Jump to content

Τέχνη και αϋπνίες


Recommended Posts

Άρα, δεν είναι εύκολο να επικοινωνήσω με την παρουσία αλλά κάτι χρονοβόρο. Θέλει εξάσκηση και υπομονή. Το σύμβολο προστασίας πάντως ήταν πολύ βοηθητικό dimulator, με κάνει να νιώθω πιό δυνατή. Θα κάνω αυτό που λες για να δούμε τι θα γίνει. Φαντάζομαι πως πρέπει να το επιχειρήσω όταν βρίσκομαι στον συγκεκριμένο χώρο. Από την άλλη, το σπίτι αυτό με γεμίζει πολύ ευχάριστα συναισθήματα, είναι φωτεινό και γεμάτο χαρούμενες αναμνήσεις για αυτό το λόγο με παραξενεύει το όλο σκηνικό...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ο χρόνος που θα χρειαστεί να δαπανήσεις για να βρεις τι γίνεται εξαρτάται από

 

- τις δικές σου αντοχές ως οργανισμό στην διαδικασία αυτή, αν δεις ότι έχεις κάποιο πρόβλημα μην το συνεχίσεις

- από την ικανότητα να αποδικωποιήσεις το μήνυμα

- από το σωστό συντονισμό με το μήνυμα, πολλές φορές ενώ άλλο θέλει να μας πει άλλο αντιλαμβανόμαστε και έτσι γίνεται παρεξήγηση

- από το πόσο καλά ανοιχτά είναι τα τσάκρα/δέκτες σου για να λαμβάνεις πληροφορίες.

 

 

πάνω κάτω εμένα μου παίρνει κανά 2 βδομάδες στα εύκολα και πολύ περισσότερο στα δύσκολα.

 

τώρα έχω μια περίπτωση που ασχολούμαι εδώ και κανά 3μηνο για να καταλάβεις....

 

ναι η διαδικασία είναι λίγο χρονοβόρα... δεν είναι τηλέφωνο παίρνω τον αριθμό και μιλώ.... :thumbsup:

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα και δεν αισθανόμουν πολύ καλά από τον εφιάλτη και ξεμάτιασα τον εαυτό μου τρεις φορές και τίποτα δεν έγινε. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μάτι τόσα χρόνια. Να σκεφτείτε το λάδι με το που έπεφτε στο νερό διαλύονταν εντελώς. Τώρα θα μου πεις από ένα όνειρο επηρεάζεσαι τόσο? Χθες βράδυ πριν πέσω για ύπνο έκανα διαλογισμό και συγκεντρωνα την προσοχή μου στο τρίτο μάτι, μετά κοιμήθηκα και είδα τον εφιάλτη...

 

 

Παιδιά έχει κάποιος από εσάς την αίσθηση πως κάτι άσχημο θα συμβεί? Σαν κάτι να υπάρχει και να μη σε αφήνει να χαρείς? Κάτι που απλά το νιώθεις χωρίς να ξέρεις τι είναι...

 

Συγνώμη για την αργοπορία αλλά λόγω διακοπών πάω κι έρχομαι συνέχεια..

 

Αλφα...όταν ανοίγεις το τρίτο μάτι και κάνεις διαλογισμό..ουσιαστικά

λες στο υποσυνείδητο "Συνεργάσου με το συνειδητό!!"..Είναι ένας

από τους λόγους που δεν πρέπει να κάνεις πολύ ώρα διαλογισμό..

Κάποια στιγμή..συνηθίζει το υποσυνείδητο..να δουλεύει λιγάκι πιο

φανερά..όταν κυριαρχεί το συνειδητό(όταν είσαι ξύπνια)δεν υπάρχει

πρόβλημα..εκτός βέβαια από το να νιώσεις έντονο φόβο χωρίς λόγο..

ή να είναι πιο έντονη η φαντασία σου..Στον ύπνο όμως που κυριαρχεί

το υποσυνείδητο..ζεις πιο ζωντανά τα όνειρα σου και τα θυμάσαι και

αργότερα..το γεγονός οτι ξεχνάμε τα όνειρα μας πολλές φορές είναι

σωτήριο για την ψυχική μας υγεία..κάθε νύχτα βλέπουμε δεκάδες

όνειρα και αναμφίβολα πολλά από αυτά δεν είναι ευχάριστα..

 

Βήτα..ναι..δύο φορές...το πρώτο ήταν..υποσυνείδητη φοβία λόγω...

προβλημάτων του παρελθόντος..το δεύτερο ήταν προειδοποίηση

οτι κάτι δεν πάει καλά με την ψυχικονοητική μου σταθερότητα..

 

Κατα διαστήματα βδομάδων έβλεπα συχνά εφιάλτη, τον ίδιο. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι ήταν απλά κάποιος πάντα με κυνηγούσε και γενικότερα στον ύπνο μου είχα το αίσθημα του φόβου,της κακοτυχίας. Έφτανα στο σημείο να σκέφτομαι, πως θα κοιμηθώ,να ξεκουραστώ, αφου παλι θα δω τον ιδιο εφιάλτη; Είχε γίνει ρουτίνα. Επίσης ενω το δωμάτιο ήταν κλειστό και ζεστό, σκεπασμένος με δυο κουβέρτες και νιώθοντας ζεστός,στο πόδι μου ένιωθα κατι ψυχρό, σε μέγεθος μιας μεγάλης παλάμης. Δεν έδινα σημασία και προσπαθούσα να κοιμηθώ. Αυτό θεωρείται ψυχική επίθεση;

 

Πολλές φορές βλέπουμε τα ίδια όνειρα το βράδυ...απλά λόγω του οτι

τα ξεχνάμε αμέσως τα γεγονός μας περνάει απαρητήρητο..Αν όμως το

όνειρο είναι ψιλοπερίεργο..και καταλάβουμε οτι το είδαμε για δεύτερη

ή τρίτη φορά..και του δώσουμε μεγάλη σημασία..είναι λογικό το μυαλό

να κολλήσει εκεί και να το προβάλλει ξανά και ξανά..Αν είναι δυσάρεστο

όσο πιο πολύ ασχολείσαι..τόσο χειρότερα νιώθεις και τόσο πιο πολύ το

βλέπεις..

Μια άλλη πιθανότητα είναι να έχεις ένα πρόβλημα..και το υποσυνείδητο

σου να προσπαθεί να σου τραβήξει την προσοχή μέσω των συμβόλων του

ονείρου..

Δεν ξέρω αν είναι ψυχική επίθεση..ξέρω όμως οτι δεν έχει σημασία..Όταν

σε πετάνε μέσα σε μια ποσότητα νερού με τα ρούχα δεν κάθεσαι να ασχοληθείς

με το αν είναι θάλασσα ή πισίνα..προσπαθείς να κολυμπήσεις και να βγεις..

Τα συμπτώματα και η αντιμετωπιση είναι ίδια..

 

Οφείλω να σε προειδοποιήσω Ντάλια, ότι στην αστρική προβολή μπορεί να κοπεί η χορδή και να πεθάνεις και επίσης κινδυνεύεις και από κακόβουλα πνεύματα

Κακόβουλα ή επικίνδυνα?

Πρέπει να λαμβάνονται προφυλάξεις...

 

Σαν πρόσθετο μέτρο για την συνειδητή και υποσυνείδητη αυτοπεποίθηση

σου..Αν σου την πέσει ένα κακόβουλο πνεύμα και εσύ 100% σίγουρος οτι

μπορεί να το νικήσεις και οτι έχεις τεράστια εξουσία πάνω του πεις "Φύγε"

αυτό τι θα κάνει?δεν νομίζω να κάτσει...λόγω ομως του οτι δεν υπάρχει

100% χρησιμοποιούμε επιπλέον μέτρα..το σημαντικό είναι ο εαυτός σου..

Να μας πεις ποιος ήταν γιατί τέτοια συμπεριφορά από μέλος σε μέλος είναι απαράδεκτη και πρέπει να διαγραφεί....

 

φιου φιουυυυυυυυυυυυυυ :whistling:

 

Είχα διαβάσει στο διαδίκτυο για ψυχικές επιθέσεις μέσω ονείρων. Βέβαια δεν ξέρω αν το όνειρό μου ήταν κάτι τέτοιο. Αλήθεια, όταν γίνεται ψυχική επίθεση σε όνειρο το θύμα πώς την βιώνει? Καταλαβαίνει κάτι ή είναι σα να βλέπει εφιάλτη?

Κυρίως έχω την εντύπωση οτι προτιμούν την νύχτα..η ψυχική

επίθεση στηρίζεται σε τρια πράγματα..

 

1.Στο πόσο "δυνατός" είναι ψυχικά ο δέκτης

2.Στο πόσο ικανός και έμπειρος είναι ο επιτιθέμενος

3.Στο κλίμα..

 

Ουσιαστικά όταν κάνεις ψυχική επίθεση προσπαθείς να κάνεις τον

άλλο να μπει σε μια αυτοκαταστροφική κατάσταση..Τα συμπτώματα

είναι συνεχόμενα αρνητικά συναισθήματα,φόβος,εφιάλτες,φαντασία

που οργιάζει,περίεργα αγγίγματα και ό,τι άλλο μπορεί να τρομάξει τον

άλλο..ουσιαστικά όμως..αν αυτός που κάνει την ψυχική επίθεση δεν..

είναι μέσα στα άτομα που το χουνε και το διδάσκονται..δεν μπορεί να

σε βλάψει..μπορεί μόνο να σε τρομάξει..δες τρεις περιπτώσεις..δεν

θυμάμαι αν το έχω ξαναπεί..δεν το βρήκα κάπου συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι..

 

Πρώτη..είναι μια κοπελιά..που οι γονείς της την δέρνουν και οι παππούδες

της λένε ιστορίες τρόμου..βλέπει ένα θρίλερ και πάει για ύπνο..εκείνη την

στιγμή της κάνουν ψυχική επίθεση..Ε οκ θα πάθει ανακοπή από τον φόβο

της..

 

Δεύτερη..μια κοπέλα που ακτινοβολεί...ερωτευμένη..με το αγόρι της..μες

στην ευτυχία..ξαπλώνει στο κρεβάτι της..απ'έξω γλεντάνε οι γονείς της..γέλια

μουσική..αυτή μόλις μερικά μέτρα από εκεί...έχει φως απ'έξω..της κάνουν

ψυχική επίθεση...θα το νιώσει?

 

Τρίτη..η κοπέλα της δεύτερης περίπτωσης..μεσημέρι..στην σκιά ενός δέντρου..

με το αγόρι της να της κρατάει το χέρι και να την κρατάει αγκαλιά..της κάνουν

ψυχική επίθεση..θα το νιώσει?αμφιβάλλω..

 

Επίσης σημαντική είναι η αντιμετώπιση..αν το αγνοήσεις..ειλικρινά...το

προσωποποιήσεις με οραματισμό και το διαλύσεις..αν δεν χαλάσεις την

καλή σου διάθεση και δεν το αφήσεις να σε επηρρεάσει..αν γελάς μαζί

του..δεν νομίζω οτι μπορεί να σε επηρρεάσει..

(Δεν είμαι σίγουρος για την ψυχική επίθεση ως διαδικασία...τον τελευταίο

καιρό με φίλους κάνουμε βαρύ πειραματισμό ο ένας στον άλλο..προς το

παρόν έχουμε δει μερικά μικρά αποτελέσματα αλλά δεν ξέρω..)

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι πεπεισμένη ότι το σπίτι σου έχει φάντασμα, δεν έχει αλλά λέμε, γιατί δεν ειδοποιείς την ομάδα Alpha που ερευνά τα θέματα αυτά με ειδικά μηχανήματα? Νομίζω έχει έδρα την Θεσσαλονίκη αλλά ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα εάν υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις. Μπορείς να τους στείλεις ένα mail με την περιγραφή αυτών που θεωρείς ενδείξεις και βλέπεις τι θα σου πουν. :)

 

υ.γ.Μόνο μην τους μιλήσεις για πύρινα βαμπίρ διότι έχει άλλος το copyright. :woot::lol: :teehee:

Link to comment
Share on other sites

Μα αν όντως υπάρχει κάτι pyramid, αν και από ό,τι βλέπω το θεωρείς απίθανο και δεν καταλαβαίνω γιατί, σιγά μην βάλω ξένους στο σπίτι μου να το διαπιστώσουν. Ποιός ξέρει τι θα φέρουν μαζί τους. Ποτέ δε θα το έκανα αυτό...αν και νομίζω γελάς μαζί μου και δεν σε παρεξηγώ και εγώ στη θέση σου μπορεί να έκανα το ίδιο. Εξήγησέ μου όμως γιατί το αποκλείεις αυτό το ενδεχόμενο? Παλιότερα όταν έβλεπα ιερείς να τρώνε κρέας Μεγάλη Παρασκευή, να καπνίζουν, και να μην έχουν εγκράτεια σε κανένα επίπεδο έλεγα στον εαυτό μου, πως αυτοί οι ιερείς είναι η απόδειξη της ανυπαρξίας του θεού. Αν οι ίδιοι οι ιερείς δεν σέβονται ή δε φοβούνται να αμαρτήσουν με οποιοδήποτε τρόπο σημαίνει οτι κάτι παραπάνω ξέρουν από εμάς τους κοινούς ανθρώπους. Αυτό βλέπω συμβαίνει και εδώ. Κάποια μέλη αμφισβητούν την ύπαρξη υπερφυσικών φαινομένων και αποδίδουν τα βιώματα άλλων μελών σε υπερτροφική φαντασία, σε έργα τρόμου κλπ. Άρα, τι να υποθέσω τώρα? Μάλλον ξέρετε πολλά παραπάνω από εμάς και μας το φέρνετε σιγά, σιγά για να μην χαλάσετε τη μαγεία του θέματος...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μια που γράφουμε για φαντάσματα, αϋπνίες και ψυχικές επιθέσεις στο προαναφερθέν σπίτι είχα αρκετές εμπειρίες με φαινόμενα που δεν μπορούσα να εξηγήσω πολλά χρόνια πριν. Εκεί είχα ακούσει πρώτη φορά ψιθύρους και ένιωσα αγγίγματα χωρίς να βλέπω κάποιον, εκεί κοιμήθηκα μετά την συνάντηση που είχα με τον παπά και τις γάτες και ένιωσα οτι με καταπίνει το απύθμενο σκοτάδι. Αυτά σου υπογράφω δεν ήταν της φαντασίας μου. Επίσης, κάτι άλλο που δεν έχω αναφέρει είναι οτι δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση το τελευταίο τρίμηνο, οπότε θρίλερ και χαζομάρες τέτοιου τύπου δεν με έχουν επηρεάσει.

 

Το σπίτι αυτό είναι μέρος που αγαπώ και είναι θετικός χώρος που δημιουργεί πολύ ευχάριστα συναισθήματα. Το οτι μπορεί να έχει μια άλλη πιο σκοτεινή πλευρά δεν με επηρεάζει αρνητικά, ίσα ίσα με κάνει να ψάχνω, να ερευνώ και να κάνω πρακτική στα θέματα που με ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Και μια που γράφουμε για φαντάσματα, αϋπνίες και ψυχικές επιθέσεις στο προαναφερθέν σπίτι είχα αρκετές εμπειρίες με φαινόμενα που δεν μπορούσα να εξηγήσω πολλά χρόνια πριν. Εκεί είχα ακούσει πρώτη φορά ψιθύρους και ένιωσα αγγίγματα χωρίς να βλέπω κάποιον, εκεί κοιμήθηκα μετά την συνάντηση που είχα με τον παπά και τις γάτες και ένιωσα οτι με καταπίνει το απύθμενο σκοτάδι. Αυτά σου υπογράφω δεν ήταν της φαντασίας μου. Επίσης, κάτι άλλο που δεν έχω αναφέρει είναι οτι δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση το τελευταίο τρίμηνο, οπότε θρίλερ και χαζομάρες τέτοιου τύπου δεν με έχουν επηρεάσει.

 

Το σπίτι αυτό είναι μέρος που αγαπώ και είναι θετικός χώρος που δημιουργεί πολύ ευχάριστα συναισθήματα. Το οτι μπορεί να έχει μια άλλη πιο σκοτεινή πλευρά δεν με επηρεάζει αρνητικά, ίσα ίσα με κάνει να ψάχνω, να ερευνώ και να κάνω πρακτική στα θέματα που με ενδιαφέρουν.

 

Καλημέρα!Κάθε πράγμα έχει δύο πλευρές..πολλές φορές

έχω σκεφτεί και έχω διαπιστώσει πως το φως έλκει το

σκοτάδι όπως η λάμπα τα κουνούπια και τις πεταλούδες..

Ένας φωτεινός χώρος(και όχι μόνο λόγω ηλιακού φωτός)

και ο κάτοχος του(που ουσιαστικά χάρισε στον χώρο την

φωτεινότητα του)είναι λογικό κατά καιρούς να έλκει όντα

τα οποία δεν έιναι και τόσο φιλικά ή οφέλιμα..(τα ετερώνυμα

έλκονται).Εκεί που φαίνεται η ικανότητα,η ποιότητα...η

"μαγκιά" του ανθρώπου αν θέλετε, είναι στο αν θα καταφέρει

να φέρει σε ισορροπία τις δύο πλευρές..και πιστεύω οτι τα

πας αρκετά καλά..

 

Κάποια μέλη αμφισβητούν την ύπαρξη υπερφυσικών φαινομένων και αποδίδουν τα βιώματα άλλων μελών σε υπερτροφική φαντασία, σε έργα τρόμου κλπ. Άρα, τι να υποθέσω τώρα? Μάλλον ξέρετε πολλά παραπάνω από εμάς και μας το φέρνετε σιγά, σιγά για να μην χαλάσετε τη μαγεία του θέματος...

 

Κάθε συμβάν..μπορεί να εξηγηθεί επιστημονικά...τα ΠΑΝΤΑ..

μπορείς να πεις οτι η εμπάθεια είναι η υπεραναπτυγμένη ικανότητα

να διακρίνεις τις προθέσεις των άλλων βάση των χαρακτηριστικών

τους..μπορείς να πεις(με την προυπόθεση οτι δέχεσαι πως ο άνθρωπος

εκπέμπει μια μορφή ενέργειας,ας την πούμε νοητική)οτι η ψυχομετρία

είναι η ικανότητα να αντιλαμβάνεσαι αυτή την ενέργεια..οτι το μάτιασμα

είναι η χρήση αυτής της ενέργειας για να επηρεάσεις αρνητικά ένα

οργανισμό..οτι το αστρικό ταξίδι είναι το να χρησιμοποιείς στο έπακρο

το υποσυνείδητο σου...οτι τα πνεύματα είναι μέρη του υποσυνειδήτου

σου ή αδέσποτη ενέργεια...και πολλαααααα άλλαα...το θέμα όμως..

είναι οτι..το γεγονός οτι καταλαβαίνουμε πως δουλεύει κάτι..δεν σημαίνει

οτι αυτό σταματά να είναι ενδιαφέρον,υπέροχο,όμορφο ή οτιδήποτε άλλο..

Αν οι επιστήμονες καταφέρουν να καταλάβουν 100% των ανθρώπινο

οργανισμό,αυτός δεν παύει να είναι ένα υπερβολικά τέλειο και εύθραυστο

σύστημα..το γεγονός οτι κάποιος καταλαβαίνει πως μπορείς να κάνεις

ψυχική επιθεση δεν σημαίνει οτι δεν είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα ικανότητα..

Εγώ επιλέγω να βλέπω τα πράγματα από την παραμυθική σκοπιά..γιατί και

με βοηθάει..και βλέπω αποτελέσματα..και γιατί γίνομαι όλο και καλύτερος..

άλλος προτιμά να το βλέπει από την "λογική,ρεαλιστική" σκοπιά και να

βγάζει λάθος οτι δεν αποδέχεται ως πραγματικό η πλειοψηφία της κοινωνίας

μας..είναι δικαίωμα του καθενός να βλέπει το θέμα όπως θέλει..εσύ βρες

το δικό σου και κοίτα να το χαρείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Dalia μου δεν γελώ μαζί σου. Είναι όμορφο να μην έχεις προβλήματα και να ασχολείσαι με τα υποτιθέμενα φαντάσματα του σπιτιού σου, γελώ λοιπόν γιατί είμαι χαρούμενη.

 

Ως προς την εξήγηση μπορώ να πω διάφορες φιλοσοφίες και γεγονότα από το δικό μου σπίτι που μάλλον θα σε προβλημάτιζαν ως προς την ύπαρξη που αναφέρεις, αλλά η πιο απλή εξήγηση είναι ότι είσαι καλά και εμφανίζεσαι στο φορουμ να ζητήσεις συμβουλές για σύμβολα, προστασίες, επικοινωνίες κλπ.

 

Δεν λέω ότι είναι της φαντασίας σου, ξέρω ότι έχεις παρατηρήσει διάφορα πράγματα σε σένα και στο περιβάλλον σου, λέω ότι οι εξηγήσεις που επιθυμείς να έχουν αυτά που παρατηρείς δεν ισχύουν. Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά δεν μπορώ και να σε αφήσω να φτιάχνεις σενάρια που δεν θα σε βοηθήσουν να πατάς στην γη.

Εάν όμως σε κάθε θέμα που ανοίγεις δηλώνεις τι δεν θέλεις να σου λένε να είσαι σίγουρη ότι θα το τηρήσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Επιθυμώ να μου λέτε αυτό που πιστεύετε pyramid. Δεν με στεναχωρείς καθόλου με αυτά που λες και γράψε μου ό,τι θέλεις. Και εγώ είμαι χαρούμενη που μπορώ να συζητάω μαζί σας για πράγματα που δεν ξέρω. Δεν επιθυμώ να δω φαντάσματα στο σπίτι μου πάντως, ούτε αναζητώ αποδείξεις. Εδώ αναφέρω κάποια πράγματα που μου έχουν συμβεί και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην ζωή μας..έρχονται δεκάδες καταστάσεις..

υπάρχουν πολλά που μπορούμε να κάνουμε..

 

Μπορούμε να κλείσουμε τα μάτια και τα αυτιά

μας σε οτιδήποτε καινούργιο...και χρησιμοποιώντας

ως βάση οτι έχουμε πάρει από τους γονείς μας

και τα σχολεία να ορίσουμε την ζωή μας και τον

κόσμο μας...Μπορούμε πάλι να δεχόμαστε κάθε

εξωφρενική θεωρία που μας πετάνε..μπορούμε

να δεχτούμε οτι τα γεγονότα της ζωής μας είναι

όλα αποτελέσματα μιας ενδοεξωτερικής αλλοειδούς

φωτωσκοτιστικής απόψεως του σύμπαντος επειδή

το είπε ένας "κουυυκλος" ή μια "θεααααααααα" σε

ένα βιντεο..ή επειδή ακούγεται πολύ "cool"..Από την

άλλη μπορούμε να δεχτούμε οτι λόγω των δεκάδων

χιλιάδων ελλείψεων και κενών στην αντίληψη του

ανθρώπου δεν μπορούμε ποτέ να γνωρίζουμε ή να

βλέπουμε παρά μόνο ένα απειροελαχιστο μέρος της

εικόνας του κόσμου...Για να βελτιωθεί λιγάκι αυτή

η κατάσταση μπορούμε να μαθαίνουμε και να εξετάζουμε

συνέχεια όλες τις πιθανές πλευρές των πραγματων..

και ύστερα με βάση αυτά που έχουμε μάθει να επιλέγουμε

ποιά από αυτά θα χρησιμοποιήσουμε ως βάση για να

κινηθούμε στην ζωή μας.

 

Αν κάποιος θεωρεί σωστό να ερμηνεύει τα πράγματα

με την εσωτεριστική,μαγική τους έννοια δεν βλέπω να

υπάρχει κάποιο λάθος...ειδικά αν αυτό τον καλλύπτει

και τον βοηθάει να προοδεύει και να είναι ευτυχισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές στη ζωή μου έχω αλλάξει απόψεις για διάφορα θέματα και έχω περάσει από το άσπρο στο μαύρο. Κάποτε πίστευα οτι με το θάνατo τελειώνουν τα πάντα και δεν υπάρχει τίποτα πέρα από τη ζωή που ζούμε, πέρα από αυτό που βλέπουν τα μάτια, ακούν τα αυτιά και πιάνουν τα χέρια μας.

Όταν ήμουν μικρότερη με μάγευαν οι ιστορίες με ξωτικά και νεράιδες και πολλές φορές περνούσα ώρες πολλές με τις σκέψεις μου δημιουργώντας ένα δικό μου φανταστικό κόσμο. Μετά άρχισα να ψάχνω για αποδείξεις υπάρχουν πνεύματα, φαντάσματα κλπ? με το ουίτζα είχα πειστεί για το οτι κάτι άλλο υπήρχε πέρα από αυτό που η λογική μου μου έλεγε. Μετά άρχισα να έχω κάποιες περίεργες εμπειρίες και πείστηκα οτι ναι υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν βλέπω. Το οτι δεν είμαι ικανή να τα δω δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν. Και τώρα φέρνω στο μυαλό μου κάποια περίεργα γεγονότα. Το πρώτο είναι όταν ήμουν πολύ μικρή στη βεράντα του σπιτιού που ανέφερα παραπάνω. Θυμάμαι λοιπόν σαν να το ζω τώρα, (δεν κοιμόμουν αλλά με είχαν αγκαλιά πρέπει να ήμουν 6 ή 7 ετών) μια τεράστια πεταλούδα στην άκρη της οροφής. Ήταν πεταλούδα γίγαντας με πανέμορφα χρώματα και μου έκανε τρομερή εντύπωση και την κοιτούσα σαν υπνωτισμένη. Όταν την άλλη μέρα ρώτησα για την πεταλούδα τη μητέρα μου μου είπε οτι δεν την είχε δει...Εγώ πάλι ήμουν σίγουρη οτι η πεταλούδα ήταν εκεί. Τα χρόνια πέρασαν και με τα πολλά πίστεψα οτι αυτό ήταν όνειρο. Τώρα σκέφτομαι πως τα παιδικά μου μάτια κάτι είχαν δει που υπήρχε εκεί πάνω από το κεφάλι μου στην οροφή του σπιτιού...

 

Μια άλλη φορά είχα ξυπνήσει βράδυ από ένα θόρυβο που άκουγα κάτω από το κρεβάτι μου. Ήμουν περίπου 12. Ο θόρυβος μου θύμιζε νύχια που γρατζουνούσαν το πάτωμα και δεν τολμούσα να κοιτάξω κάτω από το κρεβάτι γιατί είχα φοβηθεί πάρα πολύ. Και μια άλλη φορά, αυτό το σκέφτομαι και ανατριχιάζω, κοιμόμουν βράδυ στο σπίτι μου και αισθάνομαι κάποιον να με κουνάει δυνατά για να με ξυπνήσει. Ξυπνάω τρομαγμένη και μετά από λίγο έγινε σεισμός. Φώναξα στους δικούς μου σεισμός ξυπνήστε!

 

Τώρα δέχομαι τα πάντα. Όλα είναι πιθανά και δεν αποκλείω τίποτα. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου σπουδαίο ή πνευματικό άνθρωπο. Υπάρχουν εδώ πέρα μέλη με μεγαλύτερη μόρφωση, γνώσεις και εμπειρίες από αυτές που έχω. Προσπαθώ να μάθω τον εαυτό μου και να γίνω καλύτερος άνθρωπος, να νικήσω όλα αυτά που με κρατούν πίσω και να δίνω χαρά στην οικογένειά μου. Σχετικά με την τέχνη, ακόμα μπουσουλάω δεν ξέρω τίποτα. Για αυτό και ρωτάω και μαθαίνω και μοιράζομαι κομμάτια της ζωής μου, στιγμές μαζί σας. Όταν μοιραζόμαστε κάτι ποτέ δεν πάει χαμένο. Κάτι θα μάθω από εσάς και εσείς κάτι απο εμένα. Αυτά τα λίγα, όπως λέει και ο dimulator

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι πεπεισμένη ότι το σπίτι σου έχει φάντασμα, δεν έχει αλλά λέμε, γιατί δεν ειδοποιείς την ομάδα Alpha που ερευνά τα θέματα αυτά με ειδικά μηχανήματα? Νομίζω έχει έδρα την Θεσσαλονίκη αλλά ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα εάν υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις. Μπορείς να τους στείλεις ένα mail με την περιγραφή αυτών που θεωρείς ενδείξεις και βλέπεις τι θα σου πουν. :)

 

υ.γ.Μόνο μην τους μιλήσεις για πύρινα βαμπίρ διότι έχει άλλος το copyright. :woot::lol: :teehee:

 

Άντε πάλι τα ίδιααααα......

χαχαχαααααααααα! ποοολυ καλό!!! smile.gif

Αν σου πω εγώ τώρα ότι έχω ... φάντασμα αντί για πετ στο σπίτι και γλιτώνω έξοδα φαγητού, κτηνιάτρου κλπ. είμαι περίεργος να δω τι θα πεις..... λοιπόν το "πιάνω" στην περιφερειακή μου όραση και ακούω βήματα πίσω μου....

α! κι αν έρθει καμιά ομάδα Α θα τους πετάξω έξω... γιατί το γουστάρω ποοοολύ το φαντασματάκι μου.... λολ λοοοολ λολ woot.gifteehee.gifwoot.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω Dalia μου, θεωρώ πως όλοι είμαστε σπουδαίοι και πνευματικοί αλλά μάλλον πρέπει να περάσουμε κάποιες διαδικασίες για να το αντιληφθούμε σε όλη του την έκταση.

Όμορφη η εικόνα της πεταλούδας... :)

 

Grey μου σε καταλαβαίνω, ας όψεται η οικονομική κρίση. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω Dalia μου, θεωρώ πως όλοι είμαστε σπουδαίοι και πνευματικοί αλλά μάλλον πρέπει να περάσουμε κάποιες διαδικασίες για να το αντιληφθούμε σε όλη του την έκταση.

Όμορφη η εικόνα της πεταλούδας... :)

 

Grey μου σε καταλαβαίνω, ας όψεται η οικονομική κρίση. :lol:

 

Μπα και πριν την κρίση το είχα το φάντασμα... καμιά σχέση... smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...