Jump to content

Uri Geller


Sabrina
 Share

Recommended Posts

Την είδατε το Σάββατο την εκπομπή; Αν ναι πώς σας φάνηκε; Και όχι μόνο ως εκπομπή, αλλά και οι επίδοξοι ...Ούριοι.

 

Είστε υπέρ αυτού του είδους ριάλιτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν και δεν την είδα, άκουσα πως θα βγάλει περισσότερο γέλιο από τον Χαρδαβέλα!

 

Θεωρώ πάντως ότι είναι καλό να υπάρχουν και τέτοιες εκπομπές για να υπάρχει μια σπίθα στην ατμόσφαιρα. Ζωηρεύει τη φαντασία και τα γρανάζια της όλο και κάπου θα οδηγήσουν.

Link to comment
Share on other sites

σαν πρωτη παρατήρησή...

ο τελεκινητησ... σοβαρά τωρα τι μαλακια ηταν αυτη έτρεμαν κ τα χερια του κτλ κτλ. `δεν λεω οτι δεν το εκανε`` άλλα εντάξει μ φάνηκε γελοίο...

 

οσο για τον κρεμάλα... σιγουρα ηταν fake αμα δείτε το βιντεο ξανα θα παρατηρήσετε οτι. σε καποια φαση το σκηνή ΝΟ.3 δλδ το ψεύτικο ηταν κρεμασμένο ανάποδα. ενώ

δευτερόλεπτα μετα χωρις να το αγγιξει κανεις κρεμάστηκε απο την σωστη πλευρα....το είδαμε 3 άτομα το συγκεκριμένο..

 

δηλαδη σοβαρά τι μλκιεσ ειναι αυτές....

 

 

 

κ τελος εχω μια ερωτηση σε σας τους έμπειρους με το αντικείμενο...

 

ειναι δυνατον να στειλης ενεργεια για να στειλης μνμ στον αλλο κ να κανει αυτο π θελεις?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ είδα δύο άτομα. Τον τύπο με τα πιρούνια και τον άλλον με την κρεμάλα.

 

Να σας πω την αλήθεια μου, δε μου άρεσε καθόλου εκείνος με την κρεμάλα. Όχι τόσο για αυτό που έκανε, όσο για το στυλάκι του. Μου φάνηκε ότι περνούσε το μήνυμα πως όσοι ασχολούνται με αυτά τα πράγματα "πρέπει" να έχουν και την εικόνα του "κακού".

Και οι δύο δεν ήταν καθημερινοί άνθρωποι, με την έννοια αυτών που βλέπουμε καθημερινά στο δρόμο, και πως ό,τι κάνουν το κάνουν για τη μόστρα και για να δείξουν πιο έντονα τη διαφορετικότητά τους. Θα προτιμούσα να είχαν το παρουσιαστικό του Geller, μπας και αλλάξει η γνώμη των τηλεθεατών που παρεξηγούν την ενασχόληση με εσωτερισμό και μαγεία.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... λέμε για τρελό γέλιο τώρα. Υπόψη οτι το εν λόγω show είναι περισσότερο για προχωρημένους ταχυδακτυλουργούς (αναφέρθηκε και σε σημείο το Las Vegas ώς σημείο αναφοράς). Ώς τέτοιο καλό είναι.... αλλά όσον αφορά εσωτερισμό κτλ... αν θέλετε κωμωδία και να περάσετε με γέλιο κτλ... μια χαρά είναι.

 

Παρεπιπτόντως την ώρα που έλεγε "doulepse...doylepse".... χάθηκαν κάτι πιτόγυρα με μπύρα απο το τραπέζι..:D

 

Έλεος δηλαδή... πόσο χάνος μπορεί να είσαι για να το φάς οτι είναι αληθινό... πόσο μάλλον όταν είπαν σε ανύποπτο σημείο οτι έχουν κάνει και "πρόβες"..:P

 

Gandalf

Link to comment
Share on other sites

επειδή καταλαβαίνω ότι είναι show δικαιολογώ τον Νίο-μαχαιρά για την ενδυμασία του και το ύφος του Κρεμάλα.

Όλοι μου άρεσαν σε αυτά που κάνανε εκτός από τον Κρεμάλα. Πιστευω ότι μπορούσε να δειξει την ικανότητα του κάπως αλλιώς.

 

Κατά τα άλλα..... καλό και το doulepse χαριτωμένο :teehee:

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

για την τελεκινηση δνε μ ειπατε... το εκανε οντως? αν ναι το οτι εκανε απιστευτες φιγουρες οπως π ετρεμαν τα χερια του? απο κ καλα την ενεργεια... ολοι αυτη η μλκια δνε σε αποσπα? ακομα κ αν μπορεις να το κανεις?

ο κρεμαλας ηταν στημενος ρε... αφου εκανε μλκια η ελεονορα. με τα σκηνια.

 

εμενα μ αρεεσε ο mind control k o telekinisis.

 

αντε να δουμε τι αλλο θα δουμε απο αυτο το show

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ είδα τον πρώτο και τον τελευταίο μόνο.Ο πρώτος προσπαθεί να μιμηθεί τον Chris Angel.

 

''σε καποια φαση το σκηνή ΝΟ.3 δλδ το ψεύτικο ηταν κρεμασμένο ανάποδα. ενώ

δευτερόλεπτα μετα χωρις να το αγγιξει κανεις κρεμάστηκε απο την σωστη πλευρα....''

 

Ναι το είδα και εγώ αυτό.

 

Υ.Σ. Την ίδια μέρα ο Χαρδαβέλλας είχε ένα ενδιάμεσο που επικοινωνούσε με πνεύματα νεκρών.Το είδατε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ολο σόου ειναι μια κοροιδία.μπειτε στο youtube και δειτε την γερμανικη εκδοχη του παιχνιδιου.

 

και στην γερμανια τα νουμερα που παρουσίασαν οι ''μάγοι'' ειναι καποια ιδια και αλλα παρομοια με αυτα που εγιναν σε μας.

 

ντροπη!!ουτε καν πτωτοτυπια.δεν ξέρω αν υπαρχει καποιος κανόνας γιαυτο αλλα εμενα μου φάνηκε τουλάχιστον αντιγραφη!!

 

ο γιουρι γκέλλερ ειναι το παιδι του τρικ....διαδοχοι θα υπάρξουν πολλοι σίγουρα μιας και δεν κάνει και κάτι το ιδιαίτερο... :P

 

το βραβείο στην γερμανια ήταν χρηματικο έπαθλο σαμπρίνα και κάτι αλλο πθυ δεν θυμάμαι τώρα...καποιο συμβόλαιο νομίζω για εκπομπη...κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Μπαα προσωπική μου γνώμη.. δεν αξίζει!

 

Ρε παιδιά εντωμεταξύ οκ, θα βρουν το νικητή. Το βραβείο τι ακριβώς είναι;

 

αυτό είναι που αξίζει η προσωπική γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις κρεμαλες το ειχα δει παλαιοτερα απο τον Chris Angel, σε εναν αχυρωνα κ ειχε ανεβει στον πανω οροφο για να γινει πιο δραματικο..

Για την τηλεκίνηση έχω απίστευτες αμφιβολίες μιας και

1. Ακούμπησε τη ξύλινη κουτάλα την 2η φορά.

2. Μια γνωστή ελληνόφατσα ήταν δευτέρα πρωί στη μελέτη και έκανε το ίδιο με στυλό, κραγιόν, πιρούνι κλπ..(παρεπιπτώντως λύγιζε και κουτάλια, ένας με μαλί λίγο μακρύ).

 

 

Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι πως είχαμε ένα ρολόι που είχε σκουριάσει μέσα από θάλασσα (φαίνεται γτ έχει γυάλινο πάτο κ καλα να φαίνονται τα γρανάζια)και δούλεψε για κάποιο διάστημα!

 

Αν ο τυπάκος με τον Αγγελο απο ζάχαρη ΔΕΝ το είχε στήσει τότε τον παραδέχομαι γτ πραγματικά "ελέγχει" τους γύρω του πολύ ύπουλα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...