Jump to content

Gay


Zak
 Share

Recommended Posts

αυγερινέ...τότε δεν κατάλαβες ακόμη ότι είσαι ερμαφρώδητο;;;; (μια χαρά τα πας...(σιγονταρω..διότι δεεεν θα ασχοληθώ ευθέως με το θέμα...δεν αντέχω άλλο αυτές τις "παθιασμένες" συζητήσεις...συγχωρέστε με..))... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ερμαφρόδιτος λοιπόν... :blink: Και χωρίς επιλογή συγκρότησης ή κατάργησης. :headb:

Link to comment
Share on other sites

Ερμαφρόδιτος λοιπόν... :blink: Και χωρίς επιλογή συγκρότησης ή κατάργησης. :headb:

4122[/snapback]

 

:063laugh::063laugh::063laugh:

 

Όχι, όχι... μην το παίρνεις τόσο βαριά κι ακραία...

Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι κάθε άνδρας έχει θηλυκή πλευρά και κάθε γυναίκα αρσενική πλευρά, κι αυτό όχι μονάχα σε ψυχολογικό επίπεδο.

 

Κάποιοι (αρκετοί) ψυχολόγοι υποστηρίζουν ότι κανείς δεν είναι απόλυτα st8. Όλοι έχουμε ένα "ποσοστό" ομοφυλοφιλίας. Δεν θέλω να σας κουράσω αναλύοντάς το, οπότε θ΄ αρκεστώ σε μια ρητορική ερώτηση: τι κάνατε όταν είσασταν πιτσιρίκια;; Δεν παίζατε με τα φιλαράκια σας "τον γιατρό" ή "τις πιτσικουλιές" ; :whistling: (η ερώτηση τονίζω ότι είναι ρητορική... δεν έχω καμμία όρεξη να διαβάσω τι κάνατε :lol: )

 

Επίσης, η αναφορά στην ατροφική (θα επιμείνω ότι αυτή είναι η σωστή λέξη) μήτρα και πέος αντίστοιχα στον άνδρα και γυναίκα, έγινε για να δείξω ότι τα 2 φύλα δεν απέχουν τόσο πολύ μεταξύ τους όσο νομίζουμε...

 

 

 

Όσο για την ανάλυση των λειτουργιών των γεννητικών οργάνων... να την κάνω ή θα γίνει εντελώς μπλιάχ η συζήτηση;;; :lol:

Άντε... να πω μονάχα κάτι μικρούλι, ίσα-ίσα επειδή το έθιξε ο Αυγερινός:

Η γυναικεία περίοδος είναι σαν αίμα επειδή με την μηνιαία διαδικασία έκκρισης υγρών, αποσπάται το τμήμα εκείνο στο οποίο πάει είχε πάει και "καθίσει" το ωάριο για να γονιμοποιηθεί, το οποίο αργότερα -αν γονιμοποιηθεί- δημιουργεί το "σακούλι" του εμβρύου. Επειδή όμως δεν γονιμοποιήθηκε, "παρασύρεται" από τα υγρά. Αυτή καθ΄ αυτή δηλαδή η περίοδος είναι διάφανο υγρό! Το οποίο όμως φέρει και το αίμα από το αποσπώμενο σημείο, "χρωματίζεται" απ΄ αυτό και γι αυτό φαίνεται έτσι... (όποια τσούπρα ενδιαφέρεται, την επόμενη φορά που θα κάνει υπερηχογράφημα στον γιατρό της, να του ζητήσει να της δείξει αυτήν την περιοχή... φαίνεται πολύ καθαρά)

Ο άνδρας όμως δεν έχει αυτό το τμήμα, μιας και δεν προορίζεται για να φιλοξενήσει έμβρυο, ούτε φυσικά έχει ωάρια... γι αυτό και δεν "χρωματίζεται" η περίοδός του με αίμα.

 

Άντε σταμάταω... B)

Link to comment
Share on other sites

αν και μου φαινεται ότι θα γίνω εγώ πιο σιχαμένη..ή έστω θα ανοίξουμε άλλο θέμα...απ'όσο ξέρω δεν είναι αίμα..αλλά εκρύσεις και μάλισ τ απολύ "βρώμικες.."...το μέρος του χρώματος όντως είναι αυτό που είπες νεφέλη...χμ... :unsure: ...χαζομάρα είπα πάλι;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Η μήτρα της γυναίκας γεμίζει αίμα σαν ένα σφουγγάρι που το ποτίζουμε με νερό(και όχι σαν δοχείο που το γεμίζεις νερό). Αυτό γίνεται ως προετοιμασία για την εγκατάσταση του γονιμοποιημένου ωαρίου. Εφόσον δεν υπάρχει γονιμοποιημένο ωάριο, αποβάλεται αυτό το αίμα μαζί με νεκρά κύταρα και κάποια άλλα υγρά τα οποία εν κατέχω.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα μου θέλω να κρυφτείς

ψυχή να μη σε βλέπει,

αλάργο από τη λογική

και του ντουνιά τα πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Η μήτρα της γυναίκας γεμίζει αίμα σαν ένα σφουγγάρι που το ποτίζουμε με νερό(και όχι σαν δοχείο που το γεμίζεις νερό). Αυτό γίνεται ως προετοιμασία για την εγκατάσταση του γονιμοποιημένου ωαρίου. Εφόσον δεν υπάρχει γονιμοποιημένο ωάριο, αποβάλεται αυτό το αίμα μαζί με νεκρά κύταρα και κάποια άλλα υγρά τα οποία εν κατέχω.

4149[/snapback]

 

 

Αυτο ειναι.Εχω βιβλιο που τα εξηγει. :gleam:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Η μήτρα της γυναίκας γεμίζει αίμα σαν ένα σφουγγάρι που το ποτίζουμε με νερό(και όχι σαν δοχείο που το γεμίζεις νερό). Αυτό γίνεται ως προετοιμασία για την εγκατάσταση του γονιμοποιημένου ωαρίου. Εφόσον δεν υπάρχει γονιμοποιημένο ωάριο, αποβάλεται αυτό το αίμα μαζί με νεκρά κύταρα και κάποια άλλα υγρά τα οποία εν κατέχω.

4149[/snapback]

 

Ναι Αυγερινούκο μου, το ίδιο πράμα λέμε! Αυτά τα "υγρά που δεν κατέχεις" είναι η λεγόμενη περίοδος! Είναι αυτά που -κατά κάποιο τρόπο- "πλένουν" την μήτρα, αποβάλλοντας τα άχρηστα (αφού δεν γονιμοποιήθηκε το ωάριο) κύτταρα στο σημείο που ανέφερα (νομίζω ότι είναι ο πλακούντας, αλλά δεν είμαι σίγουρη, θα το τσεκάρω), ώστε να δώσουν χώρο στο νέο ωάριο...

Το αίμα που αναφέρεις, δεν συγκεντρώνεται παντού στην μήτρα, αλλά στο συγκεκριμμένο σημείο (που όπως είπα νομίζω πως είναι ο πλακούντας). Αποσπώμενο, απελευθερώνει και το συγκεντρωμένο αίμα...

 

Πάντως, αναρωτιέμαι πως μπήκαμε στην γυναικολογία από την ομοφυλοφιλία!! :lol::huh::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αναρωτιέμαι πως μπήκαμε στην γυναικολογία από την ομοφυλοφιλία!!  :lol:  :huh:  :lol:

4184[/snapback]

 

Είναι απλό... αρχίσατε την "λογομαχία" με τον Αυγερινό.... ε, μα πάντα έτσι αρχίζουν όλα!

 

Εχμμ... τις καλημέρες μου...

<_< -_-

Link to comment
Share on other sites

xmm an kai den exo diabasi ola ta mnm giati ine kai polla lool

 

8a miliso apo tin meria ton gay(os gay) kai antikimenika

 

lipon 8elo na po giati na minmporouma na kikloforoume san tus allus stin dromo xeraki xeraki px na dinume kana filakia :wub: ta sini8ismena pu ginonte me ta normal zeugaria xoris na xriasti ollos o pli8ismos na girisi kefali??? :crying:

 

bebea ine kai oi KRAGMENES opou ok eki isos na exete ligo dikio ennoo dn ine oti pio kalo na blepis ston dromo poli kragmenous prota apo ola ine 8ema sebasmou tu eautou tou kai ton allon alla kai pali ama ine etsi dn mporis na kanis tpt opote ta apodexomaste kai ta 2 :evilbl:

 

kai i apantisi os to pros ginete kapios gay

ine a) oi ormones

kai B) o kiklos pu megaloni to pedi

kai idietera pezi rolo o pateras gia to pedi ton exi os protipo px ama o pateras ton exi paratimeno dn exun sizitisis etc etc i o pateras kani kai auto πράγματα-για-μικρά-παιδιά i an to pedi megaloni se ginekokratumeni ikogenis ti na kani kai to allo to kaimeno

 

filika

Alex

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα συμφωνήσω με τον Άλεξ (εμεθ) γιατί το ξέρω από προσωπική εμπειρία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

re paidia ti lete!?!?

ego megalosa se "kanoniki" oikogenia ,oi sxeseis mou me tous goneis mou htan teleies,

galougithika me thesmous,hthi kai ethima kai oooola afta!!

se kamia periptosh h omofilofilia den htan dekth sthn oikogenia mou alla oxi kai katakritea,me liga logia ""opou thelei as ginetai,makria apo ton kolo mas"

kai eimai lesvia.....emfanisiaka loipon,den miazw me kamia antrogynaika,sosto thiliko tha elega kai opos kai alles lesvies files pou exw.....(no dyke diladis gia aftous pou kseroun).

gia emena h omofilofilia einai devrinsi egefalou,antilipsewn kai ta sxetika.....

me elkyei enas sigkekrimenos an8rwpos o opois tyxainei na einai gynaika....so what?!

me ton idio tropo me elkyei h me apwthei enas allos an8rwpos( antras h gynaika pali)

 

so?

 

exo psixologika provlimata zwntas se mia oikogenia,pou simfona me ta evrews koina apodekta protypa ,htan h oneiriki ????

ena aplo paradeigma ,thimamai thn mana mou na mou leei 'otan tha pantrefteis esy glykia mou tha pame me amaksa me lefka aloga sthn mitropoli!!"

 

kai atheh eimai kai lesvia.....opote se ti me epirease h oikogeneia mou se afto?!?!!?

 

 

:unsure:

 

 

na eiste kala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...