Jump to content

Σατανισμος


Recommended Posts

Είχα θέσει σαφέστατα την ονομασία ......

σορρυ νεκραρχε αλλα το σαφεστατα οταν προκειται για δικες σου απαντησεις μου φαινεται καπως ατοπο.

 

Εχουμε και λεμε...

 

Κατα πρωτον χαιρομαι που εχεις διαχωρισει εβραϊσμο απο χριστιανισμο.

 

Κατα δευτερον ο ευαγγελιστης οντως περιγραφει (με βαση αυτα που του διηγηθηκε ο Ιησους προφανως), οτι ο τελευταιος τεθηκε σε πειρασμους απ'το σατανα κλπ.κλπ.

Στη Κ.Διαθηκη ομως, οπως και σε αντιστοιχες γραφες αλλων θρησκειων θα πρεπει σιγουρα η ερμηνεια να μην ειναι παντα "πεζη" και κατα γραμμα!

Ο Ιησους οσο λαμβανε γνωση και φωτιση αντιστοιχη του επιπεδου του, ειναι απολυτα φυσιολογικο να ερχονταν αντιμετωπος με τις προσωπικες του αμφιβολιες και προβληματισμους.

Οπως σωστα παρατηρει η Νεφελη ολοι καποτε στη ζωη μας καλουμαστε να αντιμετωπισουμε τους προσωπικους μας "σαταναδες" και πειρασμους.

Ο Ιησους φυσικα και δεν θα'πρεπε να αποτελεσει εξαιρεση στο συγκεκριμενο! (αυτο αλλωστε ηταν και το νοημα..)

 

Και ενα παραδειγμα για να το καταλαβεις ακομα καλυτερα..

οταν ο Πετρος προσπαθησε ν'αποτρεψει τον Ιησου απ'το δρομο που ο ιδιος επελεξε και που οδηγουσε με μαθηματικη ακριβεια στην σταυρωση, τοτε τι απαντησε πηρε?

ελαβε το γνωστο "υπαγε οπισω μου σατανα" που σημαινει φυσικα μη με βαζεις σε πειρασμους!

Εκτος και αν πιστευει καποιος οτι ο Ιησους αποκαλεσε κυριολεκτικα τον αγαπημενο του μαθητη "σατανα"!!!

 

Ο κοσμος μας στηριζεται και στο καλο και στο κακο. Δεν γινεται να υπαρχει το ενα χωρις το αλλο. Δεν γινεται ολοι να ειμαστε μονο καλοι ή μονο κακοι.

Αυτο μας φανερωνει αλλωστε και το γνωστο κινεζικο συμβολο του γιν-γιαγκ, δλδ της ισσοροπιας του καλου και του κακου.

Αν τωρα εσυ ή οποιος αλλος προτιμα να συμβολιζει το κακο που υπαρχει στον ανθρωπο με το σατανισμο τοτε περι ορεξεως .... οχι ομως κι οτι ο σατανας υφισταται ως σουπερ ενισχυμενο με αναβολικα καλικατζαρακι...

 

 

Συνεχιζουμε..

 

είπες : « ...... Ενστερνίζομαι, υιοθετώ και αγκαλιάζω εν γένει, Β΄ Παρουσία, Μετά Θάνατον Αξιολόγηση, Παράδεισο, Άγιο Πέτρο, Αγία Τριάδα και τέτοια υψηλά νοήματα, αλλά δεν υπάρχει Σατανάς ...... »

Επομένως όχι μόνο δεν απάντησες εάν πιστεύεις σε « Υψηλά » νοήματα  ή μόνο αποδέχεσαι κάποια «Λιτά Καθημερινά» διδάγματα  (τα οποία απλώς ενστερνίζεσαι = υιοθετείς-αγκαλιάζεις), αλλά και θέτεις ζήτημα διευκρινίσεων, εκ των προτέρων. 

 

Βασικα στη Κ.Διαθηκη δεν γινεται αναφορα για παραδεισο και κολαση. Η προτιμητεα εκφραση ειναι η βασιλεια των ουρανων..

να σου υπενθυμισω οτι και στην ελληνικη θρησκεια υπαρχουν τα ιλλυσια πεδια(=παραδεισος) και τα ταρταρα(=κολαση), οπου θα καταληξουν οι ανθρωποι στη μετα θανατον αξιολογηση (απο τον Αδη) αναλογως με το βιο τους!

 

Aν εσυ τωρα βλεπεις καποια ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στους συμβολισμους, ενημερωσε με.

 

 

 

Ο Σατανισμός είναι σίγουρα ένα απαραίτητο αντίβαρο στο νεο-θεϊσμό.

Το ζήτημα είναι απλό. 

Η σωστη εκφραση ειναι οτι το κακο ειναι απαραιτητο αντιβαρο στο κοσμο, και αυτο με τη σειρα του απανταται σ'ολες τις θρησκειες-φιλοσοφιες.

 

Και το ζητημα ειναι οντως απλο...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εγω ετσι μιλαω και αν σ αρεσει.Λεω λιγα καλα.Οχι πολλα και στην ουσια τιποτα.

Θα συμφωνησω, κατ εξαιρεση, λογω της διαπιστωμενης αδυναμιας αποτυπωσης τεμηριωσεων.

Μια θερμη παρακληση .

Θα προτιμουσα τουλαχιστον να μπαινει σε παραθεση μονο η επιμαχη φραση που χρηζει απαντησης

(αυτο επιτυγχανεται με αριστερο κλικ > επιλογη των περιττων στοιχειων > και πιεση του πληκτρου "Backspace" το οποιο βρισκεται πανω δεξια στο πεδιο των αλφαριθμητικων πληκτρων)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ετσι μιλαω και αν σ αρεσει.Λεω λιγα καλα.Οχι πολλα και στην ουσια τιποτα.

Θα συμφωνησω, κατ εξαιρεση, λογω της διαπιστωμενης αδυναμιας αποτυπωσης τεμηριωσεων.

Μια θερμη παρακληση .

Θα προτιμουσα τουλαχιστον να μπαινει σε παραθεση μονο η επιμαχη φραση που χρηζει απαντησης

(αυτο επιτυγχανεται με αριστερο κλικ > επιλογη των περιττων στοιχειων > και πιεση του πληκτρου "Backspace" το οποιο βρισκεται πανω δεξια στο πεδιο των αλφαριθμητικων πληκτρων)

3605[/snapback]

 

 

Εγω οτι ειχα να πω το ειπα στο 'παρακαλω διαβαστε' εσυ κατσε να τρωγεσε με τα ρουχα σου.και την επομενη φορα που θα μου απευθυνεις τον λογο,θα τα ακουσεις τριπλα γιατι πολλες φορες εκανα πισω.Και αυτο μπορουν να το δουν ολοι στο 'Σεξ Μαγεια'.

Link to comment
Share on other sites

.....θα τα ακουσεις τριπλα γιατι πολλες φορες εκανα πισω.....

Η εκθετικη προοδος που χρησιμοποιω εναντι της γεωμετρικης εχω την εντυπωση οτι ισως φερει ωδυνηροτερα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

.....θα τα ακουσεις τριπλα γιατι πολλες φορες εκανα πισω.....

Η εκθετικη προοδος που χρησιμοποιω εναντι της γεωμετρικης εχω την εντυπωση οτι ισως φερει ωδυνηροτερα αποτελεσματα...

3614[/snapback]

 

 

:clapping: Μπραβοοοοοοο!Αφου ετσι θελεις να σου μιλαμε τοτε ας γινει το θελημα του απολλωνιου :worthy: .....τς τς τς

Link to comment
Share on other sites

   ...... χαιρομαι που εχεις διαχωρισει εβραϊσμο απο χριστιανισμο ......
Θα ήταν κρίμα να αυθαιρετώ απέναντι της πατρώας πίστης των Ιουδαίων, μέσα από αμφίβολες νεο-θεϊστικές ερμηνείες.

Πάντα τα διαχώριζα από σεβασμό προς στους αρχαιότερους ...

 

Ο Ιησους ...... ερχονταν αντιμετωπος με τις προσωπικες του αμφιβολιες και προβληματισμους.

...... καποτε στη ζωη μας καλουμαστε να αντιμετωπισουμε τους προσωπικους μας "σαταναδες" και πειρασμους.

Άρα θεωρείται μηδαμινής σημασίας. Για φαντάσου να ξεχάσουμε τα Ελληνικά που ξέρουμε, για να πούμε «προβληματίστηκα» ...

Ή να θέλουμε να εκφράσουμε την αφμιβολία μας για κάτι, αλλά να πρέπει να πάμε για εξομολόγηση σε αντιπρόσωπο της Ναζαρέτ ......

Τώρα είμαι ακόμα πιο σίγουρος ότι η αμφιβολία και ο προβληματισμός του Ναζωραίου, υπολοίπονται κατά πολύ απέναντι ενός σημερινού, ολοζώντανου και εν εξελίξει Έλληνα.

 

  ...... για να το καταλαβεις ακομα καλυτερα..

οταν ο Πετρος προσπαθησε ν'αποτρεψει τον Ιησου ...... ελαβε το γνωστο "υπαγε οπισω μου σατανα" που σημαινει φυσικα μη με βαζεις σε πειρασμους! Εκτος και αν πιστευει καποιος οτι ο Ιησους αποκαλεσε κυριολεκτικα τον αγαπημενο του μαθητη "σατανα"!!!

Απομακρύνεται κατά πολύ το μεταφυσικό βάρος που είχα, οπότε απλά και μόνο απαξιώ για μία τυχαία συζήτηση που κόντεψε να θεοποιηθεί ...

 

Ο κοσμος μας στηριζεται και στο καλο και στο κακο. Δεν γινεται να υπαρχει το ενα χωρις το αλλο. Δεν γινεται ολοι να ειμαστε μονο καλοι ή μονο κακοι.
Γίνεται όμως να επιλέγουμε εάν είμαστε με την πατρώα θρησκεία ή με την νεο-θεϊστική.

Και να συμπορευόμαστε αποκλειστικά με κάποια.

Διαπιστώνω πως , εφόσον η θρησκεία μου δεν προβλέπει τη λέξη σατανάς αντί της λέξεως «αμφιβολία & προβληματισμός», λέω να ακολουθήσω τα πατρώα μου ήθη και έθιμα.

 

Αυτο μας φανερωνει αλλωστε και το γνωστο κινεζικο συμβολο του γιν-γιαγκ, δλδ της ισσοροπιας του καλου και του κακου.
Και μόνο ότι χρειαζόμαστε κινέζικα για να προσδιορίσουμε ισορροπίες μεταξύ σατανά και καλού-κακού, προβληματίζομαι κάπως.

Άσε που οι κινέζοι δεν λένε το γιν = Σατανά - και κάπου δεν ξέρω, εάν έχουν χάσει το νόημα από τους Σατανάδες του Ναζωραίου ...... ή αν πέρασε και δεν τους άγγιξε η μύηση ......

 

Αν τωρα εσυ ή οποιος αλλος προτιμα να συμβολιζει το κακο που υπαρχει στον ανθρωπο, με το σατανισμο, τοτε περι ορεξεως .... οχι ομως κι οτι ο σατανας υφισταται ως σουπερ ενισχυμενο με αναβολικα καλικατζαρακι...
Δεν ήξερα ότι μία αμφιβολία και ένας προβληματισμός είναι ικανά να δισάσκονται ως Σατανάς ...

Σα να λες δηλαδή, πως σκέτοι οι όροι, είναι ο Σατανάς, ενώ η ασχολία με τον προβληματισμό είναι ο Σατανισμός δηλαδή ;

Κοίτα προόδους στη γλώσσα, οι Ναζωραίοι ... Γι αυτό είμαστε αγαπητοί από όλους τελευταία ...

 

Τιμάμε όλες τις πατρώες προσεγγίσεις !!!

 

Βασικα στην Κ.Διαθηκη δεν γινεται αναφορα για παραδεισο και κολαση.

Η προτιμητεα εκφραση ειναι η βασιλεια των ουρανων..

Κοίτα λοιπόν πόσοι αιρετικοί όλα αυτά τα χρόνια, έστηναν επίσημα δίκανο με δικές τους ερμηνείες, για κάποιον απλά μεταφρασμένο, που ούτε καν Έλληνας δεν ήταν ...

Απορώ γιατί άραγε οι Ιουδαίοι δεν άλλαξαν την παραδοσιακή τους στάση, για να ακολουθήσουν το νέο δρόμο.

 

...... να σου υπενθυμισω οτι και στην ελληνικη θρησκεια υπαρχουν τα ιλλυσια πεδια(=παραδεισος) και τα ταρταρα(=κολαση), οπου θα καταληξουν οι ανθρωποι στη μετα θανατον αξιολογηση (απο τον Αδη) αναλογως με το βιο τους !

 

Aν εσυ τωρα βλεπεις καποια ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στους συμβολισμους, ενημερωσε με.

Εάν εσύ μετά από αυτό, βλέπεις κάποιον ουσιαστικό λόγο για να απαρνηθώ τον Έλληνα και να δεχτώ το Ναζωραίο ...... δεν γνωρίζω ......

 

Αφού μέχρι στιγμής δεν περιέγραψες το αρχικό ερώτημα «Σατανισμός : Τι Γνώμη Έχετε» με 1-2 προτάσεις,

αλλά όπως έτυχε μέσα από την ευκαιριακή συζήτηση, σε ρωτάω εγώ :

 

Ο Σατανισμός λοιπόν είναι μία απλή εκτίμηση του περιστασιακού εσωτερισμού ;

Και αν εμβαθύνει κανείς, τότε είναι η αντιμετώπιση προσωπικών αμφιβολιών και προβληματισμού ;

Ο Σατανισμός είναι εγγόνι του Προβληματισμού και εξάδελφος της Αυτογνωσίας ; :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Εάν εσύ μετά από αυτό, βλέπεις κάποιον ουσιαστικό λόγο για να απαρνηθώ τον Έλληνα και να δεχτώ το Ναζωραίο ...... δεν γνωρίζω ...... [/color]

 

:blink: Ποιός σου ζήτησε ν΄ απαρνηθείς τον έναν και να δεχτείς τον άλλο??

Ποιός σου ζήτησε το οτιδήποτε πάνω στο θέμα??? (εκτός από μένα που σου ζήτησα να διαβάσεις την Καινή Διαθήκη... αν θες!)

 

Φίλε, εδώ είναι Αβάπτιστο, δεν είναι ούτε Focus ούτε MindTrap με τους γνωστούς μας απολογητάδες!! Το "σφυρί" των συντονιστών καραδοκεί για την περίπτωση προσυλητισμού, οπότε μην αφήνεις υπονοούμενα προσυλητισμού ενώ δεν υπάρχουν! :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρητορική απάντηση Νεφέλη. Πρόσεξε για ποιόν απλό λόγο ...

Το ερώτημα ήταν το παρακάτω :

...... να σου υπενθυμισω οτι και στην ελληνικη θρησκεια υπαρχουν τα ιλλυσια πεδια (=παραδεισος) και τα ταρταρα (=κολαση), οπου θα καταληξουν οι ανθρωποι στη μετα θανατον αξιολογηση (απο τον Αδη) αναλογως με το βιο τους !

 

εσυ τωρα βλεπεις καποια ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στους συμβολισμους, ενημερωσέ με.

Που σημαίνει, ότι εάν δε βρίσκω διαφορά, τότε οι αρχαίοι είχαν αφενός τους κολασμένους, αφετέρου τις κακές ψυχές και κατ' επέκταση το σατανισμό, μέσα στη φιλοσοφία τους !!! :whistling:

 

Οπότε και η απάντησή μου, εκείνη που παραθέτεις πιό πάνω, εκδηλώνεται υπό το πνεύμα : « ...... Να αφήσουμε το γάμο, να πάμε για πουρνάρια ; ...... » :sleep: (κατά τη δική σου κρίση, αυτήν τη φορά, Ρασπούτιν)

= Να μη σε ενημερώσω, επειδή όλα είναι κολασμένα όμοια, ωρέ διαολεμένα όμοια τα σκασμένα ; :clapping:

 

Ωωωωωωωχ ...... να χαρούμε εμείς προ-σατανιστές !!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

να σου υπενθυμισω οτι και στην ελληνικη θρησκεια υπαρχουν τα ιλλυσια πεδια(=παραδεισος) και τα ταρταρα(=κολαση), οπου θα καταληξουν οι ανθρωποι στη μετα θανατον αξιολογηση (απο τον Αδη) αναλογως με το βιο τους!

3599[/snapback]

 

Τι είχαν λέει;

 

Aν εσυ τωρα βλεπεις καποια ουσιαστικη διαφορα αναμεσα στους συμβολισμους, ενημερωσε με.

3599[/snapback]

 

Ουσιαστική - ουσιαστικότατη.

 

Πρώτον, η περιγραφή που έχουμε για τα Τάρταρα, προέρχεται από τον Ησίοδο. Διαβασέ την, αν θες, και πες μου σε ποιο σημείο ο λέει Ησίοδος πως εκεί πάνε οι άδικοι θνητοί. Εντελώς αντίθετα, αυτό που λέει, είναι πως εκεί θα καταλήξουν οι θεοί που αθέτησαν τον όρκο τους. Τα Τάρταρα είναι χώρος τιμωρίας των θεών, όχι των ανθρώπων. (Το οποίο βεβαίως δείχνει ξεκάθαρα πως τα Τάρταρα δεν είναι "χώρος").

 

Δεύτερον, στα Ηλύσια Πεδία πηγαίνανε οι μυημένοι. Αυτό σηκώνει μεγάλη ανάλυση, εν ολίγοις, άποψή μου είναι πως περιγράφει την κατάσταση στην οποία εξελίσσεται η ψυχή του ενάρετου. Ακόμα κι αυτό όμως γίνεται χωρίς τη μεσολάβηση θείας κρίσης.

 

Όσο για το Μίνωα, τον Αιακό και το Ραδάμανθυ, θα έπρεπε να μας κάνει εντύπωση πως η "κρίση" γίνεται από θνητούς κι όχι από θεούς. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΤΑΤΗ διαφορά. Η οποία σηματοδοτεί και το ότι τελικά.... δεν κρίνουν.

 

Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να πω περισσότερα.

 

Που σημαίνει, ότι εάν δε βρίσκω διαφορά, τότε οι αρχαίοι είχαν αφενός τους κολασμένους, αφετέρου τις κακές ψυχές και κατ' επέκταση το σατανισμό, μέσα στη φιλοσοφία τους !!!    :whistling: 

3628[/snapback]

 

Έλα ντε...

Link to comment
Share on other sites

Που ΄σαι συ βρε Κερατούκλικο?? :cheerful:

 

Πρώτον, η περιγραφή που έχουμε για τα Τάρταρα, προέρχεται από τον Ησίοδο. Διαβασέ την, αν θες, και πες μου σε ποιο σημείο ο λέει Ησίοδος πως εκεί πάνε οι άδικοι θνητοί. Εντελώς αντίθετα, αυτό που λέει, είναι πως εκεί θα καταλήξουν οι θεοί που αθέτησαν τον όρκο τους. Τα Τάρταρα είναι χώρος τιμωρίας των θεών, όχι των ανθρώπων. (Το οποίο βεβαίως δείχνει ξεκάθαρα πως τα Τάρταρα δεν είναι "χώρος").

 

Διότι πραγματικώς αυτό είναι το μίασμα της σαρκός μας και ο Τάρταρος, γεμάτος, καθώς ο Τάρταρος του Άδου, από κάτι τρομερά ποτάμια και αέρα και πυρ ανακατωμένα μαζί και από νεκρούς. Διότι κανείς ζωντανός οργανισμός δεν τρέφεται από τίποτε ζωντανόν, αλλά σκοτώνοντες τα έμψυχα και καταστρέφοντες τα φυτά, που έχουν και αυτά ζωήν αφού τρέφονται και αυξάνουν, αμαρτάνομεν

~Πλούταρχου ΤΩΝ ΕΠΤΑ ΣΟΦΩΝ ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ~

 

:018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να πω κάτι περισσότερο για την συγκεκριμένη θρησκεία ή αίρεση ή φιλοσοφία ή θεοσοφία γιατί δεν γνωρίζω και πολλά. Σχεδόν τίποτα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι υπάρχει σε κάθε κοινωνία (πχ στην Ελληνική) μία κλίμακα ηθικής όσον αφορά τί είναι καλό και κακό που λίγο ή πολύ έχουμε αποδεκτεί συνειδητά ή ασυνείδητα, σκόπιμα ή άθελά μας. Βάσει αυτής της ηθικής κρίνουμε και την κάθε θρησκεία και την κατατάσουμε. Δυστηχώς δογματικά οι περισσότεροι απορίπτουμε όλες τις άλλες, δεχόμαστε μόνο την μία και μοναδική δικιά μας και αρνούμαστε την υπόσταση των υπολοίπων. Μήπως θα έπρεπε να ανοίξουμε και λίγο τα μυαλουδάκια μας για να μπει και κάτι άλλο; Αν δεν το γουστάρουμε δεν είμαστε αναγκασμένοι να το αποδεχθούμε. Τουλάχιστον θα έχουμε δοκιμάσει.

 

Οταν μπω σε αυτήν την διαδικασία θα μπορέσω να μιλήσω για τον σατανισμό. Προς το παρόν σιωπώ.

Link to comment
Share on other sites

~Πλούταρχου ΤΩΝ ΕΠΤΑ ΣΟΦΩΝ ΣΥΜΠΟΣΙΟΝ~
Ο Έλληνας συγγραφέας Πλούταρχος, γεννήθηκε στην Χαιρώνεια της Βοιωτίας, γύρω στο 50 μ.α.χ.χ

(μετά απαρχής χριστιανικής χρονολογήσεως)

 

...... Το άλλο φημισμένο έργο του είναι τα Ηθικά, το οποίο εκτιμούσαν ιδιαιτέρως οι Βυζαντινοί λόγιοι, αποτελείται ......

 

...... διορίστηκε κυβερνήτης της Ελλάδος, από τον αυτοκράτορα Αδριανό.......

...... Διότι κανείς ζωντανός οργανισμός δεν τρέφεται από τίποτε ζωντανόν, αλλά σκοτώνοντες τα έμψυχα και καταστρέφοντες τα φυτά, που έχουν και αυτά ζωήν αφού τρέφονται και αυξάνουν, αμαρτάνομεν ......
Δε σου θυμίζει, σύμφωνα με την εποχή, κάπως εποχιακή διαφήμιση για παρατεταμένη νηστεία ;

 

? «Βάλτε λίγο φρένο στο φαί, δεν φτάνει για τους Ρωμαίους», είπε ο αυτοκράτορας Αδριανός.

? «Μη σε νοιάζει, θα φροντίσω να καθιερώσουμε τη νηστεία», απάντησε ο "σηματάρχης" Πλούταρχος.

 

ΖΑΒΟΛΟΣ ΚΕΝΕΑΓΓΕΕΙ ΑΠΑΥΣΤΙ

Ο διάβολος νηστεύει όλον το χρόνο ...

Link to comment
Share on other sites

...... Διότι κανείς ζωντανός οργανισμός δεν τρέφεται από τίποτε ζωντανόν, αλλά σκοτώνοντες τα έμψυχα και καταστρέφοντες τα φυτά, που έχουν και αυτά ζωήν αφού τρέφονται και αυξάνουν, αμαρτάνομεν ......
Δε σου θυμίζει, σύμφωνα με την εποχή, κάπως εποχιακή διαφήμιση για παρατεταμένη νηστεία ;

 

Περισσότερο μου θυμίζει Πυθαγόρα... να σου θυμίσω τις απόψεις του περί κρεωφαγίας;; (ή μήπως κι αυτός είναι μεταγενέστερος του Χριστού;; :018bleh: )

 

 

 

 

Δυστηχώς δογματικά οι περισσότεροι απορίπτουμε όλες τις άλλες, δεχόμαστε μόνο την μία και μοναδική δικιά μας και αρνούμαστε την υπόσταση των υπολοίπων. Μήπως θα έπρεπε να ανοίξουμε και λίγο τα μυαλουδάκια μας για να μπει και κάτι άλλο; Αν δεν το γουστάρουμε δεν είμαστε αναγκασμένοι να το αποδεχθούμε. Τουλάχιστον θα έχουμε δοκιμάσει.

 

Fan4Fun, χαίρομαι ειλικρινά που σκέφτεσαι έτσι και φυσικά συμφωνώ μαζί σου απόλυτα! Εύγε! :cheerful:

 

...Επίσης, δεν μπορούμε και δεν πρέπει να κρίνουμε, χωρίς να γνωρίζουμε!! (τ΄ ακούς Νεκραρχούλι;; :blblbl: )

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο μου θυμίζει Πυθαγόρα... να σου θυμίσω τις απόψεις του περί κρεωφαγίας;; (ή μήπως κι αυτός είναι μεταγενέστερος του Χριστού;;  :018bleh: )
Προσεγγίζω πάντοτε, ανάλογα με την εποχή.

Ένας ύμνος στην Δημοκρατία από το Στάλιν, αξίζει όσο χίλες Ακροπόλεις ... :blblbl:

...Επίσης, δεν μπορούμε και δεν πρέπει να κρίνουμε, χωρίς να γνωρίζουμε!! (τ΄ ακούς Νεκραρχούλι;;  :blblbl: )
Ναι. Προτείνω, έτσι για "fun", Sex μεταξύ ανδρών ..... για να μη λέμε χωρίς να δοκιμάζουμε δηλαδή ...... :insane:

 

 

 

 

Πσσστ - για πέτα τίποτα για την Πυθαγόρεια κρεοφαγία - για να μαθαίνουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...