Jump to content

ΝΑ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΘΟΥΝ ΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΤΙΡΙΑ;


Ingmar
 Share

* Συμφωνείτε να αποκαθηλωθούν τα θρησκευτικά σύμβολα από Δημόσια Κτίρια;  

18 members have voted

  1. 1. ?? ????????????? ?? ??????????? ??????? ??? ??????? ??????-?????????;

    • ???, ??????? ?? ?? ???????!
    • ???, ??? ??????? ?? ?? ???????!
    • ????????. ??? ?? ?????????...
    • ??? ????/ ??? ??????.
      0


Recommended Posts

Θεωρητικά εύκολο, πρακτικά δύσκολο.

Ασε έτσι όπως μου φαίνεται θα ενωθούν όλοι για να μας σταματήσουν και αντί να πάμε για μαλλί θα βγούμε κουρεμένοι!!

 

 

Έχεις ΚΑΘΕ δικαίωμα να πεις "Εγώ δεν πάω γυρεύοντας μπελάδες, αφήστε με απ' έξω..." και εγώ είμαι υποχρεωμένος να το σεβαστώ. Όμως πιστεύω ότι άδικα φοβάσαι, μια γραφειοκρατική διαδικασία είναι και τίποτα παραπάνω. Στα "ψιλά" θα περάσει και το πολύ - πολύ να βγει σε κανένα κανάλι κανένας Μάξιμος και να πει τα δικά του. Εμείς δε θα λέμε τίποτα και θα τους περάσει... Ένα μήνα μετά δε θα θυμάται κανένας τίποτα... Τα παραλές...

 

Άλλωστε όλοι την "τέχνη" στα κρυφά την έχουμε αφ' ενός γιατί έτσι πρέπει και είναι καλύτερα έτσι και αφ' ετέρου γιατί έχουμε συγγενείς που όταν ακούν μαγεία φαντάζονται διαόλους και δεν θέλουμε να απομονωθούμε από τις οικογένειες μας και να μας βλέπουν οι δικοί μας σαν τέρατα. Αν προσπαθήσεις να τους εξηγήσεις, απλά γίνεται χειρότερο. Έτσι λοιπόν κάνουμε ότι συμφωνούμε και όλα είναι μέλι - γάλα.

 

Εδώ να πω ότι υπάρχουν και αυτά με τους διαόλους αλλά εγώ δεν έχω και δε θέλω καμία σχέση με αυτά. Αυτοί που τα κάνουν αυτά (άποψη μου είναι ότι) ρισκάρουν και θα πάθουν πολλά αλλά είναι επιλογή τους και πρόβλημα τους.

 

Και να σου πω και κάτι καλύτερα είμαστε έτσι, τα πράγματα είναι πιο καθαρά τώρα, αν γίνει αυτό που λες αργά ή γρήγορα θα φθαρούμε και μεις και θα μπούμε σε καλούπια.

 

 

Δε λέω να γίνουμε οργανωμένη λατρεία με ιερατείο κλπ. Και να 'θελα, εκ των πραγμάτων δε γίνεται. Και ακριβώς επειδή σε μας δε γίνεται αυτό για αυτό και υπερτερούμε έναντι των υπολοίπων...

 

Αυτό που θα αλλάξει είναι ότι θα έχουμε μια κάρτα μέλους και προστασία (νομική κυρίως) αν κάποιος έχει πρόβλημα π.χ. φακελώματα και διακρίσεις, τρελαμένοι ελληνορθόδοξοι κλπ.

 

ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΕ! λοολ LolLolLolLol.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Στο 'χω πει ή όχι ακόμα; ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ!!!

 

Ο αντίπαλος είναι καλό πράγμα. Αν συμφωνήσουμε οι πάντες σε όλα ΤΗ ΒΑΨΑΜΕ. Παγκόσμια δικτατορία, mind control κλπ... αυτά που σχεδιάζουν οι σιωνιστές.

Σωστό!!

:)

 

 

Η ποικιλία του ψηφιδωτού του κόσμου είναι και η ομορφιά του!!

Πολλές πήγές,πολλοι τρόποι για την προσέγγιση της αλήθειας!

 

Ακόμη έχω να πω κάτι ψιλο off topic,αλλά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, μία φίλη μου, που πήγε Θεολογία , μου είπε ότι έχουν ως υποχρεωτικό μάθημα τα εβραικά!! :o

Link to comment
Share on other sites

Σωστό!!

:)

 

Η ποικιλία του ψηφιδωτού του κόσμου είναι και η ομορφιά του!!

Πολλές πήγές,πολλοι τρόποι για την προσέγγιση της αλήθειας!

 

 

 

και περισσότερες πληροφορίες...

 

Ακόμη έχω να πω κάτι ψιλο off topic,αλλά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, μία φίλη μου, που πήγε Θεολογία , μου είπε ότι έχουν ως υποχρεωτικό μάθημα τα εβραικά!! :o

 

 

Το ήξερα αυτό. Δε μου κάνει εντύπωση. Χρειάζονται εκεί τα Εβραϊκά. Και εμείς χρειαζόμαστε αρχαία Ελληνικά, αρχαία Αγγλικά, Κελτικά κλπ. Που να πάμε να τα μάθουμε όμως...

 

Αν ας πούμε ένα τοπωνύμιο σημαίνει στα κέλτικα "δάσος των ξωτικών", τότε ooops! κάτι έχουμε εδώ...

 

Καλύτερα να ανοίξουμε conversation στο messenger για να μη μας κράξουνε offtopic.gif...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είμαι εδώ καλή μου Μάτζικα Ντε Σπελ; Για να σε γλιτώνω από κάτι τέτοιους!

 

Ώστε έτσι λοιπόν...

 

Παγανιστής-ασχολείται με τη μαγεία-σατανιστής; Έργο του Σατανά, ε; Έτσι λένε; Τώωωωρα θα δεις τι θα πάθουν....

 

ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΓΙΑΧΒΕ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ... ΙΔΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!!!

 

Εν αρχή ην ο Σουμέριος θεός Ένκι (Εν-κι = Άρχοντας της Γης)

 

Ένκι ---> Εα ----> Ιαχ -----> Γιαχβέ

 

Στο βιβλίο του Ιώβ ο Σατανάς (Ελ Σαντάι/Εβραϊκό ---> Αλ Σαϊτάν/Αραβικό ---> Σατανάς = Παντοδύναμος) αυτοαποκαλείται Άρχοντας της Γης, άρα:

 

Σατανάς ---> Άρχοντας της Γης ---> Ένκι ---> Εα ----> Ιαχ -----> Γιαχβέ

 

Αυτός είναι ο παντοδύναμος (Ελ Σαντάι) θεός των Εβραίων και των παπάδων = ειδωλολάτρες + σατανιστές...

 

CHECK MATE - The witch wins! Χι χι χι χι χι!whistling.gifsmile.gif

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

Εμμμμ.... συγνώμη που θα σου τη χαλάσω, αλλά εν αρχή ην η Τίαματ:

 

"When On High the Heavens had not been named

firm ground below was unnamed

Mummu Tiamat, she who bore them

Naught Primordeal Absu, their begetter"

 

Αν είναι να βάζεις μυθολογία στο παιχνίδι, τουλάχιστον διαβασε την πρώτα! Αυτό το καημένο το Enuma Elish, τι το έχουμε;

 

Ο Enki ήρθε πολύ αργότερα στο παιχνίδι, σαν γιος του ANU.

Link to comment
Share on other sites

Εμμμμ.... συγνώμη που θα σου τη χαλάσω, αλλά εν αρχή ην η Τίαματ:

 

"When On High the Heavens had not been named

firm ground below was unnamed

Mummu Tiamat, she who bore them

Naught Primordeal Absu, their begetter"

 

Αν είναι να βάζεις μυθολογία στο παιχνίδι, τουλάχιστον διαβασε την πρώτα! Αυτό το καημένο το Enuma Elish, τι το έχουμε;

 

Ο Enki ήρθε πολύ αργότερα στο παιχνίδι, σαν γιος του ANU.

 

 

 

Με παρεξήγησες, δεν το είπα έτσι... Την αρχή του συλλογισμού μου εννοούσα... δεν το 'γραψα καλά...

Πράγματι η Τιαμάτ ήταν στην αρχή... Ξεκίνησα από τον Ένκι γιατί αυτός με ενδιέφερε για την "απόδειξη"

Ναι το Enuma Elish είναι πολύ καλό... Και το Kings List επίσης...

"When kingship from heaven was lowered,the kingship was in Eridu."

γιατί αναφέρει βασιλείς που έζησαν για ΧΙΛΙΑΔΕΣ χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...