Jump to content

Η Γρίπη των Χοίρων...;


 Share

Recommended Posts

Καλό είναι αυτή την τάση της άρνησης οποιουδήποτε εμβολιασμού να μη τη συγχέουμε απαραίτητα με τον Η1Ν1, διότι υπάρχει και πριν απ' αυτόν. Και μια χαρά κάνουν, αν θες τη γνώμη μου. Ξέρεις εσύ τί βάζουν μέσα στα εμβόλια??! Και θα αρκεστείς αν σου πουν π.χ. "κατά της ηπατίτιδας"? Θα το κάνεις στο παιδί σου απροβλημάτιστα? :whistling:

 

Tι εννοείς;

 

Διανοείσαι τι θα συνέβαινε αν δεν κάναμε καθόλου εμβόλια; Δεν θα είχαν εξαλειφθεί ασθένειες που θέριζαν τον κόσμο (όπως η φυματίωση) και δεν θα είχαμε αντισώματα για να μη νοσήσουμε τώρα που επανεμφανίζονται στον δυτικό κόσμο.

 

Είμαι ενάντια στον εμβολιασμό για τον Η1Ν1 επειδή παίζονται τεράστια συμφέροντα και το εμβόλιο δεν έχει δοκιμαστεί σχεδόν καθόλου, αλλά δεν μπορούμε να δαιμονοποιούμε όλα τα εμβόλια. Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Απλές οδηγίες προφύλαξης για τη γρίπη

 

1. Κάνετε γαργάρα δύο φορές την ημέρα με ζεστό αλμυρό νερό ή Listerine.

Η H1N1 παίρνει 2-3 ημέρες μετά από την αρχική μόλυνση στο λαιμό/τη ρινική κοιλότητα για να πολλαπλασιαστεί και να παρουσιάσει χαρακτηριστικά συμπτώματα. Η απλή γαργάρα αποτρέπει τον πολλαπλασιασμό. Με κάποιο τρόπο, η γαργάρα με το αλμυρό νερό έχει την ίδια επίδραση σε ένα υγιές άτομο που έχει και το Tamiflu σε ένα μολυσμένο. Μην υποτιμήστε αυτήν την απλή, ανέξοδη, και ισχυρή προληπτική μέθοδο.

 

 

 

2. Φυσήξτε τη μύτη δυνατά μια φορά την ημέρα και καθαρίστε και τα δύο ρουθούνια με βαμβάκι υγραμένο με αλμυρό ζεστό νερό. Αυτό είναι πολύ αποτελεσματικό στο να μειώσει τον προερχόμενον από ιό πληθυσμού μικροβίων.

 

 

 

3. Αυξήστε τη φυσική ανοσία σας με τρόφιμα πλούσια σε βιταμίνες C και D. Εάν πρέπει να συμπληρώσετε με χάπια βιταμίνης C, σιγουρευτείτε ότι αυτά έχουν επίσης ψευδάργυρο, για να αυξήσουν την απορρόφησή της.

 

 

 

4. Πιείτε όσα πιο πολλά θερμά υγρά (τσάι, καφέ, κ.λπ.) μπορείτε. Η κατανάλωση θερμών υγρών έχει την ίδια επίδραση με τις γαργάρες, αλλά προς την αντίστροφη κατεύθυνση. Ξεπλένουν το λαιμό από τα πολλαπλασιασμένα μικρόβια και τα ωθούν στο στομάχι, όπου δεν μπορούν να επιζήσουν, να πολλαπλασιαστούν ή να προκαλέσουν οποιαδήποτε ζημιά.

 

(http://www.inews.gr/60/symvoules-gia-na-apofygete-tin-gripi-H1N1.htm

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το κανω! Και το συγκεκριμενο εμβολιο (Η1Ν1) υπαρχει απο το 2005 (απλα προς ενημερωση). Τωρα αν δεν θελεις να προστατευσεις το παιδι σου απο αρρωστιες αορατων στο ανθρωπινο ματι κινδυνων δικο σου θεμα. Αν και νομιζω πως ειναι νωρις ακομα για να μιλας, οπως κ εγω αλλωστε. Οταν γινουμε γονεις βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Τελικά πόσοι εδώ μέσα έχουν κάνει το εμβόλιο?

 

 

 

 

 

Κανείς να μη πάει να εμβολιαστεί. Το εμβόλιο είναι δηλητηριασμένο επίτηδες για να προκαλεί διάφορες βλάβες στο νευρικό σύστημα. Άτομα που εμβολιάστηκαν βρέθηκαν ξαφνικά με βαριά νευρολογικά νοσήματα.

 

Οι οδηγίες της Sabrina είναι υπεραρκετές.

Edited by Grey
Link to comment
Share on other sites

Κανείς να μη πάει να εμβολιαστεί. Το εμβόλιο είναι δηλητηριασμένο επίτηδες για να προκαλεί διάφορες βλάβες στο νευρικό σύστημα. Άτομα που εμβολιάστηκαν βρέθηκαν ξαφνικά με βαριά νευρολογικά νοσήματα.

 

Οι οδηγίες της Sabrina είναι υπεραρκετές.

 

και εγώ το έχω ακούσει αυτό, επίσης λένε είναι ιός κάτι που αλλάζει το dna αλλά θα δράσημέσα σε 3 χρόνια (2009 + 3 = 2012) αλλά σοβαρά όχι σαν τα αστεία ότι ε καλά σιγά μην γυνή τίποτα τότε .Και στο Supernatura το εμβόλιο αυτό ήταν ιός , ελπίζω κανείς να μην έχει κάνη το εμβόλιο η σχεδόν κανεις και σε κάτι χώρες που το καναν μαζικά θα δουν αυτοί άμα μια μέρα τον ήμερων ξυπνήσουν και βρεθούν στην χωρά τον ζομπι.

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζεις να μου θυμίζεις πολυ έντονα κάποιον...

ας κάνω λάθος παρακαλώ..

 

και εγώ το έχω ακούσει αυτό, επίσης λένε είναι ιός κάτι που αλλάζει το dna αλλά θα δράσημέσα σε 3 χρόνια (2009 + 3 = 2012) αλλά σοβαρά όχι σαν τα αστεία ότι ε καλά σιγά μην γυνή τίποτα τότε .Και στο Supernatura το εμβόλιο αυτό ήταν ιός , ελπίζω κανείς να μην έχει κάνη το εμβόλιο η σχεδόν κανεις και σε κάτι χώρες που το καναν μαζικά θα δουν αυτοί άμα μια μέρα τον ήμερων ξυπνήσουν και βρεθούν στην χωρά τον ζομπι.

Εμμ...ΜΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :pirate: :pirate: :pirate: :pirate: :pirate: :pirate:

 

Τελικά πόσοι εδώ μέσα έχουν κάνει το εμβόλιο?

 

Να κάνω μια άλλη ερώτηση εγώ?μέσα σε πόσες εβδομάδες

ξεχάστηκε εντελώς το θέμα?Πραγματικά εδώ και κάτι μήνες

αναρωτιέμαι τι έγινε ξαφνικά και για την καημένη την γρίπη

δεν γραφόταν πια γράμμα..λέτε να αποσύρθηκε σε κανένα

μοναστήρι για να διαλογιστεί για τις πράξεις της?

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έχω ακούσει αυτό, επίσης λένε είναι ιός κάτι που αλλάζει το dna αλλά θα δράσημέσα σε 3 χρόνια (2009 + 3 = 2012) αλλά σοβαρά όχι σαν τα αστεία ότι ε καλά σιγά μην γυνή τίποτα τότε .Και στο Supernatura το εμβόλιο αυτό ήταν ιός , ελπίζω κανείς να μην έχει κάνη το εμβόλιο η σχεδόν κανεις και σε κάτι χώρες που το καναν μαζικά θα δουν αυτοί άμα μια μέρα τον ήμερων ξυπνήσουν και βρεθούν στην χωρά τον ζομπι.

 

 

Βρε Πάνα μου τι είναι αυτά που λες? Έχεις συνειδητοποιήσει πόσοι θα ζούσαν ακόμα αν είχαν κάνει το εμβόλιο? Ας είμαστε σοβαροί τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλά υπέρβαλα λίγο αλλά εγώ ξέρω ανθρώπους 3 συγκεκριμένα που ναι δεν ήταν καλά μα έκαναν το εμβόλιο και λίγες μέρες μετά πέθαναν τι το λες και αυτό. ermm.gif

 

Ποιον σου θυμίζω ?? εννοείς κάποιον γνωστό από την τηλεόραση ,διαδίκτυο . confused.gif

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάσαι την εκπομπή του Μάκη? Αμ έτσι εξηγούνται τα οράματα και τα όνειρα που βλέπω. Είναι παρενέργειες του εμβολίου...laugh.gif

 

Άλλο νευρολογικά άλλο ψυχιατρικά Ντάλια μου. Εσύ πήγες και εμβολιάστηκες σαν καλός πολίτης της νέας τάξης πραγμάτων εγώ τα μόνα φάρμακα που παίρνω είναι τέσσερα.

 

1. Vital Plus

 

2 Σπρέυ για τη μύτη.

 

3. Panadol το κόκκινο σπάνια σε σοβαρές περιπτώσεις

 

4. Αμοξίλ στις ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΕΣ περιπτώσεις που θα σηκώσω πυρετό 38 και άνω ούτε μια φορά στα 5 χρόνια.

 

και απολύτως τίποτε άλλο. Δεν έχω κάνει ούτε ένα εμβόλια από τα διάφορα που λέει η τηλετύφλα πότε για κότες πότε για γουρούνια. (για μπάτσους έχουν πει τίποτε?? λολ woot.giflaugh.gif) και χαίρω άκρας υγείας εκτός της .... σχιζοφρένειας ως τρελός επιστήμονας λολ woot.giflaugh.gif Ξέρεις όσοι έχουμε αφύσικα υψηλό iq έχουμε και σχιζοφρένεια.... Λάβε επίσης υπόψιν ότι ίσως είμαι και μισός δαίμων και έχεις πλήρη εικόνα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι λέει η τηλεόραση αλλά τι λέει η λογική μας. Όταν έχεις να κάνεις με ένα ιο που δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί και πόσο θανατηφόρος θα γίνει και όλοι μιλούν για πανδημία, οι γιατροί φοβούνται τα χειρότερα και υπάρχει ένα εμβόλιο για την προστασία μας τότε θα το κάνω. Για να προστατέψω τον εαυτό μου, τα παιδιά μου και όλους τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

καλά υπέρβαλα λίγο αλλά εγώ ξέρω ανθρώπους 3 συγκεκριμένα που ναι δεν ήταν καλά μα έκαναν το εμβόλιο και λίγες μέρες μετά πέθαναν τι το λες και αυτό. ermm.gif

 

Ποιον σου θυμίζω ?? εννοείς κάποιον γνωστό από την τηλεόραση ,διαδίκτυο . confused.gif

 

Αγαπητέ μου αυτά τα υπερβολικά (2012 κλπ.) τα λένε δήθεν τρελοί και στην πραγματικότητα πληρωμένοι για να γελοιοποιήσουν το θέμα της απειλής. Και να μας κάνουν να πάμε να εμβολιαστούμε και να την πάθουμε. Δεν είναι μόνο οι τρεις που ξέρεις είναι και πολλοί άλλοι που έχουν υποστεί βλάβες στο νευρικό σύστημα, αλλεργικά σοκ κλπ....

Edited by Grey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...