Jump to content

Χρειάζομαι βοήθεια!!


 Share

Recommended Posts

Συγνώμη αν δεν έπρεπε να γράψω εδώ,αλλά μόλις μπήκα στο φόρουμ και χρειάζομαι κάποιο χρόνο μέχρι να τα μάθω!! Η απορία μου είναι: "Μήπως γνωρίζει κάποιος τι είναι η Ortessia?"

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την Λέσχη;... προσωπικά κάθε κλειστό club ώς δίοδος αυτο-εξέλιξης με αφήνει παγερά αδιάφορο. Εκτός και αν μιλάς για κάτι άλλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν καλωσήρθες.

Κατά δεύτερον καλό είναι να είσαι πιο περιγραφική στους τίτλους των τόπικς που φτιάχνεις... Τί πάει να πει "χρειάζομαι βοήθεια"?!

Κατά τρίτον με μια αναζήτηση στο google βρίσκεις κατ' ευθείαν τη λέσχη ortessia και κατ' επέκταση έναν τρόπο επικοινωνίας με τους υπεύθυνους της λέσχης. Γιατί ρωτάς εμάς και όχι απ' ευθείας τους υπεύθυνους για τη λέσχη?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η λεσχη μηπως γνωριζεται τι ακριβως ειναι? Μπηκα εντελως τυχαια και διαβασα κατι σχετικα με τους τυπους του ανθρωπου (ρεφλεκτορες κτλ). Μιλησα μαζι τους διοτι μου κινησε το ενδιαφερον αλλα μου ειπαν πως ειναι ενεργη λεσχη και πως για να με δεχθουν πρεπει να μαθω τι ειναι η Otressia. Ειλικρινα δεν γνωριζω τι ακριβως ειναι αυτη η λεσχη και δεν ξερω κατα ποσο οταν μαθω θα συνεχισω να ασχολουμε με αυτους. Τωρα στο ζητημα γιατι ρωτησα εσας, το εκανα διοτι ξεκινησα να αναζητω τι ειναι αλλα δεν εβρισκα κατι στο διαδικτυο εκτος του οτι ειναι λουλουδι αλλα γραφοταν Ortesia, ετσι θεωρησα πως πρεπει να ρωτησω σε ενα σχετικο φορουμ. Ρωτησα εδω διοτι οταν αρχισα να διαβαζω διαφορα αρθρα συνηδητοποιησα οτι ολα αυτα τα εχω διαβασει οταν ενα εμπιστο προσωπο μου,μου ειχε δωσει ενα φακελο με τετοιου ειδους θεματα,αρα ημουν σιγουρη οτι, ο,τι μου πειτε θα ειναι αξιοπιστο. Οποτε σας παρακαλω εαν δεν σας ειναι κοπος διαφωτιστε με διοτι δεν θα ηθελα να μπλεξω καπου που δεν θα μου βγει σε καλο!!

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Διάβασα το παρόν θέμα αν και έχει πολυ μεγάλο χρονικό διάστημα γράψει
κάποιος για το θέμα το έψαξα και βρήκα κάποια στοιχεία που ελπίζω να 
διαφωτίσουν κάποιους για το τι είναι η  Ortessia..
Η να βρείτε κάποιους που να σας δώσουν κάποια στοιχεία... 

 ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΕΙΡΗΝΗΣ ΛΕΟΝΑΡΔΟΥ

Η ΕΙΡΗΝΗ ΛΕΟΝΑΡΔΟΥ γεννήθηκε το Γενάρη του 1959 και μεγάλωσε στην Θεσσαλονίκη. 
Αποφοίτησε από το Λύκειο της Σχολής Βαλαγιάννη και παρακολούθησε 
σπουδές Κλασικού Χορού ενώ παράλληλα πήρε μαθήματα κλασικής κιθάρας 
στο Κρατικό Ωδείο της Βορείου Ελλάδος. 
Ασχολήθηκε με την έρευνα του Παράξενου από τα δεκατρία της χρόνια και
άρχισε να γράφει σχεδόν την ίδια εποχή.
Το 2002 εκδίδεται από τις εκδόσεις «ΑΡΧΈΤΥΠΟ» το πρώτο της βιβλίο 
"Το Μυστικό των Θεών" το οποίο επανακυκλοφορεί σε νέα έκδοση. (2014)

Από το 1996 έως το 2007 αρθρογραφεί για τα περιοδικά “ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ”, 
“ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ” και “ΑΒΑΤΟΝ” ενώ όλη η αρθρογραφία της κυκλοφορεί 
αναπροσαρμοσμένη σε βιβλία υπό μορφή Τριλογίας με τον τίτλο «ΥΠΑΡΞΗ».

Έκτοτε ασχολείται με την Επιμέλεια Κειμένων και την Σελιδοποίση 
Βιβλίων καθώς και με την συγγραφή σεναρίων για την Ελλάδα και το εξωτερικό. 
Το αγγλόφωνο κινηματογραφικό της σενάριο “The Secret of the Gods” (aka “In Primordial Silence”) 
που είναι προσαρμογή του ομώνυμου βιβλίου της έχει διακριθεί σε πολλά διεθνή φεστιβάλ.
Συνεργάζεται με τον ιστότοπο “Ονειρόκοσμος” και είναι από τα ιδρυτικά μέλη της Λέσχης Ortessia. 

Αυτό που με προβλημάτισε όταν έκανα αναζήτηση TI EINAI Λέσχη Ortensia.

Σε περαιτέρω στοιχεία αναζήτησης μου έβγαλε...  
How are you implementing the recent Court of Justice of the European Union (CJEU) decision on the right to be forgotten?

The recent ruling by the Court of Justice of the European Union has profound consequences for search engines in Europe. The court found that certain users have the right to ask search engines like Google to remove results for queries that include the person's name. To qualify, the results shown would need to be inadequate, irrelevant, no longer relevant, or excessive.

Since this ruling was published on 13 May 2014, we've been working round the clock to comply. This is a complicated process because we need to assess each individual request and balance the rights of the individual to control his or her personal data with public's right to know and distribute information.

If you have a removal request, please fill out this webform. You'll receive an automatic reply confirming that we have received your request. We will then assess your case—please note this may take some time because we have already received many such requests. In evaluating your request, we will look at whether the results include outdated information about your private life. We'll also look at whether there's a public interest in the information remaining in our search results—for example, if it relates to financial scams, professional malpractice, criminal convictions or your public conduct as a government official (elected or unelected). These are difficult judgements and as a private organization, we may not be in a good position to decide on your case. If you disagree with our decision you can contact your local DPA.

We look forward to working closely with data protection authorities and others over the coming months as we refine our approach. The CJEU's ruling constitutes a significant change for search engines. While we are concerned about its impact, we also believe it's important to respect the Court's judgment and are working hard to devise a process that complies with the law.

When you search for a name, you may see a notice that says that results may have been modified in accordance with data protection law in Europe. We’re showing this notice in Europe when a user searches for most names, not just pages that have been affected by a removal.

Η τελευταία παράγραφος αναφέρει....

Όταν αναζητάτε ένα όνομα, ενδέχεται να δείτε μια ειδοποίηση που λέει 
ότι τα αποτελέσματα ενδέχεται να έχουν τροποποιηθεί σύμφωνα με τη 
νομοθεσία περί προστασίας δεδομένων στην Ευρώπη. 
Εμφανίζουμε αυτήν την ειδοποίηση στην Ευρώπη όταν ένας χρήστης αναζητά
τα περισσότερα ονόματα, όχι μόνο σελίδες που έχουν επηρεαστεί από μια κατάργηση.  

Οπότε μάλλον έχει καταργηθεί απο την αναζήτηση.... 

Ελπίζω κάτι να προσέφερα φίλη λυκόφως...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...