Jump to content

Ερώτηση για δαχτυλίδι


 Share

Recommended Posts

Χωρις να εχω δοκιμασει ποτε κατι παρομοιο αλλα διαβαζοντας την συζητηση σας εχω να προτεινω το εξης... Εφοσον δεν εισαι σιγουρος για το πως να χειριστεις την μεγαλης ποσοτητας ενεργεια που εχεις αποθηκευσει και φοβασε μηπως την σπαταλησεις αδικα... Γιατι δεν ξεκινας να φωρτιζεισ ενα αλλο αντικειμενο για να δεις τι χρειαζεται να κανεις χωρις να χαραμισεις ολη αυτη που εχεις ηδη αποθηκευσει...? Φορτισε για μια βδομαδα π.χ ενα αλλο αντικειμενο και εξασκησου με αυτο... Λογικα σιγα σιγα θα μαθεις ποτε χρεισημοποιεις πολυ ενεργεια απο αυτο, ποτε λιγη... Τι πρεπει να κανεις... Τι σημαινει για σενα το πολυ... Το λιγο, κτλ...

 

ναι ήταν από τα πρώτα που σκέφτηκα να κάνω..αλλά με το δαχτυλίδι έχω ενα ιδιαίτερο δέσιμο

επειδή είναι οικογενειακό κειμήλιο και νιώθω μεγάλη οικειότητα με αυτό..έχω δοκιμάσει να φορτίσω

και άλλα αντικείμενα αλλά σε σχέση με το δαχτυλίδι τα ένιωθα μονωμένα..σας να μην ήθελαν ή δεν

είχαν χώρο για την ενέργεια ενώ το δαχτυλίδι έμοιαζε να την ρουφάει..(όχι με την κακή έννοια απλά

την δεχόταν πολύ εύκολα)

 

(και ναι θα μπορούσα να το κάνω για εξάσκηση αλλά πιστεύω οτι για να φτάσουν στο

επίπεδο ενέργειας του δαχτυλιδιού,που το θεωρώ μέτριο έως υψηλό,θα χρειαζόταν πολύ

περισσότερος καιρός..οπότε απλά θα χειριζόμουν πάντα μια μικρή ποσότητα ενέργειας και

θα μάθαινα να ελέγχω την λίγη και την ελάχιστη..όχι όμως την μέτρια και την υψηλή..)

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει ομως απο καπου να ξεκινησεις νομιζω... Φυσικα και το καλυτερο θα ηταν να εξασκηθεις με το συγκεκριμενο δαχτυλιδι αλλα αν αυτο δεν θες να το κανεις... Εγω δεν εχω να προτεινω κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει ομως απο καπου να ξεκινησεις νομιζω... Φυσικα και το καλυτερο θα ηταν να εξασκηθεις με το συγκεκριμενο δαχτυλιδι αλλα αν αυτο δεν θες να το κανεις... Εγω δεν εχω να προτεινω κατι αλλο...

 

όντως...λάθος μου..δεν είχα προσέξει οτι απέκλεια όλες τις προοπτικές..

θα προσπαθήσω να βρω ένα αντικείμενο που να μοιάζει λίγο

με το δαχτυλίδι και θα ξενκινήσω εξάσκηση..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω δοκιμασει ποτε κατι παρομοιο αλλα διαβαζοντας την συζητηση σας εχω να προτεινω το εξης... Εφοσον δεν εισαι σιγουρος για το πως να χειριστεις την μεγαλης ποσοτητας ενεργεια που εχεις αποθηκευσει και φοβασε μηπως την σπαταλησεις αδικα... Γιατι δεν ξεκινας να φωρτιζεισ ενα αλλο αντικειμενο για να δεις τι χρειαζεται να κανεις χωρις να χαραμισεις ολη αυτη που εχεις ηδη αποθηκευσει...? Φορτισε για μια βδομαδα π.χ ενα αλλο αντικειμενο και εξασκησου με αυτο... Λογικα σιγα σιγα θα μαθεις ποτε χρεισημοποιεις πολυ ενεργεια απο αυτο, ποτε λιγη... Τι πρεπει να κανεις... Τι σημαινει για σενα το πολυ... Το λιγο, κτλ...

 

εγω θα του εδινα ως ιδεα να εξασκησει μέσο οραματισμου την κατευθυνση και την ποσοτητα της ενεργειας εστω και ας το κανει με ενα αλλο φορτισμενο αντικειμενο

να οραματιστεις δλδ το αντικειμενο που εχεις φορτισει και να βλεπεις την ενεργεια του σαν ενα λευκο φως που μπαινει και κλειδωνει στο αντικειμενο και απο κει και περα να βγαζεις λιγη ποσοτητα και να την κατευθυνεις οπου θες (λεω εγω τωρα)

 

ενα πραγμα δεν καταλαβα που εχεις πει και συγχωρεσε με αν ειναι βλακωδες η ερωτηση μου, οταν εννοεις οτι το βγαζεις στον ηλιο το κανεις για να παρει ενεργεια απο τον ηλιο??

Link to comment
Share on other sites

εγω θα του εδινα ως ιδεα να εξασκησει μέσο οραματισμου την κατευθυνση και την ποσοτητα της ενεργειας εστω και ας το κανει με ενα αλλο φορτισμενο αντικειμενο

να οραματιστεις δλδ το αντικειμενο που εχεις φορτισει και να βλεπεις την ενεργεια του σαν ενα λευκο φως που μπαινει και κλειδωνει στο αντικειμενο και απο κει και περα να βγαζεις λιγη ποσοτητα και να την κατευθυνεις οπου θες (λεω εγω τωρα)

 

ενα πραγμα δεν καταλαβα που εχεις πει και συγχωρεσε με αν ειναι βλακωδες η ερωτηση μου, οταν εννοεις οτι το βγαζεις στον ηλιο το κανεις για να παρει ενεργεια απο τον ηλιο??

 

έχω ήδη ασχοληθεί για πολύ καιρό με κατεύθυνση ενέργειας απλά νιώθω διαφορετικό το να

βάζω και να βγάζω μέσω οραματισμού και διαφορετικό το να το χρησιμοποιώ για κάποιο σκοπό

στην μέση μιας γητείας..απλά δεν μου κάθεται καλά από μόνος του ο οραματισμός.. θα προτιμούσα

κάτι παραπάνω όταν ασχολούμαι με πράγματα που θέλω να φέρουν ορατό αποτέλεσμα..(αυτό το

παραπάνω ψάχνω..)(είναι λόγια?είναι πίστη?είναι εμπειρία?είναι προδιάθεση?είναι όλα μαζί?και αν

είναι κάποιο από αυτά πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω.?.μάλλον πρέπει να το βρω μόνος μου με

την βοήθεια των απαντήσεων που πήρα..)(btw ευχαριστώ όσους απάντησαν)

 

το βάζω στον ήλιο επειδή είναι χρυσό και γενικά το να το βάζεις στον ήλιο

νομίζω οτι βοηθάει στην κάθαρση απο την αρνητική ενέργεια ..(ε..όχι δεν ακούστηκε

βλακώδες..)

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη ασχοληθεί για πολύ καιρό με κατεύθυνση ενέργειας απλά νιώθω διαφορετικό το να

βάζω και να βγάζω μέσω οραματισμού και διαφορετικό το να το χρησιμοποιώ για κάποιο σκοπό

στην μέση μιας γητείας..απλά δεν μου κάθεται καλά από μόνος του ο οραματισμός.. θα προτιμούσα

κάτι παραπάνω όταν ασχολούμαι με πράγματα που θέλω να φέρουν ορατό αποτέλεσμα..(αυτό το

παραπάνω ψάχνω..)(είναι λόγια?είναι πίστη?είναι εμπειρία?είναι προδιάθεση?είναι όλα μαζί?και αν

είναι κάποιο από αυτά πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω.?.μάλλον πρέπει να το βρω μόνος μου με

την βοήθεια των απαντήσεων που πήρα..)(btw ευχαριστώ όσους απάντησαν)

 

το βάζω στον ήλιο επειδή είναι χρυσό και γενικά το να το βάζεις στον ήλιο

νομίζω οτι βοηθάει στην κάθαρση απο την αρνητική ενέργεια ..(ε..όχι δεν ακούστηκε

βλακώδες..)

 

καταρχην πρεπει να καταλαβεις οτι η γητεια η ξορκι η οπως αλλιως θες να το πεις δεν ειναι απο μονο του ισχυρο εσυ μπορει να θεωρεις τον οραματισμο λιγο αλλα στην μαγεια και στην εκτελεση ενος ξορκιου παιζει καθοριστικο ρολο μαζι με την διαθεση την ψυχικη δυναμη κλπ

με τα λεγομενα σου ειναι σαν να μου λες οτι θες να πας στους ολυμπιακους χωρις προπονηση!! πες καπως ετσι οτι ειναι ο οραματισμος προπονείς και εξασκεις την δυναμη σου με συμβουλο σου την σκεψη επισης και η φαντασια ειναι ενα μεγαλο μερος του οραματισμου!!

 

αυτο με τον ηλιο το εχεις ακουσει καπου??

Edited by darkgr
Link to comment
Share on other sites

καταρχην πρεπει να καταλαβεις οτι η γητεια η ξορκι η οπως αλλιως θες να το πεις δεν ειναι απο μονο του ισχυρο εσυ μπορει να θεωρεις τον οραματισμο λιγο αλλα στην μαγεια και στην εκτελεση ενος ξορκιου παιζει καθοριστικο ρολο μαζι με την διαθεση την ψυχικη δυναμη κλπ

με τα λεγομενα σου ειναι σαν να μου λες οτι θες να πας στους ολυμπιακους χωρις προπονηση!! πες καπως ετσι οτι ειναι ο οραματισμος προπονείς και εξασκεις την δυναμη σου με συμβουλο σου την σκεψη επισης και η φαντασια ειναι ενα μεγαλο μερος του οραματισμου!!

 

αυτο με τον ηλιο το εχεις ακουσει καπου??

 

αχχχ..δεν μου πάνε τα φόρουμ..ο προφορικός λόγος μου

βγαίνει τόσο πιο συκεκριμένος..λοιπόν..αρχίζω..

 

Όπως είπες παίζει σημαντικό ρόλό εκτός από τα υπόλλοιπα η

διάθεση η πίστη κτλ..ο οραματισμός είναι σημαντικός..το νιώθω

και τον χρησιμοποιώ σε μεγάλο βαθμό..αλλά σε μια γητεία για

να νιώσω την δύναμη αυτού που κάνω θέλω να έχω κάτι

διαφορετικό (με την μεταφορά ενέργειας το ίδιο..προφανώς και

θα έφτανε ο οραματισμός αλλά θέλω να.....ας πούμε να έχω κάτι

που να μου τονίζει οτι εκείνη τη στιγμή δεν κάνω απλά μια άσκηση

αλλά κάτι σημαντικότερο..

 

για τον ήλιο σε πολλά σημεία..στο φόρουμ υπάρχει νομίζω ένα

εδω

Link to comment
Share on other sites

αχχχ..δεν μου πάνε τα φόρουμ..ο προφορικός λόγος μου

βγαίνει τόσο πιο συκεκριμένος..λοιπόν..αρχίζω..

 

Όπως είπες παίζει σημαντικό ρόλό εκτός από τα υπόλλοιπα η

διάθεση η πίστη κτλ..ο οραματισμός είναι σημαντικός..το νιώθω

και τον χρησιμοποιώ σε μεγάλο βαθμό..αλλά σε μια γητεία για

να νιώσω την δύναμη αυτού που κάνω θέλω να έχω κάτι

διαφορετικό (με την μεταφορά ενέργειας το ίδιο..προφανώς και

θα έφτανε ο οραματισμός αλλά θέλω να.....ας πούμε να έχω κάτι

που να μου τονίζει οτι εκείνη τη στιγμή δεν κάνω απλά μια άσκηση

αλλά κάτι σημαντικότερο..

 

για τον ήλιο σε πολλά σημεία..στο φόρουμ υπάρχει νομίζω ένα

εδω

 

δλδ εσυ θες να εχεις κατι είτε λεγεται αντικειμενο ειτε καινουρια γλωσσα οπου να σου υπενθυμιζει οτι αυτο που κανεις δεν ειναι μια απλη ασκηση και ετσι με αυτον τον τροπο να μην σου αποσπαει τπτ αλλο την προσοχη ??!! :P

μην αναλωνεσαι σε αυτα χρειαζεσαι απλα εξασκηση και εμπειρια και ολα τα αλλα θα εθουν απο μονα τους προτιμω καλυτερα πριν απο καποιο ξορκι να φορτισεις τον εαυτο σου παρα ενα αντικειμενο πιο πολυ δυναμη θα αποχτησεις που θα την νιωθεις εσωτερικα και που σιγουρα δεν θα σου δινει περιθωριο για σκεψεις το τύπου τι κανω εγω τωρα εδω!!

 

για το θεμα με το δαχτυλιδι θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται αντι τον ηλιο να το φορτισουμε με την ενεργεια του σμπαντος μεσο οραματισμου παντα (αν επειδη ειναι χρυσο χρειαζεται μονο τον ηλιο η μπορουμε και με τον αλλο τροπο)

Link to comment
Share on other sites

 

για το θεμα με το δαχτυλιδι θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται αντι τον ηλιο να το φορτισουμε με την ενεργεια του σμπαντος μεσο οραματισμου παντα (αν επειδη ειναι χρυσο χρειαζεται μονο τον ηλιο η μπορουμε και με τον αλλο τροπο)

 

θεωρούμε οτι το μέταλλο που αντιστοιχεί στον θεό και στον πλανήτη ήλιο είναι

ο χρυσός...θεωρείται οτι ο ήλιος έχει ευεργετικές επιπτώσεις σε χρυσό που εκτείθεται

κάτω από το φως του..μια από αυτές είναι ο καθαρισμός του από την αρνητική

ενέργεια..μια άλλη η σταθεροποίηση της θετικής ενέργειας που ήδη είναι αποθηκευμένη σε

αυτόν..όλα αυτά μπορούν να γίνουν με οραματισμό..αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι ο

ήλιος σταματά να αποτελεί πολύ χρήσιμο εργαλείο για την χρήση,διατήρηση και βελτίωση

χρυσών αντικειμένων..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...