Jump to content

trueBLOOD the bloody series...


Ingmar
 Share

Recommended Posts

Να προτινω κατι ασχετο με βαμπιρ?

Fringe...!

Με vampiries diaries δεν κολλησα.. με true blood δεν κολλησα... αλλα αυτη η σειρα.... ακρως εθιστικη! προσοχη! :P

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά συχαίνομαι τον Edward και το Λυκόφως γενικά :P:lol:

 

Επιτέλους μια γυναίκα που τολμά να κάνει δημόσια αυτή τη δήλωση, με κίνδυνο τη ζωή της! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Να προτινω κατι ασχετο με βαμπιρ?

Fringe...!

Με vampiries diaries δεν κολλησα.. με true blood δεν κολλησα... αλλα αυτη η σειρα.... ακρως εθιστικη! προσοχη! :P

 

Την είχα πατήσει με το Alias. Την είχα καρα-πατήσει με το Lost. Δεν θα τριτώσω. Αυτός ο JJ Abrams φτιάχνει σειρές που είναι σαν ναρκωτικά... Αποφεύγω συνειδητά να δω έστω και trailer του Fringe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TRUE BLOOD 4EVER!!!(και να φανταστείτε ότι ανέκαθεν σιχαίνομουν τα αίματα..!χαχαχαχαχα!).Παίζουν και με τα νεύρα μου που δεν έχουν δείξει ακόμη τον 3ο κύκλο... mad.gifmad.gifmad.gif

 

 

Υ.Γ. Ο Έρικ είναι θεός!wub.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω τρελή πόρωση με Vampires, αλλά βρε παιδιά... Είμαι η μόνη εδώ μέσα που σιχαίνεται το true blood? Τα βιβλία είναι πραγματικά απίστευτα!!! Η σειρά όμως είναι τραγική... Καταρχήν δεν έχει καμία σχέση με τα βιβλία! Το 80% ενός επεισοδίου είναι μούφες για την TV κ μόνο το 20% είναι η κανονική υπόθεση... Στην τελική, πολύ εφέ για το τίποτα... Η σειρά είναι απογοήτευση...:stretcher:

 

Όσο αφορά το Black Books, είναι τέλειο! Καθαρά Αγγλικό χιούμορ κ φοβεροί χαρακτήρες!23_30_109[1].gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το μόνο καλό - για μένα τουλάχιστον - από όλη αυτή την έκρηξη βαμπιρολατρείας, είναι ότι τα βιβλιοπωλεία θυμήθηκαν και ξαναέφεραν τα Clan Novels, τα βιβλία που βασίζονταν στις 13 φατρίες από το Vampire RPG. Βρήκα και ξεκοκκάλισα το βιβλίο των Toreador, και μόλις ξεμπερδέψω από το διάβασμα των εξετάσεων (μια βδομάδα έμεινε!) θα πιάσω τους Tzimitsce και τους Gangrel.

 

The Blood of Cain shapes our Fate...

Link to comment
Share on other sites

το public έχει ειδική κατηγορία βιβλίων για βαμπιρ.

 

http://www.public.gr/cat/books/vampire-biblia/

 

αν και δεν μου πολύ αρέσουν βάζω το λινκ για τους φαν του είδους.

 

Τραγικό.... Εκνευριστικό... Πόσο της μόδας έχει γίνει πλέον το θέμα και τί κράξιμο τρώγαμε εμείς που είχαμε κρεμασμένη έστω την αφίσα του Dracula Bram Stoker...

 

Από τα βιβλία που έχει είχα κάνει την μ@λ@κί@ να πάρω το πρώτο βιβλίο από τη σειρά Vampire Academy. Είναι το πρώτο βιβλίο σε όλη μου τη ζωή που έχω αφήσει μισοτελειωμένο.

 

 

Και δεν έχουν και τη σειρά της Anita Blake....

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια dimulator, πριν κανά δίμηνο που βρέθηκα στο public, είχα ξεφυλλίσει να δω τρόπο γραφής σχεδόν όλα τα μετφρασμένα που είναι στη λίστα.

Για τη σειρά "Vampire Academy" είπα τη γνώμη μου..

 

Τώρα η σειρά, πχ Cast, P.C. που το πρώτο βιβλίο είναι "Σημαδεμένη" μου φάνηκε παιδικό... Άσε που είναι στην κατηγορία Εφηβική Λογοτεχνία. Τόινγκ τόινγκ τόινγκ!!!

 

Το ίδιο και η σειρά της Noel Alyson, πάλι κατατάσσεται στην Μεταφρασμένη Παιδική-Εφηβική Λογοτεχνία. Ξανά "Τόινγκ τόινγκ τόινγκ!!!"

 

Κοινώς έχουν δει ότι πουλάει τόοοσο πολύ η θεματολογία, που βγάζουν σειρές βαμπίρ τύπου "Οι 3 Ντεντέκτιβ" που διαβάζαμε στο δημοτικό...

 

Πάντως παρόλο που έχω δει τη σειρά το true blood, θέλω να το πάρω και σε βιβλία γιατί είδα ότι είναι ενδιαφέροντα και στην ανάγνωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια dimulator, πριν κανά δίμηνο που βρέθηκα στο public, είχα ξεφυλλίσει να δω τρόπο γραφής ση σειρά της Noel Alyson, πάλι κατατάσσεται στην Μεταφρασμένη Παιδική-Εφηβική Λογοτεχνία. Ξανά "Τόινγκ τόινγκ τόινγκ!!!"

Αυτά μου είχαν φανεί ωραία και έλεγα να τα διαβάσω το καλοκαίρι,μούφα τελικά;

 

Προσωπικά σιχαίνομαι τον Edward και το Λυκόφως γενικά :P:lol:

Εμένα μου άρεσε στο Harry Potter 4 ως Σέντρικ, τώρα όχι ιδιαίτερα, το λυκόφως αν το πάρεις ως ρομαντική ταινία μου άρεσε, τα saga όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μούφα μου φαίνονται εμένα. Λύκειο - 16χρονα - φρικιά δε μου κάνουν καθόλου αίσθηση...!!

Και ξαναλέω είναι παιδική - εφηβική λογοτεχνία.... :yeahright:

Αλλά και από το ξεφύλλισμα δε μου άρεσε. Βέβαια γούστα είναι αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...