Jump to content

...Σίγουρα δεν είμαι ''τρελλή''...κάποιος να μου πει την γνώμη του..


Recommended Posts

Χθες το απόγευμα μετά τη δουλεία πήγα στο σπίτι. Με το που φτάνω στο σπίτι προτού βάλω το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ βλέπω δεξιά μου το αυτοκίνητο της αδελφής μου (μένουμε στο ίδιο σπίτι να σημειώσω). Παρκάρω λοιπόν και κάνωτηνεξήςσκέψη..''Καλά..πώς πάρκαρε έτσι αν περάσει κανείς από εκεί θα της το χτυπήσει΄΄. Κατεβαίνω και μπαίνω στο σπίτι. Πάω πάνω στο δωμάτιο μου να δώ το μωρό μου και πάω να κάνω ένα ντους. Είχαν περάσει 10 λεπτά από την ώρα που είχα φτάσει στο σπίτι και καθώς έκανα το ντους μου ακούω την αδελφή μου να μπαίνει στο σπίτι να βγαινει τις σκάλες και να μπαινει στο δωμάτιο μου και την ακουγα που επαιζε με την μικρη μου. . . και σκέφτομαι εκείνη την ώρα...Μα που ήταν τόση ώρα έξω στη ζέστη? Μήπως στο αυτοκίνητο μέσα και δεν την είδα? ή ισως άπλωνε ρούχα στην αυλή πίσω? Βγήκα από το μπάνιο ντύθηκα και πήγα στο δωμάτιο. Την ρώτησα '' Μα τώρα βγήκες πάνω? που ήσουν?" Στη δούλεια μου λέει τώρα ήρθα. Και της λέω εγώ και την ώρα που ήρθα που ήσουν εσυ και δε σε είδα? Στο δρόμο μου απαντά και ερχόμουν μάλλον που να είμουν? Λέω αφού όταν ήρθα το αυτοκίνητο σου ήταν παρκαρισμενο έξω από το σπίτι..Μου λέει καλά θα με τρελλάνεις τώρα? Τώρα μόλις πάρκαρα μου λέει και μπήκα στο σπίτι..Εγώ μου λέει όταν ήρθα είδα το αυτοκίνητο σου στο πάρκινγκ...Παιδιά δεν ξέρω από χθές το απόγευμα το συζητώ το ξανασυζητώ και λέω δεν μπορεί ... Δεν είμαι τρελλή..Το είδα το αυτοκίνητο ήταν εκεί όταν πήγα στο σπίτι.:( Το είδα είμαι σίγουρη!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα μετά τη δουλεία πήγα στο σπίτι. Με το που φτάνω στο σπίτι προτού βάλω το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ βλέπω δεξιά μου το αυτοκίνητο της αδελφής μου (μένουμε στο ίδιο σπίτι να σημειώσω). Παρκάρω λοιπόν και κάνωτηνεξήςσκέψη..''Καλά..πώς πάρκαρε έτσι αν περάσει κανείς από εκεί θα της το χτυπήσει΄΄. Κατεβαίνω και μπαίνω στο σπίτι. Πάω πάνω στο δωμάτιο μου να δώ το μωρό μου και πάω να κάνω ένα ντους. Είχαν περάσει 10 λεπτά από την ώρα που είχα φτάσει στο σπίτι και καθώς έκανα το ντους μου ακούω την αδελφή μου να μπαίνει στο σπίτι να βγαινει τις σκάλες και να μπαινει στο δωμάτιο μου και την ακουγα που επαιζε με την μικρη μου. . . και σκέφτομαι εκείνη την ώρα...Μα που ήταν τόση ώρα έξω στη ζέστη? Μήπως στο αυτοκίνητο μέσα και δεν την είδα? ή ισως άπλωνε ρούχα στην αυλή πίσω? Βγήκα από το μπάνιο ντύθηκα και πήγα στο δωμάτιο. Την ρώτησα '' Μα τώρα βγήκες πάνω? που ήσουν?" Στη δούλεια μου λέει τώρα ήρθα. Και της λέω εγώ και την ώρα που ήρθα που ήσουν εσυ και δε σε είδα? Στο δρόμο μου απαντά και ερχόμουν μάλλον που να είμουν? Λέω αφού όταν ήρθα το αυτοκίνητο σου ήταν παρκαρισμενο έξω από το σπίτι..Μου λέει καλά θα με τρελλάνεις τώρα? Τώρα μόλις πάρκαρα μου λέει και μπήκα στο σπίτι..Εγώ μου λέει όταν ήρθα είδα το αυτοκίνητο σου στο πάρκινγκ...Παιδιά δεν ξέρω από χθές το απόγευμα το συζητώ το ξανασυζητώ και λέω δεν μπορεί ... Δεν είμαι τρελλή..Το είδα το αυτοκίνητο ήταν εκεί όταν πήγα στο σπίτι.:( Το είδα είμαι σίγουρη!!!

 

Μπορεί να είδες ένα αυτοκίνητο που έμοιαζε, την πινακίδα την είδες??

 

Συμβαίνουν καμιά φορά και χρονικά παράδοξα, βλέπουμε κάτι που ήταν ή που θα είναι....

 

Φυσικά το πιο πιθανό είναι η αδερφή σου να σε δουλεύει κανονικά... Το λόγο μπορείς να τον φανταστείς...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είδες ένα αυτοκίνητο που έμοιαζε, την πινακίδα την είδες??

 

Συμβαίνουν καμιά φορά και χρονικά παράδοξα, βλέπουμε κάτι που ήταν ή που θα είναι....

 

Φυσικά το πιο πιθανό είναι η αδερφή σου να σε δουλεύει κανονικά... Το λόγο μπορείς να τον φανταστείς...

είναι ιδιωτικός χώρος . Δικός μας. Κανείς ξένος δεν βάζει το αυτοκίνητο του εκεί εκτός από εμάς. Τέλως πάντων τι να πώ άλλο. ίσως..λογικά ..θά ήρθε λίγο πριν από μένα και δεν με είδε όταν έμπαινα στο πάρκινγκ... είδε το αυτοκινητο μου μετά..μέχρι να πάρει τα πράγματα της και να βγει απο το αυτοκίνητο (ίσως ήταν σκυφτή και μάζευε τα πράγματα της και δεν την είδα και έτσι ούτε αυτή με είδε) μπήκα στο σπίτι και μετά μπήκε η ίδια. δεν ξέρω..το σίγουρο είναι ότι δεν με δουλεύει.Δεν υπάρχει λόγος να το κάνει. Αφού απορεί και ίδια και λέει μήπως τρελλαθηκε αυτή:) Νομίζει ότι ήρθε μετά απο εμένα μάλλον είναι σίγουρη. Το ίδιο κι εγώ. Είμαι σίγουρη ότι ήρθα μετά από την αδελφη μου..ίσως είναι και χρονικό παράδοξο(μπααα)... Αλλά λογικά θα έγινε το πρώτο . ΄Οσο το σκέφτομαι εκεί καταλήγω.

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντήση σου

Link to comment
Share on other sites

είναι ιδιωτικός χώρος . Δικός μας. Κανείς ξένος δεν βάζει το αυτοκίνητο του εκεί εκτός από εμάς. Τέλως πάντων τι να πώ άλλο. ίσως..λογικά ..θά ήρθε λίγο πριν από μένα και δεν με είδε όταν έμπαινα στο πάρκινγκ... είδε το αυτοκινητο μου μετά..μέχρι να πάρει τα πράγματα της και να βγει απο το αυτοκίνητο (ίσως ήταν σκυφτή και μάζευε τα πράγματα της και δεν την είδα και έτσι ούτε αυτή με είδε) μπήκα στο σπίτι και μετά μπήκε η ίδια. δεν ξέρω..το σίγουρο είναι ότι δεν με δουλεύει.Δεν υπάρχει λόγος να το κάνει. Αφού απορεί και ίδια και λέει μήπως τρελλαθηκε αυτή:) Νομίζει ότι ήρθε μετά απο εμένα μάλλον είναι σίγουρη. Το ίδιο κι εγώ. Είμαι σίγουρη ότι ήρθα μετά από την αδελφη μου..ίσως είναι και χρονικό παράδοξο(μπααα)... Αλλά λογικά θα έγινε το πρώτο . ΄Οσο το σκέφτομαι εκεί καταλήγω.

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντήση σου

 

Παρακαλώ. Χάρηκα που βοήθησα....

Link to comment
Share on other sites

..ίσως..λογικά ..θά ήρθε λίγο πριν από μένα και δεν με είδε όταν έμπαινα στο πάρκινγκ... είδε το αυτοκινητο μου μετά..μέχρι να πάρει τα πράγματα της και να βγει απο το αυτοκίνητο (ίσως ήταν σκυφτή και μάζευε τα πράγματα της και δεν την είδα και έτσι ούτε αυτή με είδε) μπήκα στο σπίτι και μετά μπήκε η ίδια. δεν ξέρω..το σίγουρο είναι ότι δεν με δουλεύει.Δεν υπάρχει λόγος να το κάνει. Αφού απορεί και ίδια και λέει μήπως τρελλαθηκε αυτή:) Νομίζει ότι ήρθε μετά απο εμένα μάλλον είναι σίγουρη. Το ίδιο κι εγώ. Είμαι σίγουρη ότι ήρθα μετά από την αδελφη μου..ίσως είναι και χρονικό παράδοξο(μπααα)... Αλλά λογικά θα έγινε το πρώτο . ΄Οσο το σκέφτομαι εκεί καταλήγω..

 

Αφού βλέπεις ότι απαντάς η ίδια στην ερώτησή σου, τι το παιδεύεις από την αρχή?! Η μήπως περιμένεις να σου απαντήσουμε ότι, ναι, αυτό που σου συνέβει ήταν κάτι μαγικό, ένα ταξίδι στο χωροχρόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού βλέπεις ότι απαντάς η ίδια στην ερώτησή σου, τι το παιδεύεις από την αρχή?! Η μήπως περιμένεις να σου απαντήσουμε ότι, ναι, αυτό που σου συνέβει ήταν κάτι μαγικό, ένα ταξίδι στο χωροχρόνο!!

 

Γιατί καλέ? Αποκλείεται να ήταν? Είναι μια πιθανότητα κι αυτή....

 

smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού βλέπεις ότι απαντάς η ίδια στην ερώτησή σου, τι το παιδεύεις από την αρχή?! Η μήπως περιμένεις να σου απαντήσουμε ότι, ναι, αυτό που σου συνέβει ήταν κάτι μαγικό, ένα ταξίδι στο χωροχρόνο!!

Μπράβο το κατάλαβες! Πως να εκλάβω τώρα την έξυπνη απάντηση σου?Σαν ειρωνεία??? Ας μην απαντούσες καν.Τι να σου πω τώρα? Ότι τα ξέρεις όλα. Αν ήταν όλα καθαρά στο μυαλό μου δεν θα έμπενα στον κόπο να ζητήσω τη γνώμη κάποιου από εδώ. Μέχρι να πάρω την πρώτη απάντηση είμουν μπερδεμένη. Σιγά σιγά το ξεκαθάρισα. Στην αρχή ήταν κάτι ανεξήγητο στο μυαλό μου όχι κάτι μαγικο οπως λες. εδώ κόντεψα να πιστέψω ότι τρελλαθηκα κι εσυ λες εξυπνάδες. οπως βλέπεις το θέμα μου ειναι στη συμπεριφορά ψυχολογια και όχι στα ανεξήγητα μαγικα ή ξέρω κι εγώ που αλλού. Άντε γιατί τα πήρα τώρα πρωι πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο το κατάλαβες! Πως να εκλάβω τώρα την έξυπνη απάντηση σου?Σαν ειρωνεία??? Ας μην απαντούσες καν.Τι να σου πω τώρα? Ότι τα ξέρεις όλα. Αν ήταν όλα καθαρά στο μυαλό μου δεν θα έμπενα στον κόπο να ζητήσω τη γνώμη κάποιου από εδώ. Μέχρι να πάρω την πρώτη απάντηση είμουν μπερδεμένη. Σιγά σιγά το ξεκαθάρισα. Στην αρχή ήταν κάτι ανεξήγητο στο μυαλό μου όχι κάτι μαγικο οπως λες. εδώ κόντεψα να πιστέψω ότι τρελλαθηκα κι εσυ λες εξυπνάδες. οπως βλέπεις το θέμα μου ειναι στη συμπεριφορά ψυχολογια και όχι στα ανεξήγητα μαγικα ή ξέρω κι εγώ που αλλού. Άντε γιατί τα πήρα τώρα πρωι πρωι.

 

Alishia,το φόρουμ μπορεί να ασχολείται με την Τέχνη και την μαγεία...

και αν επισκεφτείς τα τόπικ του εσωτερισμός και πρακτική θα βρεις και

αρκετές εμπειρίες και ιστορίες μελών.Το θέμα όμως είναι οτι δεκάδες

πράγματα μας συμβαίνουν καθημερινά που μας φαίνονται περίεργα..

πρώτα τα ψάχνουμε μόνοι μας..τα βάζουμε κάτω..τα σκεφτόμαστε λογικά..

και αν καταλλήξουμε οτι κάτι πολύ περίεργο συμβαίνει και δεν έχουμε ιδέα

για το τι..το ανεβάζουμε εδώ για να ακούσουμε απόψεις.Διάβασε από την

αρχή τα ποστ που έκανες..από τις πρώτες προτάσεις και μόνο καταλαβαίνεις

οτι πρόκειται απλά για μια μπερδεμένη κατάσταση μεταξύ ατόμων..ανεβάζοντας

το εδώ δεν ζητάς την εμπειρία μας..ζητάς την λογική μας...εξ ου και η απάντηση

της ahimsa.

Link to comment
Share on other sites

Alishia,το φόρουμ μπορεί να ασχολείται με την Τέχνη και την μαγεία...

και αν επισκεφτείς τα τόπικ του εσωτερισμός και πρακτική θα βρεις και

αρκετές εμπειρίες και ιστορίες μελών.Το θέμα όμως είναι οτι δεκάδες

πράγματα μας συμβαίνουν καθημερινά που μας φαίνονται περίεργα..

πρώτα τα ψάχνουμε μόνοι μας..τα βάζουμε κάτω..τα σκεφτόμαστε λογικά..

και αν καταλλήξουμε οτι κάτι πολύ περίεργο συμβαίνει και δεν έχουμε ιδέα

για το τι..το ανεβάζουμε εδώ για να ακούσουμε απόψεις.Διάβασε από την

αρχή τα ποστ που έκανες..από τις πρώτες προτάσεις και μόνο καταλαβαίνεις

οτι πρόκειται απλά για μια μπερδεμένη κατάσταση μεταξύ ατόμων..ανεβάζοντας

το εδώ δεν ζητάς την εμπειρία μας..ζητάς την λογική μας...εξ ου και η απάντηση

της ahimsa.

Βηλφεγώρ Ημουνα πολύ μπερδεμένη αλήθεια διότι η αδελφή μου ισχυριζόταν με πολύ σιγουριά στην αρχή το ότι ήρθε μετά από ΄μενα στο σπίτι. ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ.Δεν θα δικαιλογηθώ για μια απορία που είχα. Δεν το έκανα σκόπιμα. ΄Ηθελα πραγματικά μια γνώμη ώστε να βοηθήσει να σκεφτώ καθαρά. Να ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου την κατάσταση. Όταν συγκρίνεις το ύφος το δικό σου ως προς την απάντηση με το ύφος της ahimsa τότε θα καταλάβεις γιατί θύμωσα. δεν ειρωνευόμαστε. Συζητάμε στο φόρουμ και βοηθάμε όταν χρειάζεται. ΄Ετσι νομίζω δηλαδή. Ήθελα απλά ένα διαλόγο..μια επιβεβαίωση αν θες. Ο Grey βοήθησε και το θέμα έληξε αφού βρήκαμε απάντηση. το ειρωνικό σχόλιο της ahimsa ήταν περιττο. Ναι καταλαβαίνω από την αρχή ότι πρόκειται για μια μπερδέμενη κατάσταση μεταξύ ατόμων όπως λες και δεν νομίζω ότι είναι κατι ΄΄μαγικο΄΄ όπως ειρωνεύτηκε η ahimsa γιαυτό και το ποστ μου είναι στην συμπεριφορά και ψυχολογία και όχι στο εσωτερισμός και πρακτική.

Link to comment
Share on other sites

Βηλφεγώρ Ημουνα πολύ μπερδεμένη αλήθεια διότι η αδελφή μου ισχυριζόταν με πολύ σιγουριά στην αρχή το ότι ήρθε μετά από ΄μενα στο σπίτι. ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ.Δεν θα δικαιλογηθώ για μια απορία που είχα. Δεν το έκανα σκόπιμα. ΄Ηθελα πραγματικά μια γνώμη ώστε να βοηθήσει να σκεφτώ καθαρά. Να ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου την κατάσταση. Όταν συγκρίνεις το ύφος το δικό σου ως προς την απάντηση με το ύφος της ahimsa τότε θα καταλάβεις γιατί θύμωσα. δεν ειρωνευόμαστε. Συζητάμε στο φόρουμ και βοηθάμε όταν χρειάζεται. ΄Ετσι νομίζω δηλαδή. Ήθελα απλά ένα διαλόγο..μια επιβεβαίωση αν θες. Ο Grey βοήθησε και το θέμα έληξε αφού βρήκαμε απάντηση. το ειρωνικό σχόλιο της ahimsa ήταν περιττο. Ναι καταλαβαίνω από την αρχή ότι πρόκειται για μια μπερδέμενη κατάσταση μεταξύ ατόμων όπως λες και δεν νομίζω ότι είναι κατι ΄΄μαγικο΄΄ όπως ειρωνεύτηκε η ahimsa γιαυτό και το ποστ μου είναι στην συμπεριφορά και ψυχολογία και όχι στο εσωτερισμός και πρακτική.

 

Υπέροχα :) και επίσης κανένας ποτέ εδώ δεν πρόκειται να σου ζητήσει

να απολογηθείς..και αν το κάνει δεν αξίζει όσα πιστεύει ο ίδιος πως πιστεύει..

απλά κάποιες φορές άτομα θα σε "τσιγκλάνε" θα σε οδηγούνε σε συζήτηση

μαζί τους..θα σου δίνουν τροφή για την σκέψη..πολλές φορές δεν θα είναι

ούτε ευκολο ούτε ευχάριστο..αν το μελετήσεις όμως ήρεμα θα δεις οτι θα

σε βοηθήσει πολύ..ένας βασικός κανόνας..είναι να μην χάνεις ποτέ μα ποτέ

την ψυχραιμία σου..γιατί έτσι ,και χάνεις πράγματα,και δεν είσαι σε θέση να

τους εξηγήσεις την στάση σου με αποτελεσμα να σε παρεξηγούν οι γύρω σου..

οι σχολιασμοί που δέχτηκες για αυτά που έγραψες ήταν σχολιασμοί όπως και

να έχει..

Αν είχαν κάποια αλήθεια μέσα τους θα έπρεπε να οφεληθείς από αυτή..αν όχι

να δείξεις στον άλλο οτι κάνει λάθος ώστε να οφεληθεί αυτός..αλλά όλα αυτά

με ψυχραιμία..μπορεί οποιοσδήποτε να ήταν στην θέση της ahimsa..θα μπορούσα

να το είχα πει εγώ ή οποιοδήποτε άλλο μέλος..η άποψη της αντιπροσωπεύει έναν

αριθμό μελών που περιμένουν από εσένα μια απαντηση...από την στιγμή που έχεις

την δυνατότητα γιατί να μην τους την δώσεις?

 

παράδειγμα..

σύγκρινε αυτό..

 

Συζητάμε στο φόρουμ και βοηθάμε όταν χρειάζεται. ΄Ετσι νομίζω δηλαδή. Ήθελα απλά ένα διαλόγο..μια επιβεβαίωση αν θες. Ο Grey βοήθησε και το θέμα έληξε αφού βρήκαμε απάντηση. το ειρωνικό σχόλιο της ahimsa ήταν περιττο.

 

με αυτό

 

Μπράβο το κατάλαβες! Πως να εκλάβω τώρα την έξυπνη απάντηση σου?Σαν ειρωνεία??? Ας μην απαντούσες καν.Τι να σου πω τώρα? Ότι τα ξέρεις όλα. Αν ήταν όλα καθαρά στο μυαλό μου δεν θα έμπενα στον κόπο να ζητήσω τη γνώμη κάποιου από εδώ. Μέχρι να πάρω την πρώτη απάντηση είμουν μπερδεμένη. Σιγά σιγά το ξεκαθάρισα. Στην αρχή ήταν κάτι ανεξήγητο στο μυαλό μου όχι κάτι μαγικο οπως λες. εδώ κόντεψα να πιστέψω ότι τρελλαθηκα κι εσυ λες εξυπνάδες. οπως βλέπεις το θέμα μου ειναι στη συμπεριφορά ψυχολογια και όχι στα ανεξήγητα μαγικα ή ξέρω κι εγώ που αλλού. Άντε γιατί τα πήρα τώρα πρωι πρωι.

 

 

 

Το πρώτο και είναι σχετικά ευγενώς διατυπωμένο αν και κατά την γνώμη μου θα ήταν

καλύτερο αν το είχες γράψει χαλαρή..τελος πάντων..και βοηθάει την συζήτηση ανάμεσα

στα μέλη..και δείχνει στους άλλους την γνώμη σου..είναι γεγονός οτι αρκετοί από το

φόρουμ βρέθηκαν σε άσχημη θέση βλέποντας κάτι τόσο απλό να εξετάζεται σαν κάποιο

μεγάλο μυστήριο..η πρώτη απάντηση θα βοηθούσε στο να καταλαβουν την θέση σου..

η δεύτερη..μόνο αν θέλεις τσακωμό θα βοηθούσε..και δεν θέλω απολογίες!!!! ;) εγώ

λέω..εσύ βρες τι σημαίνουν για σένα αυτά.

 

αυτααααα.

 

 

Καλά να περνάς(και φυσικά όλα ήταν φιλικά!!!!!!!)

Edited by Βηλφεγώρ
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα :) και επίσης κανένας ποτέ εδώ δεν πρόκειται να σου ζητήσει

να απολογηθείς..και αν το κάνει δεν αξίζει όσα πιστεύει ο ίδιος πως πιστεύει..

απλά κάποιες φορές άτομα θα σε "τσιγκλάνε" θα σε οδηγούνε σε συζήτηση

μαζί τους..θα σου δίνουν τροφή για την σκέψη..πολλές φορές δεν θα είναι

ούτε ευκολο ούτε ευχάριστο..αν το μελετήσεις όμως ήρεμα θα δεις οτι θα

σε βοηθήσει πολύ..ένας βασικός κανόνας..είναι να μην χάνεις ποτέ μα ποτέ

την ψυχραιμία σου..γιατί έτσι ,και χάνεις πράγματα,και δεν είσαι σε θέση να

τους εξηγήσεις την στάση σου με αποτελεσμα να σε παρεξηγούν οι γύρω σου..

οι σχολιασμοί που δέχτηκες για αυτά που έγραψες ήταν σχολιασμοί όπως και

να έχει..

Αν είχαν κάποια αλήθεια μέσα τους θα έπρεπε να οφεληθείς από αυτή..αν όχι

να δείξεις στον άλλο οτι κάνει λάθος ώστε να οφεληθεί αυτός..αλλά όλα αυτά

με ψυχραιμία..μπορεί οποιοσδήποτε να ήταν στην θέση της ahimsa..θα μπορούσα

να το είχα πει εγώ ή οποιοδήποτε άλλο μέλος..η άποψη της αντιπροσωπεύει έναν

αριθμό μελών που περιμένουν από εσένα μια απαντηση...από την στιγμή που έχεις

την δυνατότητα γιατί να μην τους την δώσεις?

 

παράδειγμα..

σύγκρινε αυτό..

 

 

 

με αυτό

 

 

 

 

 

Το πρώτο και είναι σχετικά ευγενώς διατυπωμένο αν και κατά την γνώμη μου θα ήταν

καλύτερο αν το είχες γράψει χαλαρή..τελος πάντων..και βοηθάει την συζήτηση ανάμεσα

στα μέλη..και δείχνει στους άλλους την γνώμη σου..είναι γεγονός οτι αρκετοί από το

φόρουμ βρέθηκαν σε άσχημη θέση βλέποντας κάτι τόσο απλό να εξετάζεται σαν κάποιο

μεγάλο μυστήριο..η πρώτη απάντηση θα βοηθούσε στο να καταλαβουν την θέση σου..

η δεύτερη..μόνο αν θέλεις τσακωμό θα βοηθούσε..και δεν θέλω απολογίες!!!! ;) εγώ

λέω..εσύ βρες τι σημαίνουν για σένα αυτά.

 

αυτααααα.

 

 

Καλά να περνάς(και φυσικά όλα ήταν φιλικά!!!!!!!)

΄Εχεις δίκαιο. απλά με την ειρωνεία δεν έχουμε καλή σχέση και όποτε τη συναντώ απέναντι μου ή τη βλέπω απέναντι σε άλλους θυμώνω πολύ:) και κάποιος άλλος να ήτανε στη θέση της ahimsa δεν θα άλλαζε η αντίδραση μου. Πάλι θα θύμωνα. Ναι το πρώτο είναι κάπως ευγενικο σε σχέση με το δεύτερο γιατί διαφέρουν οι δυο απαντήσεις που πήρα.

Ευχαριστώ και να περνάς επίσης καλα σίγουρα πάντα φιλικά εννοειτε :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Alishia,

Η εμπειρία που έζησες δείχνει να έχει πολλές πιθανές λογικές εξηγήσεις.Τώρα αν ήταν κάτι άλλο εσύ μόνο μπορείς να ξέρεις.

Πάντως όταν λειτουργούμε στην καθημερινότητα μας,επειδή βλέπουμε παρόμοιες εικόνες και καταστάσεις κάθε μέρα,μπερδεύουμε πολλές φορές αυτά που έχουμε δει σήμερα με κάποια άλλη μέρα π.χ την χτεσινή ή την προχτεσινή.

Μπορεί να σου συνέβη κάτι τέτοιο.

Γενικά έχεις τέτοιες παρόμοιες εμπειρίες ή ήταν το μονάδικο περιστατικό εως τώρα που σε έχει προβληματίσει έτσι?

Απλή περιέργια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά λυπάμαι που θεώρησες το ύφος μου (το ποιο? υπάρχει κάπου κρυμένη κάμερα και δεν το ξέρω?! :lol: ) ειρωνικό, αλλά ο καθένας βλέπει με τα δικά του μάτια οπότε δικαιολογείσαι..

 

Βλέπω όμως ότι σε κάθε ποστ της συζήτησης μεταξύ Βηλφεγώρ και Alishia, αναφέρεται τουλάχιστον μία φορά το όνομά μου οπότε ιδού και ο λόγος για τον οποίο φτερνιζόμουν όλο το πρωί! :lol: (πως τα λέω!)

 

Τελοσπάντων, μια άποψη εξέφρασα κι εγώ η άμοιρη, δεν είναι ανάγκη να γίνεται όλο αυτό το νταβαντούρι, με λίγη καλή διάθεση, όλα κυλάνε όμορφα!

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Alishia,

Η εμπειρία που έζησες δείχνει να έχει πολλές πιθανές λογικές εξηγήσεις.Τώρα αν ήταν κάτι άλλο εσύ μόνο μπορείς να ξέρεις.

Πάντως όταν λειτουργούμε στην καθημερινότητα μας,επειδή βλέπουμε παρόμοιες εικόνες και καταστάσεις κάθε μέρα,μπερδεύουμε πολλές φορές αυτά που έχουμε δει σήμερα με κάποια άλλη μέρα π.χ την χτεσινή ή την προχτεσινή.

Μπορεί να σου συνέβη κάτι τέτοιο.

Γενικά έχεις τέτοιες παρόμοιες εμπειρίες ή ήταν το μονάδικο περιστατικό εως τώρα που σε έχει προβληματίσει έτσι?

Απλή περιέργια.

Γεια σου και σένα Artzuna έχεις δίκαιο αυτό συμβαίνει να μπερδεύουμε τις μερες μας. Γενικά τέτοιες εμπειρίες ιδιες όχι δεν είχα ποτέ. Άλλες εμπειρίες

(αλλου είδους) ναι είχα έχω :)

Link to comment
Share on other sites

Και λογική εξήγηση να δώσουμε σε κάτι δεν σημαίνει ότι είναι έτσι όπως το λέμε μπορεί όντως να έγινε κάτι παράδοξο με τα σημερινά δεδομένα αλλά απόλυτα λογικό ίσως μετά από 100 ή 200 χρόνια. Με τη "λογική" εξήγηση μπορεί απλά να κοροϊδεύουμε τους εαυτούς μας, γιαυτό please.gif να είστε ευγενικοί και να μην κοροϊδεύετε την Αλίσια... Ξέρω άτομο πολύ λογικό που είδε τον από χρόνια πεθαμένο παππού του να κάθεται στο παγκάκι της πλατείας που συνήθιζε να κάθεται όταν ζούσε.... Φάντασμα? Χρονικό παράδοξο? Το φαντάστηκε?

 

 

Λοιπόν μη τα πάρω στο κρανίο και εγώ και αρχίσω να κοροϊδεύω εγώ εσάς!!! Ε!!!! Ορίστε μας!!!

 

smile.gif

Edited by Grey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...