Jump to content

Ταινίες


Prince
 Share

Recommended Posts

Γεια σας...

 

Επειδη δεν ημουν ποτε ιδιεταιρα Fun τον ταινιων αλλα τωρα τελευταια μου αρεσει να καθομαι και να βλεπω 2-3 μερες την εβδομαδα καμια ταινια... Αλλα μετα απο λιγο καιρο τελειωσαν οι ταινιες που ηξερα... Και δεν εχω τι να δω... Οπωτε μπηκα να ρωτησω...

 

Μ'αρεσουν ολα τα ειδη των ταινιων αρκει να αξιζουν των χρονο που διαρκουν...

 

Προτειμω ταινιες φαντασιας και μυστηριου, αστυνομικες και κοινωνικες... Και δεν μου αρεσουν αυτες που εχουν πολλες σαλτσες (αιματα ποταμι εννοω...)...

 

Καθε προταση σας θα εκτιμηθει...

 

Παραθετω μερικες ταινιες που εχω δει και μου αρεσαν, Για να καταλαβαιται τι περιπου ζηταω και οσοι απο εσας θελεται να τις δειτε... Butterfly effect, Ocean's 11, Lord of the Rings, Star wars, The last samurai, Pirates of the Carribean, Damage, Underworld, Dune, Eragon (αν και δεν συγκρινεται με το βιβλιο), G.I. Jeo, Sherlock Holmes, Gamer, και αλλες... Ελπιζω να καταλαβατε...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε πρόταση...

 

Υ.Γ. Ελπιζω να ακουστουν και αλλες προτασεις και κριτικες για τις ταινιες...

Link to comment
Share on other sites

Δες The orphanage , The Jacket , Paprika, Coraline

αυτες μου ηρθαν (και αλλες πολλες) κ δεν εχω πιει καφε ακομη..εχω κ αλλες μπολικες στο μυαλο μ αλλα αφηνω και αλλους να προτεινουν

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω μερικες ταινιες που εχω δει και μου αρεσαν, Για να καταλαβαιται τι περιπου ζηταω και οσοι απο εσας θελεται να τις δειτε... Butterfly effect, Ocean's 11, Lord of the Rings, Star wars, The last samurai, Pirates of the Carribean, Damage, Underworld, Dune, Eragon (αν και δεν συγκρινεται με το βιβλιο), G.I. Jeo, Sherlock Holmes, Gamer, και αλλες... Ελπιζω να καταλαβατε...

 

Το Έραγκον όντως δεν συγκρίνεται με το βιβλίο..λοιπόν..δοκίμασε :το..

 

illutionist του 2006

Αγορά του 2009

Λαβύρινθος του Πάνα

Fantastic four Fantastic four rise of the silver surfer

 

Ε...δεν μου έρχεται κάποια άλλη τώρα που να μοιάζει με αυτές που είπες..

χμμ..καλά σε τέσσερις βδομάδες που θα τις έχεις τελειώσει αυτές θα σου πώ

κι άλλες :)

 

..να σου θέσω και μια ερώτηση?τις ταινίες απο video club τις πέρνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δες την ταινία Percy Jackson & The Olympians: The thunder theft

 

ε..αυτό είναι λίγο.....

Θυμάσαι τα καλοκαίρια που παίζει χολιγουντιανό

Ηρακλή και Ζήνα?..τέτοιο..εντάξει σε κάποιους

αρέσει..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...

 

Τα Percy Jackson & The Olympians: The thunder theft, Fantastic four, Fantastic four rise of the silver surfer τα εχω ηδη δει και δεν με ενθουσιασαν... Τις υπολοιπες θα φροντισω να τις δω...

 

Και παλι ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...

 

Τα Percy Jackson & The Olympians: The thunder theft, Fantastic four, Fantastic four rise of the silver surfer τα εχω ηδη δει και δεν με ενθουσιασαν... Τις υπολοιπες θα φροντισω να τις δω...

 

Και παλι ευχαριστω...

 

αυτά είναι τα χολιγουντιανά..τα άλλα που αναφέρθηκαν είναι ωραία όμως..

(ε..συγνώμη που επιμένω,,τις ταινίες απο video club τις πέρνεις?)

Link to comment
Share on other sites

Δες τον "Λαβύρινθο του Πάνα" του Guillermo Del Toro. Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Και δεν είναι του Hollywood!

 

Ποιο Dune έχεις δει; Την (μέτρια κατά τη γνώμη μου) ταινία του David Lynch ή το 6ωρο mini series του 2000; Το δευτερο, αν δεν το έχεις δει, δες το οπωσδήποτε. κλάσεις ανώτερο. Και δες και τη συνέχειά του, το Children of Dune (επίσης 6ωρο), που βασίζεται στο 2ο και το 3ο βιβλίο.

 

Δες επίσης το πρώτο Κοράκι (The Crow) του Alex Proyas.

Link to comment
Share on other sites

Δες τον "Λαβύρινθο του Πάνα" του Guillermo Del Toro. Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Και δεν είναι του Hollywood!

 

 

 

α και μια διευκρίνηση σε αυτό..είναι πολύ καλό..αλλά..σου προτείνω σε δύο σημεία να πας

να πιείς ένα ποτηράκι νερό και να ξαναγυρίσεις..το πρώτο είναι όταν έχει πιάσει ο ναζιστής

έναν από τους αντάρτες..που..είναι λίγο..κάπως..φρικιαστικές οι σκηνές..(για περίπου 20

δευτερόλεπτα)και ένα δεύτερο όταν έχει πιάσει μια γυναίκα από τους αντάρτες..που τον

τραυματίζει "λίγο"..και..δεν είναι και οτι καλύτερο...αν δεν είχε αυτά τα δύο θα έλεγα οτι

είναι στις top 10 ταινίες που έχω δει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και τα 2 εξαωρα... Φοβερα... τα ειδα μεσα σε 2 μερες... Ενα κρυο χειμωνιατικο σαββατοκυριακο... Οσο για το Λαβύρινθο του Πάνα το εχω ξανα ακουσει παλια και θα το δω σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Darren Aronofsky

Pi

The Fountain

 

Lars von Trier

Dogville

Manderlay

η τρίτη της σειρας νομιζω λεγόταν Cicago αλλα ποτε δεν την βρηκα :(

 

Ingmar Bergman

Seventh Seal < καποιοι ισως θυμουνται το πρωτο μ αβαταρ

 

 

metropolis

 

blade runner

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προτείνω δύο καινούριες, ανεξάρτητες παραγωγές που μου τράβηξαν το ενδιαφέρον, και δεν μοιάζουν με τίποτα απ' όσα είχα δει μέχρι τώρα (η κάθε μια για διαφορετικούς λόγους)...

 

Η μία λέγεται Ink

 

 

και η άλλη λέγεται The Fourth Kind

 

 

Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να τις συζητήσουμε κιόλας, όταν τις δείτε κι εσείς. :)

Link to comment
Share on other sites

και η άλλη λέγεται The Fourth Kind

 

 

 

το the Fourth Kind το έχω δει..(πάει λίγος καιρός βέβαια..)

εντάξει..δεν είναι κακο..απλά πιστεύω οτι μάλλον είναι

λίγο τραβηγμένο..έχει συνθέσει τα γεγονότα έτσι ωστέ

να φαίνονται λογικά αυτά που προβάλει αλλά προτιμώ

να βγάζω μόνος μου τα συμπεράσματα μου(μερικές απόψεις

δεν μπορούν να καταρριφθούν επειδή κοιτάνε μια

συγκεκριμένη οπτική γωνία και δεν σου επιτρέπουν να

κοιτάξεις όπως εσύ θέλεις..σε μπλοκάρουνε..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...