Jump to content

Ενας καινουριος γεματος ερωτησεις...


moonchild
 Share

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα! Ενας ακομα που θελει να γινει μελος της παρεας σας. Η απλη αναγνωση της ιστοσελιδας δεν

μπορεσε να καλυψει τα ερωτιματικα και τις αποριες μου.Ετσι αποφασισα να ερθω "λιγο" πιο κοντα σας.

Καλως σας βρηκα λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:welcomeani:!!!!!!!!!!!23_30_103[1].gif βασικα εχω και εγω ερωτησεις και αποριες. χθεσ το βραδυ προσπαθυσα να dialogistw και νομιζω πωσ τα καταφερα. οταν ημουν σε απολυτη χαλαρωση ξαφνικα αρχισα να στιφογυρναω ενω ημουν ακινιτος. ηταν τελεια αλλα δεν ξερω τι ηταν.μηπως ξερει κανεις τι ηταν???? μετα οταν ηθελα να τελειωσω τον διαλογισμο ημουν πολυ κουρασμενος λεσ και εσκαβα ολοι μερα και το σωμα μου ηταν βαρυ βασικα δεν μπωρουσα να κουνιθω!

 

 

sorry για τα ορθογραφηκα μου αλλα μενω εξςτερικο και δεν εχς παει ελληνικο σχολειο αλλα ειμαι ελληνας.

 

 

 

εθχαρηστω!!!!!!:goodwork::goodwork::goodwork::goodwork::goodwork::goodwork::goodwork::goodwork::goodwork::goodwork:!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Stefan καλώς ήρθες :)

Για τα ορθογραφικά λάθη μπορείς να βάλεις αυτόματο διορθωτή: https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/3451

 

Όταν λες να "στριφογυρνάς" τί ακριβώς εννοείς; :ermm:

Πάντως, μιας και μπήκες τώρα, στο φόρουμ υπάρχουν αρκετά θεματάκια για διαλογισμό. Κάνε ένα search "διαλογισμός" και θα βρεις. :welcomeani:

Link to comment
Share on other sites

Stefan καλώς ήρθες :)

Για τα ορθογραφικά λάθη μπορείς να βάλεις αυτόματο διορθωτή: https://addons.mozil...efox/addon/3451

 

Όταν λες να "στριφογυρνάς" τί ακριβώς εννοείς; :ermm:

Πάντως, μιας και μπήκες τώρα, στο φόρουμ υπάρχουν αρκετά θεματάκια για διαλογισμό. Κάνε ένα search "διαλογισμός" και θα βρεις. :welcomeani:

 

thanks.gifthanks.gifthanks.gifsabrina!!!thumbsup.gifεκεί που κάθομαι και χαλαρώνω όχι μόνο όταν διαλογίζομαι ξαφνικά αρχίζω και νιώθω ότι στριφογυρνώ αλλά κάθομαι. και όταν πάω για ύπνο εκεί που πάει να σε πάρει ο ύπνος και εκεί. δεν μπορώ να το περιγράψω!! αλλά είναι πολύ ωραία αίσθησηsmiley_aand.gif!! σαν να κάθεσαι σε αυτές της καρέκλες του γραφείου που γυρνάνε και να κάνεις γύρο γύρο!!

Link to comment
Share on other sites

η εικονική ζαλάδα, μπορεί να προέρθει απο πολλές αιτίες φυσικές και ελπίζω να μην είναι καμία απο αυτές.

 

Στον διαλογισμό πάντως σπάνιο είναι αυτό το φαινόμενο του στριφογυρίσματος.

 

Συνήθως προέρχεται απο κούραση, απο κάποια ίσως αιτία "βλάβης" στον λαβύρινθο του αυτιού κοκ. Δεν θα ήμουν πάντως τόσο ήρεμος άν το ένιωθα και εγώ. Συνήθως τέτοια αίσθηση στριφογυρίσματος σε κατάσταση προ ύπνου και σε χαλάρωση την ένιωθα αν τα είχα κοπανήσει λίγο ή είχα κουραστεί πάρα πολύ... ή είχα ζαλιστεί απο κάποια μυρωδιά-καπνό... δεν πιστεύω να χρησιμοποιείς αρωματικά σανταλόξυλα ή παρόμοια έτσι;

Link to comment
Share on other sites

βασικά όχι δεν χρησιμοποίεισα αρωματικά! το παθαίνω πολλές φορές! Wolf's animal spirit είναι πολύ τέλειο δεν ζαλίζομαι όταν το παθαίνω απλά είναι λες και πετάς κάπως και άμα το πάθεις θα δεις είναι τέλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

:welcomeani:!!!!!!!!!!!23_30_103[1].gif ...χθεσ το βραδυ προσπαθυσα να dialogistw και νομιζω πωσ τα καταφερα. οταν ημουν σε απολυτη χαλαρωση ξαφνικα αρχισα να στιφογυρναω ενω ημουν ακινιτος.

 

Αυτό το παθαίνω κι εγώ από μικρή.

Είναι αυτή η αισθηση ότι στριφογυρίζει το κρεβάτι ή μερίκες φορές ότι απλά τρέμει...

Κάτι σαν να βρίσκεσαι μέσα σε δίνη(στην πιο ήπια μόρφη της)(;)!

Η αλήθεια, δεν το έχω ψάξει, αλλά θα μπορούσε να έχει σχέση με αστρίκη προβολή ή κάτι ανάλογο;

Λέω τώρα... :ermm:

 

:welcomeani:!!!!!!!!!!!23_30_103[1].gif...μετα οταν ηθελα να τελειωσω τον διαλογισμο ημουν πολυ κουρασμενος λεσ και εσκαβα ολοι μερα και το σωμα μου ηταν βαρυ βασικα δεν μπωρουσα να κουνιθω!

Αν μέτα ήσουν εντάξει, τότε πιθάνον να συνέβει εξαιτίας της χαλάρωσης των μυών σου(υποθέτω)...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω!!!! βασικά ούτε εγώ το έχω ψάξει!! αλλά δεν είναι κάπως τέλειο? να ρωτήσουμε την νεφέλη κάτι θα ξέρει νομίζω!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα συμφωνήσω με τον Ανόρ.

 

Μάλιστα μερικές φορές όταν θες να διαλογιστείς και το σκέφτεσαι έντονα ότι "ναι, πρέπει να τα καταφέρω", ασκείς πίεση περισσότερη απ'ότι πρέπει, με αποτέλεσμα να νιώσεις ζαλάδα και πονοκέφαλο.

 

Δε μου φαίνεται ως κάτι παράξενο..

(παρεπιπτόντως Anor είναι το ψευδώνυμό του, όχι Wolf's animal spirit :) Μέχρι να καταλάβω τί εννοούσες :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα μερικές φορές όταν θες να διαλογιστείς και το σκέφτεσαι έντονα ότι "ναι, πρέπει να τα καταφέρω", ασκείς πίεση περισσότερη απ'ότι πρέπει, με αποτέλεσμα να νιώσεις ζαλάδα και πονοκέφαλο.

Θα μπορούσα να προσθέσω και την περίπτωση των βαθιών αναπνοών.

Με αυτό τον τρόπο οξυγονώνεται ο εγκέφαλός και δημιούργειται ζαλάδα.

Το είχα ξεχάσει... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Η ευχάριστη σβούρα του σώματος, απαλή, ρυθμική και χωρίς απότομες αλλαγές, είναι προστάδιο της αστρικής προβολής.

Το αντίθετο, εκεί όπου κάτι δεν πάει καλά και με το στομάχι και έχεις απολύτως χάσει τον μπούσουλα από τις σβούρες, είναι προστάδιο ιατρικής προβολής και σχετίζεται με τον λαβύρινθο. Τα έχω πάθει και σας μιλώ εκ πείρας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...