Jump to content

27 Αυγούστου - 2 φεγγάρια στον Ουρανό...


Recommended Posts

27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Αυτό και αν γίνεται μόνο μια φορά στην ζωή μας. ΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ! Την 27η Αυγούστου 2009, 30 λεπτά μετά τα μεσάνυκτα, κοιτάξτε στον ουρανό. Ο πλανήτης Αρης θα είναι πολύ λαμπερός μέσα στον ουρανό. Θα είναι το ίδιο μεγάλος όπως και το φεγγάρι παρόλο που ο πλανήτης Αρης θα είναι 34,65 εκατομμύρια μίλια μακριά από την Γή. Προσπαθήστε λοιπόν

 

 

επόμενη φορά που θα γίνει αυτό θα είναι το 2287 , επομένως μην το χάσετε.. θα είναι πρωτόγνωρο και θα σας μείνει....

Edited by kailor
Link to comment
Share on other sites

φιλε kailor,

 

το φαινομενο αυτο το ειχα δει οτι θα ειναι τοτε και το περιμενω.απο εκει και περα....μηπως γνωριζεις οσον αφορα στην ενεργεια τη συμπαντικη τι ακριβως γίνεται?

 

αν ειναι πιο δυνατη...αν ειναι για να ισχυροποιησει καποια τελετη?Ή αν τελος παντων παιζει καποιο ρολο σε καποια μαγικη διαδικασια..

 

αμα γνωριζεις κατι διαφωτισε με γιατι δεν βρηκα κατι.

η λογικη λεει οτι παιζει ρολο..απλα αν ηξερες με σιγουρια ή και σε ποιο τομεα ή τελετη ''συμμετεχει''

 

ευχαριστω για οτι μου πεις :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ενα εκπληκτικό θέαμα αλλά γενικότερα εγω θα απέφευγα καθε είδους μαγικη εργασία η τελετή κατα τη διαρκειά του γιατί

είναι άγνωστο ποια θα είναι τα αποτελέσματα απο ενα τόσο δυνατό,απο άποψη ενέργειας,φαινόμενο....

Link to comment
Share on other sites

φιλε kailor,

 

το φαινομενο αυτο το ειχα δει οτι θα ειναι τοτε και το περιμενω.απο εκει και περα....μηπως γνωριζεις οσον αφορα στην ενεργεια τη συμπαντικη τι ακριβως γίνεται?

 

αν ειναι πιο δυνατη...αν ειναι για να ισχυροποιησει καποια τελετη?Ή αν τελος παντων παιζει καποιο ρολο σε καποια μαγικη διαδικασια..

 

αμα γνωριζεις κατι διαφωτισε με γιατι δεν βρηκα κατι.

η λογικη λεει οτι παιζει ρολο..απλα αν ηξερες με σιγουρια ή και σε ποιο τομεα ή τελετη ''συμμετεχει''

 

ευχαριστω για οτι μου πεις :)

 

 

Συμφωνώ με τον tsubaki, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.... έαν είμαι ύπαιθρο, σκοπεύω να δοκιμάσω κάτι που έχω στο μυαλό μου... αλλά ακόμη δεν ξέρω που θα είμαι και τι θα κάνω...

Πρέπει να είναι ενα εκπληκτικό θέαμα αλλά γενικότερα εγω θα απέφευγα καθε είδους μαγικη εργασία η τελετή κατα τη διαρκειά του γιατί

είναι άγνωστο ποια θα είναι τα αποτελέσματα απο ενα τόσο δυνατό,απο άποψη ενέργειας,φαινόμενο....

Link to comment
Share on other sites

http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php...asc&start=0

δεν ειναι spam αλλά τουλάχιστον στην σελίδα ασχολούνται με αστρονομία και αυτό για τα 2 φεγγάρια λέγεται από το 2006... έλεος...

Link to comment
Share on other sites

27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Αυτό και αν γίνεται μόνο μια φορά στην ζωή μας. ΔΥΟ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ! Την 27η Αυγούστου 2009, 30 λεπτά μετά τα μεσάνυκτα, κοιτάξτε στον ουρανό. Ο πλανήτης Αρης θα είναι πολύ λαμπερός μέσα στον ουρανό. Θα είναι το ίδιο μεγάλος όπως και το φεγγάρι παρόλο που ο πλανήτης Αρης θα είναι 34,65 εκατομμύρια μίλια μακριά από την Γή. Προσπαθήστε λοιπόν

 

 

επόμενη φορά που θα γίνει αυτό θα είναι το 2287 , επομένως μην το χάσετε.. θα είναι πρωτόγνωρο και θα σας μείνει....

Εννοείτε και θα το δω!! Δεν είχε γίνει π'ερσι όμως κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως θα ειναι υπεροχο θεαμα!

 

και εγω αυτο σκεφτομουν παιδια...αν πρεπει να γινει κατι χωρις να εχει παρενεργειες.αλλα επειδη μου αρεσει και λιγο το ρισκο και καθως δεν προκειται παρα για μια τελετη ενδυναμωσης και μονο πιστευω οτι πιο πολυ θα βοηθησει παρα θα εχει ασχημα αποτελεσματα.

 

καιλορ ευχομαι καλη επιτυχια και σε σενα και ελπιζω να χαρουμε εις διπλουν αυτο το ωραιο βραδυ :)

Edited by elvandar
Link to comment
Share on other sites

Από το astrovox

 

Αυτό το e-mail το έλαβα απο το

Πλανητάριο Θεσσαλονίκης [planitario@astronomy.gr]

και λέει σχετικά με αυτο το θέμα:

Προσοχή στο παραπλανητικό μήνυμα σχετικά με τον Άρη:

«Στις 27 Αυγούστου 2009,

Ο Άρης θα έρθει τόσο κοντά στη γη που

ο κόκκινος πλανήτης

θα είναι τόσο μεγάλος όσο είναι

η πανσέληνος στον νυχτερινό ουρανό».

Εάν το πιστέψετε αυτό τότε σας έχουν παραπλανήσει.

Αυτό είναι ένα ηλεκτρονικό μήνυμα

παραπληροφόρησης που κάνει πολλούς αναγνώστες

να σημειώνουν την 27η Αυγούστου στο ημερολόγιο τους.

Μην ενοχλείστε καθόλου.

Ο Άρης θα βρίσκεται 243 εκατομμύρια km από τη Γη εκείνη την ημέρα.

Αν πραγματικά θέλετε να δείτε τον κόκκινο πλανήτη

τόσο μεγάλο όσο είναι η πανσέληνος

θα χρειαστείτε ένα διαστημόπλοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα που λένε και δεν έχει γίνει ποτέ ούτε πρόκειται να γίνει εκτός κι αν αποφασίσει ο Άρης να αλλάξει τη γνωστή τροχιά που κάνει εδώ και χιλιάδες χρόνια τώρα ώστε να έρθει κοντά στη Γη και να έχουμε δυο φεγγάρια (+2 του Άρη, Φόβος και Δήμος,= 4?)! WOW! Ξαφνικά πολύ κίνηση έπεσε!

 

Μην διαβάζετε και πιστεύετε ότι αναπαράγει ο καθένας στο Internet! Νομίζω έχουμε ξανασυζητήσει ακριβώς το ίδιο πράγμα πριν ένα ή δυο χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το είχα ξανακούσει και απλώς το έβαλα εδώ για να πείτε γνώμη.....

 

εμένα πάντως γενικά μου φαίνεται απίστευτο.... γιατί ας πούμε να μην μπορούμε να δούμε την αφροδίτη ή τον ερμή που είναι πολύ πιο κοντά απο τον Άρη....

 

Παιδιά θα δούμε τότε τι θα γίνει.... απο τώρα μόνο απόψεις μπορούμε να έχουμε και υποθέσεις να κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

kailor lol

τι να δούμε τότε εδώ ολόκληροι αστρονόμοι λένε ότι δεν πρόκειται να φανεί σαν την σελήνη, το πολύ πολύ να δεις ένα λαμπερό αστρο στον ουρανό...

Τι να πω, γίναεμ όλοι αστρονόμοι τώρα και ξέρουμε :P και δεν εμπιστευόμαστε τους πραγματικούς αστρονόμους που κάνουν αυτή την δουλειά για αρκετά χρόνια.

 

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...