Jump to content

Έφυγε από ανακοπή καρδιάς ο βασιλιάς της Pop


panoukou
 Share

Recommended Posts

Χτες βράδι κι ενώ όλα τα Media μιλούσαν για την απώλεια της Farah Fawcett, ο βασιλιάς της ποπ έδινε την τελευταία του μάχη για τη ζωή. Ο Michael Jackson έπαθε ανακοπή καρδιάς, έπεσε σε κώμα και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου και διαπιστώθηκε ο θάνατός του.

Το νοσοκομείο «Ronald Reagan UCLA Medical Center» όπου και διαπιστώθηκε ο θάνατός του, έκανε την εξής δήλωση.

«Ο θρυλικός Βασιλιάς της Pop, Michael Jackson, απεβίωσε σήμερα, 25 Ιουνίου στις 2.26. Οι πρώτες μας εκτιμήσεις κάνουν λόγο για ανακοπή καρδιάς ωστόσο οφείλουμε να περιμένουμε για τα αποτελέσματα της αυτοψίας. Ο γιατρός του, ο οποίος βρισκόταν πάντα μαζί του 24 ώρες το 24ωρο, προσπάθησε να τον ανανήψει, όπως και οι νοσοκόμοι που τον μετέφεραν στο Ronald Reagan UCLA Medical Center. Όταν έφτασε με το ασθενοφόρο στο νοσοκομείο μας, οι γιατροί και οι καρδιολόγοι έκαναν υπεράνθρωπες προσπάθειες για πάνω από μία ώρα, οι οποίες δυστυχώς δεν ήταν επιτυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν τον θαύμασα για την μουσική του, βλέπετε δεν είναι αυτό που θα μου άρεσε να ακούω. Από τους ισχυρισμούς των γύρω μου, καταλαβαίνω πως ήταν καλός τραγουδιστής, όπως και καλός παιδεραστής. Είχε κάνει - ούτε αυτός ξέρει - πόσες πλαστικές και δεν ξέρω τι άλλο. Μια ανθρώπινη ψυχή επαναπαύτηκε και ας αναπαυτεί εν ειρήνη. Το μόνο σίγουρο είναι πως εκεί θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Την κασσέτα του "Thriller" την είχα "λιώσει" μικρότερη. Κι ακόμα ακούω ευχάριστα κάποια κομμάτια του.

Πιστεύω ότι ήταν λύτρωση γι' αυτόν ο θάνατος. Δε νομίζω ότι κατάφερε να ισορροπήσει ποτέ σαν άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ άκουσα σήμερα την εκδοχή ότι ο Jackson έχει πεθάνει εδώ και καιρό και ότι άλλος είναι αυτός που κυκλοφορούσε. Καμιά συναυλία έκανε από τις προγραμματισμένες του;

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ άκουσα σήμερα την εκδοχή ότι ο Jackson έχει πεθάνει εδώ και καιρό και ότι άλλος είναι αυτός που κυκλοφορούσε. Καμιά συναυλία έκανε από τις προγραμματισμένες του;

 

Από όσα έχω ακούσει δεν είχε ξεκινήσει ακόμα.. Αλλά τα εισιτήρια έχουν πουληθεί..άντε να επιστρέφουν τόσα χρήματα πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Ο Michael ήταν ο γκουρού της Σκηνοθεσίας και του Marketing. Οι live εμφανίσεις του, τα video clip του, οι χορογραφίες, ο γάμος του με την Presley. Γνώριζε πως να συντονίζει τα πάντα στην εντέλεια.

Με 10 μόνο άλμπουμ κατάφερε να αλλάξει και να επηρεάσει τους πάντες και τα πάντα.

Λίγους μήνες πριν το θάνατο του έκανε συντονισμένες προσπάθειες να βρει λεφτά. Πέθανε λίγα χρόνια μετά την αθώωση του και λίγο πριν καταλάβουμε από τις επικείμενες συναυλίες του, πως ο Βασιλιάς ήταν γυμνός.

Έφυγε στην καλύτερη περίοδο και δεν άφησε τίποτα στην τύχη του.

 

Υ.Γ. Λίγες ώρες μετά τον θάνατο του Michael Jackson

Oi δίσκοι του πουλάνε σαν τρελοί.

Τα εισιτήρια από τις συναυλίες που ακυρώθηκαν, αξίζουν τα διπλάσια λεφτά.

Τα night clubs λιώνουν τα cd του. Τα media όλης της υφηλίου του κάνουν αφιερώματα.

Ενώ είναι ο μοναδικός άνθρωπος που κατάφερε με τον θάνατο του, να μας κάνει να ξαναχορέψουμε μπροστά από τον καθρεφτη όπως τότε!!

 

Καλό καλοκαίρι και καλό ταξίδι... Michael στην Neverland σου!! :smilewink:

 

Orion

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στον Alpha του κάνανε πολύωρο αφιέρωμα! Ούτε για τους δικούς μας δεν κάνουν τέτοια...

 

Καλό ταξίδι μιχάλη. Keep Moonwalking!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...