Jump to content

Γιατι ορισμενοι ανθρωποι ειναι οντως αρρωστοι


Michael
 Share

Recommended Posts

Δεν έχω αντίρρηση σ΄ αυτό που λες, και όντως θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότεροι άνθρωποι του κράτους γι αυτό το θέμα! (μετά γκρινιάζουμε για ανεργία κι έλλειψη θέσεων εργασίας :headb: ) Αλλά προφανέστατα η μέριμνα του κράτους δεν επαρκεί... (εδώ δεν επαρκεί σε άλλα θέματα, ακόμα πιο σημαντικά, εσένα αυτό σου έκατσε;; :blblbl: )

Άρα, το να κάνουμε ένα απλό τηλέφωνο για να διευκολύνουμε την δουλειά των λίγων που νοιάζονται και προσφέρουν ενεργά, νομίζω ότι είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε και να προσφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

...... Πόσο συχνά ταϊζουμε ένα αδέσποτο ; ......
1 έως 2 φορές την ημέρα ...

 

Ας βρεθεί ένα όπλο που θα αφήσει την χλωρίδα - πανίδα και να αφανίσει μόνο τους ανθρώπους ......

 

 

Άκου σοφία : Ο άνθρωπος το πιό τέλειο δημιούργημα ...... :001almostcry:

:015annoyed: Ναι : Του Κρόνου που κυνήγησε για προθέρμανση τον Υιό του ...

Link to comment
Share on other sites

:shocked: αχ το νινακι τι τραβηξε γμτ... :001almostcry: Δεν το ηξερα... :crying: Απλα σκεφτηκα οτι ισως δεν λουζονται καλα απο μονα τους :001almostcry:

3371[/snapback]

 

Σ΄ αυτήν την ηλικία δεν λούζονται καθόλου μόνα τους! Το έργο αναλαμβάνει η μαμά τους (μέχρι περίπου τον 5ο ή 6ο μήνα τους). Κάπου εκεί -στον 5ο ή 6ο μήνα- αρχίζουν να μαθαίνουν να πλένονται μόνα τους (και πίστεψέ με έχει τρελό γέλιο να τα βλέπεις που προσπαθούν να πληθούν! :063laugh: δένονται κόμπος και κουτρουβαλιούνται μόνα τους! :063laugh: )

Πάντως, μέχρι να μάθουν, ειδικά τους πρώτους 3-4 μήνες, το κανονικό μπάνιο είναι απαγορευτικό! Πετσετούλα με ζεστό νεράκι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Άκου σοφία : Ο άνθρωπος το πιό τέλειο δημιούργημα ......  :001almostcry: 

 

Είναι πλασμένος καθ΄ εικόνα κι ομοίωση... Και ναι, είναι τέλειος!

 

 

 

...Όχι, δεν ειρωνεύομαι καθόλου!... θυμίσου την συζητησούλα περι τελειότητας (εδώ δεν την είχαμε κάνει;; δε θυμάμαι... :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Ω ! Δεν είναι τίποτα αυτό Νεφέλη. Εγώ δέχομαι ότι 1 Θεός έχει δημιουργήσει το πιό τέλειο κατασκεύασμα που μπορούσε, κατά εικόνα και κατά ομοίωσή του, μάλιστα ......

 

1 Θεός - έτσι ;

 

Από εκεί και πέρα όμως ......

Πολλοί άνθρωποι δυσκολεύτηκαν να αποδείξουν ότι δεν υπάρχει Θεός.

 

Απλά εσύ θα δυσκολευθείς τρις χειρότερα, να μου αποδείξεις ότι τα ζώα είναι κατώτερα από τους ανθρώπους.

 

 

 

 

Το πλέον λογικό είναι,

πως αν οι άνθρωποι ζουν ακόμα,

αυτό πρέπει να το οφείλουν σε κάποια πανάρχαια δύναμη,

η οποία προστατεύει μόνο και μόνο,

τα υπόλοιπα είδη ετούτης της Γης ...

 

Αυτόννοος Νέκραρχος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...