Jump to content

Gay


Zak
 Share

Recommended Posts

..................επιπροσθετως, ποιος ειπε οτι ολοι οι ομοφυλοφιλοι ειναι τα τελεια παιδια και η αγγελικη γενια ανθρωπων......ξερεις ποσοι απο εμας,αντρες και γυναικες,θελουν πολυ γερο ξυλο?

 

 

παντου υπαρχουν καλοι και κακοι...............

Link to comment
Share on other sites

..................επιπροσθετως, ποιος ειπε οτι ολοι οι ομοφυλοφιλοι ειναι τα τελεια παιδια και η αγγελικη γενια ανθρωπων......ξερεις ποσοι απο εμας,αντρες και γυναικες,θελουν πολυ γερο ξυλο?

 

 

παντου υπαρχουν καλοι και κακοι...............

3990[/snapback]

 

Το'χω πει αυτό 4353524325 φορές αλλά όλοι με γράφουν... φίλε μου μην το πεδεύεις... :blink:

 

Και θα πω αυτό και μόνο, μιας και πάντα αυτό το θέμα το βρίσκω κουραστικό και ανούσιο...

 

Ο/η είναι ετεροφυλόφιλη... ο/η παραδίπλα ομοφυλόφιλη... ο/η παρακάτω "μπάϊ"... και ερωτόμαι λοιπόν...

 

Ε ΚΑΙ;!;!;! :blink:

 

ΥΓ.α! και κάτι ακόμα που έχω πει 534626423 φορές αλλά και πάλι με γράφουν όλοι... άνθρωποι είμαστε ρε ολοι! ξεκωλάτε...

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ εξ΄ αρχής συγνώμη για το... ποιόν του μηνύματος που θ΄ ακολουθήσει:

 

Φίλε Απολλώνιε, σε νοιάζει πολύ το τι βάζει ο καθείς στον κ**ο του;; Στον δικό σου μπαίνει και σκάς ή σε όρισε επίσημο νταβά στην... "πόρτα" να ελέγχεις τι μπαίνει και τι βγαίνει;; :015annoyed: (αυτό πάει και όλους όσους έχουν παρόμοιες απόψεις)

 

Το να πείτε ότι απλά σας ενοχλεί να βλέπετε άνδρες να φιλιούνται (ή οτιδήποτε άλλο κάνουν) είναι δεκτό! Όσο είναι εξίσου δεκτό να πει κάποιος άλλος ότι ενοχλείται να βλέπει ζευγαράκια, ετερόφυλα ή μη, να μπαλαμουτιάζονται δημοσίως (σ΄ αυτήν την κατηγορία ανήκω κι εγώ παρεπιπτόντως... αν θέλετε να πηδηχτείτε, αμέτε σε κάνα δωμάτιο! Δεν υπάρχει λόγος να βλέπουμε όλοι live τσόντα). Όσο είναι εξίσου δεκτό να πει άλλος ότι ενοχλείται από άλλα ερωτικά παιχνίδια (ας μη μπω σε λεπτομέρεις και το γ****ω τελείως το θέμα). Όσο είναι εξίσου δεκτό άλλος να μη γουστάρει καθόλου να βλέπει τσοντοταινίες, όποιο κι αν είναι το θέμα τους, ετερόφυλο ή μη (και σ΄ αυτήν την κατηγορία ανήκω... δεν τις γουστάρω ρε παιδιά, αλήθεια!) Όσο είναι εξίσου δεκτές ένα σωρό άλλες απόψεις!

Άλλο όμως να ενοχλείστε με την θέα τέτοιων πραγμάτων κι άλλο να διατηρείτε ρατσιστική θέση απέναντι αυτών που τα κάνουν!! Άμα δε γουστάρετε να τα βλέπετε, απλά γυρίστε από την άλλη! Επ΄ ουδενί όμως δεν έχετε το δικαίωμα να αποκαλείτε αυτούς που τα κάνουν "ανώμαλους" ή "άρρωστους" ή "λάθη της φύσης" ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο!! (φυσικά μιλάω πάντα μέσα στα λογικά πλαίσια, διότι ο δημόσιος επιδειξίας που κουνάει τη μαλαπέρδα του μπροστά στις περαστικές κοπελίτσες, ε, είναι ψυχικά άρρωστος, πως να το κάνουμε!!)

 

3) αν βρεις λογικο επιχειρημα που να στηριζει την ομοφυλοφυλια ως κατι φυσιολογικο, εγω θα το ασπαστω

 

Εάν καταφέρεις να με πείσεις ότι υπάρχει κάτι -οτιδήποτε!!- που μπορεί να χαρακτηριστεί "αφύσικο" ή "παραφυσικό" θα σου πω μπράβο! Δεν μπορείς όμως!!! Διότι όλα είναι της φύσης! Εμείς οι άνθρωποι είμαστε που την έχουμε δει Θεοί και κατηγοριοποιούμε τα πράματα σε φυσικά και μη φυσικά, αρνούμενοι να καταλάβουμε ότι και εμείς είμαστε μέρος της φύσης!!

Αλλά αυτά τα περί φύσης τα ανέλυσα με επιχειρήματα ήδη σε προηγούμενο ποστ. Δεν το σχολίασες όμως... :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό.

 

Η σεξουαλική επαφή κατά πρώτο λόγο αφορά την αναπαραγωγή.

Ο άνδρας με το πέος του και η γυναίκα με το αιδοιο της.

 

Για να γίνει αναπαραγωγή πρέπει ο άνδρας να συνεβρεθεί με την γυναίκα. 1 το κρατούμενο.

 

Ο άνθρωπος έχει ο παχύ έντερο για να αποβάλει τα περιττά της τροφής που λαμβάνει.

Το ίδιο και η γυναίκα. 2 Τα κρατούμενα.

 

Από εκεί και πέρα, αν θελήσω να ικανοποιήσω τις σεξουαλικές μου ορμές με άλλους τρόπους πέος-πρωκτός, πέος-στόμα, πέος στήθος τότε ναι, είναι αφύσικο. Για άλλη δουλειά είναι ο πρωκτός, για άλλη το στόμα και για άλλη το στήθος.

 

Το ίδιο και σε μια γυναίκα. Αν θέλει να ικανοποιήσει τις ορμές τις με αγγούρια, ξύλα, χέρια, πόδια και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, ναι είναι αφύσικο.

 

Κάποια πράγματα φτιάχτηκαν για συγκεκριμένες λειτουργίες. Τώρα αν λόγω σχήματος τα χρησιμοποιούμε και αλλιώς, δεν συνίσταται ως φυσικό αλλά ως διαφορετικό του φυσικού ->αφύσικο.

 

Εμείς οι άνθρωποι βέβαια, χρησιμοποιούμε αλλιώς πολλά πράγματα οπότε αυτά δεν είναι τα μόνα αξιοσημείωτα ή/και σημαντικά.

 

Έτσι, όσο σημαντικό είναι ένας άνδρας να ικανοποιείται με εισχώρηση αντικειμένων -οργανικών και μη- στον πρωκτό του άλλο τόσο σημαντικό είναι όταν ένας άνδρας ικανοποιείται με εισχώρηση του πέους του στο στόμα μιας γυναίκας (ή άνδρα).

 

Και αυτά τα σημαντικά, κατά την άποψή μου είναι εντελώς αφύσικα.

 

Αυτά στην θεωρητική βάση.

 

Στην πρακτική δεν είμαι κατά του στοματικού έρωτα ή του πρωκτικού έρωτα με γυναίκα (και όχι με άνδρα) και αυτό ανάγεται στο πρώτο θέμα που έγραψα: Άνδρας-Γυναίκα = φυσικό. Στοματικός έρωτας = αφύσικο. ΑΘΡΟΙΣΜΑ: Μερικώς αφύσικο.

 

Άνδρας - Άνδρας = αφύσικο. Στοματικός έρωτας = αφύσικο. ΑΘΡΟΙΣΜΑ: Πλήρως αφύσικο.

 

Αν φυσικά στις δυο αυτές ισότητες αθροισμάτων κρατήσουμε και στις δυο περιπτώσεις μόνο το πρώτο σκέλος, τότε μιλάμε 1)Πλήρως Φυσικό και 2)Πλήρως αφύσικο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω γιατί.

 

Το πέος, το οποίο τυχαίνει να γνωρίζω προσωπικά, όταν του προκαλέσεις τριβή διεγείρεται. Ένας άλλος τρόπος να διεγερθεί είναι μέσω της σκέψης. Αλλά ας κρατήσουμε την τριβή που μας αφορά.

 

Το πέος λοιπόν, όντας ένα όργανο και όχι ένας νοήμον οργανισμός (τουλάχιστον βιολογικά γιατί εγώ έχω άλλη άποψη :018bleh: ) δεν μπορεί να αντιληφθεί τι του προκαλεί αυτή την τριβή. Έτσι, και σε μια κατσίκα να τον βάλω που λέει ο λόγος θα υπάρξει διέγερση. Κάτι αφύσικο λοιπόν, αφύπνησε κάτι φυσικό. Καταλαβαίνεις τι εννοώ;

Η τριβή είναι πάντοτε φυσιολογική, η πηγή της τριβής όχι. Το ίδιο και αν φας πέτρες. Θα τις καταπιείς, δηλαδή θα ανοίξει ο ισοφάγος αλλά θα σου προκαλέσει ζημιά σε μια άλλη (και διαφορετική) φυσική λειτουργία: Την πέψη.

Link to comment
Share on other sites

Το πέος, το οποίο τυχαίνει να γνωρίζω προσωπικά, όταν του προκαλέσεις τριβή διεγείρεται. Ένας άλλος τρόπος να διεγερθεί είναι μέσω της σκέψης. Αλλά ας κρατήσουμε την τριβή που μας αφορά.

 

...Μάϊστα...

 

...να υποθέσω λοιπόν ότι με την ίδια λογική, όταν τρίβονται οι ρόγες της γυναίκας, προκαλείται ύγρανση του κόλπου... όπως επίσης κι όταν κάνει στοματικό έρωτα!! Δηλαδή, ο κόλπος της συνδέεται και με τις ρόγες της και με το στόμα της;! :018bleh:

 

Το ίδιο και αν φας πέτρες. Θα τις καταπιείς, δηλαδή θα ανοίξει ο ισοφάγος αλλά θα σου προκαλέσει ζημιά σε μια άλλη (και διαφορετική) φυσική λειτουργία: Την πέψη.

 

Το να φας πέτρες, είναι απαγορευμένο από την φύση! Διότι όπως είπες και μόνος σου, αν τις φας, δεν αποκλείεται μέχρι και να πεθάνεις!! Αυτός είναι ο τρόπος της φύσης να σου λέει τι επιτρέπεται και τι όχι: αν κάνεις κάτι που σου το απαγορεύει, θα πάθεις κάτι κακό ή και θα πεθάνεις!

...Πες μου τώρα τι απ΄ όλα τα ερωτικά παιχνίδια και προτιμήσεις -για τα οποία συζητάμε- προκαλούν σωματική βλάβη ή θάνατο...;;; :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Ο κόλπος σαφώς και συνδέεται με το στήθος, είναι κάτι που μπορεί να στο εξηγήσει αναλυτικά οποιοσδήποτε σεξολόγος (στο γιατί συμβαίνει). Αντίθετα, στο στόμα, ενεργεί αυτό που είπα "σκέψη". Δεν συνδέεται βιολογικά αλλά σκεπτικά.

 

Αν φας πέτρες δεν θα πεθάνεις, εκτός αν φας κοτρώνες. Η φύση δεν μας δείχνει τι είναι σωστό και τι όχι με τον θάνατο. Αν συνέβαινε αυτό, δεν θα είχαμε εγκέφαλο. Και ναι, αυτό μας έδωσε η φύση για να δούμε μόνοι μας τι είναι σωστό και τι όχι. Και εφόσον αναφέρεσαι στον σωματικό θάνατο ως ένδειξη θα σου πω το εξής:

 

Ένας 50χρονος βιάζει ένα αγοράκι 12 χρονών. Κανείς δεν πεθαίνει, και το αγοράκι ενδεχομένως το ξεπερνάει ή όχι. Εδώ η φύση δεν σου έδειξε πουθενά ότι είναι λάθος, μήπως με την δική σου λογική να αρχίσουμε να το κάνουμε όλοι πράξη;

Link to comment
Share on other sites

...να υποθέσω λοιπόν ότι με την ίδια λογική, όταν τρίβονται οι ρόγες της γυναίκας, προκαλείται ύγρανση του κόλπου... όπως επίσης κι όταν κάνει στοματικό έρωτα!! Δηλαδή, ο κόλπος της συνδέεται και με τις ρόγες της και με το στόμα της;!  :018bleh:

 

 

4012[/snapback]

 

 

 

xaxaxaxaxaxaxa!!! :lol::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυγερινούκο, πρόσεξε τι έγραψα ακριβώς:

 

Το να φας πέτρες, είναι απαγορευμένο από την φύση! Διότι όπως είπες και μόνος σου, αν τις φας, δεν αποκλείεται μέχρι και να πεθάνεις!! Αυτός είναι ο τρόπος της φύσης να σου λέει τι επιτρέπεται και τι όχι: αν κάνεις κάτι που σου το απαγορεύει, θα πάθεις κάτι κακό ή και θα πεθάνεις!

...Πες μου τώρα τι απ΄ όλα τα ερωτικά παιχνίδια και προτιμήσεις -για τα οποία συζητάμε- προκαλούν σωματική βλάβη ή θάνατο...;;;  :018bleh:

 

Δηλαδή, δεν σε παρέπεμψα απαραιτήτως σε θάνατο! Μπορεί να είναι και κάποια σωματική βλάβη (τραυματισμός π.χ. ή κάποιο άλλο πρόβλημα).

 

...Τον ρόλο του πόνου υποθέτω τον ξέρεις: όταν πονάμε είναι ο τρόπος της φύσης να μας πει ότι κάτι κάνουμε κακό στο σώμα μας ή/και ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο σημείο που πονάει. Απ΄ όσο έχω ακούσει, οι ομοφυλόφιλοι δεν πονάνε όταν κάνουν έρωτα, ούτε δημιουργείται με τον καιρό κάποιο σωματικό πρόβλημα! Άρα, το σώμα (η φύση) δεν αντιδρά άσχημα σ΄ αυτόν τον τρόπο σεξουαλικής έκφρασης! :018bleh:

 

Στον βιασμό του αγοριού, η φύση βεβαίως κι έδειξε ότι υπάρχει πρόβλημα: το αγοράκι πόνεσε!! Όπως θα πονούσε κι ένα κοριτσάκι σε αντίστοιχη κατάσταση!! Έτσι, η φύση σαφέστατα στέλνει το μήνυμα "ο βιασμός είναι κακό πράμα!!".

 

Όσο για τις ρόγες τώρα... Οι γυναικείες ρόγες σκληραίνουν με την τριβή ή την γλώσσα ώστε να γίνουν μια φυσική "πιπίλα" θυλασμού για το βρέφος... σωστά;;

...Τότε γιατί σκληραίνουν και οι ανδρικές ρόγες με την τριβή ή την γλώσσα;;; Μήπως θηλάζουν και οι άνδρες και δεν το ξέραμε;;; :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

..................επιπροσθετως, ποιος ειπε οτι ολοι οι ομοφυλοφιλοι ειναι τα τελεια παιδια και η αγγελικη γενια ανθρωπων......ξερεις ποσοι απο εμας,αντρες και γυναικες,θελουν πολυ γερο ξυλο?

 

 

παντου υπαρχουν καλοι και κακοι...............

3990[/snapback]

 

Το'χω πει αυτό 4353524325 φορές αλλά όλοι με γράφουν... φίλε μου μην το πεδεύεις... :blink:

 

Και θα πω αυτό και μόνο, μιας και πάντα αυτό το θέμα το βρίσκω κουραστικό και ανούσιο...

 

Ο/η είναι ετεροφυλόφιλη... ο/η παραδίπλα ομοφυλόφιλη... ο/η παρακάτω "μπάϊ"... και ερωτόμαι λοιπόν...

 

Ε ΚΑΙ;!;!;! :blink:

 

ΥΓ.α! και κάτι ακόμα που έχω πει 534626423 φορές αλλά και πάλι με γράφουν όλοι... άνθρωποι είμαστε ρε ολοι! ξεκωλάτε...

3992[/snapback]

 

 

 

Εγω τα φωναζω φιλε μου Αλκιβιαδη αλλα πλεον βαρεθηκα να βλεπω ανθρωπους που μιλουν και συμπεριφερονται ετσι οπως συμπεριφερονται......αυτο που με εξοργιζει ειναι οτι πανω στο δικαιωμα τους να εκφραζουν την αποψη τους,ξεστομιζουν αμεσα η εμμεσα βρισιες και προσβολες σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν και δεν μπορουν να κρινουν.

 

Αυτο για μενα ειναι α-γενεια οπως και αξιο της απολυτου περιφρονησης μου........πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι καποιοι δεν ειναι οτι εχουν λογικα επιχειρηματα,δεν ειναι οτι δεν μπορουν να καταλαβουν καποια πραγματα αλλα ***δεν θελουν να τα καταλαβουν νομιζοντας ετσι πως αυτο τους κανει πιο στρειτ και πως ισως να ξορκιζουν αυτο το "κακο" απο κοντα τους κατ'αυτο τον τροπο,ενω το μονο που καταφερνουν ειναι να πετυχαινουν ωραιοτατους αλλα ατυχεστατους ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΣΜΟΥΣ***

 

προτεινω και στις 2 πλευρες....τους κανονικοτατους αντρες και γυναικες με τα 2 ποδια ,τα 2 χερια και τα δυο ματια κ.ο.κ οπως και ολους εμας τους εξωγηινους γκευ με τα 8 ποδια, τα 35 ματια , τα λεπια μας και τις ωραιοτατες πρασινες ουρες μας, να το σταματησουμε εδω το θεμα γιατι το μονο που μπορει να φερει αυτο το θεμα ειναι προστριβες.......ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ Η ΤΗΣ ΠΑΡΑΦΥΣΗΣ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΙΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΥ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΤΟΥΜΕ.....

 

ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ....ΑΥΤΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.....

 

Α! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.....ΑΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΝ ΕΛΑΦΡΑ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΔΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ......ΑΣ ΔΟΥΝ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ......ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΟΤΩΝΑΝ ΜΑΖΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ(ΤΩΡΑ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΖΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕΣΟΥΡΑΝΟΥΝ ΔΙΕΘΝΩΣ),ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΗΤΑΝ ΔΟΥΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΤΩΤΑΤΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΡΓΟ ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ...ΤΟΥΣ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ,ΑΚΟΥΜΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥΣ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΡΕΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ..... ΟΙ ΔΙΩΚΤΕΣ ΤΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΙΚΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΝΟΗΜΟΝΑ ΚΟΣΜΟ.

 

Α! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ....:"ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ....ΠΑΡΑ ΚΛΕΙΣΤΑ......." :evilbl: :evilbl: :evilbl:

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ όσο έχω ακούσει, οι ομοφυλόφιλοι δεν πονάνε όταν κάνουν έρωτα, ούτε δημιουργείται με τον καιρό κάποιο σωματικό πρόβλημα!

 

Δεν νομίζω να μην πονάνε. Ειδικά την πρώτη φορά..σκέψου το.

Στον βιασμό του αγοριού, η φύση βεβαίως κι έδειξε ότι υπάρχει πρόβλημα: το αγοράκι πόνεσε!! Όπως θα πονούσε κι ένα κοριτσάκι σε αντίστοιχη κατάσταση!! Έτσι, η φύση σαφέστατα στέλνει το μήνυμα "ο βιασμός είναι κακό πράμα!!".

 

Το αγόρι θα πονέσει εφόσον είναι η πρώτη φορά. Αλλιώς δεν θα πονέσει, εσύ η ίδια το είπες, εκτός και αν όταν επιλέγεις να είσαι ομοφυλόφιλος αυτόματα νεκρόνονται τα σχετικά νεύρα ενώ στο αγόρι επειδή δεν είναι ομοφυλόφιλος τα νεύρα είναι σε άριστη κατάσταση. Διάλεξε ένα από τα 2, όμως όπως κατάλαβες όποιο και να διαλέξεις αναιρεί αυτά που λες.

 

Όσο για τις ρόγες τώρα... Οι γυναικείες ρόγες σκληραίνουν με την τριβή ή την γλώσσα ώστε να γίνουν μια φυσική "πιπίλα" θυλασμού για το βρέφος... σωστά;;

...Τότε γιατί σκληραίνουν και οι ανδρικές ρόγες με την τριβή ή την γλώσσα;;; Μήπως θηλάζουν και οι άνδρες και δεν το ξέραμε;;;  :blblbl:

4017[/snapback]

 

Εκτός του ότι δεν έχει κάποια σχέση το ένα με το άλλο, θα σου πω πως οι ρόγες σκληραίνουν και με το κρύο. Επεξεργάσου το και θα βγάλεις το συμπέρασμα που πρέπει. Καθότι δεν είμαι βιολόγος ή γιατρός δεν μπορώ να ξέρω ποιοι μηχανισμοί δρουν ώστε να σκληρίνουν οι ρώγες μας, όπως επίσης δεν μπορώ να ξέρω και το που αποσκοπεί η εν λόγω λειτουργία. Μπορεί απλά να είναι ερωτογενής ζώνη. Αυτό όμως τι σημαίνει; Ότι θα αρχίσουμε να μπαλαμουτιαζόμαστε με τα στήθη μας; Ερωτογενής ζώνη σημαίνει οτι η ζώνη αυτή βοηθάει στην διέγερση των οργάνων της σεξουαλικής επαφής τα οποία είτε το θέλουμε είτε όχι είναι δύο και κάθε φύλο έχει ένα!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο όμως να ενοχλείστε με την θέα τέτοιων πραγμάτων κι άλλο να διατηρείτε ρατσιστική θέση απέναντι αυτών που τα κάνουν!!

Λοιπόν έχω ένα μικρό προσωπικό τεστ "ανεκτικότητας" με το οποίο μπορεί κανείς να "μετρήσει" τα μεγάλα λόγια. Νομίζω ότι ταιριάζει με την περίπτωση οπότε το παραθέτω, μαζί με το ιστορικό της:

Η συνηθησμένη ερώτηση του τύπου "τι γνώμη έχετε για τους gay" μπορεί να ξεγελάσει το ίδιο μας τον εαυτό επειδή είναι πολύ αποστασιοποιημένη από την πραγματική ζωή, πολύ θεωρητική .

Ο σύγχρονος straight άνθρωπος του 21ου αιώνα δεν έχει πολλές απαντήσεις να διαλέξει. Ή θα δείχνει αντίθεση (και θα χαρακτηρίζεται ως "σκοταδιστής", και ποιος το θέλει αυτό;) ή θα είναι (ή θα κάνει) τον πολιτικά ορθό και θα πει "κανένα πρόβλημα, έχω ένα σωρό φίλους gay κτλ."...

Όπως καταλαβαίνετε μερικοί (ειλικρινείς πλην όπως εκτός εποχής) διακινδυνεύουν την πρώτη απάντηση και κερδίζουν τη ρετσινιά. Από τους άλλους υπάρχουν κάποιοι που δίνουν την δεύτερη απάντηση για να αποφύγουν την ρετσινιά (άρα δεν είναι ειλικρινείς), και άλλοι που δίνουν την δεύτερη απάντηση χωρίς να καταλαβαίνουν τι λένε. Σίγουρα κάποιοι λίγοι άνθρωποι το λένε και το ενοούνε ότι δεν έχουν πρόβλημα. Πως τους ανακαλύπτουμε αυτούς;

Με το τεστ που έλεγα:

Η ερώτηση πρέπει να είναι: "Πως θα έννοιωθες αν ένα παιδί σου είναι/γίνει gay;"

Εδώ θέλω τη μαγκιά.

Εγώ, μπορεί να έχω πολύ αγαπημένους φίλους και gay - και πρώην gay - μπορεί να μην έχω πρόβλημα (έχω πολύ κοντίνά μου πρόσωπα που πέρασαν από τη φάση και την ξεπέρασαν) μπορεί να τους αγαπώ κτλ. αλλά δεν θα ήθελα κάποιο από τα παιδιά μου να βρεθεί gay. Τι να πω, δεν θα μου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι απο μένα.

Είμαι ένα ολοκαίνουργιο μέλος των forums, και τυχαία έπεσε το μάτι μου στη συζήτηση σας!

Αρχικά θα ήθελα να πω οτι δεν μου έχει τύχει να συναναστραφώ gay άτομα, ωστόσο δεν θα με πείραζε καθόλου να υπάρχουν γύρω μου, και να κάνω παρέα μαζί τους. Ωστόσο:

Η ερώτηση πρέπει να είναι: "Πως θα έννοιωθες αν ένα παιδί σου είναι/γίνει gay;"

Αν το παιδί μου γινόταν/γεννιόταν gay, θα με στεναχωρούσε. Δεν θα με πείραζαν οι σεξουαλικές του προτιμήσεις, ειδικά αν ήταν συνειδητοποιμένος/η. Θα με πείραζε όμως να είναι σούργελο. Σούργελα θεωρώ τα εξής άτομα (quote από άρθρο του/της porcupine):

Sorry, αλλά όσο βλέπω χαριτωμένα αγοράκια να χαριεντίζονται στην TV, στο cinema ή στο δρόμο ή τα ακούω στο ραδιόφωνο μου 'ρχεται εμετός. Όσο βλέπω άντρες να κουνιούνται και να λυγιούνται κι αυτό από κάποιους πάει να περάσει ως φυσιολογικό ή χαριτωμένο εγώ θα εξανίσταμαι και θα βρίζω.

Η άποψη μου είναι καθαρά προσωπική

Δεν θέλω να θίξω κανέναν από τους παρόντες που πιθανώς συμπεριφέρεται με τέτοιο τρόπο και ζητώ συγνώμη από όποιον νομίζει οτι τον προσβάλλω...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ανέφερα οτι θα με στεναχωρούσε το παιδί μου να ήταν gay. Αυτό γιατί θα ήθελα να αποκτήσει οικογένεια και παιδιά, και να αποκτήσω κι εγώ εγγόνια.

Ωστόσο, ό,τι και να θέλω εγώ, αν ο Θεός ορίσει έτσι, επ'ουδενί δεν θα δείξω στο παιδί μου τι νιώθω, προκειμένου να μη το στεναχωρήσω, και δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να το κάνει, όσο αυτό περνάει απο το χέρι μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...