Jump to content

χμμ... μια τρομακτικη εμπειρια


sevando
 Share

Recommended Posts

λοιπον μου συμβαινει κατι που πραγματικα ειναι γελοιο αλλα με απασχολει ιδιαιτερα αυτο τον καιρο... Μια μερα ειδα ενα ονειρο (διαυγες) στο οποιο εμφανιζοταν στο σαλονι του σπιτιου μου ενα πνευμα απο ενα παιδακι (με καθολου καλες προθεσεις) και στο οποιο με απειλουσε και μου ελεγε διαφορα επισημανοντας μου πως δεν ηταν ονειρο αλλα επικοινωνουσε μαζι μου. στο ονειρο εβλεπα καθε λεπτομερεια του σαλονιου ενω μπορουσα να κινηθω ελευθερα μεσα στο ονειρο. οταν το εν λογω παιδακι αρχισε να με πλησιαζει τοτε απο το πουθενα πεταχτηκε το πνευμα φυλακας μου και του εριξε ενα εντυπωσιακο βρισιδι που το εξαγριωσε και με ξυπνησε απο καιτ τσιριδες που εβγαλε.... ξερω πως ειναι τελειως γελοιο σαν θεμα και ντρεπομαι Υ-Π-Ε-Ρ-Β-Ο-Λ-Ι-Κ-Α που ανεβαζω ενα τετοιο θεμα λες και ειμαι μικρο παιδακι αλλα εχω φρικαρει τελειως... ακουγονται ηχοι καθολου συνηθισμενοι ολες τις ωρες και πλεον με εχει πιασει παθολογικη φοβια με τον χωρο (ευτυχως δεν ειναι το πατρικο μου). απλως δεν ηξερα που να απευθυνθω και επειδη πλεον μετα απο 1 χρονο σας θεωρω δικους μου ανθρωπους το θεωρησα σωστο να το συζητησω μαζι σας και να ζητησω την βοηθεια σας :019blush: :019blush: . σας παρακαλω μην με αποπαρετε γιατι η ολη κατασταση με εχει τρομαξει πραγματικα... ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Το όνειρο πού το είδες;... Γιατί βλέπω κι εγώ κάτι τέτοια περίεργα, αλλά όταν αλλάζω περιβάλλον, π.χ. σε ξενοδοχεία... Όσον αφορά αυτό που έλεγε το παιδάκι...μην το πιστεύεις...όνειρο ήταν... Μπορεί να αυθυποβάλεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως...

 

Παρόμοιες εμπειρίες είχα αλλά όχι "απειλητικές"...Δε ξέρω από που πηγάζουν αλλά καθάρισε και εξάγνισε το χώρο γαι αρχή.Αν συνεχίσουν οι "θόρυβοι" και όοοολα αυτά τα περίεργα (η φοβία μπορεί να οφείλεται στην έκτη σου αίσθηση), τότε θα μπορούσες να δοκιμάσει την προσευχή, ή αν θες μια επίκληση- προσευχή-τελετή στο φυλακά σου.Για να σε προσεγγισει σε κάποιο κατώτερο αστρικό πεδίο απ' αυτό που σε προσεγγίζει τώρα... ή ακόμη και σε υλικό (με ενσάρκωση ζώου - ανθρώπου και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς.)

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας λογω σπουδων εχω αλλαξει περιβαλλον οποτε παιζει να ειναι και αυτο. ωστοσο το ονειρο ηταν πολυ ξεκαθαρο. το να αρχισω να κοπαναω ξορκια προσευχες και εξαγνισμους δεν μου φαινεται καλη ιδεα ιδιαιτερα επειδη δεν ασχολουμαι πλεον με πρακτικες. εξ'αλλου για ενα πνευμα ισως εμεις να ειμαστε το φαντασμα :-p. απλως με προβληματισε λιγο το ολο συμβαν....

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό κάνε ένα καθαγιασμό του χώρου σου και αν δεν θέλεις να ασχοληθείς εσύ κάλεσε έναν ιερέα. Γενικότερα προσπάθησε να φρεσκάρεις το σπίτι, άνοιξε παράθυρα, ρίξε φως, κάνε μία ψιλοαλλαγή στην διακόσμηση, ίσως να βάλεις και κανένα γλαστράκι και δες τον όλο χώρο θετικά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου συμβαινει κατι που πραγματικα ειναι γελοιο αλλα με απασχολει ιδιαιτερα αυτο τον καιρο... Μια μερα ειδα ενα ονειρο (διαυγες) στο οποιο εμφανιζοταν στο σαλονι του σπιτιου μου ενα πνευμα απο ενα παιδακι (με καθολου καλες προθεσεις) και στο οποιο με απειλουσε και μου ελεγε διαφορα επισημανοντας μου πως δεν ηταν ονειρο αλλα επικοινωνουσε μαζι μου. στο ονειρο εβλεπα καθε λεπτομερεια του σαλονιου ενω μπορουσα να κινηθω ελευθερα μεσα στο ονειρο. οταν το εν λογω παιδακι αρχισε να με πλησιαζει τοτε απο το πουθενα πεταχτηκε το πνευμα φυλακας μου και του εριξε ενα εντυπωσιακο βρισιδι που το εξαγριωσε και με ξυπνησε απο καιτ τσιριδες που εβγαλε.... ξερω πως ειναι τελειως γελοιο σαν θεμα και ντρεπομαι Υ-Π-Ε-Ρ-Β-Ο-Λ-Ι-Κ-Α που ανεβαζω ενα τετοιο θεμα λες και ειμαι μικρο παιδακι αλλα εχω φρικαρει τελειως... ακουγονται ηχοι καθολου συνηθισμενοι ολες τις ωρες και πλεον με εχει πιασει παθολογικη φοβια με τον χωρο (ευτυχως δεν ειναι το πατρικο μου). απλως δεν ηξερα που να απευθυνθω και επειδη πλεον μετα απο 1 χρονο σας θεωρω δικους μου ανθρωπους το θεωρησα σωστο να το συζητησω μαζι σας και να ζητησω την βοηθεια σας :019blush: :019blush: . σας παρακαλω μην με αποπαρετε γιατι η ολη κατασταση με εχει τρομαξει πραγματικα... ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

 

 

OK,δεν εχω σχεδον καθολου εμπειρεια στη Τεχνη και αν πεταξω ΜΠΟΥΡΔΑ (πολυ πιθανο)κανετε οτι δεν με βλεπετε :whistling: !Απλα θελω να πω αυτο που πιστευω και ελπιζω να βοηθησω,και ως γνωστον οπου γαμοος και χαρα να μαι και γω!:P

 

 

Καταρχας πιστευω πως δν υπαρχει λογος να ντρεπεσε,απο το λίγο που είμαι εδώ έχω ακούσει και χειρότερα!Πιστεύω άντο που σου συναιβεί είναι η ένδιξη που σου έδειξε κάποιος η κάτι ότι πρέπει να ξανασχοληθεις πρακτικά με την Τέχνη η ότι ο χορός είναι φορτισμένος με πολύ αρνητική ενέργεια η και οτι δεν εχεις δωσει σημασεια σε κατι γυρω σου που θα επρεπε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα συμφωνήσω εν μέρη με τον φίλο Verei.

 

Κατα πάσα πιθανότητα το παιδι να αντιπροσώπευε ένα μέρος του υποσυνείδητού σου και βέβαια ο φύλακας άγγελος,ένα άλλο.Δεν ξέρω αν μπορεί να βρίσκεσαι ή ακομη και να βρεθείς σε κάποιο δίλλημα.Ίσως να θέλει να σου υπενθυμίσει και κάτι.

 

Δέν θα ήθελα όμως να ορίσω κάτι συγκεκριμένο.

Άλλωστε εσύ είσαι ο μόνος που μπορεί να καταλάβει τι πραγματικά συμβαίνει,εμείς μπορούμε μόνο να ''ωθήσουμε'' την φαντασία σου να ανακαλύψει την αλήθεια. ^_^

Link to comment
Share on other sites

αν παρουμε ως σωστες τισ ψυχολογικες θεωριες του φροιντ

και του γιονγκ τοτε το παιδι αντιπροσωπευει εσενα σε καποιο πρωιμο σταδιο υπαρξης το οπιο ωφειλεισ να τακτοποησεισ ενα κεφαλαιο που πρεπει να κλεισεις!

Link to comment
Share on other sites

αν παρουμε ως σωστες τισ ψυχολογικες θεωριες του φροιντ

και του γιονγκ τοτε το παιδι αντιπροσωπευει εσενα σε καποιο πρωιμο σταδιο υπαρξης το οπιο ωφειλεισ να τακτοποησεισ ενα κεφαλαιο που πρεπει να κλεισεις!

με πρόλαβε ο hrakleitos!

Προσπάθησε να ψυχολογήσεις τον χαρακτήρα του παιδιού αυτού, έτσι ακόμα και να μην βρείς κανένα στοιχείο με εσένα ή οποιονδήποτε γνωστό, τότε θα είναι πολύ ευκολότερο να επικοινωνησεις μαζί του (μιας και τις περισσότερες φορές για αυτό το λόγο εμφανίζονται - καταπιεσμένα συναισθήματα και μηνύματα - προειδοποιήσεις του υποσυνειδήτου κ.α.).

Σχετικά με τον χώρο ΜΗΝ τον αφήνεις να σε επηρεάζει έτσι, οτιδήποτε και να έγινε εκεί στο παρελθόν τώρα πια απέχει πολύ από το παρόν, την ψυχοσύνθεση και τις ενέργειες που σε περιστοιχίζουν ως ύπαρξη!

Το να "ακτινοβολείς" στις συχνότητες που ΕΣΥ επιθυμείς να διαποτίσουν τον χώρο "σβήνοντας" κάθε άλλη προυπάρχουσα είναι μια "τελετη" εξαγνισμού, μόνο που είναι συνεχής ΚΑΙ ΟΤΙ καλύτερο για τη σχέση του χώρου και εσένα μιας και βρισκόσαστε στην ίδια συχνότητα ύπαρξης (υλικής και πνευματικής - όπου η δεύτερη αποροφάται εκ του άψυχου περιβάλλοντος σου και ανταλακλάται από αυτό ποτίζοντας οτιδήποτε βρίσκεται εκεί κοντά) !

 

Ελπίζω να βοήθησα και να έγινα κατανοητός!

καλή επιτυχία και δύναμη!!

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον VEREI.Δεν νομιζω οτι πρεπει να ντρεπεσαι γιατι δεν ειναι θεμα για μικρα παιδια.Δεν ξερω ποση και τι ειδους ειναι η πρακτικη σου εμπειρια στην τεχνη αλλα μηπως αφησες κατι ανοιχτο?Ενας γνωστος μετα απο αποτυχημενη επικκληση πνευματος του αερα ταλαιπωρηθηκε μερικα χρονια απο ηχους ουρλιαχτα ζωων και διαφορα τετοια.Δεν επαθε κατι αλλα του στοιχισε την ηρεμια του για καιρο.Μετα απο καιρο περασε η επιρροη και αυτο ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον VEREI.Δεν νομιζω οτι πρεπει να ντρεπεσαι γιατι δεν ειναι θεμα για μικρα παιδια.Δεν ξερω ποση και τι ειδους ειναι η πρακτικη σου εμπειρια στην τεχνη αλλα μηπως αφησες κατι ανοιχτο?Ενας γνωστος μετα απο αποτυχημενη επικκληση πνευματος του αερα ταλαιπωρηθηκε μερικα χρονια απο ηχους ουρλιαχτα ζωων και διαφορα τετοια.Δεν επαθε κατι αλλα του στοιχισε την ηρεμια του για καιρο.Μετα απο καιρο περασε η επιρροη και αυτο ηταν.

 

βασικα δεν πολυασχολουμαι πλεον με την πρακτικη και με επικλησεις δεν μπορω να πω πως εχω ασχοληθει. οι συμβουλες ολων σας ηταν πολυ χρησιμες. μου φαινεται πολυ λογικο να ειναι κατι απο το υποσεινηδητο. thnx guys :clapping: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Άν και στο θέμα έφτασα τελευταίος και καταιδρωμένος.

Να σου επισημάνω ότι το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι έρευνα.

Τι σου είπε το παιδί?

Τι ήθελε απο εσένα?

Ο χόρος αυτός που μένεις έχει κάποιο περίεργο ιστορικό.

Να θυμάσε ότι για όσους απο εμάς ασχολούμαστε με την Τέχνη είναι πιο έυκολο να μας πλησιάσουν άλλα αστρικά όντα.

Επομένος κάνε έναν καθαγιασμό στο χόρο με την βοήθεια ένος ιερέα και μετά ξεκίνα έρευνα στο ψυχικό και αστρικό τομέα να είσαι καλημένος από όλες τις πλευρές.

Edited by shadow3363
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...