Jump to content

Χαρυ ποττερ 6


SoulGR
 Share

Recommended Posts

Αμα είσαι φαν όλες οι ταινίες του Χάρι σαρέσουν.Βέβαια το εχουν κάνει λίγο βίπερ το όλο θέμα.Δηλαδή εστίασε κυρίως στις σχέσεις των πρωταγωνιστών και στα ειδύλλια παρά στο θάνατο του Διπλοπόρτη-Νταμπλντορ(μ*****α Σνέιπ).Κατα τα άλλα για

να περνάς την ώρα σου καλό ήταν

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει και ουτε προκειται να το δω. οχι οτι ειμαι κατα, απλα, αλλη η μαγεια του βιβλιου και αλλο πραμα βλεπεις στην οθονη.. σου χαλα την ατμοσφαιρα που ειχες φτιαξει με τη φαντασια σου

Link to comment
Share on other sites

θα το δω, αλλά δεν ειμαι σίγουρη αν θα το δω στον κινηματογράφο.... ωραία εκείνη η μαγεία του βιβλίου που διαβάζεις πρώτη φορά... και το 7 να δίνει όλες τις απαντήσεις.... (Α ρε Σέβερους.... παρεξηγημένος μέχρι τέλους....:))

Link to comment
Share on other sites

εμενα γενικα μου αρεσαν πολυ τα βιβλια καιτα εχω διαβασει 3-4 φορες το καθενα,οποτε μπορεις να με πεις και φαν.Η ταινια δεν μου αρεσε και τοσο ομως,εκανε γρηγορες αλλαγες πηδουσε γεγονοτα κια γενικα αν δεν το ειχες διαβασει πιστευω θα χανοσουνα.Να περασουμε και στα κουτσομπολιστικα λιγο :P ....αυτος ο χαρυ πως εινια ετσι ρε γαμωτο???πολυ φλωρακο δνε τον κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλά και η Ερμιόνη εχει γίνει τρελό γκομενάκι:)Καταρχάς η ταινία είχε πρόσωπα που δεν υπάρχουν στο βιβλίο...Ο Χάρι είναι μπασμένος,κουτσομπόλης του κερατά(όλο κρυφακούει) και δεν μαρέσει καθόλου...Αξίζει να το δείς πάντως στο σινεμά έχει

άλλη αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν η πρώτη φορά που βρήκα την ταινία ισάξια με το βιβλίο (που έχω διαβάσει 2-3 φορές)

 

 

 

Είναι και η πρώτη ταινία του Χαρι Πότερ που ξεκινάει και μπαινει στα πιο σοβαρά γιαυτο και έγινε καλυτερη δουλεια βάζοντας τον τηλεθεατή καλυτερα στο στόρι!

 

και μιας και ειχε πιο πολλες μάχες και δράση μπορεσαν και άφησαν παραπάνω στοιχεια απο το βιβλίο σε σχέση με τις προηγούμενες.

 

Ηταν πολυ καλη ταινία η συγκεκριμένη και αξίζει να την δει κάποιος.

 

Συγνώμη που ξαναποσταρω για ακυρο θέμα, απλα έχω μια απορια..

 

tsubaki στο απο που εισαι στο προφιλ σου λες μελνιμπονε!!τυχαια ονομασια επειδη το ακουσες κάπου ή εχεις διαβάσει τα βιβλία με τον ελρικ του μελνιμπονε??

 

:)

 

 

 

αν ναι ξέρω και ενα συγκρότημα που θα σου αρέσει και εχουν ως θεμα στους στιχους τους τον ελρικ και την ιστορια του.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάω Έλρικ του Μελνιμπονέ γιατί είναι ένας αντιήρωας και αγαπάμε τους αντιήρωες (όχι όλοι)!Και εννοείς τους Hawkwind που χρησιμοποιούν στη θεματολογία των στίχων τους την Ελρικομυθολογία. :offtopic:

Επίσης εχει βγεί και ταινία αν δεν κάνω λάθος αλλά είναι B movie απο ότι είχα δει στο τρέιλερ.Νομίζω όμως οτι θα βγεί και κανονική ταινία και αυτή θα αξίζει πραγματικά.

Πάντως η επόμενη ταινία Πότερ δηλαδή το 7μο βιβλίο θα βγεί σε 2 ταινίες...Και για να βγάλουν και περισσότερα φράγκα τους βλέπουν να κάνουν και Ο Χαρι Πότερ και η ζωή ενός οικογενειάρχη, 20 χρόνια μετά

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάω Έλρικ του Μελνιμπονέ γιατί είναι ένας αντιήρωας και αγαπάμε τους αντιήρωες (όχι όλοι)!Και εννοείς τους Hawkwind που χρησιμοποιούν στη θεματολογία των στίχων τους την Ελρικομυθολογία. :offtopic:

 

 

 

οχι εννοω τους DOMINE. Ιταλοι που παίζουν Power metal.

 

ακου τους στο youtube να δεις αν σου αρέσουν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τους έχω ακουστά τους Domine αλλά μόνο και μόνο επειδή είναι power έχω ένα θέμα (Κλασική ηλίθια διαμάχη black VS power) και δεν έχω ακούσει ποτέ

Πάντως καλοί είναι σε σχέση με άλλους

Και που λές ο ΜΟΥΡΚΟΚ έχει γράψει στίχους στους Hawkwind και στους Blue Oyster Cult

:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Καλά και η Ερμιόνη εχει γίνει τρελό γκομενάκι:)

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! :goodwork2: :whistling:

 

 

προσωπικά δεν μου άρεσε πολύ το 6ο.... ελπίζω το 7ο να είναι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...