Jump to content

AN ΒΓΑΖΑΜΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ...


GIOULY
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχετε σκεφτεί να βγάζαμε όλοι για λιγο τις μάσκες και μέσα από τις γραμμές αυτού του forum να λέγαμε κάποια πράγματα για τον εαυτό μας και να γνωριζόμαστε καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Έχετε σκεφτεί να βγάζαμε όλοι για λιγο τις μάσκες και μέσα από τις γραμμές αυτού του forum να λέγαμε κάποια πράγματα για τον εαυτό μας και να γνωριζόμαστε καλύτερα?

 

 

Πολύ καλή η ιδέα σου Giouly :clapping: Δεν ξέρω βέβαια τη δεκτικότητα που θα έχει αυτή η ενέργεια αλλά δεν πειράζει ας ξεκινήσουμε και βλέπουμε......

 

Αρχικά με λένε Κυριάκο είμαι από καβάλα σπουδάζω στα Χανιά είμαι 20 χρονών εξασκώ την τέχνη από τη τρίτη λυκείου ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ :cheerful: Η σειρά σας!!!! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα έχετε καταλάβει, με λένε Γιούλη και είμαι 37 ετών. Εργάζομαι σε μεγάλη ιδιωτική τράπεζα και όπως κάποτε είπε ο φίλτατος Τραγοκέρατος, ανήκω μάλλον στους "μάντεις". Έχω από μικρή την δυνατότητα να βλέπω το μέλλον, με μεγάλη ακρίβεια, μέσω ονείρων και από τα 14 και ρίχνοντας τα χαρτιά.Δυστυχώς όμως δεν έχω βρει κάποιον που να μου διδάξει την τέχνη.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να βγάλουμε τις μάσκες; Εδώ στην καθημερινή μας ζωή και στις άμεσές μας επαφές φοράμε μάσκες, γιατί να τις βγάλουμε εδώ που δε βλέπουμε ο ένας τον άλλον στα μάτια;

Link to comment
Share on other sites

<!--fonto:Trebuchet MS--><span style="font-family:Trebuchet MS"><!--/fonto--><!--sizeo:3--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo--><!--coloro:#800080--><span style="color:#800080"><!--/coloro-->Για ποιο λόγο να βγάλουμε τις μάσκες; Εδώ στην καθημερινή μας ζωή και στις άμεσές μας επαφές φοράμε μάσκες, γιατί να τις βγάλουμε εδώ που δε βλέπουμε ο ένας τον άλλον στα μάτια;<!--colorc--></span><!--/colorc--><!--sizec--></span><!--/sizec--><!--fontc--></span><!--/fontc-->

 

Μήπως ακριβώς επειδή φοράμε μάσκες όλη τη μέρα, πρέπει κάποια στιγμή να τις βγαλουμε; Αλλιώς μπορεί να ξεχάσουμε ποιοι είμαστε πραγματικά και να γίνουμε η μάσκα μας...

Και σε τελική ανάλυση, δεν θα δημοσιεύσουμε επώνυμα, διευθύνσεις και τηλέφωνα.

 

Τεσπα...

 

Είμαι ο Φώτης από Αγρίνιο, σπουδάζω Βιολογία στην Αθήνα και με την Τέχνη ασχολούμαι πρακτικά εδώ και μερικούς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τοποθέτηση αυτό με τις μάσκες δεν ήταν και ότι το καλύτερο πιστεύω-πολύ βαρύ...Απλά θα ήταν καλό να πούμε κάποια πράγματα για τον εαυτό μας ώστε να υπάρξει μια άλφα οικειότητα.Ονομάζομαι Ευγενία είμαι απο την Αθήνα σπουδάζω στην Καρδίτσα (ελεος)και ασχολούμαι με την Τέχνη και τον εσωτερισμό 2 χρόνια και πρόσφατα άρχισα και πρακτικά.Αγαπάω τρελά τη μουσική και τον Ολυμπιακό!

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και βαρύ!!! Μήπως είναι ψέματα ότι οι περισσότεροι άνθρωποι φοβούνται ακόμη και στην καθημερινή τους ζωή να βγάλουν τις μάσκες! Ας μην είμαστε υποκριτές!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω η Ευγενία να το είπε έτσι ακριβώς όπως γράφτηκε....μάλλον θέλει να πει ότι δεν ήταν και το καλύτερο post για ένα νέο topic με αυτό το λεπτό χαρακτήρα που μόλις ανοίχτηκε.....

 

 

Sabrina θα ήταν καλό να λέγαμε κάποια πράγματα για το χαρακτήρα μας και για τους εαυτούς μας γενικά όποιος δεν θέλει απλά δεν συμμετέχει δεν είναι κάτι αναγκαστικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την υποστήριξη αλλά και λίγη ειλικρίνεια δε βλάπτει!!! Οι μάσκες κρύβουν τα ελαττώματα γι' αυτό και κάποιοι δεν τις βγάζουν! ΣΕΒΑΣΤΟ ΚΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιούλη αυτό ήθελα να πω,συγγνώμη αν τα εκφραστικά μου μέσα δεν ήταν ότι το καλύτερο.Είναι μια όμορφη πρωτοβουλία και μπράβο που την σκέφτηκες.Τώρα αν κάποιος δεν θέλει να συμμετέχει δεν σημαίνει οτι φοράει και μάσκα.Mπορεί να είναι low profile.Να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Sabrina θα ήταν καλό να λέγαμε κάποια πράγματα για το χαρακτήρα μας και για τους εαυτούς μας γενικά όποιος δεν θέλει απλά δεν συμμετέχει δεν είναι κάτι αναγκαστικό ;)

 

Εννοείται ότι όποιος θέλει απαντάει. Απλά προσωπικά δε μου αρέσει σαν θέμα σε ένα φόρουμ τέτοιου είδους. Μου θυμίζει περισσότερο zoo κλπ κλπ. Κάτι τέτοια θα μπορούσαν να ειπωθούν στο chat ή msn.

 

Και στην τελική δε πιστεύω ότι πέφτουν οι μάσκες έτσι, γιατί κάλλιστα κάποιος μπορεί να δώσει ψεύτικα στοιχεία. Και εκτός αυτού -προσωπικά πάντα- δε με ενδιαφέρει πόσο χρονών είναι κάποιος εδώ μέσα ή πώς τον λένε πραγματικά, αλλά με ενδιαφέρουν αυτά που γράφει και οι απόψεις που εκφράζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε το facebook ούτε το zoo, αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις,Sabrina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...