Jump to content

New guy


enos
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι και γω καινούργιος στην Τέχνη.Έχω αρχίσει εδώ και καιρό να διαβάζω και έχω γίνει εδώ και λίγο καιρό μέλος στο forum και αποφάσισα να γράψω.Ο λόγος που ξεκίνησα να διαβάζω είναι ότι είχα (και συνεχίζω να εχω) μια περίεργη εμπειρία.Όταν ήμουν 15 ετων(τώρα ειμαι 21), ο κολλητός μου βρήκε ένα βιβλίο (έχει βιβλιοπωλείο) σχετικά με την αύρα κλπ.Μου είπε κάποιες ασκήσεις και με λίγα λόγια άρχισα απο τότε να διαλογίζομαι.Μετά απο μερικές εβδομάδες κατάφερα να νοιώσω την ενέργεια μου και μετά απο ''χ'' καιρό κατάφερα να την διοχετεύω στα χέρια μου και τη νοιώθω σαν μπάλα.Αργότερα κατάφερα να την νοιώθω σε όλο μου το σώμα.Η ερώτηση που έχω είναι , τί μπορώ να κάνω με αυτήν την ενέργεια; Γενικά μου αρέσει πολύ ο διαλογισμός και διαβάζω πολύ (όσο μπορώ γιατί έχουμε και μια σχολή...) για να μαθω περισσότερα...Γενικά χαίρομαι πολύ που είμαι και γω εδώ...Ελπίζω να τοποθέτησα σε σωστό σημείο το topic

Link to comment
Share on other sites

Quote:...άρχισα απο τότε να διαλογίζομαι.Μετά απο μερικές εβδομάδες κατάφερα να νοιώσω την ενέργεια μου και μετά απο ''χ'' καιρό κατάφερα να την διοχετεύω στα χέρια μου και τη νοιώθω σαν μπάλα.Αργότερα κατάφερα να την νοιώθω σε όλο μου το σώμα.Η ερώτηση που έχω είναι , τί μπορώ να κάνω με αυτήν την ενέργεια;"

Καλώς ήρθες καταρχάς.!!!Αφού έχες φτάσει σε αυτό το επίπεδο,να μπορείς δηλαδή να διοεχετεύεις την ενέργεια σου,μπορείς να επιχειρήσεις πολλά πράγματα.Αρχικά αν θες να ασχοληθείς με τη Τέχνη ,που απαιτεί τη γνώση της συγκέντρωσης της ενέργειας, μπορείς με ευκολία να κάνεις μαγικές πρακτικές και τελετές (γητείες η οτιδήποτε άλλο).Αν σε ενδιαφέρει ο εσωτερισμός μπορείς να κάνεις αστρική προβολή,το άνοιγμα του 3ου σου ματιού,να δεις το πνεύμα οδηγό σου κλπ.

Ότι σε ενδιαφέρει ψάξε στο φόρουμ και ρώτα αν έχεις απορίες.Μπορείς να κάνεις τα πάντα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να επιτυχεις παρα πολλα πραγματα... π.χ θεραπεια με ενεργεια... ή να περασεις την ενεργεια σου σε ενα αντικειμενο.... ή ακομα θα μπορουσες να δοκιμασεις και ψυχομετρια...

Link to comment
Share on other sites

Να την μεταφέρεις και σε άλλους, βρίσκε δυστυχησμένους ανθρώπους και κάντους να νιώσουν καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες καταρχας! λοιπον...υπαρχουν ενδιαφερουσες ασκησεις για να δεις και να αντιληφθεις μεχρι που φτανει η δυναμη αυτη. Τσεκαρε λοιπον το λινκ:

και φυσικα αν θες να μαθεις και αλλα μπορεις να μπεις στη σελιδα μας: www.artofwise.gr

Θελω να μου πεις σε ποσο καιρο ΠΕΡΙΠΟΥ καταφερες να διοχετευεις και να κατευθυνεις την ενεργεια σου...ευχαριστώ :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκαρω αμέσως το link..Σε πόσο καιρο....Απ'οτι θυμάμαι (γιατι πάνε και 5-6 χρόνια), δεν μου πήρε πολύ να τη διοχετεύσω.Το δύσκολο ήταν να διαλογιστώ..Θυμαμαι προσπαθουσα μερες γιατι εχω και ενα προβλημα διασπασης της προσοχης , υπερκινητικοτητα κλπ και αφου ενα βραδυ καταφερα να μη σκεφτομαι τιποτα και να νοιωθω το σωμα μου με τον νου μου τοτε αρχισα να το προσπαθω και φυσικα μολις το ενοιωσα(σε μικρο βαθμο βεβαια) τρομαξα τοσο που κρυφτηκα κατω απ'τα σκεπασματα και δεν το ξαναδοκιμασα για μερες!Παντως το δυσκολο ηταν ο διαλογισμος.Βεβαια τωρα δυσκολευομαι λιγο παραπανω διοτι μεγαλωνεις, μεγαλωνουν και οι ευθυνες και ειναι λιγο δυσκολοτερο...αλλα πετυχαινει...

 

Έχω την εντυπωση οτι αφου καταφερα να διαλογιζομαι και να τη νοιωθω μου πηρε ισως 1-2 εβδομαδες..ακριβως δε θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Να την μεταφέρεις και σε άλλους, βρίσκε δυστυχησμένους ανθρώπους και κάντους να νιώσουν καλύτερα..

 

 

Ναι αυτο το κανω και εγω... Αλλα σε εξαιρετικες περιπτωσεις....Εκει που πρεπει... (σε κηδειες π.χ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...