Jump to content

gia sas :)


mprizola
 Share

Recommended Posts

Gia sas tha ithela tin boithia sas... thelo poli na arxiso kai na asxoloume me tin magia alla den exo to xoro oute kapoio atomo oste na mporesei na me boithisei kai ektos apo auto exo kai enan mikro fobo ti mporo na kano me auto exete kati na protinete?????

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες mprizola.

 

Ρίξε αν θες μια ματιά εδώ: http://www.artofwise.gr/html/categories/simvoules.html και επίσης έχε υπ' όψη σου ότι σ' αυτό το φόρουμ απαγορεύεται η χρήση των greeklish.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τα γκρικλις απο συνηθεια! με το δεν εχω το χωρο εννοω οτι δεν εχω τον ατομικο μ χωρο να το κανω επειδη μενω με τους γονεις μ... αυτο π μου προτεινες ειναι απο τα πρωτα π ειχα διαβασει :) :) :) :)

Edited by mprizola
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το κάνεις με "κάλυψη" αν έχεις πρόβλημα να δρας δημόσια...

 

τι εννοώ,

1) μπορείς να χρησιμοποιείς κεράκια, και στικάκια για να κάνεις τις εργασίες σου, αν σου πουν τίποτα μπορείς να πεις ότι είναι αρωματικά και κάνουν ατμόσφαιρα

2) μπορείς να κάνεις διαλογισμό τις ώρες που είναι ήσυχα στο σπίτι μεσημέρια, χαράματα, αργά την νύχτα

3) μπορείς να κάνεις εργασίες στην ύπαιθρο, σε κανα δάσος κτλ

4) μπορείς να διαβάζεις βιβλία στον Η/Υ και όσα είναι πιο light σε έντυπη μορφή

5) χρησιμοποίησε τον Η/Υ σου για να κρατάς σημειώσεις, το γριμμόριο σου θα είναι σε ηλεκτρονική μορφή σε έγγραφα word

6) όταν θέλεις να κάνεις μια τελετή κάθαρσης μπορείς να κάνεις κάτι συνηθησμένο όπως ένα μπάνιο αλλά τα λόγια να τα λες απο μέσα σου.

7) γενικά τα περισσότερα θα τα λες από μέσα σου, είναι το ίδιο δυνατά σαν να τα λες απέξω, μην σου πω και πιο δυνατά μερικές φορές

8) λέγοντας από μέσα σου λόγια - spell θα αυξήσεις την τηλεπαθητική σου ικανότητα, εγγυημένο και δοκιμασένο!

9) θα κάνεις χρήση συμβόλων γενικά τα οποία θα καλύπτουν αυτό που θες να κάνεις, μπορείς με αυτά να διακοσμήζεις το δωμάτιο σου, π.χ. αφίσες new age ή όποιου άλλου ρεύματος σου αρέσει, π.χ. εγώ έβαλα στο δωμάτιο μου πίνακα με μια ημίγυμνη γυναίκα και τον αφιέρωσα στην Αφροδίτη, κανείς δεν κατάλαβε ότι συμβολίζει κάτι αυτός ο πίνακας όλοι βλέπουν μια όμορφη γυναίκα και τπτ άλλο, για μένα όμως είναι το σύμβολο της ομορφιάς...περίπου ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ και πώς μπορείς να κινηθείς.

10) για παράδειγμα αν θέλεις να κάνεις μια εργασία με τη Σελήνη μπορείς να βρεις μια εικόνα από το internet και να την τυπώσεις ή να την αλλάζεις σαν ταπτσαρία στο desktop

 

γενικά θα ακολουθήσεις μια τακτική του κρυφτό και των συμβόλων....

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

επίσης βολικό είναι να έχεις laptop ώστε να διαβάζεις από εκεί τα βιβλία και να γράφεις το γριμμόριο σου και όχι ένα desktop που κάποιος μπορεί να δει τι γραφεις αν είναι από πίσω σου ή αν μπει στο δωμάτιο....

Link to comment
Share on other sites

εχω λαπτοπ... σε ευχαριστω πολυ. το ειχα σκεφτει και εγω αλλα πιστευα οτι με το να τα λες απο μεσα σ δεν ειναι τοσο δυνατα οσο απ΄εξω... αυτο με το μπανιο και τις εικονες δεν το ειχα σκεφτει και ειναι μια παρα πολυ καλη ιδεα σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπριζολα παντως δεν χρειαζεται να κρυβεσαι απο τους γονεις σου,πιθανοτατα εχουν καταλαβει τις κλισεις σου και θα αποδεχτουν τα πιστευω σου[λογικα παντα :P]

εγω τους ειχα πει απο μικρος οτι δεν πιστευω σε καμια θρησκεια και οταν στα 15 μου ειδαν το 1ο μου βιβλιο μαγειας το πηραν πολυ χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

Hey... νομίζω ότι ο dimulator έχει απόλυτο δίκιο, τουλάχιστον αυτό αποτελούσε και την δικιά μου τακτική. Σχεδόν όλα τα "εργαλεία" μου για άσχετους που τα παρατηρούν είναι απλά διακοσμητικά.. αν και εκνευρίζομαι όταν μερικοί μερικοί απλώνουν τα χεράκια τους... χε χε

 

Θα σου πρότεινα...πάντως να κρατάς μυστικές τις πρακτικές σου και γενικά τις πεποιθήσεις σου και να προσπαθείς να "καμουφλάρεις" τα πράγματα σου όσο περισσότερο γίνεται.

 

Αν με ρωτήσεις... θεωρώ την σιωπή πολύ σημαντική δεν χρειάζεται να ξέρουν ούτε γονείς ούτε φίλοι, μπορείς εύκολα να εντάξεις στο χώρο σου κάποια πραγματάκια χωρίς να γίνει αντιληπτό κάτι.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειπα πως βγανω και φωναζω ασχολουμαι με μαγεια.Απλα οι γονεις μου ξερουν οτι διαβαζω μαγεια,στην πραξη δεν εχω μπει και δεν προκειται αν δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να το κανω μονος μου!Παντως εκανα μια συζητηση δειλα δειλα με εναν φιλο,με το οποιο εχουμε συζητηση απειρες φορες,για μαγεια κλπ και εμαθα πως και αυτος ασχολειται.Μαλιστα ανταλλαξαμε και βιβλια!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια τωρα το μονο πραγμα π μ μενει ειναι να δω πως θα φτιαξω το μερος μ :) α΄ τωρα π μ ηρθε!!! το coven δεν ειναι αναγκαστικο ε?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ειπα πως βγανω και φωναζω ασχολουμαι με μαγεια.Απλα οι γονεις μου ξερουν οτι διαβαζω μαγεια,στην πραξη δεν εχω μπει και δεν προκειται αν δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορω να το κανω μονος μου!Παντως εκανα μια συζητηση δειλα δειλα με εναν φιλο,με το οποιο εχουμε συζητηση απειρες φορες,για μαγεια κλπ και εμαθα πως και αυτος ασχολειται.Μαλιστα ανταλλαξαμε και βιβλια!!!! :)

 

εντάξει υπάρχουν βιβλία κράχτες όπως το "Πρακτική μαγεία" κτλ καλό είναι αυτά να αποφεύγονται και να επιλέξει πιο φιλοσοφικέ τύπου βιβλία που ασχολούνται με μεταφυσική...

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια τωρα το μονο πραγμα π μ μενει ειναι να δω πως θα φτιαξω το μερος μ :) α΄ τωρα π μ ηρθε!!! το coven δεν ειναι αναγκαστικο ε?

 

επίσης μπορείς να έχεις το δικό σου φυλαχτό στο λαιμό η σε δαχτυλίδι αυτά εντάξει δεν θα σου πουν τίποτε μόνο μην μου πάρεις την πεντάλφα και την κοτσάρεις διάλεξε κάποιο άλο σχήμα... έχει πολύ ωραία δαχτυλίδια με κέλτικους κόμβους π.χ.

 

επίσης μπορείς να έχεις στο δωμάτιο σου τα δικά σου ιερά αντικείμενα όπως κάποιο μπιμπελό π.χ. έναν αετό αιερωμένο στην τάδε θεότητα κτλ....

 

πιστευω να σου έδωσα τον τρόπο που μπορείς να κινηθείς....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Μπριζόλα (χε χε χε) καταρχάς καλώς ήρθες.Όσον αφορά το coven που ανέφερες δεν είναι απαραίτητο να μπείς σε κάποιο και κατα τη γνώμη μου είναι καλύτερα να εργάζεσαι μόνος.Άσε που είναι και επικίνδυνο να ενταχτείς σε τέτοιες ομάδες...Και εγω είμαι της άποψης να κρατάς κρυφά τα ενδιαφέροντα σου και όχι για την ¨κοινωνική κατακραυγή".Απλά άρχισε πρώτα τη μελέτη και στη πορεία αν είσαι έτοιμος θα βρείς κάποιο σημείο για το χώρο σου.Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης... :angel:

Link to comment
Share on other sites

π.χ. εγώ έβαλα στο δωμάτιο μου πίνακα με μια ημίγυμνη γυναίκα και τον αφιέρωσα στην Αφροδίτη, κανείς δεν κατάλαβε ότι συμβολίζει κάτι αυτός ο πίνακας όλοι βλέπουν μια όμορφη γυναίκα και τπτ άλλο, για μένα όμως είναι το σύμβολο της ομορφιάς..

 

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Thanx! Βρήκα δικαιολογία για την αφίσα της Sasha Grey.... :whistling: :cheerful: :019blush: :biggrin2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...