Jump to content

Gay


Zak
 Share

Recommended Posts

Οι προσωπικές ερωτικές προτιμήσεις του καθένα δεν πρέπει να είναι σαφώς υπό κρίση.. εκεί όμως που θα διαφωνήσω απόλυτα και κάθετα είναι στο "φυσικό" του πράγματος καθώς η ύπαρξη δύο φύλων σε πληθώρα οργανισμών έχει σκοπό την αναπαραγωγή και διαιώνιση του είδους... και οχι την ικανοποίηση ερωτικών προτιμήσεων που σαφώς και υφίστανται λόγω της λογικής των ατόμων και οχι λόγω φυσικών επιλογών....
Η ερωτική ευχαρίστηση είναι ίσως αποτέλεσμα "φυσικών επιλογών". Οι ερωτικές προτιμησεις - ειδικά οι μη-αναπαραγωτικές έχουν ίσως μέρος στη φυσική επιλογή, αλλά ως "λειτουργίες" δεν είναι "φυσικές" τουλάχιστον όχι πάντοτε.
:unsure5: μισο αυτο προυποθετει οτι υποσυνειδητα ολοι θελουμε να αναπαραχθουμε... σωστα?

Οποτε για να ξαναγυρισουμε κ λιγο πισω στο θεμα, καποιος που ειναι gay, με την εννοια οτι απλα δεν μπορει να σκεφτει να αγγιξει γυναικα, τοτε συνειδητα εχει εγκαταλειψει καθε προσδοκια για τεκνοποιηση..? Οποτε δεν θα βρισκεται σε συνεχη συγκρουρση το συνειδητο με το υποσυνειδητο του?

Η πρώταρχική ίσως "σύγκρουση" είναι η αντίφαση ανάμεσα στο "αίτημα" για "δικαίωμα υιοθεσίας παιδιών" από κάποιους που οι ερωτικές τους επιλογές δείχνουν ότι έχουν "εγκαταλειψει καθε προσδοκια για τεκνοποιηση". Ίσως λοιπόν υπάρχει η σύγκρουση που αναφέρεις και εκδηλώνεται με την αντίφαση.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όπου ''έκτρωση'' την λέξη ''ομοφυλοφιλία'' και έχετε την απάντηση.

 

Μιλάμε για προβλήματα που δημιουργούνται από την κοινωνία. Δεν είναι δυνατόν να τα αντιμετωπίσουμε μεμονωμένα. Η λύση τους ποτέ δεν επιλέγεται, πάντοτε επιβάλεται. Και επιβάλεται από τον δυνατότερο.

Το δυστύχημα είναι ότι κάθε λύση, οποιαδήποτε λύση, θα δημιουργήσει ένα ή περισσότερα νέα προβλήματα. Και αυτό διότι στην πραγματικότητα, κάθε λύση που επιβάλεται, δεν λύνει ένα πρόβλημα, απλώς το παρατείνει και το αυξάνει (βλέπε ''τόκος'').

 

Δημιουργήσαμε ένα θηρίο που δεν μπορούμε να ελέγξουμε. Και αποτελούμε μέρος του.

 

καλά όμως έχω βαρεθεί.... το είχε πει και ο αιν σταιν ούτως ή άλλως το μόνο πράγμα που είναι αήττητο είναι η βλακιούλα.....

Τώρα ο συσχετισμός της έκτρωσης με την ομοφυλοφιλία ?!?! πραγματικά με άφησε τελείως ανοητούλη...

εάν είναι το ίδιο να σκοτώνεις γιατί φόνος είναι η έκτρωση (άσχετα αν το αποδέχομαι ή όχι) με το να αποδέχεσαι ότι δύο ενήλικα άτομα έχουν το δικαίωμα ακόμα και αν είναι του ίδιου φύλου να ερωτεύονται ειδικα αφού δεν βλάπτουν κανέναν τότε οκ!!! τι να πω???

Υ.Σ. Φίλε hoplodamus μην ασχολείσαι κολλημένα μυαλά δεν ξεκολλάνε δυστυχώς, α? και σε έκανα add?. Τα λέμε!

 

Αφού δεν έχουν καμία σημασία φίλε αρχάγγελε τα ανθρώπινα δικαιώματα και ο δυνατότερος κερδίζει όπως στην ζούγκλα....

ας κερδίσει ο καλύτερος!!!!!

Δεν έχω τίποτα να φοβηθώ.......

 

 

So I'll cash my checks and place my bets

And hope I'll always win

Even if I don't,

I'm fucked because

I live a life of sin

But it's alright

I don't give a damn

I don't play your rules I make my own

Tonight

I'll do what I want

'cause I can

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Κατα την ταπεινή μου άποψη τοποθετούμε το όλο "πρόβλημα" σε λάθος βάση.Ισως αυτό να γίνεται γιατί οι ομοφυλόιλοι έχουν πληθύνει πολύ στις μέρες μας.

Το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος προσδιορίζει μια σεξουαλική προτίμιση(η μάλλον να το πω σεξουαλική διαστροφή??).Το να αρέσουν σε κάποιον οι άνδρες είναι στην ουσία ακριβώς το ίδιο με το να αρέσουν σε κάποιον τα ψηλά τακούνια, η ο κορσές η...(τόσες διαστροφές υπάρχουν επιλέξτε εσείς μια...)... ή είναι σαν να αρέσουν κάποιον τα ζωα (οι κατσίκες για παράδειγμα)

Για αυτό λοιπόν κάθε ομοφυλόφιλος πριν ξεκινήσει να απαιτεί δικαιώματα θα πρέπει αποστασιοποιηθεί απότην εμπάθεια του και να απαντήσει μερικά ερωτήματα:

 

Έστω σε έαν άνθρωπο Χ του αρέσουν οι κατσίκες.Θα είχατε πρόβλημα να τον δείτε να περπατά χερι χέρι με την κατσίκα που αγαπά? Η να φιλιούνται δημόσια, να βγαίνουνε μαζί για καφε κτλ κτλ κτλ?

Και με το ίδιο σκεπτικό γιατί να μην υιοθετυήσουν και ένα παιδάκι??

 

Γενικά το να σέβομαι τα δικαιώματα ενός ομοφυλόφιλου είναι διαφορετικό από το να τον "νομιμοποιήσω" και να αποδεχθώ την σεξουαλική του προτίμιση (διαστροφή)

Προσωπικά το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος δεν με αφορά. Οπως δεν με αφορά αν κάποις προτιμά το "καρεκλάτο" η προτιμά τις κατσίκες... αλλα οι ομοφυλόφιλοι διακρίνονται σε δύο κατηγορίες.Στην πρώτη ανήκουν όσοι είναι σοβαροί, μετρημένοι και απλά τυχαίνει να τους αρέσουν οι άντρες (κάτι σαν τον gay που εμφανίζονταν στου 10 μικρούς μήτους) οι οποίοι αντιμετωπίζονται με σεβασμό από ολους.Ειναι όπως είπα σοβαροί και μετρημένοι.

Στην δεύτερη κατηγορία είναι οι "ξεφωνημένες". Παράδειγμα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=qEi7W2IUx7w

 

Ακόμα και για αυτούς όμως η κοινωνία δείχνει την ανοχή της, τους επιτρέπει και υπάρχουν. Σε άλλες εποχές θα είχαν εφαρμοστεί δραστικότερα μέτρα...

 

Φιλικά,

Καληνύχτα

Edited by panselinos
Link to comment
Share on other sites

Στην δεύτερη κατηγορία είναι οι "ξεφωνημένες". Παράδειγμα:

 

Κοίτα, τις ξεφωνημένες ούτε εγώ τις μπορώ. Με τον ίδιο τρόπο που δεν μπορώ τους «και πολύ άντρες» (βαρύμαγκες - macho) και τις χαζογκόμενες.

 

Δε με ενοχλεί ο σεξουαλικός προσανατολισμός, αλλά η υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, τις ξεφωνημένες ούτε εγώ τις μπορώ. Με τον ίδιο τρόπο που δεν μπορώ τους «και πολύ άντρες» (βαρύμαγκες - macho) και τις χαζογκόμενες.

 

Δε με ενοχλεί ο σεξουαλικός προσανατολισμός, αλλά η υπερβολή.

Ω ναι.. γιατί και με την υπερβολή μπορεί να φτάσεις και στο σημείο να δειχνεις ότι δε σέβεσαι τον διπλανό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι.. γιατί και με την υπερβολή μπορεί να φτάσεις και στο σημείο να δειχνεις ότι δε σέβεσαι τον διπλανό σου.

Τώρα υπάρχει και η (όχι ολότελα αθεμελίωτη) άποψη ότι τις ακρότητες της γεννά η κοινωνική απομονώση και οι περιορισμοί. Λέει λοιπόν: αν αυτοί οι άνθρωποι μπορούσαν να "παντρευτούν" θα είχαν κάποια σταθερότητα, θα χαλάρωναν. Με το να πιέζονται από την κοινωνία και χωρίς τη δυνατότητα "επίσημων" σταθερών δεσμών έρχονται και οι υπερβολές.
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΣΟΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΓΜΕΝΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ. :015annoyed:

ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙ ΙΔΕΕΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΝΟΗΤΙΚΑ ΑΝΤΙ-VIRUS ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ....

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ PROFICIENCY ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΕΝΑ ΡΗΜΑ!!!! ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΤΑΧΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ.....ΓΙΑΤΙ Η ΣΟΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ....ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΦΙΑ ΣΑΣ?

:headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb: :headb:

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕΛΕΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΟΦΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΝ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ, Η ΚΟΛΛΗΤΗ, Ο ΑΔΕΡΦΟΣ Η Ο ΘΕΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ.....ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ,ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΨΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.....

ΣΑΝ ΚΑΛΟΙ ΣΟΦΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΑ ΚΑΙ ****ΣΧΕΤΙΚΑ****.

ΑΝ ΜΑΣ ΕΠΙΑΝΑΝ ΠΡΙΝ 300-400 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ, ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ......ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΥΑΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΡΝΙΟΝΤΑΝ ΟΛΟΙ....ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ, ΧΩΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΑΝ ΦΛΑΜΠΕ ΣΑΝ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ ΤΗΣ ΛΩΡΑΙΝΗΣ.

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΟΥΣ......

ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ....

Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ ΒΑΣΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...ΦΟΡΟΙ,ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ,ΠΟΛΙΤΕΣ....ΟΛΑ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΦΑΖΟΝΤΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΝΤΑΙ...ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.

Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ(ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΤΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΓΟΥΣΤΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ.... ) ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΘΗΚΕ....ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ,ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

 

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ Ο ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΟΧΗ .....ΔΙΩΧΝΕΙ Ο,ΤΙ ΣΑΒΟΥΡΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΥΤΕΨΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ(ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ, ΦΟΒΟΥΣ, ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ, ΠΑΛΙΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ) ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ DELETE ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ.

ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΥΓΕΙΕΙΣ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ,ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ(ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΙΛΙΚΤΟΙ), ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΡΙΣΚΑΡΟΥΝ....ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ...ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΑΠΑΝΕ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΤΙ ΑΓΙΟΠΟΙΩ ΤΟΥΣ GAY, ΑΠΛΑ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΚΡΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ "ΚΑΝΟΝΙΚΟ" ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

 

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ....ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ......ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.....ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΑ ΔΕΙΛΕΙΝΑ?(ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΘΑΜΝΩΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΣΗ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ)

.....ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΔΕΙΛΙΝΑ ΕΝΟΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ(Π.Χ.:ΚΟΚΚΙΝΑ),ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΧΡΩΜΑ ΑΝΘΗ Η ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ Η ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΑ.....ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ .....ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΗΣ!

ΤΕΛΟΣ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝΕ ....ΑΠΛΑ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΙΤΙΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ? ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ....

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ....ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΡΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΤΙΚΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ....ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΡΑΒΑ.....ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ GAY, ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΔΩ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΖΩ ΚΑΙ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΑΔΙΣΤΙΚΕΣ "ΟΡΘΟΔΟΞΕΣ" Π@Π@ΡΙΕΣ....

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.........

 

 

 

 

Απλα απιστεφτα σωστο... :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

:002stopthewar: :002stopthewar: :002stopthewar: :002stopthewar:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ? όλα θέλω να υποκλιθώ στον onirodamasths.

 

Η τοποθέτησή σου με βρίσκει βασικά σύμφωνο, με κάποιες διαφοροποιήσεις.

:worthy:

Νομίζω, όπως έχω ξαναγράψει, ότι το θέμα που συζητάμε προϋποθέτει ότι όλοι εδώ μέσα, έχουμε κάποια ενασχόληση με την Τέχνη.

Ατυχώς διαπιστώνω ότι κάποιες αντιδράσεις δηλώνουν ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ άγνοια, όπως πολύ περιγραφικά ο onirodamasths το έθεσε με το παράδειγμα του Proficiency?

 

Ανησύχησα με τις έντονα σεξιστικές δηλώσεις και με την αντίληψη ότι η ομοφυλοφιλία, ως γεγονός, είναι πρόβλημα.

 

Εκτιμήσεις της μορφής «Ισως αυτό να γίνεται γιατί οι ομοφυλόιλοι έχουν πληθύνει πολύ στις μέρες μας.» απέχουν πολύ από την πραγματικότητα....

 

Η ομοφυλοφιλία δεν είναι απλώς μια σεξουαλική προτίμηση, είναι μια, όχι κοινή αλλά φυσιολογική, έκφραση της σεξουαλικής ταυτότητας ενός ατόμου και ο χαρακτηρισμός της ως σεξουαλική διαστροφή, έστω και μέσα σε παρενθέσεις και με ερωτηματικά μαζί, φίλε panselinos, ακουμπάει πολύ επικίνδυνες περιοχές που δεν τιμούν τους συνανθρώπους μας.

 

Για κανένα λόγω δεν θα με έκαναν λιγότερο ρατσιστή δηλώσεις υποτίμησης βασισμένες στην προκατάληψη μου ή την άγνοια μου, αν τις είχα βάλει σε παρενθέσεις με ερωτηματικά.

 

Για παράδειγμα στη δήλωση παραπάνω:

 

«Γενικά το να σέβομαι τα δικαιώματα ενός ομοφυλόφιλου είναι διαφορετικό από το να τον "νομιμοποιήσω" και να αποδεχθώ την σεξουαλική του προτίμιση (διαστροφή)

Προσωπικά το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος δεν με αφορά.»

 

ας αλλάξει ο κάθε σκεπτόμενος εδώ μέσα τον «ομοφυλόφιλο» με το μαύρο, το κινέζο, το Μάγο, το Παγανιστή, τον Εβραίο, τον Έλληνα, τον άντρα, τη γυναίκα ή με ότι άλλο θέλει και τη «σεξουαλική προτίμηση» με αυτό το χαρακτηριστικό που τον κάνει να ονομάζεται έτσι?

 

Ξέρετε, είμαι βεβαιωμένος ότι τα υπεύθυνα άτομα γι? αυτό το τμήμα του forum θα είχαν δράσει τώρα.

 

Έτσι δεν είναι;

 

Μετά το φύλο μας και ίσως την φυλή μας, ο σεξουαλικός προσανατολισμός ενός ανθρώπου είναι ένα από τα κλειδιά που μας ορίζει το τι θα πει για μας το «είμαι άνθρωπος» και επιθέσεις στο όνομα των απόψεων σε αυτές τις περιοχές κλωσάνε τα αυγά των φιδιών.

 

Όσον αφορά τώρα για κάποιους ομοφυλόφιλους που προκαλούν, αναλογιστείτε φίλοι σας παρακαλώ λιγάκι τι εννοείτε με αυτή την πρόκληση.

 

Προκλητική ήταν η πρώτη μαύρη γυναίκα στην Αμερική που αρνήθηκε να παραχωρήσει τη θέση της σε μία λευκή και μηνύθηκε γι? αυτό.

Προκλητικοί ήταν οι άνθρωποι των Ιερών Τεχνών που ζητούσαν το δικαίωμα στη διαφορετικότητα και στη γνώση.

Προκλητικός ήταν ο ηθοποιός που τόλμησε να παρουσιαστεί με το εσώρουχό του, (φανελάκι) δημόσια.

Προκλητικοί ήταν οι άνθρωποι που ζήτησαν «ανθρώπινα» ωράρια εργασίας.

Και, ναι Προκλητικοί είναι η κοπέλα που φιλάει την αγαπημένη της στο δρόμο ή το αγόρι που κρατάει το χέρι του καλού του στο σουπερ μάρκετ.

 

Και ευτυχώς που η κοινωνία μας έχει φτάσει σε κάποιο σημείο ανοχής και επιτρέπει να υπάρχουν αυτοί οι «προκλητικοί» άνθρωποι.

Η εξέλιξη, αργά ανοίγει όλο και περισσότερο τα μάτια και τις καρδιές μας.

 

Ευτυχώς που ζούμε αυτό το δώρο γιατί όντως όπως γράφεις «Σε άλλες εποχές θα είχαν εφαρμοστεί δραστικότερα μέτρα...» αγαπητέ panselinos.

Και ελπίζω να μην αναπολείς ή έστω μακρινά επιθυμείς κάτι τέτοιο ούτε για σένα ούτε για κανένα άλλο άνθρωπο που είναι απλώς διαφορετικός από σένα.

 

Άλλωστε όπως σοφά αντιγράφεις «Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ» και εκεί το δραστικότερο μέτρο που υπάρχει είναι η Αγάπη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ο συσχετισμός της έκτρωσης με την ομοφυλοφιλία ?!?! πραγματικά με άφησε τελείως ανοητούλη...

εάν είναι το ίδιο να σκοτώνεις γιατί φόνος είναι η έκτρωση (άσχετα αν το αποδέχομαι ή όχι) με το να αποδέχεσαι ότι δύο ενήλικα άτομα έχουν το δικαίωμα ακόμα και αν είναι του ίδιου φύλου να ερωτεύονται ειδικα αφού δεν βλάπτουν κανέναν τότε οκ!!! τι να πω???

 

Βάλτε όπου ''έκτρωση'' την λέξη ''ομοφυλοφιλία'' και έχετε την απάντηση.

 

Μιλάμε για προβλήματα που δημιουργούνται από την κοινωνία.

 

Δημιουργήσαμε ένα θηρίο που δεν μπορούμε να ελέγξουμε. Και αποτελούμε μέρος του.

 

Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ ΒΑΣΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...ΦΟΡΟΙ,ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ,ΠΟΛΙΤΕΣ....ΟΛΑ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΦΑΖΟΝΤΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΝΤΑΙ...ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.

Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ(ΤΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΤΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΓΟΥΣΤΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ.... ) ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΘΗΚΕ....ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ,ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

 

Χρήστο ηρέμισε. Διάβασε προσεκτικά τί είπα και θα καταλάβεις ότι είμαι με το μέρος σου. Το λινκ το είδες; Διάβασες την γνώμη μου για την ''έκτρωση''; Κατάλαβες ότι τα πυρά μου ήταν εναντίον της κοινωνίας και όχι εναντίον της ομοφυλοφιλίας ή της έκτρωσης; Δεν συσχέτισα τα δύο φαινόμενα, δεν τα σύγκρινα και δεν τα εξίσωσα. Το μόνο που είπα είναι ότι αποτελούν ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ προβλήματα, που αυτομάτως σημαίνει ότι το προβληματικό στην υπόθεση είναι η σύγχρονη κοινωνία, τερατούργημα του ανθρώπου. Και όντως, στην κοινωνία των ανθρώπων κερδίζει ο δυνατότερος, τα ονομαζόμενα ''ανθρώπινα δικαιώματα'' είναι τα χόρτα μέσα στα οποία κρύβεται για να επιτεθεί στα θηράματά του. Είπα ακριβώς το ίδιο που είπε ο Onirodamasths, αλλά με διαφορετικά λόγια. Μόνο που δεν το περιόρισα μόνο στην ομοφυλοφιλία, ούτε μόνο στην έκτρωση. Τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν μέσα από την κοινωνία είναι πολλά.

 

Έχεις δίκαιο να νοιώθεις απειλούμενος και να είσαι σε συνεχή θέση άμυνας, αλλά όποιος απλώνει το χέρι δεν είναι μόνο για να σε χαστουκίσει. Ηρέμισε λοιπόν και δέξου την βοήθεια.

 

 

Ο Hoplodamus θεωρώ ότι αντιμετωπίζει το θέμα στην σωστή του βάση, γεγονός που αποδεικνύει ότι το γνωρίζει εις βάθος. Χρησιμοποιεί επιχειρήματα, αναλύει το πρόβλημα, δίνει παραδείγματα, εξομοιώνει την δική του οπτική με του συνομιλητή, ώστε να γίνει κατανοητός.

''Και ευτυχώς που η κοινωνία μας έχει φτάσει σε κάποιο σημείο ανοχής και επιτρέπει να υπάρχουν αυτοί οι «προκλητικοί» άνθρωποι.

 

Σκοπός δεν είναι να αντιμετωπίσουμε το φαινόμενο της ομοφυλοφιλίας, αλλά να κατανοήσουμε ότι ΓΙΝΕΤΑΙ -άρα δεν είναι- ''πρόβλημα'' από την στιγμή που εισέλθει στα πλαίσια της κοινωνίας. Η Φύση δεν εναντιώνεται στο φαινόμενο, δεν το καταπολεμά, δεν είναι εχθρική απέναντί του. Τα ομοφυλόφιλα άτομα στην φύση, χαίρονται το δώρο της ζωής, όσο αυτό διαρκεί. Απλούστατα δεν διαιωνίζει το φαινόμενο και δεν το πολλαπλασιάζει, αντίθετα π.χ με την τερατογένεση. Τα τερατογενή άτομα, ΑΝ επιβιώσουν στο στάδιο της κυοφορίας, έρχονται στον κόσμο θνησιγενή ή ετοιμοθάνατα. Τα ομοφυλόφυλα όχι.

Αντιθέτως και κόντρα στους φυσικούς νόμους, η κοινωνία των ανθρώπων απεχθάνεται και αντιμετωπίζει εχθρικά τα καθόλα υγιή και γερά ομοφυλόφιλα άτομα (με αποτέλεσμα να τα διαφημίζει και να τα πολλαπλασιάζει*) και μετατρέπει την ζωή τους σε κρυφό ή όχι μαρτύριο. Αγκαλιάζει και προστατεύει με κάθε μέσο και κόστος τις -καταδικασμένες εις θάνατο- τερατογενέσεις, στο όνομα των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, μετατρέποντας επίσης την ζωή τους σε κρυφό ή όχι μαρτύριο. Την ίδια στιγμή, η ίδια κοινωνία, δεν αντιδρά στον βομβαρδισμό αθώων παιδιών, που θυσιάζονται στον βωμό του κέρδους, μετατρέποντας την ζωή αυτών και των γονιών τους σε ζωντανό εφιάλτη.

Τελικό συμπέρασμα; Η Φύση σέβεται και τιμά την ΖΩΗ, τόσο ποσοτικά όσο και ποιοτικά. Η ανθρώπινη κοινωνία τιμά και σέβεται μόνο το κέρδος, τόσο ποσοτικά όσο και ποιοτικά. Προκειμένου να το επιτύχει, κλείνει τα μάτια ή κοιτάει αλλού, ανάλογα με την περίσταση.

 

''Η εξέλιξη, αργά ανοίγει όλο και περισσότερο τα μάτια και τις καρδιές μας.''

 

Όχι σεβαστέ Hoplodamus, δεν είναι η εξέλιξη που ανοίγει τα μάτια μας και σίγουρα όχι τις καρδιές μας. Τα πορτοφόλια μας ανοίγει. Το Gay στην εποχή μας βγάζει χρήμα, αλλιώς οι δήμαρχοι Manchester και Μαδρίτης (και δεν ξέρω ποιοί άλλοι) δεν θα πάλευαν για το ποιά πόλη θα ονομαστεί Πρωτεύουσα των Gay (καί όχι ''ομοφυλόφιλων'' που θα δήλωνε έστω ένα ίχνος σεβασμού). Θα γνωρίζεις άλλωστε ότι τα κέρδη μίας πόλης από κάθε γιορτή Gay Pride, είναι αρκετά υψηλά.

 

*θα συμφωνείτε μαζί μου ότι υπάρχουν και αυτοί που μιμούνται μία τέτοια συμπεριφορά, μόνο και μόνο για να τραβήξουν την προσοχή

 

ας κερδίσει ο καλύτερος!!!!!

Δεν έχω τίποτα να φοβηθώ.......

 

Δεν αρκεί να έχεις δίκιο, πρέπει και να ξέρεις να το στηρίζεις. Εκεί λοιπόν φαίνεται ο δυνατότερος, στο πώς στηρίζει (άρα στηρίζεται στα πόδια του) την θέση του.

Το ''δεν έχω τίποτα να φοβηθώ'' δεν αποτελεί επιχείρημα. Σε μειώνει στα μάτια ενός σοβαρού συνομιλητή, ενώ απλώς δεν σε βοηθάει στην περίπτωση ενός επιπόλαιου. Όπως και το να χαρακτηρίζεις τον συνομιλητή σου ανόητο, απλώς σε ρίχνει στο επίπεδο αυτό. Μην αναρωτηθείς λοιπόν για το αποτέλεσμα της συζήτησης, είτε έχεις δίκιο είτε όχι.

 

Δες την παρατήρηση που σου έκανα σαν μία φιλική συμβουλή και όχι σαν προσωπική επίθεση, ώστε να μάθεις να αντιμετωπίζεις το πρόβλημά σου. Το οποίο ΔΕΝ είναι η διαφορετικότητά σου, αλλά η κοινωνία.

 

 

 

ΥΓ. Δεν είμαι ούτε ομοφυλόφιλος, ούτε δικηγόρος υπεράσπισης της Παγκοσμίας Ένωσης Ομοφυλόφιλων, αλλά το σωστό είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχάγγελε ίσως όντως να παρεξήγησα τις προθέσεις σου, και πραγματικά ελπίζω να είναι έτσι? με όσα λες συμφωνώ και μάλιστα κάποιες φορές σκέφτομαι ότι αν ήμουν άλλος χρήστης και έβλεπα κάποιον να γράφει αυτά που γράφω εγώ θα τον παρεξηγούσα?.. αλλά δεν έχω την υπομονή να κάτσω να γράψω εκθέσεις με τα επιχειρήματα μου, ειδικά όταν νιώθω ότι όλοι με θεωρούν ανώμαλο, και δεν πρόκειται να αλλάξουν γνώμη, από την άλλη δεν ανέχομαι κανένας να με μειώνει? οπότε απαντάω? και συνήθως απαντάω νευριασμένα?

Το ας νικήσει ο δυνατότερος δεν το έλεγα για τα forum αλλά γενικότερα?. για την ζωή?. Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι δεν εξαρτάμαι από κανέναν για να με ενδιαφέρει η άποψη του? και ότι όσο και να προσπαθούν μερικοί τα πράγματα έχουν αλλάξει γιατί δεν είμαστε πλέον στον μεσαίωνα...

Τέλος πάντων, έχω κουραστεί με την συζήτηση γιατί με προσβάλει?

Για τέλος θα ήθελα να πω? ότι ότι έχει ειπωθεί για τους ομοφυλόφιλους θα μπορούσε να ειπωθεί και για αυτούς που ασκούν μαγεία?.και αν μου απαντήσετε ότι αυτό θα το έλεγε κάποιος που δεν ξέρει τι είναι η μαγεία θα σας απάνταγα ότι ούτε εσείς γνωρίζετε την ομοφυλοφιλία? όσο για τα στοιχεία στα οποία υπάρχει συσχετισμός απλά διαβάστε τα επιχειρήματα της αντίθετης πλευράς και με λίγη προσπάθεια νομίζω ότι θα μπορέσετε να οραματιστείτε ένα παπά να τα χρησιμοποιεί εναντίων της μαγείας?.. και να μιλάει περί φυσικότητας, ψυχικών ανωμαλιών κλπ

Αυτά για τώρα??.!

Link to comment
Share on other sites

Αρχάγγελε ίσως όντως να παρεξήγησα τις προθέσεις σου, και πραγματικά ελπίζω να είναι έτσι? με όσα λες συμφωνώ και μάλιστα κάποιες φορές σκέφτομαι ότι αν ήμουν άλλος χρήστης και έβλεπα κάποιον να γράφει αυτά που γράφω εγώ θα τον παρεξηγούσα?.. αλλά δεν έχω την υπομονή να κάτσω να γράψω εκθέσεις με τα επιχειρήματα μου, ειδικά όταν νιώθω ότι όλοι με θεωρούν ανώμαλο, και δεν πρόκειται να αλλάξουν γνώμη, από την άλλη δεν ανέχομαι κανένας να με μειώνει? οπότε απαντάω? και συνήθως απαντάω νευριασμένα?

Το ας νικήσει ο δυνατότερος δεν το έλεγα για τα forum αλλά γενικότερα?. για την ζωή?. Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι δεν εξαρτάμαι από κανέναν για να με ενδιαφέρει η άποψη του? και ότι όσο και να προσπαθούν μερικοί τα πράγματα έχουν αλλάξει γιατί δεν είμαστε πλέον στον μεσαίωνα...

Τέλος πάντων, έχω κουραστεί με την συζήτηση γιατί με προσβάλει?

Για τέλος θα ήθελα να πω? ότι ότι έχει ειπωθεί για τους ομοφυλόφιλους θα μπορούσε να ειπωθεί και για αυτούς που ασκούν μαγεία?.και αν μου απαντήσετε ότι αυτό θα το έλεγε κάποιος που δεν ξέρει τι είναι η μαγεία θα σας απάνταγα ότι ούτε εσείς γνωρίζετε την ομοφυλοφιλία? όσο για τα στοιχεία στα οποία υπάρχει συσχετισμός απλά διαβάστε τα επιχειρήματα της αντίθετης πλευράς και με λίγη προσπάθεια νομίζω ότι θα μπορέσετε να οραματιστείτε ένα παπά να τα χρησιμοποιεί εναντίων της μαγείας?.. και να μιλάει περί φυσικότητας, ψυχικών ανωμαλιών κλπ

Αυτά για τώρα??.!

Μα δεν σε θεωρουν ολοι ανωμαλο... Εγω παλι νομιζω οτι οι περισοτεροι στο Forum δεν εχουν κανενα προβλημα με τους gay.. Eχεις πολυ δικιο σε αφτο που ΄λες ότι έχει ειπωθεί για τους ομοφυλόφιλους θα μπορούσε να ειπωθεί και για αυτούς που ασκούν μαγεία... Η δικια μου γνωμη ειναι οτι αφτο το θεμα πρεπει να σταματισει εδω μιας και αφτη η συζητηση σε προσβαλει.. Δε νομιζω κανεις εδω μεσα να θελει να προσβαλει κανεναν... Αφτα απο εμενα Υ.Γ Δεν ειμαι gay αλλα δεν θα με ενοχλουσε αν καπιος νομιζε το αντιθετο... Υ.Γ2 Εχω μαθει στη ζωη μου να μην κρινω τους ανθρωπους απο το τη κανουν στο κρεβατι τους αλλα το πως συμπεριφερονται σε μενα... Φιλικα παντα Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι τα ίδια...

 

Αγαπητέ φίλε Οπλόδαμε δυστυχώς δεν κατάλαβες οτι έγραψα...

 

Αρχικά να τονίσω οτι χρησιμοποίησα εισαγωγικά για να μήν κολλήσει κανείς στις λέξεις (η διασρτοφή είναι λέξη διαβλημένη) και να μην γράγω αυτά που γράφω τώρα.

 

Ας ξκινήσουμε με ένα παράδειγμα.

Ο Σωκράτης. Ήταν ο Σωκράτης Κύναιδος? Έστω οτι ήταν. (Για πολλούς ο Φαίδρος αποτελεί ερωτικό "ποίημα")

Γιατί μας είναι νωστός ο Σωκράτης σήμερα?

Απαντώ μόνος μου, για το οξύ του πνεύμα (με οτι άλλο αυτό συνεπάγεται για την παγκόσμια επιστήμη)

Το αν ήταν ή αν δεν ήταν κύναιδος είναι απλά ένα "κουτσομπολιό" που πέρασε στην ιστορία και το οποίο ούτε που με απασχολεί (αναφέρω την ίδια φράση που χρησιμοποίησα και πρίν)

 

Ομοίως και για έναν άνθρωπο σήμερα, όλα τα στοιχεία που τον στοιχειοθετούν ως πρωσοπικότητα, δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα με την σεξουαλική του προτίμιση.

 

Ας πάμε και στο παράδειγμα της "κραγμένης".

Υπάρχει μια έννοια η οποία λέγεται μέτρο.Η "κραγμένη" λοιπόν έχει ξεπεράσει το μέτρο.

Δυστυχώς ή ευτυχώς στην "gay κοινότητα" η έννοια του μέτρου έχει παρέλθει προ πολλού...

Παραθέτω τον τίλο ενος λαικού άσματος και μιας παροιμίας του σοφού λαού που καταδεικνύουν αυτήν την έλλειψη μέτρου

(α. Κάνει μια όμορφη μέρα και ο ήλιος καίει σαν .........

β. Πεινάω, διψάωκ.τ.λ. σαν.....

(Χωρίς παρεξήγηση έτσι? )

Αυτή λοιπόν η συνπεριφορά είναι καταδικαστέα.

 

Κατα την δική μου εκτίμιση η γενικότερη "φασαρία" που δημιουργεί η gay κοινότητα, είναι επειδή ψάχνουν κάποιο τρόπο να "νομιμοποιήσουν" την διεστραμμένη(χωρίς είσαγωγικά) γενετήσια ορμή τους. Επειδή δηλαδή αυτό που κάνουν (ή δεν κάνουν) είναι αφύσικο, διεστραμμένο και "παρα φυσιν", προσπαθούν νομιμοποιώντας το (κοινωνικά έστω) να νοιώουν την ψευδαίσθηση οτι είναι φυσιολογικοί.

 

Και για να τελειώνω, όταν βλέπω εναν 30άρη τουλάχιστον με μια προβοσκίδα ελέφαντα στα γεννητικά του όργανα να "λικνίζεται" στους ρυθμούς της μουσικής θελω επειγόντως να έρθει κάποιος να τον μαζέψει.Δεν ξέρω πως θα τον λένε αυτόν που θα τον μαζέψει μπόγια, λένιν, χίτλερ, ναπολέοντα, μαο, διονύση...όπως νά ναι.

(Και αν σε παρηγορεί και τον "κάγκουρα" στο μπουρνάζι ε το ανοικτό πουκάμισο και το ύφος 10000 καρδιναλίων με το pegeaut 206 φτιαγμένο με τα ηχεία στην διαπασών και αυτόν θέλω να τον μαζέψουν0

 

 

:offtopic: :offtopic:

 

(Ελπίζω όσα έγραψα να βγάζουν νόημα γιατι ήμουν έξω με την παρέα και ήπιαμε το κατιτίς...)

 

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Link to comment
Share on other sites

ομοφυλοφυλοι η ετεροφυλοφυλοι για μενα ακριβως το ιδιο πραγμα... τα ιδια προβληματα πανω κατω... αλλου περισσοτερα αλλου λιγοτερα... π.χ. θελουν και παιδι οι γυναικες ζευγαρια η οι αντρες , η εκανε παιδι με αυτον η με αυτην η ειναι εξωγαμο, δεν εχει πατερα η μητερα και παει λεγοντας, πιο πανω λεει καποιος συνομιλητης η συνομιλητρια οτι θα της ερχοταν εγκεφαλικο αν ο γιος η κορη ελεγε οτι ειναι γκει η λεσβια.. σιγα το πραγμα.. πως θα της φαινοταν αν της ελεγε σκοτωσα το φιλο μου η την φιλη μου, εκλεψα, εχω καρκινο και παει λεγοντας... πραγμα πιο σοβαρα.... βεβαια οπως το παρει κανεις... τωρα . οσο αφορα τις ξεφωνημενες αυτο θα το δειτε σε χωρους που συχναζουν... αν πατε απλως απο περιεργια εχει καλως αν πατε για να κραξετε τοτε γιατι το κανετε, το ιδιο κανουν και οι γκει γιατι να βρεθουν σε εναν χωρο οπου υπαρχουν ετεροφυλοφυλα ζευγαρια για να κρινουν η για να δουν απο περιεργεια , για μενα ισχυει και το ενα και το αλλο...

 

πως θα κρινατε ενα βιαστη αντρα κ ομοφυλοφυλο και πως μια γυναικα βιαστη και ομοφυλοφυλη , η πως βιαστη αντρα με θυμα γυναικα η βιαστης γυναικα με θυμα αντρα...

για μενα ειναι ανωμαλο οταν κατι οτι κ αν ειναι αυτο γινεται με πιεση κ χωρις τη συγκαταθεση μας, δυστηχως ομως αναγκαζομαστε να συμβιβαστουμε με καποια πραγματα γιατι ειναι αυτο που λεμε ολοι ΚΟΙΝΩΝΙΑ..

οσο περι θεματα φυσης εφοσον η φυση τα δειχνει ολα δεν μπορουμε να πουμε οτι δεν ειναι φυσιολογικα... οσο και αν φαινεται ακραιο... απο το να σκοτωσεις μια γριουλα ανημπορη οπως να δεις να φιλιουνται ετεροφυλα η ομοφυλοφυλα ζευγαρια η μια ληστεια ειναι η φυση η οποια αν μου επιτρεπεται εχει πλεον αλυσοδεθει και αντιδρα

 

 

να ειστε παντα καλα

 

AQUARIUS

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...