Jump to content

ερωτηση για κατι που συναιβει χτες βραδυ


SoulGR
 Share

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι...

 

ριχνεται μια χούφτα αλάτι στον αέρα προς τα εκεί που νομίζεται ότι είναι το δαιμόνιο όπως και ξίδι και μετά.... πάτε και τα σφουγγαρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

να ρωτήσω κάτι...

 

ριχνεται μια χούφτα αλάτι στον αέρα προς τα εκεί που νομίζεται ότι είναι το δαιμόνιο όπως και ξίδι και μετά.... πάτε και τα σφουγγαρίζετε?

 

 

αχαχαχαχα

 

για το ξύδι πρώτη φορά το ακούω... πάντως ωραίο αυτό για το σφουγγαρισμα

Link to comment
Share on other sites

:D ... όντως... το ξύδι και το αλάτι χωρίς την απαραίτητη προεργασία, το ρίχνουμε μόνο στην σαλάτα. Υπάρχει πάντα συγκεκριμένος τρόπος και χρόνος για να τα χρησιμοποιήσεις έτσι ώστε να έχουν αποτέλεσμα. Το να ρίχνεις αλάτι πίσω απο την πλάτη ας πούμε με μια συγκεκριμένη προσευχή , απομακρύνει την βασκανεία και την γλωσσοφαγιά κατά τους παλιούς. Αν το ρίξεις πίσω απο το δρόμο κάποιου που φεύγει είναι ευχή καλής τύχης κοκ.. Το ξύδι είναι επίσης καλό μέσα στο νεροπότηρο πάλι για προσευχή βασκανείας κοκ. Το να το ρίξεις ώς σφαίρα απο όπλο, το μόνο που θα καταφέρεις , είναι να σφουγγαρίζεις γύρω γύρω μετά. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Edited by Anor
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν ειναι χαζή η ερωτηση αλλα

μπορούμε να δούμε φαντάσματα η πνευματα κτλ?

εχω ακούσει πως οταν οντως βρίσκεται στο χωρο κατι

ειναι σαν λάμψεις μικρές σαν μπάλες στον χωρο... ισως νάνε μλκιεσ

αλλα ειναι δυνατον να το δεις?

κ αντε κ το ειδες κ ειναι κακο κ θελει να σε βλαψει θα τρεξεις στην κουζινα να παρεις αλατι κ ξυδι ``που του γυρνάς την πλάτη με λίγα λογία κ αναιρεί οτι έχουν πει στο forum περί προστασίας ``

``που πρεπει να εχεισ καμία σακούλα αλάτι. `` για να κανεις κύκλο... γυρω σου...

επίσης διάβασα στο φόρουμ οτι μερικοί πιάνουν κ συζήτησή... κ τι δηλαδή μιλαει κανονικά???

 

για πρωταρης δεν πιστεύω να ειναι χαζες η ερωτησεις μου...

 

εχει δει κανεις κατι τετοιο η απλα ειναι αρβυλα οτι ακουμε

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση δεν υπάρχει... χαζές απαντήσεις μόνο.

 

Κάποιες φορές τα πνεύματα είναι μη ορατά και άλλες ορατά. Δεν είναι εύκολο να χωρέσω αρκετά πράγματα γύρω απο το θέμα , μέσα σε λίγες γραμμές. Θα έλεγα οτι αρκετά στοιχεία μπορείς να βρείς στα κείμενα της σελίδας στην πρώτη εμφάνιση της ( www. artofwise.gr ). Ξεκίνα απο εκεί και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

το πέταμα του αλατιού πίσω από την πλάτη (δλδ το σύμβολο της γης) μου θυμίζει τον μύθο του Δευκαλίωνα και της Πήρας που πετούσαν τις πέτρες πίσω τους... έχει καμία σχέση?

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση δεν υπάρχει... χαζές απαντήσεις μόνο.

 

Κάποιες φορές τα πνεύματα είναι μη ορατά και άλλες ορατά. Δεν είναι εύκολο να χωρέσω αρκετά πράγματα γύρω απο το θέμα , μέσα σε λίγες γραμμές. Θα έλεγα οτι αρκετά στοιχεία μπορείς να βρείς στα κείμενα της σελίδας στην πρώτη εμφάνιση της ( www. artofwise.gr ). Ξεκίνα απο εκεί και βλέπουμε.

 

 

εσυ εχεις δει πνευματα, αγγελους ? και δλδ οταν και αμα δεις τιποτα τετειο που ξερεις οτι ειναι καλο ή κακο ? (σεεεε παρακαλωωω μην μου δωσεις λινκς και τετεια,πες μου αμα θες απο προσωπικες εμπειριες, τις θεωρω αλλωστε και ποιο εγγυρες/εγκυρες/))

Link to comment
Share on other sites

αν ψάξεις μέσα στο forum θα βρείς αρκετές αναφορές μου σε "κακά πνεύματα & δαιμόνια"... η απάντηση στην ερώτηση σου είναι θετική, αλλά δεν θα γράψω περισσότερα γιατί το έχω γράψει αρκετές φορές και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω δεν έχω την διάθεση να τα ξαναγράφω... τα θεωρώ παρελθόν και εκεί θέλω να μείνουν. Αν δεν βαριέσε ρίξε μια αναζήτηση στο forum σε μηνύματα μου σχετικά με τέτοια θέματα και θα βρείς αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

θα ψάξεις μόνο στα δικά μου. Μην τα περιμένεις έτοιμα. Αναζητείς απάντηση σε κάτι .. ήδη σου έχω δώσει μια απάντηση που σου δίνει πληροφορίες χωρίς όμως να "υποχρεωθώ" να μπώ στην διαδικασία του "επαναλαμβάνειν" για πολλοστή φορά.

 

Και μην δίνεις δεκάρα για το τι λέω παραπάνω... αλλά όταν ψάχνεις μια απάντηση , την ίδια συμβουλή θα δώσεις στον εαυτό σου κατά την διάρκεια έρευνας;... "βαριέμαι να ψάξω λόγω του πλήθους των πληροφοριών" πάνω σε οποιοδήποτε θέμα;

 

τέλος πάντων... ενα-δύο link απο αρκετά που έχω πρόχειρα είναι τα παρακάτω..

 

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?/topic/4222-euoe-dhthaaa-oonaau/page__hl__%E4%E1%DF%EC%EF%ED%E5%F2__st__15

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?/topic/3800-oieiiiieeth-ooci-dhnuic-adhu-aeaessa/page__hl__%E4%E1%DF%EC%EF%ED%E5%F2__st__15

Link to comment
Share on other sites

78,058 posts ειναι αρκετα πολλα να καθομαι να ψαχνω.

Ναι γεια σας! Θέλω να μάθω κάτι αλλά βαριέμαι να ψάξω! Μήπως μπορείτε να μου τα ξαναπείτε γιατί όλος ο κόσμος γυρίζει γύρω από εμένα; :teehee: :teehee:

 

 

 

picardfacepalmbl.jpg

Link to comment
Share on other sites

αστα αυτα....

 

σου περασε απο το μυαλο οτι εκτος απο βαρεμαρα μπορει να ειναι και ελλειψη χρονου ? γιατι το να κατσεις και να ψαχνεις σε χιλιαδες ποστς 4-5 απαντησεις θελει πολυ χρονο οπως επισης και διαθεση, και οταν εχεις ενα σωρο θεματα τα οποια τρεχουν και ειναι πολυ πιο σημαντικα απο αγγελους και δαιμονες απο την στιγμη που σε επηρεαζουν καθημερινα και αμμεσα, προσπαθεις να απλοποιεις αλλες καταστασεις, μυαλο ειναι δεν αντεχει πολυ πιεση. Και απαντησε μου ηλικρινα, εαν ηθελα να μαθω να επικοινωνω με θεους, δαιμονες και ολους τους συνεργατες τους, μια ιστοσελιδα ή ενα φορουμ θα ηταν το καταλληλο μερος και ο σωστοτερος τροπος ? πραγματικα πιστευεις οτι, οτιδηποτε γραφει ο καθενας εδω μεσα ειναι αληθες ή εγγυρο, οχι τοσο με την εννοια οτι ηθελημενα καποιος θα γραψει ''παραμυθια'' αλλα αθελα του, ? Δεν νομιζω οτι ενα φορουν/μια ιστοσελιδα αποτελει τοπο και μεσο διδασκαλιας, ποσο μαλλον οταν προκειται για θεματα που παρουσιαζονται εδω μεσα. Ο καθε ενας απο μας εδω γραφει διαφορες εμπειριες, απο τις οποιες καποιες ειναι πραγματικες και καποιες παιχνιδια του μυαλου, οι αλλοι θα απαντησουν και εχουμε μια ωραια κουβεντα και οχι διδασκαλια. Γι αυτο μην μου λες οτι θελω να μαθω αλλα βαριεμαι.

 

Και μην ξεχνας οτι και εσυ ο ιδιος απο καπου αλλου ετοιμα τα πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...