεμο στη Γάζα.

 

Δεν αντέχω να βλέπω άλλους ανθρώπους και κυρίως μικρά παιδιά να χάνουν τις ζώες τους για "Εθνικά" συμφέροντα και δυστυχώς τα γεγονότα συνεχίζονται και το 2009.

 

Εύχομαι να σταματήσουν.

 

Πιστεύω ότι μια εύχη έχει τεράστια δύναμη ιδιαίτερα όταν γίνεται με πίστη και αγνό σκοπό.

 

Ανοίγω λοιπόν αυτό το topic για να γράψουμε όλοι τις ευχές μας για αυτόν τον καινούριο χρόνο.

 

Ελπίζω να τις δούμε όλοι να πραγματοποιούνται...

 

 

 

post-2212-1230870526.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν με την σειρά μου θα ευχηθώ Το 2009 να είναι το έτος της συνχώρεσεις.

 

Να συνχωρέσουμε αυτούς που μας πλήγωσαν και να μας συνχωρέσουν αυτοί που εμείς προδώσαμε.

 

Και όλοι μαζί να κοιτάξουμε μπροστά στον Νέο κοσμο που δεν υπάρχει μίσος και εκδικητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ πολεμοι υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν για να μας θυμιζουν πως οσο υπαρχει το χρημα και εξαρτησεις του θα υπαρχει και οτρομος του θανατου απο εχθρικα πυρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...