Jump to content

paranoral activity


shadow3363
 Share

Recommended Posts

Παιδιά είδε κανείς την ταινία? Λίγο Μούφα δεν είναι? Τα εφέ κάναν μπάμ και το στίσιμο επίσεις. Γιατί ποτέ δεν πήρε τα δωμάτια με την σειρά και πάντα ξέχναγε ένα? πώς γίνετε ένα άυλο όν να μεταφέρει μια φωτογραφία και να μην την δεί ποτε κανένας? Φανταστήτε το θέαμα μια φωτογραφία να αιωρήτε στον δρόμο- σπίτι. και πώς άφησε σιμμάδια πάνω στην Πούδρα? Αυτά είναι μερικά άλυτα για εμένα ερωτήματα.

Πάντως για να υποστιρίξω και την άλλη πλευρά άν σας άρεσε το Blair witch project τότε θα σας αρέσει και αυτό. Θέστε και εσείς τις απόψείς σας. Εγώ πρέπει να αγοράσω μία βιντεοκάμερα και όταν φονάζει κάποιος βοήθεια πρώτα θα πέρνω αυτή και μετα θα πηγαίνω. τι κιαν κινδινδυνέυει προλαβαίνω. Αυτός πως το έκανε θα το κάνω και εγώ... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σε κάνω να νιώσεις κάπως, ο σωστός τίτλος είναι paranormal activity... Άσχετο...

 

Πάνω στην ταινία έχω να αναφέρω ότι τα τελευταία 20 λεπτά είναι τα πιο ενδιαφέροντα και με κορύφωση τα τελευταία 2 - 3 λεπτά της ταινίας... Κατά τα άλλα όλα τα προηγούμενα είναι καθαρά για να σε βάλουν στο θέμα της ταινίας και να σου προκαλέσουν κάποιου είδους συσαισθηματική φόρτιση...

 

Τώρα, στο θέμα με την πούδρα, μία υπόθεση είναι ότι ένα πνεύμα μπορεί να επηρεάσει πράγματα στο φυσικό περιβάλλον και πάρε την περίπτωση ενός poltergeist... Απλώς, μην ξεχνάς ότι είναι μία ταινία και πρέπει να γίνει και λίγο πιο φαντασμαγορική...

Link to comment
Share on other sites

ζακ απο οτι κατάλαβα είδες την ταινία.δεν συμφωνείς οτι ήταν μια ακομα αποτυχημένη προσπάθεια να προσεγγίσουν το μπλερ γουιτσ πρότζεκτ?

 

ταινια low badget και μια εικονα οτι ειναι αληθινο και οτι εγινε τυχαία...εμενα δεν μου εκανε καν αίσθηση.

 

για το είδος του διαφημίστηκε πολυ καλα σε youtube και google.υπάρχουν καλύτερες ταινιες να περασει ευχαριστα-τρομακτικα η ωρα. :P

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβαίνεται γτ εκνευρίζομαι με μερικούς εδω μεσα????

 

 

δλδ τι νομίζεις οτι είσαι? έξυπνος????? τι το διορθώνεις... για ενα γραμμα ?????

get a grip...get a life...

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβαίνεται γτ εκνευρίζομαι με μερικούς εδω μεσα????

 

 

δλδ τι νομίζεις οτι είσαι? έξυπνος????? τι το διορθώνεις... για ενα γραμμα ?????

get a grip...get a life...

 

gooseframba.....στομα εχει θα μιλησει. σχετικα με την ταινια νομιζω οτι ηταν καλουτσικη αλλα οντως καποια "κενα" υπαρχουν στην υποθεση

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβαίνεται γτ εκνευρίζομαι με μερικούς εδω μεσα????

 

 

δλδ τι νομίζεις οτι είσαι? έξυπνος????? τι το διορθώνεις... για ενα γραμμα ?????

get a grip...get a life...

 

Σ ρωτησε κανεις? ετσι μπορει να γουσταρε ο φιλος να τον διορθωσει.... καλο του εκανε... ολο ''γκρου-γκρου'' για καβγα κανεις...

Σ παρακαλω μην δημιουργεις προβληματα σ ενα σοβαρο σαιτ....

ξεκολλα λιγο... ή αν δεν σ αρεσει κατι.. μην ξαναμπεις... απλα πραγματα....

σορρυ ηταν off-topic αλλα δεν μπορεσα να κρατηθω :P

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε, το γράμμα που ξέχασες αλλάζει αρκετά το νόημα του τίτλου, γιατί όπως είναι τώρα παραπέμπει περισσότερο σε "καουμπόικο" παρά σε θρίλερ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το εξέφρασα πολύ απλά χωρίς να την λέω στον shadow3363, απλώς είναι τίτλος ταινίας και πέρα από αυτό, κάποιος που δεν την είδε ή δεν την έχει ακούσει κάτι, καλό θα ήταν να ξέρει τον ακριβή τίτλο... Κι εγώ κάνω αρκετά ορθογραφικά λάθη... Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση, πιστεύω ότι απλά το ξέχασε το γράμμα και ότι δεν το έκανε επίτηδες... (Συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος...)

 

Δεν αντιλέγω, διαφημίστηκε αρκετά και μπορώ να πω ότι δεν έδωσε σαν ταινία, ότι ακριβώς υποσχέθηκε το trailer... Από εκεί και πέρα, ήταν λίγο προχειροφτιαγμένη και ως προς το blair witch project, μπορώ να πω ότι δεν με πειράζει που πήγαν να κάνουν κάτι παρόμοιο, αλλά τουλάχιστον ας κάνουν κάτι... Σχεδόν μέχρι το τέλος λες ότι η ταινία συνεχίζεται και συνεχίζεται χωρίς να γίνεται κάτι... Ώσπου στο τέλος γίνεται το μπαμ...

 

Τι να πω... Ήθελα περισσότερη δράση και ας είναι αληθινή ιστορία... Ταινία φτιάχνουν... Και μάλιστα τρόμου...

Link to comment
Share on other sites

Σ ρωτησε κανεις? ετσι μπορει να γουσταρε ο φιλος να τον διορθωσει.... καλο του εκανε... ολο ''γκρου-γκρου'' για καβγα κανεις...

Σ παρακαλω μην δημιουργεις προβληματα σ ενα σοβαρο σαιτ....

ξεκολλα λιγο... ή αν δεν σ αρεσει κατι.. μην ξαναμπεις... απλα πραγματα....

σορρυ ηταν off-topic αλλα δεν μπορεσα να κρατηθω :P

 

 

 

 

 

αυτο για το προβλημα ... φιλόσοφε...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=44YAt34uIr4&feature=related

 

αυτο για σενα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το εξέφρασα πολύ απλά χωρίς να την λέω στον shadow3363, απλώς είναι τίτλος ταινίας και πέρα από αυτό, κάποιος που δεν την είδε ή δεν την έχει ακούσει κάτι, καλό θα ήταν να ξέρει τον ακριβή τίτλο... Κι εγώ κάνω αρκετά ορθογραφικά λάθη... Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση, πιστεύω ότι απλά το ξέχασε το γράμμα και ότι δεν το έκανε επίτηδες... (Συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος...)

 

Δεν αντιλέγω, διαφημίστηκε αρκετά και μπορώ να πω ότι δεν έδωσε σαν ταινία, ότι ακριβώς υποσχέθηκε το trailer... Από εκεί και πέρα, ήταν λίγο προχειροφτιαγμένη και ως προς το blair witch project, μπορώ να πω ότι δεν με πειράζει που πήγαν να κάνουν κάτι παρόμοιο, αλλά τουλάχιστον ας κάνουν κάτι... Σχεδόν μέχρι το τέλος λες ότι η ταινία συνεχίζεται και συνεχίζεται χωρίς να γίνεται κάτι... Ώσπου στο τέλος γίνεται το μπαμ...

 

Τι να πω... Ήθελα περισσότερη δράση και ας είναι αληθινή ιστορία... Ταινία φτιάχνουν... Και μάλιστα τρόμου...

 

 

Άστους να λένε δεν ενοχλήθηκα. και εγώ όταν έφτιαξα το post ήμουν άυπνος όλο το βράδυ και δεν πρόσεξα αυτή την παράλειψη καλά έκανες και το διόρθωσες.

Τώρα όσο αφορά την ταινία ήταν μέτρια. και μιας και ανέφερες την πούδρα και την επίδραση των πνευμάτων στην ύλη. δεν διαφωνώ πράγματι επηρεάζουν την ύλη αλλά όχι ασυναίσθητα όπως φαίνεται στην ταινία. και μιας και μιλάμε για αυτά το βασικό μου ερώτημα δεν απαντήθηκε. Δηλαδή αυτός ο δαίμονας κυκλοφορούσε με την φωτογραφία αγκαλιά τόσα χρόνια???? δηλαδή έλεος!!! Το blair witch project τουλάχιστον δεν έπαιζε με την νοημοσύνη μας ούτε με την γνώση μας πάνω σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά μην ξεχνάς ότι δεν απευθύνεται σε αυτούς που ξέρουν κάποια πράγματα πάνω στην Τέχνη, αλλά στο ευρύ κοινό... Οπότε λογικό είναι κάποια πράγματα να μην είναι κανονικά έτσι όπως ισχύουν κάποιες φορές...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν διαφωνώ σε αυτό Ζακ το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να δίνεις ψευδή στοιχεία στον κόσμο για ένα θέμα τόσο σοβαρό και παρεξηγημένο πολλές φορές όπως είναι τα φαντάσματα και οι δαίμονες. Και μετά στο τέλος να ευχαριστείς τους νεκρούς (υποτίθεται) που σου έδωσαν το υλικό. Έτσι δεν είναι? Και στην τελική υπάρχει και η διαφορά στο "Βασίζετε σε αληθινή Ιστορία" από το "Είναι αληθινή Ιστορία".

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτός ο δαίμονας κυκλοφορούσε με την φωτογραφία αγκαλιά τόσα χρόνια????

 

Με βάση τα δεδομένα της ταινίας και την απλή λογική, μπορείς να απαντήσεις με το εξής.

Την φωτογραφία την κουβαλούσε όπως ακριβώς κουβάλησε και το μαχαίρι για να σκοτώσει τον νεαρό. Μέσω της κοπελιάς δηλαδή.

Το λέω χωρίς να ακουμπήσω το θέμα, δεν με απασχολεί. Απλά δίνω μία ''επιστημονική'' εξήγηση.

 

Εμένα η απορία μου είναι: Είναι αληθινή ιστορία ή όχι;

Γιατί αν είναι, τότε δεν ισχύει αυτό που λένε ότι αν πιστεύεις έχει επίδραση πάνω σου, ενώ αν δεν πιστεύεις δεν σε αγγίζει.

Link to comment
Share on other sites

[...]

Γιατί αν είναι, τότε δεν ισχύει αυτό που λένε ότι αν πιστεύεις έχει επίδραση πάνω σου, ενώ αν δεν πιστεύεις δεν σε αγγίζει.

OFF TOPIC

Γενικα πιστευω πως αυτο ΔΕΝ ισχύει, αν πιστεύεις ομως κατανοείς την επίδραση, αλλιώς δεν της δίνεις σημασία ή την καταλογίζεις σε κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...