Jump to content

Τέχνη και αϋπνίες


Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό έχω αϋπνίες και κοιμάμαι λίγο. Προχθές εκεί που ήμουν ξυπνητή στο σκοτάδι και σκεφτόμουν διάφορα, άκουσα ένα απαλό θόρυβο και αισθάνθηκα μια παρουσία κοντά μου. Κάτι σαν να ήταν μέσα στο δωμάτιο μου αλλά δεν το έβλεπα, το ένιωθα και άκουγα απαλούς θορύβους και τα αυτιά μου βούιζαν. Έκανα από μέσα μου μια ερώτηση είναι κάποιος εδώ? Μετά από αυτό η παρουσία απομακρύνθηκε και μου φάνηκε οτι πήγε στο δωμάτιο των παιδιών. Σκέφτηκα, τι παιχνίδια σου παίζει το μυαλό σου νυχτιάτικα Ντάλια μου? Άντε κοιμήσου! Εκεί που σκεφτόμουν αυτά, άρχισαν συγχρόνως τα παιδιά να κλαίνε στον ύπνο τους. Έτρεξα κοντά τους και το ένα παραμιλούσε στον ύπνο του, τα χάιδεψα και ηρέμησαν μετά από λίγο. Είπα μια προσευχή και μετά δεν ένιωθα κάτι στο χώρο. Τι μπορεί να ήταν αυτό?

 

Σήμερα επίσης συνέβη το εξής παράξενο. Εκεί που στεκόμουν κοντά στο παράθυρο, έπιασα με την άκρη του ματιού μου κίνηση στο χώρο. Αυτό έγινε δυο φορές, αλλά καθε φορά που γύριζα το κεφάλι μου προς τα εκεί δεν έβλεπα τίποτα. Αλλά είμαι σίγουρη οτι κάτι έπιανε το μάτι μου. Υπάρχει εξήγηση για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τον τελευταίο καιρό έχω αϋπνίες και κοιμάμαι λίγο. Προχθές εκεί που ήμουν ξυπνητή στο σκοτάδι και σκεφτόμουν διάφορα, άκουσα ένα απαλό θόρυβο και αισθάνθηκα μια παρουσία κοντά μου. Κάτι σαν να ήταν μέσα στο δωμάτιο μου αλλά δεν το έβλεπα, το ένιωθα και άκουγα απαλούς θορύβους και τα αυτιά μου βούιζαν. Έκανα από μέσα μου μια ερώτηση είναι κάποιος εδώ? Μετά από αυτό η παρουσία απομακρύνθηκε και μου φάνηκε οτι πήγε στο δωμάτιο των παιδιών. Σκέφτηκα, τι παιχνίδια σου παίζει το μυαλό σου νυχτιάτικα Ντάλια μου? Άντε κοιμήσου! Εκεί που σκεφτόμουν αυτά, άρχισαν συγχρόνως τα παιδιά να κλαίνε στον ύπνο τους. Έτρεξα κοντά τους και το ένα παραμιλούσε στον ύπνο του, τα χάιδεψα και ηρέμησαν μετά από λίγο. Είπα μια προσευχή και μετά δεν ένιωθα κάτι στο χώρο. Τι μπορεί να ήταν αυτό?

 

Σήμερα επίσης συνέβη το εξής παράξενο. Εκεί που στεκόμουν κοντά στο παράθυρο, έπιασα με την άκρη του ματιού μου κίνηση στο χώρο. Αυτό έγινε δυο φορές, αλλά καθε φορά που γύριζα το κεφάλι μου προς τα εκεί δεν έβλεπα τίποτα. Αλλά είμαι σίγουρη οτι κάτι έπιανε το μάτι μου. Υπάρχει εξήγηση για αυτό?

 

νομιζω ειναι συχνο φαινομενο να αισθανεσαι οτι δεν εισαι μονος σου ιδιαιτερα σε εναν κλειστο χωρο. προσωπικα , μου συμβαινει αρκετα συχνα και ιδιαιτερα αν εχω δει καποια αναλογη ταινια. Στην θεση σου δεν θα εδινα ιδιαιτερη σημασια δεν νομιζω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω αϋπνίες και κοιμάμαι λίγο. Προχθές εκεί που ήμουν ξυπνητή στο σκοτάδι και σκεφτόμουν διάφορα, άκουσα ένα απαλό θόρυβο και αισθάνθηκα μια παρουσία κοντά μου. Κάτι σαν να ήταν μέσα στο δωμάτιο μου αλλά δεν το έβλεπα, το ένιωθα και άκουγα απαλούς θορύβους και τα αυτιά μου βούιζαν. Έκανα από μέσα μου μια ερώτηση είναι κάποιος εδώ? Μετά από αυτό η παρουσία απομακρύνθηκε και μου φάνηκε οτι πήγε στο δωμάτιο των παιδιών. Σκέφτηκα, τι παιχνίδια σου παίζει το μυαλό σου νυχτιάτικα Ντάλια μου? Άντε κοιμήσου! Εκεί που σκεφτόμουν αυτά, άρχισαν συγχρόνως τα παιδιά να κλαίνε στον ύπνο τους. Έτρεξα κοντά τους και το ένα παραμιλούσε στον ύπνο του, τα χάιδεψα και ηρέμησαν μετά από λίγο. Είπα μια προσευχή και μετά δεν ένιωθα κάτι στο χώρο. Τι μπορεί να ήταν αυτό?

 

Σήμερα επίσης συνέβη το εξής παράξενο. Εκεί που στεκόμουν κοντά στο παράθυρο, έπιασα με την άκρη του ματιού μου κίνηση στο χώρο. Αυτό έγινε δυο φορές, αλλά καθε φορά που γύριζα το κεφάλι μου προς τα εκεί δεν έβλεπα τίποτα. Αλλά είμαι σίγουρη οτι κάτι έπιανε το μάτι μου. Υπάρχει εξήγηση για αυτό?

 

 

Το πρώτο κάποιο περαστικό πνευματάκι ήταν. Μην ανησυχείς.

 

Το δεύτερο μου συμβαίνει κι εμένα. Δε δίνω καμιά σημασία... whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς ένα πνευματάκι Grey? Τι δουλειά έχουν να σουλατσάρουν σπίτι μου στις τρεις τα ξημερώματα? Πλάκα κάνω. Ίσως επειδή είμαι κοντά στη θάλασσα και σε δέντρα να είχα κάποια παράξενη επίσκεψη. Αυτό που με προβλημάτισε ήταν τα παιδιά που έκλαιγαν σαν να τα ενόχλησε κάτι. (αλήθεια ξέρει κάποιος να μου πει στο βιβλίο 7 βιβλία μαγείας ποιά είναι αυτή που απεικονίζεται στην τελευταία σελίδα?)

 

Τα πνεύματα ή οντότητες μπορεί να τα ακούσουμε?

Link to comment
Share on other sites

ναι και να τα ακούσουμε και να τα δούμε, συνήθως γίνεται φευγαλέα στους περισσότερους αλλά μπορεί να έχεις και επαφή μεγάλης διάρκειας.

 

αλλά μην σε ανησυχούν αυτά για κάποιον με ανοιγμένες τις λήψεις του έτσι γίνεται, πρέπει να τα συνηθίσεις. Καλό είναι σε κάθε δωμάτιο να έχεις και ένα σύμβολο προστασίας. Έτσι θα αποτρέπεις κάποια να έρχονται που μπορεί να είναι ενοχλητικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς ένα πνευματάκι Grey? Τι δουλειά έχουν να σουλατσάρουν σπίτι μου στις τρεις τα ξημερώματα? Πλάκα κάνω. Ίσως επειδή είμαι κοντά στη θάλασσα και σε δέντρα να είχα κάποια παράξενη επίσκεψη. Αυτό που με προβλημάτισε ήταν τα παιδιά που έκλαιγαν σαν να τα ενόχλησε κάτι. (αλήθεια ξέρει κάποιος να μου πει στο βιβλίο 7 βιβλία μαγείας ποιά είναι αυτή που απεικονίζεται στην τελευταία σελίδα?)

 

Τα πνεύματα ή οντότητες μπορεί να τα ακούσουμε?

 

Δυστυχώς εμείς οι ασχολούμενοι με την "τέχνη" τα βλέπουμε τα ακούμε και τα έλκουμε, θα πρέπει να το συνηθίσεις.... Εγώ παιδάκι ήμουν και τράβαγα τρισχειρότερα από σένα. Τώρα πια έχω συνηθίσει... whistling.gif

Μέχρι πρόσφατα νόμιζα ότι τα 'χω δει όλα. Μου είπανε πράγματα που καλύτερα να μη τα ακούσεις ποτέ σου... Βλέπεις όσα και να 'χεις δει υπάρχουν πάντα άλλα τρισχειρότερα για να φοβάσαι... Η άγνοια είναι ευλογία και η γνώση κατάρα...

Να ευγνωμονείς την καλή σου τύχη που είδες ΜΟΝΟ αυτά γιατί η Άβυσσος (το λέει και η λέξη) δεν έχει πάτο....

Κόψε τις γκρίνιες και τα παράπονα γιατί μας κούρασες!!!! (Πλάκα κάνω) LolLolLolLol.gif

Να σκανάρεις τη φωτό από το βιβλίο και να την ανεβάσεις να τη δούμε... Μπορεί να το 'χω δει εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζομαι κάποιες από τις εμπειρίες μου εδώ γιατί δεν έχω να τα πω κάπου αλλού αυτά που βιώνω. Δεν είπα οτι φοβάμαι και δε θέλω να γίνομαι κουραστική. Στο θέμα μας λοιπόν. dimulator μπορείς να μοιραστείς μαζί μου κάποιο σύμβολο προστασίας? Κάτι που μπορώ να κάνω ανα πάσα στιγμή? Όποιος άλλος ξέρει να μου πει κάτι τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Grey με τρομάζεις. Τι έχεις δει παιδάκι μου?

 

Λοιπόν όταν αισθάνθηκα την παρουσία και τη ρώτησα ποια είναι είχα κλείσει τα μάτια μου και μου ερχόταν ή εικόνα μιας γυναίκας στο μυαλό, σα να αιωρούνταν από πάνω μου με μακρύ γκρίζο φόρεμα. Μου θύμισε κάπως τη γυναίκα στη φωτό. Όποιος ξέρει ποιά είναι ας μου πει γιατί νομίζω οτι είναι η ίδια που με τρόμαξε όταν έβλεπα την αύρα μου στον καθρέπτη...

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Μοιράζομαι κάποιες από τις εμπειρίες μου εδώ γιατί δεν έχω να τα πω κάπου αλλού αυτά που βιώνω. Δεν είπα οτι φοβάμαι και δε θέλω να γίνομαι κουραστική. Στο θέμα μας λοιπόν. dimulator μπορείς να μοιραστείς μαζί μου κάποιο σύμβολο προστασίας? Κάτι που μπορώ να κάνω ανα πάσα στιγμή? Όποιος άλλος ξέρει να μου πει κάτι τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Grey με τρομάζεις. Τι έχεις δει παιδάκι μου?

 

Λοιπόν όταν αισθάνθηκα την παρουσία και τη ρώτησα ποια είναι είχα κλείσει τα μάτια μου και μου ερχόταν ή εικόνα μιας γυναίκας στο μυαλό, σα να αιωρούνταν από πάνω μου με μακρύ γκρίζο φόρεμα. Μου θύμισε κάπως τη γυναίκα στη φωτό. Όποιος ξέρει ποιά είναι ας μου πει γιατί νομίζω οτι είναι η ίδια που με τρόμαξε όταν έβλεπα την αύρα μου στον καθρέπτη...

 

 

 

Η Νεφέλη στο σάιτ έχει τα σύμβολα προστασίας. Πήγαινε να τα βρεις... Σταυρός, πεντάγραμμο κλπ.

Το τι έχω δει άστο καλύτερα και το τι έχω ακούσει και διαβάσει ούτε να ρωτάς.... Απλώς σε προετοιμάζω ώστε αν συμβεί κάτι να είσαι έτοιμη και να μη πανικοβληθείς. Καλό είναι που δε φοβήθηκες.

Μια γυναίκα στα γκρι... μ' αρέσει, το θηλυκό αντίστοιχό μου θα είναι. Κάνε μας μια καλύτερη περιγραφή... μαλλιά, πρόσωπο, ηλικία κλπ. Μάλλον σε φάντασμα πάει το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν τα κλασικά σύμβολα προστασίας, σταυρός, πεντάλφα κτλ.

 

Επίσης εικόνες αγίων, αγάλματα αρχαίων κτλ... επέλεξε ένα που σου κάνει κλικ μάθε την ιστορία του να ξέρεις πέντε πράματα και βάλτω στο δωμάτιο.

 

σύμβολα άλλα είναι τα λουλούδια, οι δάφνες γενικά ότι σχετίζεται με το Θείο. Η αρχαία Ελλάδα αν σκεφτείς έχει όλα όσα υπάρχουν μέσα στο κόσμο ιερά, δένδρα, φυτά, αντικείμενα, τον ήλιο ότι και αν σκεφτείς...

 

Εγώ ας πούμε βρίσκω εικόνες στο ίντερνετ που μου αρέσουν και τις κάνω σύμβολα προστασίας... δες εδώ για αρχαία Ελλάδα

 

http://www.theoi.com/GalleryS1.html

 

μπορείς να πάρεις μια εικόνα από το ίντερνετ και να την τυπώσεις σε χαρτί 300 γραμμαρίων και να την έχεις εικονίτσα, ή να την βάλεις σε ψηφιακή κορνίζα.

 

αν επιλέξεις το δεύτερο μπορείς να αλλάζεις τις εικόνες ενώ εάν επιλέξεις το πρώτο θα έχεις πολλές εικονίτσες σε χαρτί...

 

να ένα παράδειγμα δικό μου εικονίτσας που έχω

 

post-1067-128052199594_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dalia μου

Υπάρχει περίπτωση να αντιλαμβάνεσαι κάτι από το δωμάτιό σου αλλά υπάρχει και περίπτωση να αντιλαμβάνεσαι την παρουσία των ενοίκων του διπλανού σπιτιού. Το δεύτερο είναι πιο συνηθισμένο και υποψιάζομαι πως ισχύει και στην δική σου περίπτωση.

Τα παιδιά μπορεί να έκλαψαν γιατί τα ενόχλησε κάποια χ παρουσία αλλά το πιο πιθανό είναι να τα ενόχλησε αυτό που εσύ δημιούργησες λόγω φόβου και όταν εσύ ηρέμησες παίρνοντας δύναμη από την προσευχή, όντας σίγουρη ότι θα σε προστατεύσει, ηρέμησαν κι αυτά.

 

Δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για τις κινήσεις που φευγαλέα έπιασε το μάτι σου θεωρώ ότι δεν πρέπει να δώσεις σημασία. Εάν θέλεις διάβασε για την λειτουργία της όρασης και θα καταλάβεις περισσότερα πράγματα.

 

Την γυναίκα, κατά 99,9999% την δημιούργησες εσύ, δεν υφίσταται κάτι. Είναι πιθανό κάπου να είδες μια φωτογραφία ή μια ταινία, να άκουσες μια περιγραφή, καταγράφηκε ασυνείδητα και βγήκε στην επιφάνεια, όπου και μορφοποιήθηκε όπως την περιγράφεις, όταν υπήρχε πρόσφορο έδαφος δηλ. όταν βρέθηκες στην ίδια κατάσταση από πλευράς κραδασμών.

 

Διαφωνώ με τα σύμβολα προστασίας και διαφωνώ έντονα με την χρήση των αρχαιοελληνικών συμβόλων ή όποιων άλλων εκτός της θρησκείας σου. Αφού όταν φοβήθηκες, αυθόρμητα, έκανες προσευχή σημαίνει ότι μόνο οτιδήποτε σχετικό με την θρησκεία σου μπορεί να σε προστατεύσει. Βεβαίως το καλύτερο από όλα είναι να πιστεύεις ότι είσαι προστατευμένη διότι εργάζεται στην κατεύθυνση της αρμονίας.

 

Όμως όλα γίνονται σιγά σιγά άρα θα συμφωνήσω με την εύρεση και εκτύπωση φωτογραφίας από το διαδίκτυο. Θα σου προτείνω την εικόνα του Αρχαγέλλου Μιχαήλ από το Μανταμάδο, την ανάγλυφη που βρίσκεται στο εσωτερικό της εκκλησίας όχι στο εξωτερικό. Είναι δύσκολο να την βρεις, εκτός Μυτιλήνης, σε κανονική εικόνα οπότε η εκτύπωση θα είναι μια χαρά.

Ως διαδικασία ενεργοποίησης μπορείς να διαβάσεις την ιστορία της εικόνας και αυτά που διαβάζεις να τα μορφοποιείς, το αποτέλεσμα να είναι σαν ταινία στο νου σου. Μην κάνεις τίποτε άλλο, δεν χρειάζεται και δεν πρέπει.

 

Μπορείς να κοιτάξεις και μόνη σου διάφορες εικόνες καθώς και την ιστορία πίσω από κάθε μια και αναλόγως το πως νιώθεις παίρνεις μια κατεύθυνση.

:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ διαφωνώ ότι δημιούργησες εσύ αυτό που είδες. Για να δημιουργήσει κάποιος κάτι όπως μια σκεπτομορφή δεν είναι όπως νομίζεται μια απλή διαδικασία.

Επίσης νομίζω δεν είναι και η φαντασία σου.

 

Τα αρχαιοελληνικά σύμβολα δεν έχουν κανένα πρόβλημα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αν σου λένε κάτι. Όπως επίσης δεν χρειάζεται να κολλάς σε μια θρησκεία και να νιώθεις ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις σύμβολα από άλλη. Αυτά είναι φαγωμάρες των φανατικών οπαδών και αυτών που θέλουν να έχουν οπαδούς.

 

άποψη μου είναι ότι ο θεός είναι μια κοινή δύναμη με πολλές εκφράσεις και πολλά πρόσωπα και φανερώνεται σε όλους τους λαούς και πολιτισμούς. Οπότε κάθε θρησκεία είναι ιερή και δεν αναιρεί την άλλη σε επίπεδο προστασίας και συμβόλων.

 

Όπου είσαι πιο κοντα βρες αυτό που σε εκφράζει και αν νιώθεις ότι θέλεις να το έχεις για προστασία κάνε το.

 

Από την άλλη σε άλλα πολλά θέματα έχω παρατηρήσει ότι σε σένα Dalia εμφανίζονται διάφορα. Αυτό έχει να κάνει μάλλον με το γεγονός ότι τα τσάκρα σου είναι ανοιχτά και τραβάνε αρκετή ενέργεια. Για παράδειγμα το 3ο τσάκρα δίνει την αντίληψη για μεταφυσικές παρουσίες, το 4ο αναπτύσει την διαίσθηση και εμπάθεια, το 5ο αναπτύσει την διακοή και το άτομο αρχίζει να ακούει φωνές, το 6ο αναπτύσει τα οράματα και την διοραση.

 

Στην προκειμένη περίπτωση που εσύ βλέπεις διάφορα έχεις ανοιχτό αρκετά το τσάκρα του τρίτου ματιού, δλδ το 6ο.

 

Όλα αυτά δεν αποτελούν κάποιο πρόβλημα. Είναι στην πραγματικότητα ευλογία. Προφανώς σου συμβαίνουν αυτά διότι είσαι πνευματικά ανεπτυγμένος άνθρωπος.

Πολλοί θα σε ζήλευαν για αυτήν σου την κατάσταση.

 

Αυτό όμως που σου λείπει είναι κάποιος να σου εξηγήσει τι σου συμβαίνει για να έχεις μια παιδεία στο θέμα των πνευματικών και να μην φοβάσαι από την άγνοια σου.

 

Αν διαβάσεις κάποιο βιβλίο για Τσάκρα εκεί θα σου περιγράφει όλο το σύστημα ενέργειας που υπάρχει, πώς ανοίγουν οι στρόβιλοι ενέργειας μας (τσάκρα) πώς αποροφάνε ενέργεια και πώς αυτή η ενέργεια κάνει σε κάθε περίπτωση τι!

 

Αυτά που βλέπεις προφανώς είναι όντα που υπάρχουν ταυτόχρονα στον ίδιο χώρο με σένα αλλά σε άλλο πεδίο, άλλη διάσταση αν θες, στο αστρικό.

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τα συνηθίσεις, δλδ να συνηθίσεις το χάρισμα σου να βλέπεις διάφορα.

Και το άλλο που μπορείς να κάνεις για να έλκεις καλύτερα όντα και να διωχνεις τα ας πούμε "προβληματικά" είναι να δημιουργήσεις ευχάριστο περιβάλλον στο χώρο σου.

 

Αυτό γίνεται με συνεχή καθημερινή και σε μεγάλο διάστημα, παιξιμο απαλής μουσικής, με αρώματα σε κεριά, σπρέι, λιβάνια, στικάκια, με απαλή ευγενική πνευματική δραστηριότητα όπως διάβασμα καλών ήσυχων βιβλίων κτλ.

 

Αυτά όταν τα κάνεις το μυαλό παράγει εικόνες και σκέψεις γαλήνιες και όμορφες, οι σκέψεις μετατρέπονται σε ενέργεια και αυτήν δονείται από τα τσάκρα σου και φεύγει προς τα έξω. Αυτή η δονούμενη ενέργεια επηρεάζει τους γύρω σου όπως το μωρό, τον άντρα σου, αλλά κολλάει και σε αντικείμενα του σπιτιού.

Δλδ ο χώρος σου φορτίζεται από εσένα.

 

Αν εσύ είσαι ήρεμη, χαλαρή και ζεις μια τέτοια ζωή, αυτό θα έχει και ο χώρος σου και θα προσελκύσεις και ανάλογες οντότητες και θα διώξεις άλλες.

 

Αυτά τα λίγα και απλά πραματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως γενικα οση λιγοτερη σημασια τους δινεις, τοσο καλυτερα...

 

 

Να διευκρινισω λιγο αυτο που εγραψα... Δεν εννοουσα για τα παιδια, αλιμονο... Απλως προσωπικα πιστευω πως αν τα αγνοεις αυτα τα πνευματακια, τοτε το πιθανοτερο ειναι να φυγουν...

 

Μια εμπειρια των τελευταιων ημερων...

 

Τις τρεις τελευταιες μερες, κανω απανωτα, πολυ εφιαλτικους υπνους... Ισως ειναι απο τους χειροτερους που εχω κανει μεχρι στιγμης... Λιγα λεπτα πριν πεσω για υπνο, αρχιζω και αντιλαμβανομαι παρουσιες διπλα μου... Ειμαι σιγουρος πως κατι με παρακολουθει αλλα το αγνοω... Οταν ομως ξαπλωνω και αρχιζω σιγα σιγα να μπαινω στην κατασταση του υπνου, τοτε με κυριευει ενα αισθημα φοβου... Σε τετοιο σημειο που δεν μπορω ουτε καν να γυρισω πλευρο γιατι... σκιαζομαι...

περναει χαλαρα 1ωρα χωρις να εχω καταφερει να κοιμηθω... τελος παντων καποια στιγμη με παιρνει ο υπνος... αλλα θα ειναι μαρτυρικος... θα ξυπνησω τουλαχιστον 3-4 φορες το βραδυ... Πριν ανοιξω τα ματια μου θα ακουσω φωνες οι οποιες με απειλουν... τα ονειρα ειναι απιστευτα ψυχοφθορα... και αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι με χτυπουν στα ευαισθητα μου σημεια... τι να πω... αυτο εχει γινει 3 φορες απανωτα τις τελευταιες τρεις μερες...

καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...