Jump to content

καλημερα


nataraja
 Share

Recommended Posts

καλημερα σε ολα τα μελη του forum .

ελπιζω κοντα σας να βρω απαντησεις σε ερωτηματα που οσο και να προσπαθησα να απαντησω , μεσω των συμβατικων επιστημων, δεν τα καταφερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα μελη του forum .

ελπιζω κοντα σας να βρω απαντησεις σε ερωτηματα που οσο και να προσπαθησα να απαντησω , μεσω των συμβατικων επιστημων, δεν τα καταφερα.

 

καλημέρα

και καλώς ήρθες

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Ελπίζω να σε βοηθήσουμε.

Μην φοβάσε να ρωτήσεις, και να θυμάσε ότι αν δεν ξεκινήσουν οι κακίες δεν έχεις αφομιωθεί στην ομάδα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ολα μεσα μας ειναι αδελφε και το καλο και το κακο και πιστευω οτι ειναι υποχρεωση μας , καθηκων αλλα και αναγκη για τον ανθρωπο να ταλαντευωμαστε αναμεσα στο καλο και το κακο .

Ο καθενας μας βρησκει την δικια του ισοροπια αναμεσα σε αυτα τα δυο και μονο οταν την βρει αρχηζει να νιωθει πραγματικα την ζωη .

Αυτη η ισοροπια δεν ειναι σταθερη αλλα μεταβαλεται ευκολα οπως μεταβαλονται και οι ισοροπιες στο συμπαν μας απο καπιες ανωτερες δυναμεις που ακομα ο ανθρωπος δεν εχει εξηγησει αλλα τις ειχει αναγνωρησει απο την αρχη της υπαρξης του. Ειμεις ειμαστε τα ερμαια και απλα ακολουθουμε .

 

Πιστευω οτι την δικια μου ισοροπια στην σχεση καλο-κακο αλλα και για το νοημα της ζωης μου τα εχω βρει τα τελευταια δυο τρια χρονια . Τωρα ειμαι 38 . Σε ολη μου την ζωη ταξιδευα και γνωρισα πολλους ανθρωπους και τοπους , περιπλανηθηκα αναμεσα στο καλο και το κακο , περπατησα τα μονοπατια του δρομου του ορθοδοξου θεου ως πιστος για καπια χρονια, αλλα εζησα και σε μια μουσουλμανικη μικρη κοινωνια για λιγο καιρο . Ανοιξα τις πυλες του μιαλου μου με καπιες ψυχεδελικες παρανομες ουσιες , περασα καπιες φορες διπλα απο τον θανατο αλλα απο τη αλλη , ενιωσα την υπερτατη και απολητη ευτηχια . Γνωρισα και ακουσα με ταπηνοτητα πολλους ανθρωπους και ηλικρινα μεχρι πριν λιγο καιρο μονον ακουγα και δεν μιλουσα , δεν ενιωθα ετοιμος.

 

Να με συνχωρεσετε για την αλαζονικη μου εισβολη και για τον τροπο που εγραψα τα παραπανω σαν να τα ξερω ολα.

Απλα πιστευω πολυ στην αμεσοτητα των πραγματων και δεν θα ηθελα να περασουν μερες μεχρι να αρχησω να ξεδιπλωνω τα πιστευω μου και το ποιος ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...