Jump to content

Μα τι δγιάολο έγινε;


Speedy
 Share

Recommended Posts

Δυστυχώς έγινε μία επίθεση στον host που μας φιλοξενεί, εμάς κι άλλους 100.000, και είχαμε αυτό το αποτέλεσμα της μακρόχρονης πτώσης. Και όχι μόνο αυτό αλλά το αφεντικό της εταιρίας του Virtual Server που ήταν υπεύθυνη για το security breach αυτοκτόνησε! :unsure5:

 

Το χειρότερο απ' όλα είναι πως ο hacker έσβησε τα δεδομένα στον host και εκτός αυτού ο host δεν έκανε back up! :015annoyed:

 

Ευτυχώς εμείς κρατάμε δικά μας back up καθημερινά και έτσι έχουμε τα τελευταία post και όλα τα άρθρα μας άθικτα. :clapping:

 

Καλή συνέχεια και πάλι... :)

Link to comment
Share on other sites

Η αυτοκτονία του αφεντικού της LxLabs

http://www.theregister.co.uk/2009/06/09/lxlabs_funder_death/

 

Το γράμμα του hacker..

http://www.adminsehow.com/2009/06/the-letter-of-the-hacker-who-wipped-out-almost-the-whole-vaserv

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο αυτό αλλά το αφεντικό της εταιρίας του Virtual Server που ήταν υπεύθυνη για το security breach αυτοκτόνησε! :unsure5:

...κι όχι μόνο αυτό, αλλά ο hacker αργότερα στο γράμμα του δήλωσε ότι απλώς υπέκλεψε τον κωδικό και δεν εκμεταλλεύτηκε κάποιο vulnerability, οπότε τσάμπα και η αυτοκτονία. :oops:

 

Ευτυχώς εμείς κρατάμε δικά μας back up καθημερινά και έτσι έχουμε τα τελευταία post και όλα τα άρθρα μας άθικτα. :clapping:

τράγοοος τράγοοος οεοεοεοεοεοε οε οε οε :groupwave: είσαι θεοοοςς μοναδικόοοοςςς :groupwave: οεοεοε!!! :groupwave:

:worthy: οεοεοε :clapping: οεοεοε :worthy: οεοεοε :clapping::worthy:

 

av-9.gif

:worthy: :worthy: :worthy:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ... ανεβήκαμε;

 

Τι ήταν κι αυτό ρε παιδιά... Ήμουν μέσα στο άγχος όλες αυτές τις μέρες. Διότι, εντάξει, έχεις backup, αλλά μέχρι να το δεις να λειτουργεί...

 

Ευτυχώς, όλα πήγαν καλά. Και χαίρομαι που ήμουν αρκετά παρανοϊκός, ώστε να στήσω μηχανισμό backup ώστε να κρατά τα αντίγραφα ασφαλείας σε υπολογιστή του σπιτιού μου. Αυτά μας έσωσαν.

 

Κάποια μηνύματα θα έχουν χαθεί. Τα πιο πρόσφατα backups που υπήρχαν λήφθηκαν στις 2:00 περίπου, ξημερώματα Κυριακής. Τέλος πάντων, υπάρχουν και χειρότερα όπως είδατε.

 

Άντε, καλή μας συνέχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ζιούυυυυυυυυυυπι!!!! Μπράβο Τράγε :P!! Πάλι καλά που είσαι παρανοΪκός γερο-τράγος :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΙΔΕΑ ΔΕΝ έχω από δαυτά...",μπακ απ"?? "Χοστ"???? <_<

Στη πληροφορική-Η/Υ είμαι εντελώς τούβλο και καρα-άσχετος (ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ)

 

Και εγώ που νόμισα πως έβαλε το δακτυλό του ο Ιερώνυμος και η Ιερά Συνοδος... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που η ιστοσελίδα φαίνεται από όλον τον κόσμο, μπορώ επιτέλους να πέσω τέζα...

 

Δυστυχώς δεν ήταν το μόνο στραπάτσο της εβδομάδας...

 

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...