Jump to content

ερωτηση για κατι που συναιβει χτες βραδυ


SoulGR
 Share

Recommended Posts

χτες κατα τις 3 το βραδυ ενω ακουγα ραδιοφωνο μιας και δεν με πιανε υπνος αρχισε να καταιβενει η ενταση του ραδιοφωνου απο μονη της την πρωτη φορα την ξανααναιβασα επειδη πιστεψα οτι το ειχα κανει την δευτερη φορα που κατεβηκε σκεφτηκα πως χαλασε το τηλεχειριστηριο οποτε ξαναναιβασα την ενταση και εβγαλα τις μπαταριες.Μετα απο λιγο αρχισε να κατεβαινει παλι σιγα σιγα,τοτε ψιλοφοβηθηκα και μιας και δεν εχω καθολου εμπειρια με πνευματα κλπ διοτι ακομα ασχολουμαι μονο με διαλογισμο και αυτο πιο πολυ θεωρια, ειπα καπως δυνατα πνευμα φυγε απο δω,τοτε η ενταση επανηλθε εκει που την ειχα εγω εμεινε για κανα δυο δευτερολεπτα και αμεσως μηδενιστηκε[πρωτη φορα εφτασε στο 0] εκει ηταν που φοβηθηκα και εφυγα απο το δωματιο.....και ροταω τωρα.....τι ηταν αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα SoulGR..

 

Νομίζω ότι μόλις αντιμετόπισες αυτό που πριν είπες.. :)

 

Το τι ήταν ακριβώς μπορώ να σου προτείνω μερικές άλλες περιπτώσεις και να βγάλεις ένα συμπέρασμα, αλλά πιστεύω το έχεις βγάλει ίδη! :D

Link to comment
Share on other sites

Mήπως απλά χανόταν το σήμα του σταθμού? Όταν χαμήλωσε η ένταση πρόσεξες αν ακούγονταν παράσιτα?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έγινε κάτι, μπορεί να έχει χαλάσει το κουμπί, μην ασχολείσαι με τέτοια.

Έκανες κάτι? από ότι λες όχι. Άρα γιατί προβληματίζεσαι? Έρχεται ότι καλείς.

Χρησιμοποίησε την λογική σου. Κατά την άποψή μου μπορεί να σε βοηθήσει

σε τέτοιες περιπτώσεις που δυναμώνει ο φόβος λόγω άγνοιας.

:)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ακουγοταν παρασιτα και εδειχνε στην οθονη απο το ραδιο οτι απλα καταιβενε η ενταση....σημερα το μεσημερι δεν εκανε τιποτα τετοιο...μια φιλη της μητερας μου απο την ιδια οικοδομη ειπε οτι ακουγε φωνες προσφατα και μιας και εχουν δολοφονησει μια κοπελα εδω κοντα προσφατα το συνδιασα αθελα μου...

 

 

 

δεν ξερω αν σας βοηθαει αλλα εκεινη την ωρα ηταν σαν να παγωσε το δωματιο

Edited by SoulGR
Link to comment
Share on other sites

Aν έγιναν έτσι τα πράγματα, τότε όντως κάτι περίεργο συνέβη. Πάντως καλό είναι να μην αφήνεις το φόβο να σε κυριεύει σε παρόμοιες περιπτώσεις! Οι αρνητικές οντότητες τρέφονται από τον φόβο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ο φοβος ειναι παραγοντας ειτε το θελουμε ειτε οχι....ειδικα για ατομα σαν και μενα που δεν εχουν καποιον να τους βοηθησει και προσπαθουν να μαθουν καποια πραγματα μονοι τους....παντως αν ηθελε να τραφει απο μενα οπως λες θα ειχε μπολικη τροφη μιας και ημουν και πεσμενος ψυχολογικα και κουρασμενος....τεσπα

Link to comment
Share on other sites

χτες κατα τις 3 το βραδυ ενω ακουγα ραδιοφωνο μιας και δεν με πιανε υπνος αρχισε να καταιβενει η ενταση του ραδιοφωνου απο μονη της την πρωτη φορα την ξανααναιβασα επειδη πιστεψα οτι το ειχα κανει την δευτερη φορα που κατεβηκε σκεφτηκα πως χαλασε το τηλεχειριστηριο οποτε ξαναναιβασα την ενταση και εβγαλα τις μπαταριες.Μετα απο λιγο αρχισε να κατεβαινει παλι σιγα σιγα,τοτε ψιλοφοβηθηκα και μιας και δεν εχω καθολου εμπειρια με πνευματα κλπ διοτι ακομα ασχολουμαι μονο με διαλογισμο και αυτο πιο πολυ θεωρια, ειπα καπως δυνατα πνευμα φυγε απο δω,τοτε η ενταση επανηλθε εκει που την ειχα εγω εμεινε για κανα δυο δευτερολεπτα και αμεσως μηδενιστηκε[πρωτη φορα εφτασε στο 0] εκει ηταν που φοβηθηκα και εφυγα απο το δωματιο.....και ροταω τωρα.....τι ηταν αυτο?

 

 

Mporei να μην επιανε καλο σημα , ή να ειχες κοντα καποιο κινητο, ή αλλοι σταθμοι να στελνανε παρασιτα στο σταθμο που ακουγες, ή μπορει το παδιο σου να ειναι ελατωματικο.

Link to comment
Share on other sites

Mporei να μην επιανε καλο σημα , ή να ειχες κοντα καποιο κινητο, ή αλλοι σταθμοι να στελνανε παρασιτα στο σταθμο που ακουγες, ή μπορει το παδιο σου να ειναι ελατωματικο.

 

 

Ρε συ αφού είπε ότι πάγωσε και το δωμάτιο....... Λοιπόν καλό θα ήταν να έκανες ένα καθαρισμό και εξαγνισμό στο σπίτι σου και άμα έχεις λίγο απήγανο (ξυλαράκι ) κρεμασμένο στην πόρτα του σπιτιού σου και μην στεναχωριέσαι όλα αντιμετοπίζονται κυρίως με ψυχραιμία :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα μ τ οτι παγωσε τ δωματιο...

Μπορει απλα ετσι ν τ αισθανθηκε λογω τ οτι φοβηθηκε.....

Δν εχω μεγαλη εμπειρια μ τετοια θεματα(σχεδον μηδενικη) αλλα για ν ερθει κτ δν πρεπει ν τ καλεσεις?

Κ αν οχι πς τ διωχνεις?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα μ τ οτι παγωσε τ δωματιο...

Μπορει απλα ετσι ν τ αισθανθηκε λογω τ οτι φοβηθηκε.....

Δν εχω μεγαλη εμπειρια μ τετοια θεματα(σχεδον μηδενικη) αλλα για ν ερθει κτ δν πρεπει ν τ καλεσεις?

Κ αν οχι πς τ διωχνεις?

 

 

Ναι δεν ξέρω και εγώ από ότι έγραψε έβγαλα το συμπέρασμα(για το θέμα του παγωμένου δωματίου)δεν έδωσε και περισσότερες πληροφορίες :015annoyed:

Δεν είναι απαραίτητο ένα στοιχειακό να έχει καλεστεί απόλυτα απο εσένα ή να σου έχει κλείσει ραντεβού πριν σου έρθει.... μπορεί να έρθει για να σου δώσει κάποια προειδοποίηση κάποιο μήνυμα κ.ά... Σε αυτή την περίπτωση δεν θα ήταν καλό να το διώξεις γιατί δε θα μάθεις ποτέ το λόγο της επίσκεψης του. Σε διαφορετική περίπτωση όμως μπορείς να το διώξεις είτε με το να ρίξεις προς το μέρος του λίγο ξύδι ή αλάτι ή πάλι αν δεν έχεις κάτι τέτοιο εκείνη την ώρα μαζί σου θα σε σώσει μόνο η δυνατή σου θέληση και η αυτοκυριαρχία πάνω στο πνεύμα :smilewink: :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ηταν κατι γιατι ουτε εγω εχω εμπειρια στο θεμα,αυτο που εκανα ηταν να φυγω απο το δωματιο και γυρησα μετα απο καμια ωρα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ηταν κατι γιατι ουτε εγω εχω εμπειρια στο θεμα,αυτο που εκανα ηταν να φυγω απο το δωματιο και γυρησα μετα απο καμια ωρα

Θα ήταν πάντως καλό να κάνεις έναν εξαγνισμό στον χώρο σου καλού κακού!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πάντως καλό να κάνεις έναν εξαγνισμό στον χώρο σου καλού κακού!

 

Θα συμφωνήσω με τον Αlbus για το δικό σου καλό κάνε έναν εξαγνισμό στον χώρο σου!

Α???και καλού κακού άλλαξε το ραδιόφωνο σου :cheerful:

Πάντα φιλικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...