Jump to content

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα


m3ik0
 Share

Recommended Posts

Αν και πιτσιρικάς, έχω μια αρρωστημένη περιέργεια για πρακτική μαγεία και επικλήσεις. Λόγο μιας εμπειρίας που είχα με κάτι πολύ καλούς μου φίλους ("χεσμένος μεν") θέλω να αρχίσω να ψάχνω παραπάνω και να μάθω τα μυστικά της πρακτικής μαγείας. Μετά από αρκετή ώρα ανάγνωσης των post της νεφέλης αποφάσισα να γίνω και μέλος του φόρουμ σας !!! anw ας μην μακρηγορώ sweat.gif !

Καλώς σας βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Αν και πιτσιρικάς, έχω μια αρρωστημένη περιέργεια για πρακτική μαγεία και επικλήσεις. Λόγο μιας εμπειρίας που είχα με κάτι πολύ καλούς μου φίλους ("χεσμένος μεν") θέλω να αρχίσω να ψάχνω παραπάνω και να μάθω τα μυστικά της πρακτικής μαγείας. Μετά από αρκετή ώρα ανάγνωσης των post της νεφέλης αποφάσισα να γίνω και μέλος του φόρουμ σας !!! anw ας μην μακρηγορώ sweat.gif !

Καλώς σας βρήκα

 

 

 

Φοβάμαι ότι ατύχησες, ξαναέλα σε 2 χρόνια. Αν και είμαι αντίθετος με αυτό, ο κανονισμός δεν επιτρέπει ανήλικους...

 

Μη μπλέκεις με επικλήσεις κλπ. είναι ποοολύ επικίνδυνα. Μείνε ασφαλής και τα ξαναλέμε σε 2 χρόνια.

 

smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι ατύχησες, ξαναέλα σε 2 χρόνια. Αν και είμαι αντίθετος με αυτό, ο κανονισμός δεν επιτρέπει ανήλικους...

 

Μη μπλέκεις με επικλήσεις κλπ. είναι ποοολύ επικίνδυνα. Μείνε ασφαλής και τα ξαναλέμε σε 2 χρόνια.

 

smile.gif

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή ! teehee.gif

 

Έγινε λάθος με την ηλικία ...... Missclicked, ελπίζω να μην φάω τζάμπα μπαν.....

Edited by m3ik0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή ! teehee.gif

 

Έγινε λάθος με την ηλικία ...... Missclicked, ελπίζω να μην φάω τζάμπα μπαν.....

 

Παρακαλώ smile.gif

 

Θα δούμε αν θα σε πιστέψουν οι admins..... woot.gifteehee.gifwoot.gifhaha.gifLolLolLolLol.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ smile.gif

 

Θα δούμε αν θα σε πιστέψουν οι admins..... woot.gifteehee.gifwoot.gifhaha.gifLolLolLolLol.gif

 

 

Το ελπίζω φίλτατε, ακούγετε τελείως φτηνή δικαιολογία....! ninja.gifninja.gifwoot.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες,m3iko..

Eγω οσον αφορα την ηλικια δε θα πω κατι,αφορα τους admins,οχι εμενα.

Αλλα οσον αφορα τη μαγεια κοιταξε να βρεις και το φυσικο της κομματι.

Καλη ειναι η πρακτικη και ολα αυτα...αλλα η γνωμη μου(αν τη θες)..ειναι να ξεκινησεις με το τι μπορεις να κανεις απο μονος σου.

Τα αλλα ερχονται σιγα σιγα.

Αυτα απο μενα..Με συγχωρεις,αν σε κουρασα.

Καλη αρχη και καλο διαβασμα!:teehee:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες,m3iko..

Eγω οσον αφορα την ηλικια δε θα πω κατι,αφορα τους admins,οχι εμενα.

Αλλα οσον αφορα τη μαγεια κοιταξε να βρεις και το φυσικο της κομματι.

Καλη ειναι η πρακτικη και ολα αυτα...αλλα η γνωμη μου(αν τη θες)..ειναι να ξεκινησεις με το τι μπορεις να κανεις απο μονος σου.

Τα αλλα ερχονται σιγα σιγα.

Αυτα απο μενα..Με συγχωρεις,αν σε κουρασα.

Καλη αρχη και καλο διαβασμα!:teehee:

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα νεράιδα !!!

 

 

όταν λες να ξεκινήσω με το τι μπορώ να κάνω μόνος μου τι εννοείς ?? :P Να μου έρθει κάτι στο μυαλό και να το κάνω ? Απ'ότι διάβασα εδώ και στο "πλήρες βιβλίο της μαγείας" όλα θέλουν μια "Α" διαδικασία και γνώσεις.....

 

Δεν με κούρασες καθόλου !! Ίσα ίσα με έβαλες σε σκέψεις ninja.gifturned.gif:P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα νεράιδα !!!

 

 

όταν λες να ξεκινήσω με το τι μπορώ να κάνω μόνος μου τι εννοείς ?? :P Να μου έρθει κάτι στο μυαλό και να το κάνω ? Απ'ότι διάβασα εδώ και στο "πλήρες βιβλίο της μαγείας" όλα θέλουν μια "Α" διαδικασία και γνώσεις.....

 

Δεν με κούρασες καθόλου !! Ίσα ίσα με έβαλες σε σκέψεις ninja.gifturned.gif:P

 

Χαχαχαααα!..Οχι,,βρε!Ακου εκει να σου ερθει κατι και να το κανεις..!

Εγω θα σου προτεινα Εσωτερισμο αρχικα και ολα αυτα που γραφει η Νεφελη εκει.

Να ασχοληθεις αρχικα με σενα....και οχι με επικλησεις!:P

Εεε...καλο ειναι το βιβλιο του Μπακλαντ,αν και λιγο ασαφες...(για μενα τουλαχιστον.κατα τη γνωμη μου.)

Εμενα με βοηθησε αρκετα οτι λεει η Νεφελη στον εσωτερισμο.

Ειναι οι γνωσεις που θεωρω εγω οτι πρεπει να εχει ο καθενας στην αρχη.

Αλλα τονιζω οτι αυτο ειναι γνωμη μου.Στο λεω απλα επειδη με βοηθησε και ισως σε βοηθησει και σενα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε φίλε!!!!

 

Αφου έγραψες και μονος σου οτι "χέστηκες πανω σου" με την εμπειρία που είχες, γιατι εξακολουθείς να το βλέπεις σαν παιχνίδι;

Γιατι με αυτά που γράφεις τέτοια εντύπωση αφήνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν και πιτσιρικάς, έχω μια αρρωστημένη περιέργεια για πρακτική μαγεία και επικλήσεις. Λόγο μιας εμπειρίας που είχα με κάτι πολύ καλούς μου φίλους ("χεσμένος μεν") θέλω να αρχίσω να ψάχνω παραπάνω και να μάθω τα μυστικά της πρακτικής μαγείας. Μετά από αρκετή ώρα ανάγνωσης των post της νεφέλης αποφάσισα να γίνω και μέλος του φόρουμ σας !!! anw ας μην μακρηγορώ sweat.gif !

Καλώς σας βρήκα

 

 

Αυτό είναι το κακό (και δυστυχώς και αποτέλεσμα παραπληροφόρησης), ότι όσοι ξεκινάνε να ασχοληθούν με τη "μαγεία" έχουν ως ερέθισμα "εμπειρίες" (μα όλοι βρε παιδί μου θεωρούν τον εαυτό τους ξεχωριστό!) και θεωρούν ότι όλη η υπόθεση έχει να κάνει με μανδύες και γενικώς περίεργα ρουχαλάκια, ξόρκια αέρα πατέρα και μούρη στην παρέα..

 

Αυτή σου η περιέργεια που λες για πρακτική κι επικλήσεις, δεν θα σε βγάλει κάπου, τουλάχιστον όχι εκεί που θα ήθελες. Θα διαπιστώσεις πως η "μαγεία" είναι κάτι πολύ παραπάνω από χαζοξόρκια και μυστηριώδη ατμόσφαιρα (αν έχεις την ωριμότητα να το καταλάβεις) και θα χρειαστείς χρόνια μελέτης για να καταλήξεις στο ότι πίσω από αυτή την πιασάρικη λέξη, ουσιαστικά κρύβεται η αυτογνωσία και η συνεχής προσπάθεια βελτίωσης του εαυτού σου και της σχέσης σου με το περιβάλλον σου (στο χάλασα αλλά έτσι είναι).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε φίλε!!!!

 

Αφου έγραψες και μονος σου οτι "χέστηκες πανω σου" με την εμπειρία που είχες, γιατι εξακολουθείς να το βλέπεις σαν παιχνίδι;

Γιατι με αυτά που γράφεις τέτοια εντύπωση αφήνεις.

Γεια σου και σένα :P

 

 

Δεν το βλέπω σαν παιχνίδι :) . Απλά θέλω να το εξηγήσω στον εαυτό μου μέσω της γνώσης. Και να προχωρήσω γιατί απ'όσα διάβασα εδώ, το όλο θέμα δεν είναι χαζοξόρκια και μανδύες όπως είπε ο ahimsa. Ωραία ακούγονται αλλά μόνο για ταινίες. Κατά την γνώμη η μαγεία βρίσκεται στην γνώση, στην αυτοβελτίωση και στην πνευματική πλευρά του ανθρώπου...

 

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ξεχωριστό απλά θέλω να μάθω. Προφανώς αναφέρθηκα σε αυτά γιατί αυτά ήταν τα ερεθίσματα μου να αρχίσω να ψάχνομαι .. Δεν νομίζω να αρχίσατε να ψάχνετε όλοι, χωρίς λόγο και αιτία ένα ωραίο πρωί.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...