Jump to content

Οι Δεισιδαιμονίες των παιδιών


dimulator
 Share

Recommended Posts

Αααα επίσης ο φόβος για τον μπαμπούλα,που προσωπικά ακόμα κουβαλάω....Όταν κοιμάσαι να είσαι πάντα σκεπασμένος γιατί άν εξέχει κάποιο μέλος απο το πάπλωμα έρχεται ο μπαμπούλας και στο κόβει.Επίσης να μην αφήνεις τη ντουλάπα ανοιχτή το βράδυ

γιατί πάλι έρχεται και σε τρώει και να μην αφήνεις χέρια,πόδια να κρέμονται απο το κρεβάτι γιατί εκείνος υπάρχει και ζεί ανάμεσα μας(τώρα γιατί και πως no idea) και στα αρπάζει!!

Link to comment
Share on other sites

ααα δεν ξέρεις τι χάνεις.

Εγώ το έχω συστημα.

Όσες φορές ζεστένομαι προσπάθησα να ξεσκεπαστώ με αποτέλεσμα να κρυώνω.

Μετά ξανασκεπαζόμουν και έσκαγα.

 

Οπότε βρήκα την λύση!!! Όπως είμαι σκεπασμένος, βγάζω τα πόδια μου από το πάπλωμα και τα λυγίζω πάνω του ώστε να πέρνω την δροσιά!!!

 

Έτσι και δεν κρυώνει ο κορμός που θέλω να χουχουλιάζω και δεν σκάω.

Διότι η γιαγιά μου έλεγε ο άνθρωπος από τα πόδια κρυώνει και είχε δίκιο, τα πόδια μας ρυθμίζουν την θερμοκρασία του υπόλοιπου σώματος.

 

Έτσι αυτή η λύση εμένα με δροσίζει χωρίς να κρυώνω....

 

Τώρα το ξέρω ο κος μπαμπούλας έχει αντιρήσεις αλλά τι να κάνουμε ας όψετε η ανάγκη.....

 

Υπάρχει και μια άλλη λύση αλλά είναι πολυέξοδη!!! Βάζεις στο φουλ το καλοριφέρ να σκάει ο τζίτζικας που λέμε και κοιμάσαι γυμνή. Αλλά μιας και το πετρέλαιο είναι ακριβό δεν στο συνιστώ!

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγω επειδη ειμαι και πιο κοντα σε αυτην την ηλικια θυμαμαι πολλες απο τις βλακειες που λεγαμε τοτε... Αυτα που λετε τα λεγαμαι και εμεις.... Αλλα θα σας πω και ενα που θυμαμαι χαρακτηριστικα... Ο καθενας μας εχει εναν αριθμο αναλογα με το ποτε εχει γενηθει (εγω που εχω γενιθει στις 16 το 7 (1+6) αλλος στις 23 το 5 (2+3))

Και αν δεις μια πινακιδα αυτοκινητου με 2 επταρια στην σειρα (77) καποιος σε σκεφτετε αν ειναι 3 επταρια (777) καποιον/α θα συναντησεις και αν ειναι τεσσερα (7777) καποιος/α σ'αγαπαει... Για να πετυχει ομως επρεπε να σταυρωσεις τα δαχτυλα σου και καποιος να τα σπασει χτυποντας τα... Ιστοριες για αγριους... Και πολλα πολλα αλλα...

Εγώ που είμαι 24 (2+4) 6 αχαχααχα!! :063laugh:

Εξηγούνται πολλά :P

 

Τα άλλα τα΄χω πετύχει όλα,

ίσως επειδη είμαι απ΄την αρχη της δεκαετίας του 1990,

το πιο σπαστικό ήταν με το "παρε τον παπά" :@ τραυματική εμπειρία!!!

Βασικά εμεις λέγαμε ότι όποιος "μαζέψει" (του μαζέψουν) πολλούς παπάδες και δε τους δώσει γρήγορα θα γίνει παπαδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...