Jump to content

Uri Geller


Sabrina
 Share

Recommended Posts

 

Είστε υπέρ αυτού του είδους ριάλιτι;

 

Την προσωπική μου και ταπεινότατη γνώμη;

 

ΟΧΙ.

 

Οχι, δεν είμαι υπέρ τέτοιων εκπομπών.

 

Συγνώμη, τι δηλαδή; "Γειά σας, με λένε Σταύρο και είμαι -ξέρετε...- ένας έλλην Χ-ΜΑΝ, είμαι τηλεπαθητικός, τρελαίνω τους άλλους μόνο με τη δύναμη της σκέψης μου, προσφέρω οργασμό στις κορασίδες με τη δύναμη της ψιλής φωνής μου και...ξέρετε επίσης, είμαι καλύτερος του Γκέλερ διότι δεν λυγίζω απλώς κουτάλια, αλλά...ολόκληρα Ι.Χ.!" και άλλες τέτοιες βλακείες;

 

Να διατυμπανίζει ο καθείς τις..."υπερφυσικές δυνάμεις" του στο πανελλήνιο και να κολλήσει (ο αδαής!) τη στάμπα του φρικιού;

 

Έχουμε λογική. Εκτός κι αν είμαστε επί 24ωρου βάσεως τύποι του ανόητου χαβαλέ...

 

Ευχαριστώ δεν θα πάρω.

υπάρχουν καλύτερα πράγματα στη ζωή από την αποχαυνωτική ΤιΒι... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μπαα προσωπική μου γνώμη.. δεν αξίζει!

 

Ρε παιδιά εντωμεταξύ οκ, θα βρουν το νικητή. Το βραβείο τι ακριβώς είναι;

 

 

μαλλον ενα πακετο κουταλια να εχουν να λυγιζουν, χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ο τυπος με τα γυαλακια που εκανε το show με τον αγγελο απο ζαχαρη ενω στην αρχη ειπα ουαου ειδα κατι βιντεακια μετα που λεγανε για ενα τραπεζακι που δεν ηταν στην αρχη και μετα ηταν + οτι μιλησανε με τον τυπο που πουλαει το κουτακι αυτο και για το αγορασει καποιος θελει 2.000 ευρω... μπηκε σε κοπο το παιδι! :P

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω αμα πιστεύετε τον τηλεκινητικό ενοω κάποιος π το εχει πετύχει έστω κ για λιγο...ειναι δυνατον να ταρακουνιέται σαν μλκσ?επισης αμα ειδε κανεις radio αρβυλα.. θα ειδε πως η ελεονωρα γυρισε ανάποδα το σκηνι γτ το ``ζωο``το ξεχασε οταν γυρισε τον πινακα.... οτι νανε...δεν ξερω ρε παιδια... ισως να εχει ενδιαφέρον το show se ena trailer ειδα εναν να βγαζει φωτιές κτλ...πιστευω πως ειναι μουφα τα περισσότερα..τι να πει κάνεις... απλα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο πιστευω, εκει με αυτον με τα παχαιρια, αν προσεξατε οτ τυπος σε αυτο το χερι που χτυπαγε τα αυτα που εκρυβαν αν υπηρχε ή οχι μαχαιρι, φορουσε ενα δαχτυλιδη, το ποιο θα μπορουσε να ειναι για να νιωθει τον μαγνητισμο απο το μεταλλο.

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο πιστευω, εκει με αυτον με τα παχαιρια, αν προσεξατε οτ τυπος σε αυτο το χερι που χτυπαγε τα αυτα που εκρυβαν αν υπηρχε ή οχι μαχαιρι, φορουσε ενα δαχτυλιδη, το ποιο θα μπορουσε να ειναι για να νιωθει τον μαγνητισμο απο το μεταλλο.

 

nai το ειδα στον τριανταφυλοπουλο εχθες....

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα από τα σύννεφα όταν διαπίστωσα ότι έπαιξε μια τέτοια εκπομπή... Ο διάδοχος του Uri Geller... Θα μπορούσε να είναι μια σοβαρή εκπομπή ταχυδακτυλουργών. Έτσι κι αλλιώς κανένας σοβαρός εσωτεριστής δεν θα έπαιρνε μέρος σε κάτι τέτοιο. Και επιφυλάσσομαι στο κατά πόσο διευρύνει τους ορίζοντες μια τέτοια εκπομπή ή καταφέρνει ακριβώς το αντίθετο!

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου είναι πως δεν πρεπει να τους κατακρίνουμε. ξέρουμε πως οτι ειδαμε μεχρι στιγμης δεν εχει καμία σχεση με την μαγεία anyway ελπιζω να δουμε κατι σοβαρό στο μελλον... εχει ακομα 15 εκμπομπεσ αμα δεν κανω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου είναι πως δεν πρεπει να τους κατακρίνουμε. ξέρουμε πως οτι ειδαμε μεχρι στιγμης δεν εχει καμία σχεση με την μαγεία anyway ελπιζω να δουμε κατι σοβαρό στο μελλον... εχει ακομα 15 εκμπομπεσ αμα δεν κανω λάθος.

 

 

Κατακρίνουμε την εκπομπή που παρουσίασαν. Συν του ότι έχουμε κάθε λόγο να είμαστε επιφυλακτικοί για όσες θα ακολουθήσουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχτες τελικα καθησα και το ειδα μετα την καθιερωμενη βομβα

Θεωρω πως καποιοι που εχουν λαβει μερος εχουν καποια δυναμη αναπτυγμενη και ειναι ψαγμενοι,δεν ειναι ολοι fake.

Ο τυπος που σταματησε την καρδια του με εντυπωσιασε πολυ αν και το θεωρησα λιγο hard core.

Για Σαββατο βραδυ μπροστα στην TV ειναι ενδιαφερον.

Εχουμε δει και πολυ χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανά δυο χρόνια είχα δει έναν ανατολίτη να κάνει το ίδιο ακριβώς: να σταματάει την καρδιά του. Αλλά αυτός ήταν πολύ πιο γέρος και πιο... "ζεν", αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια αυτό στο οποίο δίνουν έμφαση είναι στο ότι σταματούν οι παλμοί του, κι από 'κει υπονοείται και στο σταμάτημα της καρδιάς. Αλλά εκεί κρύβεται και το τρυκ της υπόθεσης. Μπορείς να "ξεγελάσεις" κάποιον ότι σταματούν οι παλμοί σου στον καρπό, αν κόψεις τη ροή του αίματος στο χέρι.

Τον συγκεκριμένο τύπο τον είδα μέσα από την εκπομπή "Ράδιο Αρβύλα" που εξηγούν και πώς το κάνει, αλλά μου θύμισε πολύ και

, που είναι και σχετικά πιο ανατριχιαστικό (και πιο επαγγελματικό).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...