Jump to content

Μερικές ερωτήσεις απο νέο μελος..


Costis
 Share

Recommended Posts

Να σου παραθεσω μερικα πραγματα που μπορω να κανω εγω:~αλλαγη του καιρου πχ: να κανω να βρεξει

Σοβαρά μπορεί να γίνει αυτό?Μια ομάδα 5-6 ατόμων(περισσότερη ενέργεια) θα μπορούσε να σβήσει μια μεγάλη πυρκαγιά?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σοβαρά μπορεί να γίνει αυτό?Μια ομάδα 5-6 ατόμων(περισσότερη ενέργεια) θα μπορούσε να σβήσει μια μεγάλη πυρκαγιά?

 

υπαρχει τουλαχιστον ενα καταγεγραμμενο παραδειγμα στην ιστορια : 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 1940. ο kailor στο αρθρο της σελιδας για το στουνχετζ εχει προσθεσει μια παραγραφο που εξηγει περιπου τι εγινε τοτε

Link to comment
Share on other sites

To βιβλίο "το πλήρες βιβλίο της μαγείας" το διάβασα και δεν βρήκα κάτι το χρήσιμο. Όσο για να κάνει κάποιος να βρέξει από ότι ξέρω δεν μπορεί να το κάνει μόνο ένα άτομο.

Θα πρέπει να συμβάλλουν όλοι πρώτα απ' όλα η ίδια η φύση θα το καθορίσει αυτό. Ωστώσο έχει παρατηρηθεί ότι όταν υπάρχει μία συγκεκριμένη ψυχολογική διάθεση σε ένα μεγάλο κοινονικό σύνολο τότε βρέχει.

 

Τώρα το να μπορεί μόνο ένα άτομο να προκαλεί τέτοια γεγονότα το θεωρώ απίθανο έως και σενάριο φαντασίας.

Link to comment
Share on other sites

To βιβλίο "το πλήρες βιβλίο της μαγείας" το διάβασα και δεν βρήκα κάτι το χρήσιμο. Όσο για να κάνει κάποιος να βρέξει από ότι ξέρω δεν μπορεί να το κάνει μόνο ένα άτομο.

Θα πρέπει να συμβάλλουν όλοι πρώτα απ' όλα η ίδια η φύση θα το καθορίσει αυτό. Ωστώσο έχει παρατηρηθεί ότι όταν υπάρχει μία συγκεκριμένη ψυχολογική διάθεση σε ένα μεγάλο κοινονικό σύνολο τότε βρέχει.

 

Τώρα το να μπορεί μόνο ένα άτομο να προκαλεί τέτοια γεγονότα το θεωρώ απίθανο έως και σενάριο φαντασίας.

 

το πληρες βιβλιο της μαγειας δεν ειναι και αχρηστο εχει καποιες καλες πληροφοριες και για καποιον στηρνα ρχη ακομα δεν ειναι μια ασχημη επιλογη. απλως σε καμια περιπτωση δεν μπορει να θεωρηθει "πληρες"

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τουλαχιστον ενα καταγεγραμμενο παραδειγμα στην ιστορια : 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 1940. ο kailor στο αρθρο της σελιδας για το στουνχετζ εχει προσθεσει μια παραγραφο που εξηγει περιπου τι εγινε τοτε

Νομίζω το κείμενο αναφέρεται στην αποτροπή των γερμανών να επιτεθούν και όχι σε κάποιο καιρικό φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της βροχής ειναι καπως περιπλοκο...ειτε θεωρειτε οτι γινεται μεσω των συναισθηματων ειτε ειναι απλο καιρικο φενομενο...για να αλλαξει κατι πρωτα γινεται μια διαδικασια πορσαρμογης για τα φυτα και τα ζωα...αν αλλαξουν οι καιρικες συνθηκες αποτομα μπορει να υπαρξει και προβλημα στο περιβαλλον...

Τοπικη αλλαγη στις καιρικες συνθηκες μπορει να γινει και απο 1 ατομο...γενικα ομως πρεπει να ειναι η τελευταια επιλογη (και οχι μονο για αυτο το θεμα)

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αρχίσεις να αναπτύσεις την τηλεπαθητική σου ικανότητα. Αν μπορείς να "μιλάς" τηλεπαθητικά μπορείς να έχεις με κάθε πνευματικη οντότηταεπικοινωνία.

 

Για να το κάνεις αυτό πρέπει να ξεχωρίσεις για αρχή ποιες σκέψεις είναι δικιές σου και ποιες σου "έρχονται" ... είναι λιγο δύσκολο για αρχή αλλά με λίγη συγκέντρωση θα τα καταφερεις.

 

Εντοπίζοντας τις ξένες σκέψεις από τις δικιές σου μπορείς για αρχή να "αρχίσεις" σαν δεύτερο βήμα να ανοίγεις διάλογο με "αυτό" που σου στέλνει αυτές τις σκέψεις κάνοντας του κάποια ερώτηση και περιμένοντας να δεις τι σκέψη θα σου "έρθει" από αυτήν σου την ενέργεια.

 

Το να μπορείς να επικοινωνείς με το "αόρατο" θα σου ανοίξει τον δρόμο για επικοινωνία με πνεύματα και ψυχές ανθρώπων.

 

 

Προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν μου ήρθε καμία ξένη η περίεργη σκέψη , ολες ηταν δικές μου.. :015annoyed:

 

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κείμενο αναφέρεται στην αποτροπή των γερμανών να επιτεθούν και όχι σε κάποιο καιρικό φαινόμενο.

 

ναι αλλα ειναι παραδειγμα ομαδικης μαγειας και ενα καλο παραδειγμα και απαντηση ως προς την ερωτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν μου ήρθε καμία ξένη η περίεργη σκέψη , ολες ηταν δικές μου.. :015annoyed:

 

Τι να κάνω?

 

 

Δεν ειναι απλο αυτο που σου προτεινε ο dimulator... Μπορει να σου εχει συμβει αλλα εκεινη την ωρα να μην ησουν σε θεση να το συνειδητοποιησεις.

Προσπαθησε να χαλαρωσεις... και να συγκεντρωνεσαι στον στοχο σου... δεν πρεπει να απελπιζεσαι. δεν πιστευω οτι υπαρχει ατομο απο εδω που να μην ειχε ποτε αποτυχιες στην τεχνη...

:smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλο αυτο που σου προτεινε ο dimulator... Μπορει να σου εχει συμβει αλλα εκεινη την ωρα να μην ησουν σε θεση να το συνειδητοποιησεις.

Προσπαθησε να χαλαρωσεις... και να συγκεντρωνεσαι στον στοχο σου... δεν πρεπει να απελπιζεσαι. δεν πιστευω οτι υπαρχει ατομο απο εδω που να μην ειχε ποτε αποτυχιες στην τεχνη...

:smilewink:

 

 

Tζίφος τζίφος ΤΖΙΦΟΣ !!!!!!!!!! :(

 

Οταν κλείνω τα μάτια μου είτε δεν σκεφτομαι τίποτα η απλά κάθομαι και περιμένω να συμβεί κάτι, αλλα ΤΙΠΟΤΑ.

 

Υπάρχει κάποιος μέλος εδώ που να έχει αναπτύξει όντως την τηλεπάθεια για να μου δώσει καμιά συμβουλή?

Η ότι γνωρίζετε είναι θεωρητικό και δεν το έχετε δοκιμάσει ποτέ στην πράξη?

Link to comment
Share on other sites

Tζίφος τζίφος ΤΖΙΦΟΣ !!!!!!!!!! :(

 

Οταν κλείνω τα μάτια μου είτε δεν σκεφτομαι τίποτα η απλά κάθομαι και περιμένω να συμβεί κάτι, αλλα ΤΙΠΟΤΑ.

 

Υπάρχει κάποιος μέλος εδώ που να έχει αναπτύξει όντως την τηλεπάθεια για να μου δώσει καμιά συμβουλή?

Η ότι γνωρίζετε είναι θεωρητικό και δεν το έχετε δοκιμάσει ποτέ στην πράξη?

 

προσωπικα πιστευω πως καποια χαρισματα ειναι εκ γενετης σε καποια ατομα πιο ισχυρα... ισως απλως να μην σου βγαινει φυσικα. βεβαιως αν το βαλεις πεισμα φυσικα και θα το καταφερεις να το αναπτυξεις αλλα γιατι δεν ψαχνεις για καποιο χαρισμα που σου "βγαινει" πιο φυσικα;;;;

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιστευω πως καποια χαρισματα ειναι εκ γενετης σε καποια ατομα πιο ισχυρα... ισως απλως να μην σου βγαινει φυσικα. βεβαιως αν το βαλεις πεισμα φυσικα και θα το καταφερεις να το αναπτυξεις αλλα γιατι δεν ψαχνεις για καποιο χαρισμα που σου "βγαινει" πιο φυσικα;;;;

 

Οπως ? Τι θα μπορούσα να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια όμως είναι ότι θα μου ενίσχυε πολύ την πίστη αν έβλεπε κάποιον να κάνει όντως

κάτι μαγικό....

 

Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι ? :S

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια όμως είναι ότι θα μου ενίσχυε πολύ την πίστη αν έβλεπε κάποιον να κάνει όντως

κάτι μαγικό....

 

Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι ? :S

 

εγω εχω δει διαφορα να γινονται μπροστα μου. πιστευω ομως πως η πιστη σου πρεπει να στηριζεται σε σενα. να πιστευεις εσυ οτι μπορεις. οχι να πιστευεις οτι μπορεις γιατι μπορουν οι αλλοι...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δει διαφορα να γινονται μπροστα μου. πιστευω ομως πως η πιστη σου πρεπει να στηριζεται σε σενα. να πιστευεις εσυ οτι μπορεις. οχι να πιστευεις οτι μπορεις γιατι μπορουν οι αλλοι...

 

Δύσκολο αυτό. Δηλαδη τι έχεις δεί να γίνεται? :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...