Jump to content

Gay


Zak
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Λοιπόν,

 

Ξεκινώ αυτό το θέμα για να δω τι πιστεύετε γύρο από μία ομάδα ανθρώπων οι οποίοι ονομάζονται Gay (άντρες και γυναίκες). Τι γνώμη έχετε για αυτούς; Πρέπει ή δεν πρείπει να υπάρχουν (ανοιχτά) σε μία κοινωνία; Θέλετε ή όχι να συναναστέφεστε μα τέτοια άτομα; Αν ναι, γιατι; Αν πάλι όχι, γιατί;

 

 

ΘA ήθελα να κάνω μια ερώτηση εστω καθυστερημένα ¨προς τι η ερώτηση?με τι κριτιρια και γιατι την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Ξεκινώ αυτό το θέμα για να δω τι πιστεύετε γύρο από μία ομάδα ανθρώπων οι οποίοι ονομάζονται Gay (άντρες και γυναίκες). Τι γνώμη έχετε για αυτούς; Πρέπει ή δεν πρείπει να υπάρχουν (ανοιχτά) σε μία κοινωνία; Θέλετε ή όχι να συναναστέφεστε μα τέτοια άτομα; Αν ναι, γιατι; Αν πάλι όχι, γιατί;

 

Τώρα, συγνώμη κιόλας γιατί είμαι και καινούργια στην ομάδα σας, αλλά, είναι ερώτημα που μπορεί να έχει αντικειμενική απάντηση αυτό; Υπό αυτή τη λογική, ψηφίστηκε με διαφορά μίας ψήφου το θέμα περί ύπαρξης ή μη της γυναικείας ψυχής (ευτυχώς τη βγάλαμε καθαρή), υπό αυτή τη λογική οι γυναίκες δεν θα έπρεπε ακόμα να μορφώνονται ή να συμμετέχουν στα κοινά αλλά αντιθέτως να λιθοβολούνται σε κάθε τους "παρέκλιση", οι μαύροι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν (ανοιχτά) σε μία κοινωνία αλλά να καλλιεργούν φυτείες λευκών αντί ενός πιάτου φαγητού και μερικών ραπισμάτων (με λόγο ή χωρίς, μην πάρουνε κι αέρα), οι μάγισσες θα έπρεπε να καίγονται ακόμα (άουτς!), οι κλειτορίδεςθα πρέπει να εξακολουθούν να κόβονται και όλη αυτή η αντιμετώπιση εναντίον "τέτοιων" αφύσικων και ανώμαλων ατόμων, να καθορίζεται από τους "λογικούς" που θέτουν ακόμα και σήμερα τέτοια ερωτήματα. Να υποθέσω πως αρνείστε κατηγορηματικά να μεγαλώνει ένα παιδί από gay ζευγάρια, αλλά δεν φαντάζομαι να σας ενοχλεί ένας πόλεμος και τα κατακρεουργημένα (σωματικά ή ψυχικά) ορφανά που αφήνει σε ιδρύματα (στην καλύτερη περίπτωση). Ούτε ένας straight πατέρας που δέρνει το παιδί του θα πρέπει να σας ανατριχιάζει, ε; Σε καμία περίπτωση δεν θα ήταν καλύτερα να μεγάλωναν τέτοια παιδιά από gay ζευγάρια, λέτε;

Θεωρώ ότι ως "φυσική" μπορεί να περιγραφεί μία προτίμηση που υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει και στο ανθρώπινο και στο ζωϊκό βασίλειο, από τη στιγμή που είναι προτίμηση και επιλογή που δεν βλάπτει κανέναν. Άλλωστε, αν το sex μεταξύ ανθρώπων είχε να κάνει μόνο με αναπαραγωγικούς σκοπούς και όχι και με την ικανοποίηση, θα ήμασταν σε οίστρο μόνο τις αναπαραγωγικές περιόδους. Και ούτε σε μένα, ούτε στον σύντροφό μου, ούτε και σε όλους όσους γνωρίζω συμβαίνει κάτι τέτοιο (και πάλι ευτυχώς).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξέθαψα αυτό το ποστ.. και πιστεύω αξίζει να πω και εγώ την άποψη μου καθώς ένα τέτοιο θέμα είναι πάντα επίκαιρο. Δεν κατάφερα να διαβάσω όλες τις σελίδες..είναι πραγματικά πάρα πολλές. Να πω εξ αρχής πως είμαι str8 και Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, αφού τη βρίσκουν έτσι, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Θεωρώ τις προτιμήσεις τους άκρος φυσιολογικές, απ την στιγμή που κάτι τέτοιο συμβαίνει και στο υπόλοιπο ζωικό βασίλειο. Από εκεί πέρα διαφωνώ όταν έχουν προκλητική συμπεριφορά.. σίγουρα η επιθετική συμπεριφορά της κοινωνίας προς το μέρος τους, γεννά αντίδραση, αλλά κάποιες φορές η προκλητικότητα φέρνει και το ξεφτίλισμα. Έχει τύχει να βρεθώ στην ίδια παρέα με ομοφυλόφιλους, και όλα ήταν μια χαρά. Έχει τύχει να μου την πέσει και gay και απλά έφαγε με το κουταλάκι μια χυλοπιτούλα, με τον ίδιο ακριβός τρόπο την έχουν φάει κοπέλες που δεν μου άρεσαν. Δεν κάνω διακρίσεις. Αν τώρα έρθει κάποιος να μου την πέσει με προκλητικό και χυδαίο τρόπο, τότε σίγουρα θα τον αποκαλέσω λουλού και πολλά άλλα ωραία (που δυστυχώς οι κανόνες του φόρουμ δεν μου επιτρέπουν να πω) όπως ακριβώς θα αποκαλέσω μια κοπέλα μπαζόλα, φόλα και άλλα ωραία.. όπως είπα δεν κάνω διακρίσεις στην συμπεριφορά.. κάτω από αυτές τις συγκεκριμένες συνθήκες. Δεν διαφωνώ στον γάμο ομοφυλοφίλων.. αφού γουστάρουν, ας τον έχουν. Διαφωνώ όμως στο να αποκτήσουν παιδιά με οποιονδήποτε τρόπο. Εκτός αν αυτός ο τρόπος είναι φυσικός. Αν δηλαδή καταφέρει ένας άντρας μέσω πρωκτικού έρωτα ή έστω στοματικού έρωτα να γονιμοποιήσει τον σύντροφο του χωρίς ο δεύτερος να έχει υποστεί κάποια μετάλλαξη.. τότε ναι να το κρατήσουν το παιδί και να κάνουν όσα περισσότερα μπορούν! Το ίδιο ισχύει και με τις γυναίκες.. αν καταφέρουν να συνουσιαστούν και να γονιμοποιήσει η μια την άλλη.. αποκλειστικά με δικό της όργανο η πρώτη και χωρίς κάποια μετάλλαξη η δεύτερη.. τότε ναι ας κρατήσουν το παιδί.. και να κάνουν κ άλλα.. Ακριβώς όπως πιστεύω πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι φυσικό έτσι πιστεύω πως αυτή τη στιγμή, απόκτηση παιδιού από ένα ζευγάρι ομοφυλοφίλων είναι κάτι αφύσικο. Τέλος, για όλους τους ομοφοβικούς.. παιδιά όποιος έχει την μύγα μυγιάζετε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[...] Διαφωνώ όμως στο να αποκτήσουν παιδιά με οποιονδήποτε τρόπο. Εκτός αν αυτός ο τρόπος είναι φυσικός. Αν δηλαδή καταφέρει ένας άντρας μέσω πρωκτικού έρωτα ή έστω στοματικού έρωτα να γονιμοποιήσει τον σύντροφο του χωρίς ο δεύτερος να έχει υποστεί κάποια μετάλλαξη.. τότε ναι να το κρατήσουν το παιδί και να κάνουν όσα περισσότερα μπορούν! Το ίδιο ισχύει και με τις γυναίκες.. αν καταφέρουν να συνουσιαστούν και να γονιμοποιήσει η μια την άλλη.. αποκλειστικά με δικό της όργανο η πρώτη και χωρίς κάποια μετάλλαξη η δεύτερη.. τότε ναι ας κρατήσουν το παιδί.. και να κάνουν κ άλλα.. Ακριβώς όπως πιστεύω πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι φυσικό έτσι πιστεύω πως αυτή τη στιγμή, απόκτηση παιδιού από ένα ζευγάρι ομοφυλοφίλων είναι κάτι αφύσικο. [...]

Ένα ζευγάρι ετεροφυλόφιλων μπορεί να μην μπορεί να αποκτήσει παιδιά για κάποιο λόγο, πχ λόγω στειρότητας, ή επανειλημμένων αποβολών κλπ. Η φύση δεν τους αφήνει να κάνουν παιδιά. Επεκτείνοντας τη λογική σου, dartsan, είναι αφύσικο να αποκτήσουν παιδιά, επειδή αδυνατούν να τεκνοποιήσουν χρησιμοποιώντας μόνο τα δικά τους αναπαραγωγικά όργανα.

 

Σχετικά με το θέμα της οικογένειας, θα προτιμούσα να μεγαλώσω με την αγάπη δύο γονιών του ίδιου φύλου, παρά με το βούρδουλα του ορφανοτροφείου.

 

Επίσης θα προτιμούσα να μεγαλώσω σε μία οικογένεια με δύο μαμάδες ή δυο μπαμπάδες που ο ένας θα σέβεται και θα αγαπά τον άλλο, και είναι αρκετά ώριμοι και υπεύθυνοι ώστε να μεγαλώσουν ένα παιδί και να του αφιερώσουν το χρόνο που του χρειάζεται, παρά σε μία οικογένεια με μία μαμά κι έναν μπαμπά οι οποίοι συνέχεια τσακώνονται, καυγαδίζουν, ασκούν βία ή απλά είναι ανεύθυνοι ή ανώριμοι ή ανίκανοι να φροντίσουν το παιδί τους. Παραδείγματα τέτοιων γονιών υπάρχουν πολλά δυστυχώς.

 

Συνεπώς λέω ναι, στα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων ανθρώπων στην οικογένεια. Και δεν είμαι ομοφυλόφιλη, παρεπιπτόντως.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τις προτιμήσεις τους άκρος φυσιολογικές, απ την στιγμή που κάτι τέτοιο συμβαίνει και στο υπόλοιπο ζωικό βασίλειο.

 

Ποιά είναι η πηγή σου για το δεδομένο αυτό;

Θέλω να μου δείξεις όχι μόνο ότι τα ζώα κάνουν ομοφυλοφιλικές (επαναλαμβάνω, ομοφυλοφιλικές, όχι αμφιφυλοφιλικές) σχέσεις, αλλά ότι αυτό είναι ένας γενικός κανόνας για το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο (όλο δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Η αμφιφυλία είναι κάτι που παρατηρείται συχνά, ειδικά στα πρωτεύοντα (στα οποία ανήκει και ο άνθρωπος). Για παράδειγμα, ο πίθηκος Bobobo παρουσιάζει συνεχώς τετοιες τάσεις, ειδικά τα θηλυκά του άτομα. Ετεροφυλικές επαφές έχουν μόνο όταν θέλουν να αναπαραχθούν.

Αλλά θα συμφωνήσω με τον Αρχάγγελο. Αποκλειστική ομοφυλοφιλία δεν έχει παρατηρηθεί, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, στο ζωικό βασίλειο.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλλά θα συμφωνήσω με τον Αρχάγγελο. Αποκλειστική ομοφυλοφιλία δεν έχει παρατηρηθεί, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, στο ζωικό βασίλειο.

 

Αποκλειστική ομοφυλοφιλία δεν έχει παρατηρηθεί

και κατ'εμέ τουλάχιστον δεν μπορεί να υπάρξει λόγω

του οτι πολύ απλά όλο το είδος θα καταστρεφότανε

αφού δεν θα είχε απογόνους.

 

Εξαιρέσεις σε αυτό θα μπορούσαν να υπάρξουν αν το

είδος ήταν αθάνατο ή

Αν το είδος ήταν αθάνατο και υπήρχαν εκπρόσωποι μόνο

του ενός φύλου.(εμμμμ...ναι.....)

 

Ενώ άλλες "περίεργες" καταστάσεις μπορούν να παρατηρηθούν

και στα βατράχια τα οποία αλλάζουν φύλο την εποχή της αναπαραγωγής

για να επιτευχθεί η μεγαλύτερη παραγωγή απογόνων.(που δεν είναι

ομοφυλοφιλικές εκτός και αν θεωρήσεις οτι κάποτε άνηκαν στο άλλο

φύλο και έτσι μια φορά άντρας πάντα άντρας,μια φορά γυναίκα πάντα

γυναίκα..)(και πάλι όμως μπορούν να χαρακτηριστούν και αμφιφυλικές

με βάση της κατάσταση τους την στιγμή που ζευγαρώνουν)

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστική ομοφυλοφιλία δεν έχει παρατηρηθεί

και κατ'εμέ τουλάχιστον δεν μπορεί να υπάρξει λόγω

του οτι πολύ απλά όλο το είδος θα καταστρεφότανε

αφού δεν θα είχε απογόνους.

 

Εξαιρέσεις σε αυτό θα μπορούσαν να υπάρξουν αν το

είδος ήταν αθάνατο ή

Αν το είδος ήταν αθάνατο και υπήρχαν εκπρόσωποι μόνο

του ενός φύλου.(εμμμμ...ναι.....)

 

Έχεις μία τάση να βλέπεις τα πράγματα μονομερώς.

 

Θα μπορούσε να έχει παρατηρηθεί αποκλειστική ομοφυλοφιλία και να μην έχει εξαλειφθεί ένα είδος.

Έστω ότι μερικά άτομα του είδους, είναι αποκλειστικά ομοφυλόφιλα. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα υπόλοιπα δεν αναπαράγονται ελεύθερα :P

Άρα το είδος δεν καταστρέφεται.

Εκτός και αν με το ''αποκλειστική ομοφυλοφιλία'' κατάλαβες ότι απευθύνεται σε όλα τα άτομα του είδους.

 

Τώρα το δεύτερο δεν το σχολιάζω καν :P

 

Είναι καλό να σκέφτεσαι με την εις άτοπον επαγωγή, αλλά πρέπει να λαμβάνεις όλες τις παραμέτρους υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μία τάση να βλέπεις τα πράγματα μονομερώς.

 

 

Αν και προσπαθώ διακαώς για το αντίθετο

συμβαίνει καμιά φορά...ή...κάποιες φορές..

 

Εκτός και αν με το ''αποκλειστική ομοφυλοφιλία'' κατάλαβες ότι απευθύνεται σε όλα τα άτομα του είδους.

 

:whistling:

 

Τώρα το δεύτερο δεν το σχολιάζω καν tongue.gif

 

Ναι καλά!!!!!Αμφισβητείς τον Edward και τον Bill????????

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω ξανά σε αυτό το θέμα για να κάνω λίγο πιο συγκεκριμένη την άποψη μου, αφού απτό προηγούμενο ποστ μου προέκυψαν κάποια πράγματα που πρέπει να απαντήσω και να διευκρινίσω.

 

Ένα ζευγάρι ετεροφυλόφιλων μπορεί να μην μπορεί να αποκτήσει παιδιά για κάποιο λόγο, πχ λόγω στειρότητας, ή επανειλημμένων αποβολών κλπ. Η φύση δεν τους αφήνει να κάνουν παιδιά. Επεκτείνοντας τη λογική σου, dartsan, είναι αφύσικο να αποκτήσουν παιδιά, επειδή αδυνατούν να τεκνοποιήσουν χρησιμοποιώντας μόνο τα δικά τους αναπαραγωγικά όργανα.

Ναι, αν υπάρχουν κάποια προβλήματα ιατρικού - βιολογικού τύπου σε ένα ετερόφυλο ζευγάρι, δεν μπορούν να τεκνοποιήσουν. Αυτό όμως όσο αναφορά το πρακτικό επίπεδο. Θεωρητικά όμως η ένωση των δύο φίλων φέρνει την τεκνοποίηση, κατα συνέπεια τη συνέχιση του είδους. Αντίθετα μεταξύ δύο όμοιων φύλων δεν μπορεί να υπάρξει τεκνοποίηση με φυσικούς τρόπους. Ούτε Θεωρητικά ούτε πρακτικά. Τώρα μέσω της τεχνολογίας ίσως να μπορέσει να γίνει αλλά δεν θα είναι φυσικό.....

Σχετικά με το θέμα της οικογένειας, θα προτιμούσα να μεγαλώσω με την αγάπη δύο γονιών του ίδιου φύλου, παρά με το βούρδουλα του ορφανοτροφείου.

 

Επίσης θα προτιμούσα να μεγαλώσω σε μία οικογένεια με δύο μαμάδες ή δυο μπαμπάδες που ο ένας θα σέβεται και θα αγαπά τον άλλο, και είναι αρκετά ώριμοι και υπεύθυνοι ώστε να μεγαλώσουν ένα παιδί και να του αφιερώσουν το χρόνο που του χρειάζεται, παρά σε μία οικογένεια με μία μαμά κι έναν μπαμπά οι οποίοι συνέχεια τσακώνονται, καυγαδίζουν, ασκούν βία ή απλά είναι ανεύθυνοι ή ανώριμοι ή ανίκανοι να φροντίσουν το παιδί τους. Παραδείγματα τέτοιων γονιών υπάρχουν πολλά δυστυχώς.

 

Συνεπώς λέω ναι, στα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων ανθρώπων στην οικογένεια. Και δεν είμαι ομοφυλόφιλη, παρεπιπτόντως.

Εγώ από την άλλη θα προτιμούσα να μεγαλώσω μέχρι τα 4 έτη της ζωής μου με τους γονείς μου ή έστω με κάποιους άλλους γονείς η οποίοι θα είχαν τη καλή διάθεση να με προσέξουν στα πρώτα χρόνια της ζωής μου που δεν μπορώ να επιβιώσω μόνος μου.. Όμως αυτοί οι γονείς, ως γονείς ή ως θετοί γονείς θα έπρεπε να είναι ένα ετερόφυλο ζευγάρι.

Θα δεχόμουν να με μεγαλώσουν πάλι μέχρι τα 4 δυο άνθρωποι όμοιου φύλου, είτε είναι ομοφυλόφιλοι είτε όχι, μόνο αν μου διευκρίνιζαν πως αυτοί εδώ τώρα με προσέχουν αλλά δεν είναι οι γονείς μου!!! και από τα 4 και μετά να πάω σε ένα κοινόβιο με άλλα παιδάκια στο οποίο να μην υπάρχουν μεγάλοι.

Είμαι ενάντια στο θεσμό της οικογένειας, Θεωρώ πως τα παιδιά πρέπει να μεγαλώνουν μόνα τους χωρίς την επίβλεψη κανενός "ειδικού" (γονιού,δασκάλου, κοινωνικού λειτουργού κλπ) και να χαράζουν μόνα τους το δικό τους δρόμο.

Μπορώ όμως να κάνω την υποχώρηση - που την έκανα ήδη δηλαδή πριν μερικά χρόνια - να μεγαλώσουν οι γονείς το παιδί τους, ή να το μεγαλώσουν θετοί γονείς. Δεν μπορώ όμως να δεχτώ να μεγαλώσει ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι ένα παιδί, ως γονείς του ή ως θετοί γονείς του.

Όλα αυτά βέβαια παραπέμπουν σε άλλη κουβέντα..

Το θέμα όμως είναι οι βιολογικοί γονείς να είναι υπεύθυνοι των πράξεων τους, και όχι να βρίσκουμε την εύκολη λύση στην υιοθεσία αλλά ούτε φυσικά στις εκτρώσεις. Γενικός όταν υπάρχει ένα πρόβλημα καλό είναι όχι να το παρακάμπτουμε δημιουργώντας νέες εύκολες λύσεις η οποίες μπορούν να δημιουργήσουν με την σειρά τους νέα προβλήματα ( δικαίωμα ομοφυλοφίλων στην οικογένεια ) αλλά να αντιμετωπίζουμε το πρόβλημα από τη ρίζα του.

Ποιά είναι η πηγή σου για το δεδομένο αυτό;

Θέλω να μου δείξεις όχι μόνο ότι τα ζώα κάνουν ομοφυλοφιλικές (επαναλαμβάνω, ομοφυλοφιλικές, όχι αμφιφυλοφιλικές) σχέσεις, αλλά ότι αυτό είναι ένας γενικός κανόνας για το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο (όλο δηλαδή).

 

 

Γενικός έχουν παρατηρηθεί τάσεις ομοφυλοφιλίας στο ζωικό βασίλειο. Έχω δει πολλές φορές ομοφυλοφιλικά σκυλιά, γατιά, καθώς και πιθήκους (σε ντοκιμαντέρ) όπως ανέφερε ο irenicus777 τον πίθηκο Bobobo.Και έχω διαβάσει και για άλλα ζώα, τώρα πηγές αυτή τη στιγμή δεν έχω για να δώσω.

Δεν αναφέρομαι σε αποκλειστική ομοφυλοφιλία, υπό την έννοια ότι όλα τα ζώα είναι ομοφυλόφιλα ή αμφιφυλόφιλα αλλά ένα μικρό μέρος από τον συνολικό πληθυσμό των ζώων είναι ομοφυλόφιλα και αμφιφυλόφιλα.

Συνεπώς η ομοφυλοφιλία δεν εμφανίζεται μόνο στους ανθρώπους αλλά και στα ζώα. Αυτό αυτομάτως την καθιστά αποδεκτή από την ίδια τη φύση.

Να αναφέρω ξανά πως δεν είμαι ομοφυλόφιλος, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους.

Ο καθένας όπως τη βρίσκει

Link to comment
Share on other sites

Ο Bonobo ειδικά πρέπει να ξέρετε ότι είναι ιδιαίτερα σεξουαλικό ζώο... για να καταλάβετε, όταν έρχεται νέο άτομο στην ομάδα (δεν μου αρέσει ο όρος "αγέλη" όταν μιλάω για πρωτεύοντα), το καλωσορίζουν... απαυτώνοντας το!!!!

Link to comment
Share on other sites

το να είσαι gay δεν επηρεάζει την υγεία σου...

από την άλλη το να είσαι υπέρβαρος την επηρεάζει.

Από πότε λοιπόν αποκτήσαμε το δικαίωμα να κρίνουμε το ποιος είναι κατάλληλος γονιός ή όχι...

και να του στερούμε η παρέχουμε ανάλογα την δυνατότητα να μεγαλώσει ένα παιδί.

Εάν μπορούμε να κρίνουμε με αυτή τη λογική..

οι ευτραφείς, ή οι καπνιστές, ή οι νευρικοί...

δεν θα έπρεπε να κάνουν παιδιά.

Όσον αφορά το θέμα του να μπορούν να αναπαραχθούν μόνοι τους τότε

έχω να δηλώσω πως υπάρχουν και μονογονεικές οικογένειες που επίσης

δεν στέκουν ύπο αυτή την θεώρηση.

Τέλος, αποκλειστική ομοφυλοφιλία έχει παρατηρηθεί σε είδη,

είναι πολύ πιο σπάνιο φαινόμενο από ότι στον άνθρωπο

αλλά με όλο και μεγαλύτερα ποσοστά όσο πιο εξελιγμένο είναι το είδος.

Με τα μεγαλύτερα ποσοστό ομοφυλοφιλίας να εμφανίζονται στα δελφίνια.

Όταν ο άνθρωπος σχηματίζει σχέσεις δεν επιδιώκει μόνο την αναπαραγωγή

αλλά πολύ περισσότερα.....

Συνεπώς η φυσικότητα υπό το πρίσμα της συμπεριφοράς των ζώων είναι αβάσιμη!

Το 10% του πληθυσμού κάθε χώρας του πλανήτη είναι ομοφυλόφιλοι....

Αρκετά μεγάλο ποσοστό για να αποδείξει την φυσικότητα του φαινομένου...

Ειδικά εφόσον δεν βλάπτει κανέναν................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...