Jump to content

Michael Bolton!


Recommended Posts

δεν το ποιασα... το λες ειρωνικά γιατί είναι must και πρέπει να πάμε ή

όντως να μην πάμε και να κάνουμε μποηκοταζ την συναυλία? :unsure:

 

το εν λόγω τραγουδιστή δεν τον γνωρίζω.... κανένα γνωστό κομμάτι του...?

 

στο youtube βρήκα το When a Man Love a Woman, αυτός το λέει?

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Τραγοκέρατε με τα ωραία σου! Μ' έκανες και γέλασα πρωινιάτικα :063laugh:

Ποιος θα το περίμενε ότι η Τέχνη των Σοφών θα περιλάμβανε και κίνημα εναντίον ανάξιων μουσικών :lol:

 

Όσο για τις συναυλίες που συνηθίζουν να δίνουν στη χώρα μας διάφορα φαντάσματα του παρελθόντος ένα έχω να πω: πού ήταν όλοι αυτοί όταν ήταν στις δόξες τους; Νομίζω ότι απλά μας θυμούνται για μια τελευταία κονόμα τώρα που εκεί έξω τους έχουν γραμμένους...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα είμαι!!!!! Αποχή από τον Μάικλ Μπόλτον!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Τραγοκέρατε με τα ωραία σου! Μ' έκανες και γέλασα πρωινιάτικα :063laugh:

Ποιος θα το περίμενε ότι η Τέχνη των Σοφών θα περιλάμβανε και κίνημα εναντίον ανάξιων μουσικών :lol:

 

Χεχ... κι αναρωτιόμουν, κανείς δεν ξέρει πια τον Bolton;

 

Ξέρεις γιατί έκοψε το μαλλί του; Διότι μια ξανθιά δεν μπορεί να προφέρει «Bolton» χωρίς να φτύσει την τσίχλα!

 

Όσο για τις συναυλίες που συνηθίζουν να δίνουν στη χώρα μας διάφορα φαντάσματα του παρελθόντος ένα έχω να πω: πού ήταν όλοι αυτοί όταν ήταν στις δόξες τους; Νομίζω ότι απλά μας θυμούνται για μια τελευταία κονόμα τώρα που εκεί έξω τους έχουν γραμμένους...

 

Όχι μόνο αυτό. Οι Police; Όταν είχαν πρωτοξεκινήσει, δεν τους ήξερε κανένας σε ΗΠΑ & Αγγλία. Ήρθαν λοιπόν εδώ για να πάρουν τα πάνω τους. Πού ήταν η Ελλάδα στο πρόγραμμα του reunion που κάνανε; Οεο;

 

Κάποτε λέγανε big in Japan για τους καλλιτέχνες που είχαν ξοφλήσει σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο. Τώρα θα λένε Big in Greece.

Link to comment
Share on other sites

Τα τραγούδια [αλήθεια σε ποιανού το "Big in Japan" τραγούδι αναφέρεσαι;] πήραν το όνομά τους από την έκφραση "Big in Japan" -που σημαίνει αυτό που είπε ο Τράγου Κέρατο- και όχι το αντίστροφο...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_in_Japan_(phrase)

 

 

Χεχ... κι αναρωτιόμουν, κανείς δεν ξέρει πια τον Bolton;

 

Μήπως είμαστε πολύ... γέροι για το Αβάπτιστο; :lol:

 

 

Ξέρεις γιατί έκοψε το μαλλί του; Διότι μια ξανθιά δεν μπορεί να προφέρει «Bolton» χωρίς να φτύσει την τσίχλα!

 

Καλά, ε; Τον μισείς θανάσιμα τον τύπο :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το "Big in Japan" φοβερό κομμάτι! Γιατί το αναφέρανε ως αποτυχία;

 

Αυτό που λέει η Ονειρόκοσμος.

 

Τα τραγούδια [αλήθεια σε ποιανού το "Big in Japan" τραγούδι αναφέρεσαι;] πήραν το όνομά τους από την έκφραση "Big in Japan" -που σημαίνει αυτό που είπε ο Τράγου Κέρατο- και όχι το αντίστροφο...

 

Alphaville. Ποιος άλλος έχει γράψει τραγούδι με τέτοιον τίτλο;

 

Μήπως είμαστε πολύ... γέροι για το Αβάπτιστο; :lol:

 

Ποιοι...; Εσείς...; Γιατί καλέ; :whistling:

 

Καλά, ε; Τον μισείς θανάσιμα τον τύπο :063laugh:

 

Καλέ όχι! Είχε εμφανιστεί σε ένα επεισόδιο του «νταντά αμέσου δράσεως» (Miss Nanny Fine) και τον είχε ρωτήσει η πρωταγωνίστρια αν ήταν αλήθεια και ο ίδιος το παραδέχτηκε ντροπιασμένα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο Tom Waits και είναι μια κοτσάνα και μισή!

 

Χμ... δεν τον έχω μελετήσει. Αν και θα ήθελα. Παρ' όλο που ένας φίλος μου μου έχει πει πως Tom waits for me to listen to him.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...