Jump to content

trueBLOOD the bloody series...


Ingmar
 Share

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες/μάγοι και μαγισσοπούλες...

 

31399_415017786512_664391512_4805693_7943984_n.jpg

 

Εγώ το ΟΜΟΛΟΓΩ με τα δυο χέρια στο...Βιβλίο των Σκιών :whistling: πως ΄1ον έχω

πάθει την καραπλακάρα μου με τη σειρά αυτή και 2ον έχω πορωθεί τόσο

που λυσσάω πραγματικά ΑΝ έστω χάσω ένα ή...μισό επεισόδιο!!! :woot::no:

Δεν μπορώ να περιμένω να δω τι π.χ. απέγινε η Σούκι, τι συμβαίνει με

την Τζέσικα (love!!love!!love uuuuuuuuuu!!!)και με τον Μπίλυ...

 

Φυσικά και αναμένω το ΒΟΧ της σειράς (δεν τρελάθηκα να μη τη...προμηθευτώ!) αλλά ΚΑΙ

την παρακολουθώ κάθε βράδυ 24¨00 στον ΑΝΤ1 (άρρωστε!!!). Νιώθω και μια νοσηρότητα..."τυχαίο?δεν-νομίζωωωωω" (βρεεε άρρωστεεεεε!!!!) :lol::lol::lol::yes::yes::yes:

 

31349_415487546512_664391512_4817866_193603_n.jpg

 

31349_415355581512_664391512_4813451_7771796_n.jpg

 

.'.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Γι'αυτό εξαφανίστηκες τόσο καιρό ρε Ingy;

Γλιστρούσες στην μπανιέρα με το αίμα και δεν μπορούσες να βγεις;

 

Ευτυχώς που αργά ή γρήγορα πήζει και δεν γλιστράει τόσο :pinch:

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Γι'αυτό εξαφανίστηκες τόσο καιρό ρε Ingy;

Γλιστρούσες στην μπανιέρα με το αίμα και δεν μπορούσες να βγεις;

 

Ευτυχώς που αργά ή γρήγορα πήζει και δεν γλιστράει τόσο :pinch:

 

Άστα, Αρχάγγελε...

 

Τόσο καιρό γυρόφερνα τη μια βρυκολάκαινα αλλά δεν εδέησε να με...κάνει ομοιο της...

Γυρόφερνα και μια δεύτερη...τζίφος και αυτή!!!

 

Μου λεν "έχεις φάτσα που χαλάει τη πιάτσα! Δεν σου πάει ο βαμπιρισμός..."

-ΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣ μπουχουχουουου...

-Βρε άντε χάσου! Πάνε σε λυκάνθρωπο να δαγκωθείς!!! Οι ούλτρα τριχοφυϊες θα καλύψουν τη φάτσα σου οποτε θα΄σαι Ο.Κ.!!!

 

Δυστυχώς: ΟΥΤΕ το λουτρό στο αίμα με βοήθησε ιδιαίτερα...Γλύστρισα (αλλά δεν έφεξε...)! :yes::lol:

Link to comment
Share on other sites

λίγο έχω χαζέψει την συγκεκριμένη σειρά... ένα μέρος που έδειχνε έναν ξανθό να λέει σε μια γυναίκα κάνε ότι αντιστέκεσαι αν θέλεις να σε δαγκώσω.. δεν μου έκανε και τόσο καλή εντύπωση αλλά δεν σχημάτισα κάποια γνώμη ακόμη... σαν καλός fan του twillight όμως πιστεύω ότι από εκεί εμπνεύστηκαν και βγήκε η "μόδα" και δεν έχει αυτό το κάτι του αυθεντικού :teehee: όχι πως και το twillight είναι κάτι το πρωτότυπο.. αλλά λέμε τώρα :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λίγο έχω χαζέψει την συγκεκριμένη σειρά... ένα μέρος που έδειχνε έναν ξανθό να λέει σε μια γυναίκα κάνε ότι αντιστέκεσαι αν θέλεις να σε δαγκώσω.. δεν μου έκανε και τόσο καλή εντύπωση αλλά δεν σχημάτισα κάποια γνώμη ακόμη... σαν καλός fan του twillight όμως πιστεύω ότι από εκεί εμπνεύστηκαν και βγήκε η "μόδα" και δεν έχει αυτό το κάτι του αυθεντικού :teehee: όχι πως και το twillight είναι κάτι το πρωτότυπο.. αλλά λέμε τώρα :P

 

Η μόδα είναι κατα πάσα πιθανότητα ο λόγος που γυρίστηκε τώρα και αυτή η σειρά, αλλά τα βιβλία στα οποία βασίζεται υπήρχαν πριν γραφτούν τα βιβλία του Twilight.

 

Μάρεσαν τα βιβλία (αν και δεν είναι όλα το ίδιο καλά), και μαρέσει αρκετά και η σειρά. Έχει τραγελαφικές καταστάσεις. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ίσως να την παρακολουθήσω την σειρά στο μελών . whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

31399_414792756512_664391512_4800688_4761327_n.jpg

 

Twillight??? Το "Λυκόφως" με το συμπάθειο, αλλά συγκρινόμενη με την αγαπημένη των truebbies σειρά, είναι πλέον πολύ...ξενερουά και ultra soft!!!

 

Άλλωστε το trueBLOOD πλησιάζει περισσότερο προς στη πραγματική παράδοση των βρυκολάκων δίχως να στερείται αληθοφάνειας και ρεαλιστικότητας (αφού και σ' αυτήν τα διαδραματιζόμενα δεν λαμβάνουν χώρα την εποχή του ...Δράκουλα, αλλά ΣΗΜΕΡΑ! )και για τούτο ίσως να κέρδισε πολύ ευρύτερο κοινό κάθε ηλικίας... :thumbsup:

 

Επιπλέον, στη σειρά εμπλέκονται περισσότεροι και πιο πολύπλοκοι/πολυσύνθετοι χαρακτήρες σε σχέση με το "Λυκόφως" (που μου φαίνεται ολοένα και περισσότερο "χάρτινο" και μονοδιάστατο... :down: )

 

ΤΑΠΕΙΝΗ μου γνώμη και μόνο, βεβαια... :pinch: :lol:

 

30639_415816336512_664391512_4830259_2915321_n.jpg

Edited by Ingmar
Link to comment
Share on other sites

υ.γ.Το τζατζίκι ΗΔΗ το'κοψα από καιρό...με παχαίνει άλλωστε! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τζίζας δεν ξέρετε να βλέπετε σειρές ξένες πραγματικά!Δοκιμάστε ένα Flight of the Conchords,ένα Black Books,ένα the Mighty Boosh

 

Flight of the Conchords???

 

..,ένα Black Books?????

 

the Mighty Boosh???????

 

(καμιά πηγή; Φώτο ή κάτι σχετικο...;δεν ήρθαν ακόμα κατά'δω υποθέτω;;;?)

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για κωμωδίες,και οι 3 με σουρεάλ διαλόγους,άκυρο χιούμορ,και ωραίες ιστορίες.Μόνο να τις κατεβάσεις μπορείς,δεν υπάρχει καμία περίπτωση να προβληθούν ποτέ.Και ούτως ή αλλως οι προτάσεις μου είναι 100% άντεργκράουντ και λίμιτεντ σε 666 κόπιες.

Link to comment
Share on other sites

Κωμωδίες;;;

 

Καλάαααα...εδώ μιλάμε τώρα για <<άλλη φάση>>!!!! :thumbsup::sweat:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι βουρ σε rapidshare και torrent... Ως το βράδυ θα έχουμε και ελληνικούς υπότιτλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζίζας δεν ξέρετε να βλέπετε σειρές ξένες πραγματικά!Δοκιμάστε ένα Flight of the Conchords,ένα Black Books,ένα the Mighty Boosh

 

Αχα... το Flight of the Conchords είναι τέλειο! Τα άλλα θα τα ψάξω μια και δεν τάξερα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...