Jump to content

Γλώσσα της προσωπικής δύναμης


 Share

Recommended Posts

τπτ καλα να μαστε και να τα λεμε!!

ψυχολογω ευκολα τους ανθρωπους και δεν χρειαστηκε πολυ για να καταλαβω τι εννοεις

κάτι μου θυμίζει αυτό..^_^

άρα μαζί με τα υπόλλοιπα βάζουμε και τις ικανότητες ψυχολόγησης

για να δούμε τι άλλο ενδιαφέρον θα μάθουμε για εσάς..(:offtopic:?αν ναι

συγχωρέστε με οι υπόλλοιποι αναγνώστες,ευχαριστώ)

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αφού μεγαλύτερη σημασία έχουν η πρόθεση και η επιθυμία, οι λέξεις απλά τις ενισχύουν και, όπως ανέφερες, κατευθύνουν την ενέργειά σου με περισσότερη ακρίβεια.

Τότε από τη στιγμη που η νέα γλώσσα σε αντιπροσωπεύει και σε βοήθα να εκφραστείς καλύτερα γιάτι να μην τη χρησιμοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αφού μεγαλύτερη σημασία έχουν η πρόθεση και η επιθυμία, οι λέξεις απλά τις ενισχύουν και, όπως ανέφερες, κατευθύνουν την ενέργειά σου με περισσότερη ακρίβεια.

Τότε από τη στιγμη που η νέα γλώσσα σε αντιπροσωπεύει και σε βοήθα να εκφραστείς καλύτερα γιάτι να μην τη χρησιμοποιήσεις;

 

γιατί πιθανώς αυτή η γλώσσα να κεντρίσει διαφορετικά το υποσεινήδητο μου και να στείλει

την ενέργεια σε λάθος σημεία ή να μην την στείλει καθόλου ή να πισωγυρίσει..πχ..λέω την

λέξη φλάρε...εγώ έχω πει οτι θέλω να σημαίνει νερό..αλλά υποσυνείδητα μου θυμίζει το flare

και έτσι συνειδητά επικαλούμαι νερό υποσυνείδητα φωτιά και αλληλοεξουδετερώνονται..

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή μιας νέας γλώσσας δεν είναι κάτι καινούριο. Το πιο γνωστό παράδειγμα είναι τα Ενωχιανά του john Dee.

Αυτό που προτείνεις πάντως μοιάζει πολύ με μια χαοτική πρακτική που βασίζεται στο σύστημα του A.O. Spare, τα μαντρικά sigils. Σχετικά μπορείς να δεις εδώ.

 

Αναφορικά τώρα με το θέμα, όντως η πρόθεση η επιθυμία και η Θέληση (Will) παίζουν το σημαντικότερο ρόλο. Τα τυπικά, οι σφραγίδες, οι λέξεις, είναι τα μέσα που χρησιμοποιούμε για να χαλιναγωγήσουμε τη δύναμη της Θέλησης. Ωστόσο, όσο σημαντικά είναι αυτά, αλλο τόσο είναι σημαντικό το πώς θα τα εκφράσεις. Ο "λόγος" είναι σημαντικός. Γι αυτό και, ειδικά σε περιπτώσεις θεουργίας, χρησιμοποιούνται Λέξεις Δύναμης.

 

Ένα τρανταχτό παράδειγμα; Η πασίγνωστη και πολυχρησιμοποιημένη λέξη "Αμήν"(Amen), που πέρα από την καθημερινή ζωή, χρησιμοποιείται πολύ και σε καμπαλιστικές εργασίες, είναι μια τέτοια λέξη δύναμης. Θα μπορούσαμε να πούμε απλά "Ο Θεός είναι ο Πιστός Βασιλιάς μας". Ωστόσο, σχεδιάζοντας μια λέξη δύναμης (Ενα notarikon εδώ: Al (ehl) Melech Nehehmahn = Amen), συμπυκνώνουμε όλη την ουσία αυτών που λέμε, και την δονούμε σαν μια λέξη που περιέχει τη δύναμη του λόγου και της επιθυμίας μας. Αν το ψάξετε, θα δείτε ότι τα περισσότερα μαντρα διαλογισμού, λέξεις δύναμης, ακόμα και τα 72 ονόματα του Θεού είναι τέτοια αρκτικόλεξα.

Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή μιας νέας γλώσσας δεν είναι κάτι καινούριο. Το πιο γνωστό παράδειγμα είναι τα Ενωχιανά του john Dee.

Αυτό που προτείνεις πάντως μοιάζει πολύ με μια χαοτική πρακτική που βασίζεται στο σύστημα του A.O. Spare, τα μαντρικά sigils. Σχετικά μπορείς να δεις εδώ.

 

Αναφορικά τώρα με το θέμα, όντως η πρόθεση η επιθυμία και η Θέληση (Will) παίζουν το σημαντικότερο ρόλο. Τα τυπικά, οι σφραγίδες, οι λέξεις, είναι τα μέσα που χρησιμοποιούμε για να χαλιναγωγήσουμε τη δύναμη της Θέλησης. Ωστόσο, όσο σημαντικά είναι αυτά, αλλο τόσο είναι σημαντικό το πώς θα τα εκφράσεις. Ο "λόγος" είναι σημαντικός. Γι αυτό και, ειδικά σε περιπτώσεις θεουργίας, χρησιμοποιούνται Λέξεις Δύναμης.

 

Ένα τρανταχτό παράδειγμα; Η πασίγνωστη και πολυχρησιμοποιημένη λέξη "Αμήν"(Amen), που πέρα από την καθημερινή ζωή, χρησιμοποιείται πολύ και σε καμπαλιστικές εργασίες, είναι μια τέτοια λέξη δύναμης. Θα μπορούσαμε να πούμε απλά "Ο Θεός είναι ο Πιστός Βασιλιάς μας". Ωστόσο, σχεδιάζοντας μια λέξη δύναμης (Ενα notarikon εδώ: Al (ehl) Melech Nehehmahn = Amen), συμπυκνώνουμε όλη την ουσία αυτών που λέμε, και την δονούμε σαν μια λέξη που περιέχει τη δύναμη του λόγου και της επιθυμίας μας. Αν το ψάξετε, θα δείτε ότι τα περισσότερα μαντρα διαλογισμού, λέξεις δύναμης, ακόμα και τα 72 ονόματα του Θεού είναι τέτοια αρκτικόλεξα.

 

Ευχαριστώ για το σχόλιο θα βοήθησει πολύ μελλοντικά..

(ωραίο αυτό με το αμήν δεν το ήξερα..)

Link to comment
Share on other sites

"Οι περί την χρήσιν των επωδών δεινοί, την αυτήν επωδήν ειπόντα μεν τη οικεία διαλέκτω, έστιν ενεργήσαι όπερ επαγγέλλεται η επωδή, μεταβαλόντα δε εις οιανδήποτε άλλην φωνήν, έστιν ιδείν άτονον και ουδέν δυναμένην..."

 

Αυτά έγραφε ο Ωριγένης γύρω στο 200 μ.Χ.

Link to comment
Share on other sites

"Οι περί την χρήσιν των επωδών δεινοί, την αυτήν επωδήν ειπόντα μεν τη οικεία διαλέκτω, έστιν ενεργήσαι όπερ επαγγέλλεται η επωδή, μεταβαλόντα δε εις οιανδήποτε άλλην φωνήν, έστιν ιδείν άτονον και ουδέν δυναμένην..."

 

Αυτά έγραφε ο Ωριγένης γύρω στο 200 μ.Χ.

και συμφωνώ μαζί του..

τελικά το άρχισα..σιγά σιγά βέβαια...προς το

παρόν απλά γράφω σε αυτή τη γλώσσα κάθε

ξόρκι που κάνω οπότε αργά αλλά σταθερά

αναπτύσσεται..εμένα προσωπικά μου φαίνεται

πολύ χρήσιμη επειδή όποτε την χρησιμοποιώ

νιώθω σαν να συνδέομαι με κάτι πολύ μεγαλύτερο

ενώ επίσης είναι και πολύ εύηχη(για μένα)επειδή

χρησιμοποιώ μόνο συνδυασμούς γραμμάτων

που μου αρέσουν..άρα..βοηθάει..άρα..working!!^_^

άρα..ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :pinky:

Link to comment
Share on other sites

Βηλφεργώρ σωστά τα λες..

 

Την ίδια απορία την είχα και εγώ πριν κάποιο καιρό και μάλιστα τότε πίστευα πως θα έχει πολύ μεγαλύτερα αποτελέσματα από το να χρησιμοποιώ τη καθομιλουμένη γλώσσα.

Έτσι στρώθηκα στη δουλεία και έβγαλα κάποιες δικές μου λέξεις δύναμης, πού ουσιαστικά μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν μόνο σε κάτι ξόρκια που ετοίμαζα εκείνο το διάστημα. Μάλιστα κοίταξα η κάθε μια λέξη να έχει ίδια αριθμητική αξία με την αντίστοιχη λέξη στα ελληνικά.

Όλο αυτό μου πήρε συνολικά κάπου 2 μήνες αλλά το αποτέλεσμα ήταν πολύ όμορφο. Οι λέξεις δύναμης ακουγόντουσαν πολύ πιο ισχυρές και ταυτόχρονα μελωδικές.

 

Στη πράξη όμως αντιμετώπισα ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Όταν πήγαν να κάνω τα ξόρκια μου και διάβαζα τις λεξούλες μου, πραγματικά δεν ήξερα τι έλεγα!!!!

Ναι μεν ήξερα για πιο λόγο κάνω το ξόρκι, αλλά αλλιώς οραματίζεσαι τον στόχο σου όταν ξέρεις τι λες, και αλλιώς όταν δεν ξέρεις τι λες.

Έτσι δεν υπήρξε η αναμενόμενη επιτυχία. Σκέφτηκα να γράψω σε ένα χαρτί τις λεξούλες μου και απέναντι από κάθε λέξη τη σημασία της, και να το κολλήσω στον τοίχο μπροστά στο γραφείο μου. Έτσι ώστε κάθε στιγμή που θα κάτσω να διαβάσω ή να δω κάτι στο pc να βλέπω και αυτές τις λέξεις και να τις αφομοιώσω.

 

Αλλά επειδή μου πήρε όλη η ιστορία ένα 2μηνο και είχα πέσει και με τα μούτρα... το άφησα.

Όπως και να έχει, ήταν ωραία ενασχόληση.

Αν εσένα σου λειτουργήσει, ενημέρωσε με

Link to comment
Share on other sites

Βηλφεργώρ σωστά τα λες..

 

Την ίδια απορία την είχα και εγώ πριν κάποιο καιρό και μάλιστα τότε πίστευα πως θα έχει πολύ μεγαλύτερα αποτελέσματα από το να χρησιμοποιώ τη καθομιλουμένη γλώσσα.

Έτσι στρώθηκα στη δουλεία και έβγαλα κάποιες δικές μου λέξεις δύναμης, πού ουσιαστικά μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν μόνο σε κάτι ξόρκια που ετοίμαζα εκείνο το διάστημα. Μάλιστα κοίταξα η κάθε μια λέξη να έχει ίδια αριθμητική αξία με την αντίστοιχη λέξη στα ελληνικά.

Όλο αυτό μου πήρε συνολικά κάπου 2 μήνες αλλά το αποτέλεσμα ήταν πολύ όμορφο. Οι λέξεις δύναμης ακουγόντουσαν πολύ πιο ισχυρές και ταυτόχρονα μελωδικές.

 

Στη πράξη όμως αντιμετώπισα ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Όταν πήγαν να κάνω τα ξόρκια μου και διάβαζα τις λεξούλες μου, πραγματικά δεν ήξερα τι έλεγα!!!!

Ναι μεν ήξερα για πιο λόγο κάνω το ξόρκι, αλλά αλλιώς οραματίζεσαι τον στόχο σου όταν ξέρεις τι λες, και αλλιώς όταν δεν ξέρεις τι λες.

Έτσι δεν υπήρξε η αναμενόμενη επιτυχία. Σκέφτηκα να γράψω σε ένα χαρτί τις λεξούλες μου και απέναντι από κάθε λέξη τη σημασία της, και να το κολλήσω στον τοίχο μπροστά στο γραφείο μου. Έτσι ώστε κάθε στιγμή που θα κάτσω να διαβάσω ή να δω κάτι στο pc να βλέπω και αυτές τις λέξεις και να τις αφομοιώσω.

 

Αλλά επειδή μου πήρε όλη η ιστορία ένα 2μηνο και είχα πέσει και με τα μούτρα... το άφησα.

Όπως και να έχει, ήταν ωραία ενασχόληση.

Αν εσένα σου λειτουργήσει, ενημέρωσε με

 

Βασικά εγώ κάνω κάτι άλλο..πχ..θέλω μια λέξη..για τον φόβο..σκέφτομαι..πως θα μπορούσε

να εκφραστεί ο φόβος ως ήχος..εμένα ας πούμε μου βγάζει κάτι σε "ααααααααα"άρα..θέλω

μια λέξη που μέσα της να κυριαρχεί το άλφα..ας πούμε..αρέα με τράβηγμα στο έψιλον..οπότε

πάντα όποτε λέω αυτή τη λέξη μόνο που την ακούω μου βγαίνει κάτι σε φόβο..και..έτσι

συγκεντρώνεσαι λίγο πιο πολύ επειδή πως μπορείς να οραματιστείς τον φόβο?(πολίπολοκο)

ενώ αν τον νιώθεις με το που ακούς την λέξη(κατά την διάρκεια της δημιουργίας της οποίας

έβαζες τον εαυτό σου να νιώθει τα συναισθήματα που αντιπροσωπεύει η λέξη αυτή..)

 

(δεν φτιάχνω μαζικά δηλαδή τις λέξεις με προσοχή στις συλλαβές..τις φτιάχνω μόλις τις χρειάζομαι

και με τέτοιο τρόπο που με το που τις ακούω να πηγαίνει αμέσως το μυαλό μου εκεί που θέλω)

(νομίζω..οτι ο τονισμός είναι λίγο πιο σημαντικός από τις συλλαβές..ας πούμε αν θές να βγάλεις

ένα ερωτηματικό "γιατί??"αν φτιάξεις μια λέξη που να τονίζεται έντονα στο τέλος και να έχει

ερωτηματικό τόνο..θα είναι λίγο καλύτερα..)

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

υπάχρχει και μια άλλη μέθοδος.

 

αντί να κάτσετε να κάνετε δικιά σας γλώσσα να μάθετε την ήδη υπάρχουσα.

 

δλδ να πάρεις ένα ετυμολογικό λεξικό και να δεις γιατί οι αρχαίοι δώσαν στον φόβο αυτήν την λέξη.

 

π.χ.

 

φέβομαι βεβαώς, βεβώς, μετοχ. πρκμ. του βαίνω = απέρχομαι, φεύγω. Δηλαδή βεβώς > φεβώς (β>φ) > φέβομαι- φεύγω από φόβο, τρέπομαι σε φυγή, φεύγω. φοβέω (ε>ο), φοβέομαι, φοβερίζω, φοβερός, φοβερόμματος (όμμα), φοβεροειδής, φοβερόστροφα, φοβερότης, φοβερωπός (ωψ), φοβεσιστράτη (στρατός), φοβέστρατος, φόβημα, φοβητέον, φοβητικός, φοβητός, φόβητρον, φοβήτωρ, φοβο-, φόβος, φοβάμαι, φοβούμαι, φοβέρα, φοβέρισμα, φοβερισμός, φοβητσιάρης, φοβητσιάρικος, φοβία, φοβίζω, φοβισμός.

 

γνωρίζωντας λοιπόν ότι ο φόβος είναι αυτό που τρέπει σε φυγή μπορείς να το χρησημοποιήσεις σε ξόρκι και θα ξέρεις και τι θα εννοείς στην μητρική σου γλώσσα.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

υπάχρχει και μια άλλη μέθοδος.

 

αντί να κάτσετε να κάνετε δικιά σας γλώσσα να μάθετε την ήδη υπάρχουσα.

 

δλδ να πάρεις ένα ετυμολογικό λεξικό και να δεις γιατί οι αρχαίοι δώσαν στον φόβο αυτήν την λέξη.

 

π.χ.

 

φέβομαι βεβαώς, βεβώς, μετοχ. πρκμ. του βαίνω = απέρχομαι, φεύγω. Δηλαδή βεβώς > φεβώς (β>φ) > φέβομαι- φεύγω από φόβο, τρέπομαι σε φυγή, φεύγω. φοβέω (ε>ο), φοβέομαι, φοβερίζω, φοβερός, φοβερόμματος (όμμα), φοβεροειδής, φοβερόστροφα, φοβερότης, φοβερωπός (ωψ), φοβεσιστράτη (στρατός), φοβέστρατος, φόβημα, φοβητέον, φοβητικός, φοβητός, φόβητρον, φοβήτωρ, φοβο-, φόβος, φοβάμαι, φοβούμαι, φοβέρα, φοβέρισμα, φοβερισμός, φοβητσιάρης, φοβητσιάρικος, φοβία, φοβίζω, φοβισμός.

 

γνωρίζωντας λοιπόν ότι ο φόβος είναι αυτό που τρέπει σε φυγή μπορείς να το χρησημοποιήσεις σε ξόρκι και θα ξέρεις και τι θα εννοείς στην μητρική σου γλώσσα.

 

μπορεί να γίνει και αυτό..όμως το θέμα είναι οτι..ας πούμε..μαθαίνουμε το παραπάνω με την καταγωγή του φόβου..ξέρουμε οτι είναι η τάση να τραπείς σε φυγή..

έτσι όμως περιορίζεσαι σε αυτό..ενώ μια δικιά σου λέξη..που σου φέρνει υποσυνείδητα το συναίσθημα του φόβου..μπορείς να πεις..η λέξη σμουτς που μου

φέρνει συναισθήματα πανικού (:teehee:)να δηλώνει..την συγκεκριμένη κατάσταση που βιώνεις όταν ξυπνάς από ένα εφιάλτη..(δηλαδή μπορείς να το συγκεκριμενοποιήσεις αρκεί να μείνεις κοντά στην βάση του,δεν περιορίζεσαι..)ένα αυτό..

δεύτερον..η λέξη φόβος σε κάνει να νιώθεις το συναίσθημα του φόβου?νομίζω οτι μετά από τόσες φορές που την ακούμε κάθε μέρα έχουμε πάθει..."ανοσία"

ενώ με μια νέα λέξη που να σου κεντρίζει το υποσεινήδητο θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites

Στον φόβο.. ας πούμε εγώ θα οραματιστώ έναν παιδικό μου εφιάλτη, θα νιώσω το συναίσθημα του φόβου, θα αφήσω τον εφιάλτη και θα συγκεντρωθώ στον συναίσθημα του φόβου.

Για τον φόβο όμως θα χρησιμοποιούσα μια λέξη που μου φέρνει στο μυαλό τον φόβο. Και όπως είπες Βηλφεργώρ έχουμε πάθει ανοσία μετά από τόσες φορές που ακούμε τις λέξεις κάθε μέρα.

Απ την πλευρά συναισθήματος μου έρχεται καλύτερα η λέξη fear. Αλλά μου έρχεται κάπως να την κοτσάρω μέσα στα ελληνικά και ταυτόχρονα δεν με εκφράζει το να τα πω στα αγγλικά.

 

 

Η χρήση ετυμολογικού λεξικού, πιστεύω βοηθάει αρκετά στο να κατανοήσουμε περισσότερο την έννοια μιας λέξης, με αποτέλεσμα η λέξη αυτή να μπορεί πιο εύκολα να μας αποδώσει τα ανάλογα συναισθήματα.

Πιστεύω μια καλή λύση είναι η χρήση καθαρεύουσας γιατί για να μπορέσει κανείς να εκφραστεί στην αρχαία ελληνική γλώσσα θέλει απίστευτο διάβασμα. (κανείς φιλόλογος που γνωρίζω δεν μπορεί να το κάνει αυτό)

Αυτό το λέω για να αποφύγουμε την Νέα Ελληνική που πλέον, την έχουμε συνηθίσει.

 

Από εκεί και πέρα πιστεύω ιδιαίτερη σημασία έχει ο τονισμός και η έκφραση.

Αν όμως σε ένα ξόρκι υπάρχει μια λέξη ή φράση που έχει για το σκοπό του, πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα, τότε πιστεύω μπορεί εύκολα μπορεί να αντικατασταθεί μια δικιά μας λέξη και να έχουμε αρκετά καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

 

Απ την πλευρά συναισθήματος μου έρχεται καλύτερα η λέξη fear. Αλλά μου έρχεται κάπως να την κοτσάρω μέσα στα ελληνικά και ταυτόχρονα δεν με εκφράζει το να τα πω στα αγγλικά.

 

 

 

Μα δεν θα έλεγες..πχ..(όλα άκυρα έτσι?)θεά του έρωτα και των τρελών αγελάδων σκόρπισε fear στις κότες του κοτετσιού μου...

 

ή θα χρησιμοποιούσες την δική σου γλώσσα και απλά θα έκανες μια μικρή αλλαγή στο fear ώστε να ταιριάζει με τις υπόλλοιπες

λέξεις της πρότασης ή θα χρησιμοποιούσες την γλώσσα που σε βολεύει καλύτερα..σίγουρα δεν θα ήταν σωστό να κοτσάρουμε

μια λέξη στα αγγλικά μέσα σε μια ελληνική πρόταση..

Πιστεύω μια καλή λύση είναι η χρήση καθαρεύουσας γιατί για να μπορέσει κανείς να εκφραστεί στην αρχαία ελληνική γλώσσα θέλει απίστευτο διάβασμα

 

όντως είναι πάρα πολύ δύσκολο..εγώ παρόλο που έριξα το διάβασμα της ζωής μου στα Αρχαία..(πέρασα νομική..)δύσκολα κατάφερνα

να συνθέσω κάτι πολύπλοκο και ακόμη και όταν το έκανα μου έπαιρνε πολύ ώρα και μετά όταν το ξανακοίταζα έβρισκα πράγματα που

θα μπορούσαν να διορθωθούν..όσο για την καθαρεύουσα..ναι..δεν είναι κακή ιδέα..αλλά και πάλι κάποιος που..ας πουμε πέρασε σε κάποια

θετική,τεχνολογική επιστήμη πως θα την χρησιμοποιήσει?(εδώ στα 40 δεν θυμάσαι αυτά που κάνουν τα παιδιά σου στο σχολείο θα θυμάσαι

πως να συνθέσεις προτάσεις σε καθαρεύουσα?)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα έλεγες..πχ..(όλα άκυρα έτσι?)θεά του έρωτα και των τρελών αγελάδων σκόρπισε fear στις κότες του κοτετσιού μου...

 

Πραγματικά, σε αυτήν την πρόταση, το fear είναι το άκυρο μπροστά στα άλλα!

 

 

όντως είναι πάρα πολύ δύσκολο..εγώ παρόλο που έριξα το διάβασμα της ζωής μου στα Αρχαία..(πέρασα νομική..)δύσκολα κατάφερνα

να συνθέσω κάτι πολύπλοκο και ακόμη και όταν το έκανα μου έπαιρνε πολύ ώρα και μετά όταν το ξανακοίταζα έβρισκα πράγματα που

θα μπορούσαν να διορθωθούν..όσο για την καθαρεύουσα..ναι..δεν είναι κακή ιδέα..αλλά και πάλι κάποιος που..ας πουμε πέρασε σε κάποια

θετική,τεχνολογική επιστήμη πως θα την χρησιμοποιήσει?(εδώ στα 40 δεν θυμάσαι αυτά που κάνουν τα παιδιά σου στο σχολείο θα θυμάσαι

πως να συνθέσεις προτάσεις σε καθαρεύουσα?)

 

Σε μένα αναφέρεσαι; τον πληροφορικάριο; χαχαχα ευτυχώς έχω την λύση σε αυτό το πρόβλημα λόγο τύχης βέβαια. Έχω στο υπόγειο μια βιβλιοθήκη γεμάτη με λογοτεχνικά βιβλία στη καθαρεύουσα. Αν αρχίσω το διάβασμα κάτι θα μάθω, που θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, σε αυτήν την πρόταση, το fear είναι το άκυρο μπροστά στα άλλα!

 

 

Δεν θα ήθελα να παραθέσω κάτι που να έμοιαζε με λογικό ξόρκι :lol:

(πάντως νομίζω οτι το τρόμος θα μπορούσες να αντικαταστήσει επάξια

το fear)

 

Σε μένα αναφέρεσαι; τον πληροφορικάριο; χαχαχα ευτυχώς έχω την λύση σε αυτό το πρόβλημα λόγο τύχης βέβαια. Έχω στο υπόγειο μια βιβλιοθήκη γεμάτη με λογοτεχνικά βιβλία στη καθαρεύουσα. Αν αρχίσω το διάβασμα κάτι θα μάθω, που θα πάει!

 

χαχ..μην είσαι εγωιστής:)!!εσύ είσαι τυχερούλης και τα έχεις όλα αυτά τα..χάρτινα πράγματα..αυτοί

που δεν τα έχουν τι θα κάνουν?θα ψάξουν στο γούγλη "σύνθεση μαγείας στη καθαρεύουσα"και θα

τους βγάλει αυτόματο μεταφραστή?(ωραίο θα ταν..:sweat:..θέλω να σπάσει το πόδι της η η γειτόνισα

που μου σπάει τα νεύρα---μπζζζζζζ---βρρρρρ---τα νταμ--στη την θεά των ποδών των σπασμένων

αιτώ την χάριν της να δώσει στην---μπζζζζ---μπζζζ--Trojan virus detected..your system will be shutted

down..NOW)(οι επιπλοκές είναι πάντα στο πρόγραμμα :whistling:..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...