Jump to content

Eρώτηση σχετικά με rpg games.


Recommended Posts

Έχω μπεί σε κάτι links του style bitefight και το μόνο που έχει είναι να τσεκάρω διάφορες επιλογές για το τί όπλα θέλω κτλ.

Προσπαθώ να βρώ το λογισμικό για να παίξω και τπτ.Τί ακριβώς είναι δηλ αυτά τα rpg παιχνίδια?

Δεν είναι όπως line age κτλ?

 

Έχω απογοητευτεί πολύ. :(

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ.

Το δοκίμασα.Δεν μ αρεσε.

 

ether saga, fiesta online, kabbalah online, shaiyah online υπαροχυν πολλα τζαμπε rpg

Link to comment
Share on other sites

ether saga, fiesta online, kabbalah online, shaiyah online υπαροχυν πολλα τζαμπε rpg

Βασικά άλλο ρωτάω ακριβώς. :confused:

Στην περίπτωση του bitefight π.χ. δεν βλέπω <<παιχνίδι>>.Δηλ χαρακτήρες να τους μετακινώ κτλ.

Μιας όμως και μου συστήσατε κάποια games έχετε υπόψιν σας pc games (για vista) σχετικά με μάχες vampires εναντίον λυκανθρώπων? :turned:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άλλο ρωτάω ακριβώς. :confused:

Στην περίπτωση του bitefight π.χ. δεν βλέπω <<παιχνίδι>>.Δηλ χαρακτήρες να τους μετακινώ κτλ.

Μιας όμως και μου συστήσατε κάποια games έχετε υπόψιν σας pc games (για vista) σχετικά με μάχες vampires εναντίον λυκανθρώπων? :turned:

 

το bitefight νομιζω ειναι rpg γιατι εχει τα στοιχεια που χρειαζεται για να θεωρηθει rpg. τωρα η στασιμοτητα του δεν νομιζω να το κατηγοροποιει αλλου. ωραιο παιχνιδι με βρυκολακες αν μπορεσεις να το βρεις γιατι εχουν περασει και κατι χρονια ειναι το legacy of kain defiance το οποιο ειναι επος απλως

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

το bitefight νομιζω ειναι rpg γιατι εχει τα στοιχεια που χρειαζεται για να θεωρηθει rpg. τωρα η στασιμοτητα του δεν νομιζω να το κατηγοροποιει αλλου. ωραιο παιχνιδι με βρυκολακες αν μπορεσεις να το βρεις γιατι εχουν περασει και κατι χρονια ειναι το legacy of kain defiance το οποιο ειναι επος απλως

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το bitefight νομιζω ειναι rpg γιατι εχει τα στοιχεια που χρειαζεται για να θεωρηθει rpg. τωρα η στασιμοτητα του δεν νομιζω να το κατηγοροποιει αλλου. ωραιο παιχνιδι με βρυκολακες αν μπορεσεις να το βρεις γιατι εχουν περασει και κατι χρονια ειναι το legacy of kain defiance το οποιο ειναι επος απλως

 

 

 

μπορεί να είναι εντελώς ηλίθια ερώτησή

άλλα ο καιν όπως λένε δεν είναι ο γιος του αδαμ? νομίζω το διάβασα κάπου``μέσα στο φόρουμ ``... η απλα μπορεί να μπερδεξα ονόματά... σορρυ αν το εκανα :P

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι εντελώς ηλίθια ερώτησή

άλλα ο καιν όπως λένε δεν είναι ο γιος του αδαμ? νομίζω το διάβασα κάπου``μέσα στο φόρουμ ``... η απλα μπορεί να μπερδεξα ονόματά... σορρυ αν το εκανα :P

 

απλη συνωνυμια.

Link to comment
Share on other sites

απλη συνωνυμια.

 

 

είπα κ εγώ... επιδει με την lilith εξάπλωσαν τον vampirismo ```έτσι είδα τουλάχιστον μην πετάξετε κάνα βιβλίο :P```

κ επιδει στο game ο καιν είναι βαμπίρ τα συνδεσα :P

Link to comment
Share on other sites

+1 για μονοπολυ. Με τα RPG θα χασεις πολυτιμο χρονο απο την ζωη σου και ο χρονος ειναι ισως το μοναδικο πραγμα που δεν μπορει ν αγοραστει. (Και μιλαω απο πειρα).

Link to comment
Share on other sites

Η τουλάχιστον να παίξετε κάποιο παιχνίδι ρόλων με φιγούρες και ζάρια όπως dnd ή warhammer ή ακόμα καλύτερα MUNCHKIN!!!!Θεικό

Είναι μεγάλο χάσιμο χρόνου τέτοιου είδους παιχνίδια.GET A LIFE PEOPLE!:lol:

Link to comment
Share on other sites

+1 για μονοπολυ. Με τα RPG θα χασεις πολυτιμο χρονο απο την ζωη σου και ο χρονος ειναι ισως το μοναδικο πραγμα που δεν μπορει ν αγοραστει. (Και μιλαω απο πειρα).

Να πούμε εδώ ότι ένα πεχνίδι σαν αυτά που λες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ RPG αλλά MMORPG.

Τα RPG δεν απαιτούν τίποτα άλλο από χαρτί και μολύβι + παίκτες φυσικά (δηλαδή παρέα) οπότε δεν είναι ακριβώς πιο "χάσιμο χρόνου" από το να κάθεσαι σε καφετέρια με φίλους και μπορείς να μπεις και στην παράπλευρη "καλλιτεχνική" διάσταση: χάρτες μινιατούρες (βάψιμο) κτλ).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...